Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kúrenie

Ktoré sú najefektívnejšie vykurovacie systémy pre vašu domácnosť?

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 262 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ktoré sú najefektívnejšie vykurovacie systémy pre vašu domácnosť?
Kúrenie

Ktoré sú najefektívnejšie vykurovacie systémy pre vašu domácnosť?

Vykurovanie domu je dôležitým opatrením v zimných mesiacoch, a to aj v oblastiach, kde teploty zriedka klesnú pod bod mrazu. Výdavky na vykurovanie môžu ľahko dosiahnuť takmer polovicu priemerného rozpočtu domácnosti na energiu. Tí, ktorí chcú znížiť tieto výdavky, sa preto možno rozhodnú pre energeticky efektívne riešenie. Máte niekoľko možností, ako dosiahnuť vysokoefektívnu a nízkonákladovú prevádzku, ktorá bude udržiavať váš domov v teple a pohodlí mnoho rokov.

Najčastejším dôvodom pre výber vysokoúčinného vykurovacieho systému je, že jeho prevádzka predstavuje oveľa nižšie náklady ako model s nižšou účinnosťou. Vysokoefektívne systémy môžu často znížiť prevádzkové náklady o polovicu alebo viac, pričom najefektívnejšie typy vykurovacích systémov ušetria až 70%. Aj keď je investícia vyššia, efektívnejší systém nakoniec pomôže k veľkým úsporám.

Pamätajte, že akýkoľvek typ vykurovacieho systému, ktorý si kúpite, musí byť správne dimenzovaný, aby dosahoval požadovanú úroveň vykurovania. V tomto prípade veľkosť systému určuje jeho funkčnú kapacitu na výrobu tepla. Odborník so znalosťami vykurovacích zariadení vám môže vykonať výpočet vykurovacej záťaže v domácnosti, aby určil, koľko tepla je potrebné. S týmito informáciami môžete vy a váš dodávateľ nájsť vykurovací systém, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.

Najefektívnejší vykurovací systém - tepelné čerpadlá

Pre majiteľov domov, ktorí hľadajú najefektívnejší vykurovací systém, sú najlepším riešením tepelné čerpadlá. Pracujú na princípe zachytávania tepla a jeho odovzdávania, odstraňovania tepla z domu na zabezpečenie chladenia v lete a privádzania tepla dnu na oteplenie v zime. Tepelné čerpadlá môžu byť neuveriteľne efektívne, niekedy produkujú štyrikrát viac energie ako elektrina, ktorá ich poháňa.

Tepelné čerpadlá sú veľmi šetrné k životnému prostrediu. Ich vysoká účinnosť znamená, že spotrebujú menej elektriny a pritom dosahujú efektívne kúrenie. Na výrobu tepla nespaľujú fosílne palivá, čiže neprodukujú žiadne škodlivé výfukové plyny. Ich prevádzka je veľmi bezpečná.

Rozoznávame vám dva hlavné typy tepelných čerpadiel: vzduchové a geotermálne.

Vzduchové tepelné čerpadlá 

Vzduchové tepelné čerpadlá zachytávajú teplo z vonkajšieho vzduchu cez výmenník a odovzdávajú ho von. Pri chladení systém využíva vlastnosti výmenníka na absorbovanie tepla zo vzduchu a po schladení jeho prenos von. Pri vykurovaní chladivo zachytáva teplo z vonkajšieho vzduchu a privádza ho dovnútra. Tepelné čerpadlá môžu získavať teplo aj z chladnejšieho vonkajšieho vzduchu, aj keď sa ich účinnosť značne zníži, keď teploty klesnú pod približne 32 stupňov.

Počas procesu ohrevu cirkuluje kvapalné chladivo medzi vnútornou a vonkajšou jednotkou tepelného čerpadla. Počas chladenia sa mení chladivo z kvapalného na plynné a späť. Keď sa chladivo odparí na plyn, absorbuje tiež teplo zo vzduchu. Plynné chladivo po stlačení do kvapalnej formy putuje do miestností a uvoľňuje teplo. 

Geotermálne tepelné čerpadlá

Geotermálne systémy fungujú podobne, až na to, že ako zdroj zachytávania a uvoľňovania tepla využívajú pôdu mimo domu alebo blízku vodnú plochu. Potrubia sú umiestnené hlbšie pod zemou a môžu byť ponorené do vodného zdroja. Aj niekoľko metrov pod zemou sa teploty pohybujú po celý rok medzi 45 až 60 stupňov Celzia. Cez potrubia cirkuluje voda alebo chladiaci roztok, ktorý podľa potreby zachytáva teplo alebo ho uvoľňuje.

Geotermálne systémy poskytujú najefektívnejší typ vykurovania. Môžu znížiť náklady na kúrenie až o 70%. Rovnako ako pri iných typoch tepelných čerpadiel, aj ich prevádzka je veľmi bezpečná a šetrná k životnému prostrediu. Počiatočná investícia do geotermálneho systému môže byť vyššia ako u iných typov vykurovacích zariadení a na umiestnenie potrubí bude potrebné vo vašom dvore vykopať jamy a priekopy.

Geotermálne tepelné čerpadlo však zvyčajne môže svojimi úsporami priniesť návratnosť zhruba do piatich rokov. Taktiež sa u svojho dodávateľa môžete informovať, či pre tieto systémy nie sú k dispozícii nejaké finančné úľavy zo strany štátnych inštitúcií.

Pece

Druhým najefektívnejším a pomerne bežným vykurovacím systémom je pec. Novšie modely obsahujú nové technológie a funkcie, ktoré môžu zvýšiť účinnosť na extrémne vysokú úroveň.

Tri najbežnejšie typy pecí sú:

  1. Plynová: Plynová pec väčšinou využíva zemný plyn, ktorý je privádzaný prostredníctvom prívodného potrubia vo vašom dome. Prevádzka pece na zemný plyn môže v skutočnosti stáť menej ako vzduchové tepelné čerpadlo, aj keď jej vykurovacia účinnosť je oveľa nižšia. Dôvodom nízkych nákladov je nižšia cena zemného plynu.
  2. Olejová: Tieto pece spaľujú vykurovací olej na výrobu tepla. Ceny vykurovacích olejov a propánu, ďalšieho typu paliva do pece, sú pomerne vysoké.
  3. Elektrická: Elektrické pece vykurujú miestnosť pomocou elektriny a vykurovacích špirál, ktoré vytvárajú teplo. Keďže nespaľujú palivo, neprodukujú žiadne plyny ani oxid uhoľnatý, ktoré by mohli predstavovať bezpečnostné riziko vo vašej domácnosti. Ich prevádzka je zvyčajne nákladnejšia ako pri plynových peciach, pretože elektrina je drahšia ako zemný plyn. Ich účinnosť je v porovnaní so vzduchovým tepelným čerpadlom nižšia.

Pri výbere pece skontrolujte hodnotenie systému a jej ročnú účinnosť využitia paliva. Udáva, koľko energie v palive sa premení na využiteľné teplo a koľko sa pravdepodobne zbytočne stratí. Napríklad plynová pec s 80% premení 80% energie v plyne na teplo, zatiaľ čo ďalších 20% percent sa stratí únikom. Vyššie čísla znamenajú vyššiu účinnosť pece, pričom 90% a viac znamená vysokoefektívny systém.

Kotly

Tretím najefektívnejším vykurovacím systémom pre domácnosti sú kotly, aj keď nie sú tak bežné ako tepelné čerpadlá alebo pece. Kotol však môže byť dobrou voľbou pre vykurovanie domu. Vyrába horúcu vodu, ktorá potom cirkuluje potrubím a radiátormi.Dajú sa nájsť vysokoúčinné kotly s hodnotami 90% i viac. Kondenzačné kotly sú ešte účinnejšie, tie môžu dosiahnuť až 95%. Na odvod tepla z výfukových plynov používajú druhý výmenník tepla predtým, ako sú plyny vypúšťané vonku. Týmto procesom získavajú späť časť tepla, skôr ako unikne odsávaním alebo vetraním.

Faktory zvyšujúce účinnosť

Aj po zakúpení najefektívnejšieho vykurovacieho systému v rámci vášho rozpočtu môžete stále zlepšovať výkon zariadenia. 

  • Tesnenie a vzduchotesnosť: Vyhľadajte a utesnite všetky otvory, praskliny, medzery alebo iné otvory, cez ktoré by mohol unikať teplý vzduch alebo dovnútra prenikať studený vzduch. Môžu to byť miesta okolo dverí a okien, tiež tam, kde potrubia alebo káble vedú cez steny, alebo na miestach, kde sú hranice základov a podkrovia. Na utesnenie použite vhodné tesniace materiály.
  • Potrubie: Potrubie môže mať vplyv na to, ako efektívne funguje váš vykurovací systém. Úniky tepla a energie v potrubiach môžu predstavovať značnú finančnú stratu. Uistite sa, že všetky časti potrubia pevne do seba zapadajú a nie sú poškodené. Spoje by mali byť utesnené kovovými skrutkami a tmelom alebo páskou s kovovým podkladom, aby sa zabránilo strate vzduchu. Potrubia by mali byť tiež izolované, aby sa zastavili tepelné straty.
  • Ovládanie: Ovládacie systémy, ako sú programovateľné termostaty a inteligentné termostaty vám umožnia lepšie ovládať váš vykurovací systém. Napríklad pomocou programovateľného termostatu môžete znížiť vykurovanie počas dňa, keď nie ste doma, a potom ho naprogramovať, aby automaticky zvýšil vykurovanie pred vaším návratom. Inteligentné termostaty na Wi-Fi sa naučia vaše zvyky a preferencie, aby vám priniesli pohodlie a zároveň ušetrili čo najviac energie.
     

autor: Juraj

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 28 277 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Pezinok
4,5

Kúrenie

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale tak isto vieme pracovat aj s PPR alebo inymi materialmi. Vieme zavezpecit revizie ci uz kotlov, tepelnych cerpadiel, plynu, pripojky do domov, potvrdenia ku kolaudacii ako tlakove skušky a mnoho ineho. V podstate vieme najst na akykolvek projekt alebo problem riešenie. Tešime sa na spoluprácu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Malinovo
5,0

Oprava potrubia

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť Spokojný zákazník je viac, než veľa penazi. Naša oblasť sa rozšírila na vyhľadávanie únikov vody vodikovou skúškou, vlhnutia stien. Montáž solárnych zariadeni. Montáž vodomerov. Tepelných cerpadiel Pomôcť zákazníkom je náš ciel. Prievalsky

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Chynorany
5,0

Vodoinštalácia

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových - elektrických - na tuhé palivá - peletové kotle , podlahové kúrenia , radiátory , kotolne , solárna technika , ponorné čerpadla , vodárničky atd.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vasil V.

Firma
Bratislava
4,9

Vodár

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin L.

Živnostník
Prešov
4,9

Elektrikár

Elektrikárske práce - zapájanie zásuviek, svetiel, rozvádzačov, spotrebičov, termostatov. Pokládka plávajúcej podlahy, pokládka elektrického kúrenia.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš O.

Firma
Palota
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkame-montážne, stavebné, vodárenske a kurenárske práce. Oprava odpadov, železné konštrukcie. Pohotovosť pri problémoch s vodovodom, kúrením.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard P.

Firma
Bratislava
4,9

Kovové ploty

Začal som sám na seba ako szco pred 12 rokmi Živím sa ako Zvarac Potrubar montér. Vyrastal som na dome takže nic mi neni neznáme od rôznych prác od A po Z. Rad vám opravím zhotovím poradím ak to bude možné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Kúrenie

Nižšia cena20,00 €/hod
Priemerná cena34,00 €/hod
Vyššia cena50,00 €/hod

Pošlite dopyt 28277 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 262 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt