Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Hydroizolácia terasy

Ktoré hydroizolačné materiály zaručia odolnosť terás a balkónov?

Hľadáte staviteľa na hydroizoláciu terasy? V tejto kategórii máme 15 305 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ktoré hydroizolačné materiály zaručia odolnosť terás a balkónov?
Hydroizolácia terasy

Ktoré hydroizolačné materiály zaručia odolnosť terás a balkónov?

Povrch terasy či balkóna býva bežne prekrytý dlažbou alebo ošetrený inou povrchovou úpravou. Avšak na poriadnu ochranu pred dažďom, snehom, vodou či rôznymi teplotnými zmenami prekrytie povrchu nestačí. Ako balkón či terasu čo najlepšie zaizolovať proti navlhnutiu?

Prečo je hydroizolácia dôležitá?

Terasu i balkón je potrebné pred položením dlažby riadne odizolovať, čím stavbu ochránime pred vodou a zmenami teplôt.

Pokiaľ sa voda dostane do podkladu dokáže narobiť nemalé škody:

  1. Počas mrazov môže presiaknutá voda zamŕzať a spôsobovať tak praskanie podkladu, odlupovanie dlažby a tiež opadávanie podkladového materiálu. 
  2. Korodovanie výstuže v betóne je problémom, ktorý môže spôsobiť presakovanie vody do podkladu. Korodovanie a hrdzavenie vďaka prítomnosti vlhkosti poškodzuje pevnosť i kvalitu betónu. 
  3. Ak sa voda nachádza v podklade, môže sa pri vyšších teplotách odparovať, a tak vytvárať na povrchu fľaky alebo rôzne usadeniny. To spôsobuje nielen nežiaduci estetický efekt, ale aj poškodenia povrchu dlažby. 

Na hydroizoláciu je možné použiť rôzne druhy stierok, fólií alebo hydroizolačné membrány.

Stierky podľa základnej bázy

Hydroizolačné stierky na bitúmenovej báze

Hydroizolačné stierky na bitúmenovej báze obsahujú surový bitúmen, polyméry, tixotropné a spevňujúce prísady. Ich veľkou výhodou je, že sú vhodné pre všetky typy zaťaženia vodou.

Hydroizolačné stierky na nebitúmenovej báze

Hydroizolačné stierky na nebitúmenovej báze, a teda minerálnej báze, sa delia podľa toho, či majú alebo nemajú schopnosť premosťovať trhliny. Nie sú závislé od teploty počas vytvrdzovania a tiež sú kombinovateľné s podkladmi z dreva a s materiálmi na bitúmenovej aj minerálnej báze.

Stierky podľa počtu zložiek a potreby namiešania

Jednozložkové stierky sa vyznačujú jednoduchým použitím aj pre amatérov, pretože ich nie je už potrebné miešať. Oproti iným typom však dlhšie tuhnú.

Dvojzložkové stierky je zasa naopak potrebné pripraviť zmiešaním zložiek v predpísanom pomere. Výhodou je rýchle tuhnutie a tiež je ich možné nanášať murárskym hladidlom celoplošne. Nevýhodou je predpísaný čas spracovania, a teda je potrebné ich do určitej doby od zarobenia použiť. 

Tekuté hydroizolačné membrány na báze MS polymérov

Pri tomto type hydroizolácie ide o spojenie izolácie a lepidla do jedného výrobku. Ide o jednozložkovú izoláciu a lepidlo v jednom, a produkty tohto typu je možné použiť na všetky typy podkladov. 

Špeciálna hydroizolačná fólia s pochôdznou vrstvou

Pokiaľ nie je možné z akéhokoľvek dôvodu na terasu alebo dlažbu podkladať dlažbu, je možné namiesto nej použiť špeciálnu fóliu, ktorá zároveň tvorí hydroizolačnú vrstvu. Fólia má vrchnú časť upravenú pre pohyb osôb, a preto nie je potrebné ďalšie vrstvenie. 

Hydroizolačné fólie pod zelené terasy

Pokiaľ sa chystáte svoju terasu premeniť na  plochu s trávnikom alebo dokonca stromami, je potrebné pod zeminu použiť hydroizolačné fólie na to určené. Okrem toho, že neprepustia vodu, sú zároveň odolné aj voči mechanickému poškodeniu a dlhodobému vystavovaniu vlhkosti zo zeminy. 

Doplnky pre zlepšenie hydroizolácie

Lepidlá a škárovacie materiály

Aby dlažba na hydroizolačnej vrstve dobre sedela, je potrebné ju riadne prilepiť a zaškárovať. Na lepenie dlaždíc si môžete vybrať lepidlá z troch rôznych kategórií, a to cementové lepidlá, disperzné lepidlá alebo lepidlá na báze reaktívnych živíc.

Pre lepenie dlažby sú vhodné lepidlá s označením S1 a S2, ktoré sú pružné a odolné voči vonkajším podmienkam.
Škárovačky môžete použiť na báze cementu alebo na báze reaktívnych živíc. Špeciálne škárovacie materiály môžu zabezpečiť ochranu pred nasiakavosťou či zvýšenú odolnosť voči poničeniu.

Hydroizolačné pásy, pásky a manžety

Okrem stierky je potrebné na správnu hydroizoláciu použiť aj hydroizolačné pásy. Takisto na dokončenie alebo utesnenie dilatačných škár sú vhodné tesniace pásky a manžety. Pre lepšie utesnenie rohov sa na stierku nanesie rohový prvok, ktorý zabezpečí, aby cez rohy do základu nezatekalo. Na prechod medzi stenou a podlahou sa používajú tesniace pásky, ktoré sa rovnako vtlačia do čerstvej stierky a zatrú sa ďalšou vrstvou stierky. Tesniace manžety sa používajú na utesnenie potrubí, ktoré prechádzajú cez stenu alebo podlahu.

Správna hydroizolácia je základom pre dlhú životnosť a funkčnosť každej terasy a balkónu. Ak si s výberom neviete poradiť, oslovte odborníkov z Wilio, ktorí vám odporučia hydroizoláciu presne podľa vašich požiadaviek.

autor: Miroslava

Feb 7, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 202 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav D.

Živnostník
Tesárske Mlyňany
5,0

Nábytok

Profesionálny stolár 25 rokov praxe výroba a montáž nábytku, kuchynské linky, obývačky, predsiene, spálne, vstavané skrine, pergoly a iné výrobky z dreva.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan D.

Firma
Šaštín - Stráže
5,0

Zámková dlažba

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám partiu je nas 5 robíme za dobré ceny určite sa dohodneme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj K.

Firma
Trnava
5,0

Drevené terasy

Naša firma sa zaoberá pokladkou drevených terás, stavbou altankou, drevených prístreškov, gabionových a sypaných plotov, výrobou rôznych drevených konštrukcií, stavaním murovaných bazénov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
4,9

Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Viktor K.

Firma
Banská Bystrica
4,8

Tesár, krovy, väzníky

Mám 29 rokov. Robím v oblasti drevostavieb hlavne projekčnú činnosť (projekty, projektové dokumentácie, zahradne domceky, detske domceky a dalsie produkty z dreva,...) od navrhu, ponuku, vyrobu, realizaciu, dovoz,montáž.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,7

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Hydroizolácia terasy

Nižšia cena5,00 €/m2
Priemerná cena7,49 €/m2
Vyššia cena10,00 €/m2

Pošlite dopyt 23202 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na hydroizoláciu terasy? V tejto kategórii máme 15 305 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt