Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Servis okien, oprava okien

Mali by ste opraviť alebo vymeniť okná?

Hľadáte okenára na servis okien, opravu okien? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Mali by ste opraviť alebo vymeniť okná?
Servis okien, oprava okienMali by ste opraviť alebo vymeniť okná?

Keď sú vaše okná hmlisté, netesné, studené, prasknuté alebo rozbité alebo inak poškodenéu a nespĺňajú svoj účel na 100%, možno by vás zaujímalo, či by ste ich mali opraviť alebo vymeniť. Je to ťažká voľba, ktorá väčšinou závisí od viacerých faktorov.

Ak sú všetky aspekty rovnaké, je pravdepodobné, že väčšina majiteľov domov by si namiesto opravy zvolila výmenu. Cena je však faktor, ktorý z toho robí skutočnú dilemu. S novými oknami, ktoré stoja okolo stovky eur, môže celý objekt nových okien stáť niekoľko tisíc. 

Pravdepodobnou cestou potom môže byť oprava - až na to, že oprava nie je vždy možná u väčšiny moderných okien. Staršie jednoplášťové okná sa dajú ľahko opraviť. Naproti tomu je dvoj - alebo trojsklo - utesnené okno, ťažšie opraviteľné. V niektorých prípadoch nie je oprava ani možná.

Kedy teda môžete alebo by ste mali opraviť či vymeniť svoje okná?

Oprava
  • Popraskané alebo rozbité sklo (vymeňte krídlo)
  • Zlomené položky / stĺpiky na oknách s jedným panelom
  • Pomaly sa zasekávajúce alebo zaseknuté krídla okien
  • Chýbajúci alebo poškodený vonkajší odkvapkávací kryt
  • Zlé vonkajšie opláštenie okna
  • Menší únik vody
Výmena
  • Zahmlené okná s vnútornou kondenzáciou
  • Slabé vnútorné oddeľovacie tabule skla
  • Štrukturálne problémy
  • Veľký únik vody

Kedy opraviť okno

Popraskané alebo rozbité sklo
Bezpečnosť a zraková ostrosť sú súčasťou rozhodnutia o výmene okna, keď je sklo zlé. Jednokomorové okná môže majiteľ domu alebo sklenár účinne a lacno opraviť.

Ak je viacvrstvové sklo rozbité alebo prasknuté, skontrolujte výmenu krídla. Pokiaľ ale už dlhšie prehliadate problémy s oknom, môže to byť dobrá výhovorka na výmenu celého okna.

Chýbajúce oddeľovacie tabule skla
Nezatmelené alebo rozdelené časti a stĺpy, ktoré držia sklo v oknách s jedným sklom, musia byť prestavané. Tí, ktorí majú chýbajúci alebo krehký tmel a držia sklenené tabule na svojom mieste, sa dajú ľahko opraviť. Po odstránení skla a vyškrabaní oblasti naneste čerstvý tmel a potom zaistite sklo novými sklenárskymi hrotmi.

Uvoľnené pružiny a krídla
Typickým problémom starších okien sú horné alebo dolné krídla, ktoré sa nemôžu pohybovať. Mohlo by to byť spôsobené tým, že viac vrstiev farby premosťuje krídlo a rám a drží ich spolu. Alebo krídlo mohlo zísť z dráhy. Keď sa krídla dajú ťažko zdvihnúť, príčinou sú zvyčajne zlomené šnúry na závažiach krídla. U pružinového typu mohla pružina zlyhať alebo sa uvoľnila a tento typ problému je možné vyriešiť.

Chýbajúci alebo hnijúci odkvapkávač
Odkvapkávací kryt je vonkajší štít v hornej časti okna. Jedná sa o ľahkú opravu, ktorú môže vykonať väčšina domácich majstrov. Hliníkové odkvapkávacie plechy bez hniloby a nehrdzavenia je možné zakúpiť takmer vo všetkých domácich centrách, pribitť na miesto a utesniť.

Zlé vonkajšie opláštenie okien
Uvoľnené, prasknuté, hnijúce alebo chýbajúce vonkajšie kryty sú neatraktívne a môžu viesť k poškodeniu okien. Samotné poškodené puzdro neznamená výmenu okna. Vonkajší plášť s dreveným základným náterom nájdete vo väčšine domácich centier. Majitelia domov môžu odstrániť existujúci kryt a nahradiť ho novým. Pamätajte, že základný náter nie je odolný voči poveternostným vplyvom. Po inštalácii by mal byť rýchlo natretý exteriérovým náterom. Pre túto aplikáciu sú k dispozícii aj vinylové a PVC výrobky s nízkou údržbou.

Menší únik vody
Ak je voda v interiéri zistená v blízkosti oblasti okna, často prichádza z okolia okna, nie cez okno. Zlé odtokové žľaby a odtokové rúry môžu vodu tlačiť smerom k oknám. Tesnenia okien majú zadržiavať vodu, ale nie vodu takej veľkej sily. Presmerujte svoj drenážny systém a zistite, či to má vplyv.

Kedy vymeniť okno

Hmlisté okná
Zahmlené okná sú spôsobené kondenzáciou vody vo vnútri jednotky s dvojitým alebo trojitým panelom okna alebo izolačnej sklenenej jednotky. Dnešné okná majú zabudované tieto sebestačné jednotky. Takže na rozdiel od minulosti viacpanelových okien, ktoré nechali sklá osadiť na miesto, sú dnešné okná utesnené na trvalo. Kutil alebo dokonca kompetentný okenný technik nemôže rozobrať túto jednotku a opraviť ju. Demontáž a výmena je jedinou možnosťou.

Môže byť hmlisté okno opravené?

Špeciálny priemysel opravuje zahmlené okná tým, že do skla vyvŕtava malé otvory, odstraňuje vlhký vzduch a potom sklo opäť utesňuje. Takže sa to dá urobiť. Existuje však len málo spoločností, ktoré to robia, takže je praktickejšie vymeniť krídlo alebo okno.

Štrukturálne problémy

Ak vonkajšia štruktúra okna zlyháva, je čas kúpiť nové okno. V niektorých prípadoch môže mať zlý tvar aj oblasť okolo okna: čapy, opláštenie domu, obloženie a izolácia.
To zaručuje výmenu okna a prestavbu častí steny. V tomto prípade budete používať okno novej konštrukcie.Veľký únik vody

Nadmerná infiltrácia vody okolo okna môže znamenať, že vonkajší plášť okna je zlý. Nejde ani tak o problém s oknami, ako skôr o problém s exteriérom ako celkom. Ak sa však preukáže, že cez okno preniká voda, je pravdepodobne čas kúpiť nové okná. 

autor: Tomáš

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 20 834 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Ivan Š.

Firma
Hlohovec
5,0
Servis okien, oprava okien

Poskytujeme kompletný pozáručný servis všetkých typov okien, dodávka a montáž tieniacej techniky ( žalúzie, siete proti hmyzu , rolety deň noc atď .) Renovácia eurookien , profesionálny prístup , poradenstvo . Mojím cieľom je vždy maximálne spokojný zákazník.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lubomir O.

Firma
Bratislava
4,9
Servis okien, oprava okien

Stovky kvalitne servisovaných nehnuteľností. 1 rok záruka na zrealizovaný servis. Doprava v BA a obhliadka zdarma. Nové žalúzie a sieťky proti hmyzu. Vonkajšie predokenné rolety a žalúzie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Andrej S.

Firma
Trnavský kraj
4,9
Servis okien, oprava okien

Sme firma poskytujúca kvalitné služby v oblasti servisu a údržby plastových a eurokien. Samy si uvedomujeme, že o okná sa treba pravidelne starať aby sa predĺžila ich životnosť a preto sme tu vždy pre Vás

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9
Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9
Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9
Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Michal P.

Živnostník
Trnava
4,9
Stavebné práce

Hodinovy manzel Po viacerych rokoch som sa vypracoval a nabral skusenosti v stavebnictve. V poslednych rokoch som zacal fungovat viac ako hodinovy manzel. Praca ma bavi a naplna. Som detailista a mam rad, ked vidim za sebou kvalitnu robotu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Daniel Ď.

Živnostník
Považská Bystrica
4,9
Elektrikár

Elektroinštalačné práce, zapojovanie spotrebičov, zásuviek....montáž rozvodných skríň, svietidiel....opravárenské práce...kosenie, upratovanie pozemkov, zimná údržba.... hodinový manžel... Opravy stien pred maľovaním ( diery po hmoždinách, praskliny...) , Maľovanie interiéru Drobné opravy nábytku ( pánty, závesy, madlá...)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jakub J.

Živnostník
Bratislava
4,9
Sťahovanie

Ponúkam prácu. Veci čo sa týkajú stavby,prepravy, výroba nábytku na mieru,prístrešky,sadrokartón pokládka zámkovej dlažby výroba hliníkových okien. Betónovanie atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter A.

Firma
Košice
4,7
Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4
Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jaroslav C.

Živnostník
Košice
4,4
Maliar, Maliarske práce

Mam skusenosti v interieroch s montazou fototapiet s aplikaciou benatskeho stuku,mikrocement,lepenie mozaik na stenu,vykonavam aj malby a natery roznych technologii.Robim pokladky dlazieb na steny a podlahu,kompletaz novych kupelni a sprchovacich kutoch.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Servis okien, oprava okien

Nižšia cena12,00 €/úkon
Priemerná cena23,40 €/úkon
Vyššia cena39,00 €/úkon
Pošlite dopyt 20834 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte okenára na servis okien, opravu okien? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt