Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Strecha

Kovové krytiny alebo asfaltové šindle? Aký je rozdiel?

Hľadáte strechára? V tejto kategórii máme 14 706 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Kovové krytiny alebo asfaltové šindle? Aký je rozdiel?
Strecha

Kovové krytiny alebo asfaltové šindle? Aký je rozdiel?

Zistite viac o výhodách a nevýhodách dvoch populárnych riešení strešných krytín - kovových a asfaltových šindľov.

Ak je načase zriadenie novej či oprava strechy, môžu vás lákať rôzne dostupné možnosti. Asfaltové šindle sú už dlho známe svojou spoľahlivosťou, hospodárnosťou a ľahkou údržbou, čo z nich robí najobľúbenejší strešný materiál na súčasnom trhu. Dnes však existuje veľa možností, ktoré si zaslúžia pozornosť. Je to najmä kov, ktorý je vďaka svojej životnosti, dlhovekosti a širokému výberu rôznych štýlov druhým najobľúbenejším strešným materiálom.

Aj keď sú oba materiály vynikajúcou voľbou pre bytové strešné krytiny, niektorý z nich môže lepšie vyhovovať vašim potrebám. Preto sme ich postavili proti sebe - kovové strechy verzus asfaltové šindle  – a porovnali všetko od estetiky až po ekologickú stopu, aby sme vám pomohli urobiť to najlepšie rozhodnutie pre vašu strechu.

Oba materiály majú povrchovú úpravu vhodnú pre každý štýl bývania

Aj keď šindľové strechy majú svoj vlastný tradičný vzhľad, v súčasnosti sa začali vyrábať tak, aby napodobňovali vzhľad bridlice, drevených krovov a škridiel. Nájdete ich s vrúbkovanými okrajmi, ktoré sú ideálne pre viktoriánske typy domov, alebo s terakotovým vzhľadom vhodným pre stredomorský štýl. Paleta farieb je široká a ponúkajú tiež rôzne povrchové úpravy, od mierne zvetraných (ako doplnok k starším domom) až po viacfarebné modely. 

Kovové strechy sa tradične vyrábali z vlnitých plechových panelov (nazývaných kovové stojaté švy), ktoré evokujú dojem stodoly alebo kôlne. Ale kovová strešná krytina – zahŕňajúca okrem cínu aj zinok, hliník, pozinkované kovy a dokonca aj meď - prešla z farmárskeho štýlu na mestský dlhou cestou. Na trhu nájdete kovové strešné krytiny, ktorých prevedenie je v rôznych štýloch, v spektre rôznych farieb a povrchových úprav a v štýloch ako šindeľ či bridlica.

Kovový alebo asfaltový šindeľ vám určite poskytne vzhľad, ktorý hľadáte. Nesmiete však nechať rozhodovať iba dizajn. Namiesto toho si vyberte materiál, ktorý vám bude vyhovovať najlepšie po všetkých stránkach.

Kovové strechy bývajú odolnejšie

Kovové strechy dokážu vydržať takmer všetky druhy záťaže. Vďaka tomu prichádzajú s 30 až 50-ročnými zárukami a často prežijú ešte oveľa dlhšie. Ich priemerná dĺžka života je 40 až 70 rokov. Kovové strechy však nie sú bez chybičiek. Extrémne krupobitie alebo padajúce vetvy by mohli kovovú strechu poškriabať, rovnako ako nešetrné chodenie po nej. Informujte sa o možných poškodenia u výrobcu. Dozviete sa napríklad, že oceľ je tvrdšia ako meď a mnoho iných potrebných informácií.

Šindle majú kratšiu životnosť kvôli vlastnej jedinečnej skupine slabých stránok. Voda na streche a pretrvávajúce vlhké podmienky môžu viesť k rastu rias a plesní, môžu sa vytvárať praskliny a teplotné výkyvy medzi dňom a nocou môžu výrazne znížiť životnosť vašej šindľovej strechy. Na šindľové strechy sa poskytuje záruka 15 až 30 rokov, ktorá je vo veľkej miere závislá od regiónu, životného prostredia a podnebia.

Šindľové strechy sú lacnejšie

Aj keď s kovovou strechou získate dlhšiu životnosť, zaplatíte vyššiu cenu. Ich inštalácia vám tiež zaberie viac času, pretože je to špecializovanejšia práca.

Časť nákladov na kovovú strechu sa vám časom vráti, pretože ju pravdepodobne nebudete musieť nikdy vymeniť. Kovové strechy sú tiež energeticky efektívne, takže vám môžu ušetriť peniaze za mesačné náklady na vykurovanie a chladenie.

Plechové strechy sú ekologickejšie

Pretože sú vyrobené prevažne z recyklovaného materiálu a dajú sa recyklovať znova a znova, kovové strechy sa považujú za udržateľnejšiu voľbu ako asfaltové šindle. Kovové strechy sú tiež energeticky účinnejšie vďaka svojim reflexným vlastnostiam, ktoré môžu blokovať prestup tepla do interiéru domu.

Špecializované nátery môžu tiež znížiť vaše účty za chladenie. Asfaltové šindle je naopak potrebné vymieňať častejšie ako kovové strechy. Na skládky sa ročne dostane niekoľko ton starých asfaltových šindľov. Asfaltové šindle sú tiež produktom vyrobeným na ropnej báze, čo zvyšuje závislosť domácnosti od fosílnych palív.

Asfaltové šindľové strechy sa vo všeobecnosti montujú a opravujú ľahšie

Pre profesionálov si práca vyžaduje málo odborných znalostí a základných nástrojov. Šindle je možné v niektorých prípadoch namontovať za deň alebo dva, niekedy priamo na existujúcu strešnú vrstvu. Inštalácia kovových strešných krytín zvyčajne vyžaduje kvalifikovanejšieho a špecializovanejšieho odborníka. Práca je detailnejšia čo vyžaduje viac času, takže sa práca nebude hýbať tak rýchlo ako práca so šindľami. Niektoré ľahké kovové výrobky sa však dajú namontovať priamo na existujúcu strechu, ak je v dobrom stave, čo celkovo zjednodušuje inštaláciu a eliminuje náklady na vytrhávanie pôvodnej strechy.

Rovnako aj opravy šindľov sú jednoduchšie ako pri kovových strešných krytinách. Aj keď výrobcovia strešných krytín neodporúčajú domáce neprofesionálne opravy - pravdepodobne by ste tak stratili nárok na záruku - s asfaltovými plechmi sa pracuje ľahšie ako s kovovými, pretože sa dajú jednoduchšie zmenšiť na požadovanú veľkosť a dodatočne namontovať na strechu. Jednotlivé časti kovovej strechy sa dajú ťažšie vymeniť jednotlivo z dôvodu vzájomného spojenia kovových panelov, a preto si obvykle vyžadujú dodatočnú montáž celého panelu.

autor: Ivana

Jun 3, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22 420 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Jan D.

Firma
Kysucké Nové Mesto
5,0

Strecha

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov murovanie salovanie, vencov, montaz okapoveho systemu,plechovanie kominov, foliovanie latovanie a pokryvanie striech

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce

Realizujeme na kľúč zelené vegetačné strechy, vertikálne záhrady, hydroizolácie striech, dekoračné omietky, dopravu dodávkou , pokládka parkiet, fasádne drevené obklady

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
4,9

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Harichovce
4,9

Záhradné domčeky, chatky

Mám skúsenosti z mnohých oborov. (Omietky, Altánky ,podlahy , sadrokartón, búracie práce , výkopové práce , ploty, atď. ) Veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Firma
Hlohovec
4,7

Oprava strechy

Naša firma sa venuje plochým strechám,zeleným strechám na rodinných domoch,výrobných halách, taktiež izolácii bazénov, jazierok, spodným izoláciám,prístreškom...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman R.

Firma
Pata
4,6

Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin J.

Firma
Košice
4,4

Murárske práce

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matej K.

Firma
Hlohovec
4,0

Oprava strechy

Ponúkam montáž striech: Klampiarske práce Tesárske prace Mám prax 8 rokov rad Vám poradím. Ponúkam montáž odkvapových systémov oplechovanie komínov Pokládka strešnej krytiny

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Strecha

Nižšia cena50,00 €/m2
Priemerná cena63,40 €/m2
Vyššia cena80,00 €/m2

Pošlite dopyt 22420 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára? V tejto kategórii máme 14 706 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt