Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Fasády, maľovanie

Maľovanie a Fasáda: Všetko, čo potrebujete vedieť

Hľadáte omietkára na fasády domov, zateplenie domu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Maľovanie a Fasáda: Všetko, čo potrebujete vedieť
Fasády, maľovanieMaľovanie a Fasáda: Všetko, čo potrebujete vedieť

Maľovanie je jednou z najčastejších údržbových prác, ktoré majitelia domov a bytov často vykonávajú, aby obnovili vzhľad svojich interiérov a exteriérov. V tomto článku sa pozrieme na rôzne aspekty maľovania, od maľovania stien a interiérov po maľovanie fasády domu a odborné tipy pre zvládnutie týchto úloh. Taktiež sa budeme venovať cenám za maľovanie a užitočným radám.

Maľovanie bytu a stien

Maľovanie bytu je skvelým spôsobom, ako osviežiť váš domov bez veľkých nákladov. Nábytok a dekorácie môžu dodávať charakter vášmu interiéru, no maľba stien je tým, čo dáva priestoru osobný štýl. Pred začiatkom maľovania si vyberte farby, ktoré budú súladiť s celkovým návrhom vášho bytu. Moderné maľovanie stien môže zahŕňať vzory, farebné kombinácie alebo dokonca dekoratívne maľby.

Maľovanie stien je celkom dostupnou alternatívou pre tých, ktorí sa rozhodnú pre rýchle a zreteľné zmeny vo svojich interiéroch. Ceny za maľovanie stien sa obvykle pohybujú v rozmedzí podľa m2, pričom toto sa môže líšiť v závislosti od regiónu, komplexnosti vzoru a zvolených farieb.

Maľovanie bytu - Cena a tipy

Kolko stoji maľovanie izby a cena za maľovanie bytu, sú dôležité otázky, ktoré si kladú mnohí majitelia nehnuteľností. Náklady sa líšia v závislosti od rozsahu práce, výberu farieb a povrchov, ktoré majú byť vymaľované. Priemerná cena za maľovanie bytu na meter štvorcový sa pohybuje v rôznych cenových triedach, a preto je dobré porovnať rôzne návrhy od odborníkov.

Ak sa rozhodnete maľovať byt sami, existuje niekoľko tipov, ako to zvládnuť efektívne a profesionálne:

 • Pripravte steny pred maľovaním, očistite ich a opravte prípadné nerovnosti alebo diery.
 • Použite primer, aby ste zlepšili priľnavosť farby na povrch.
 • Použite kvalitné maľovacie nástroje a farby, aby ste dosiahli optimálne výsledky.
 • Maľujte s dvoma vrstvami farby pre rovnomerný a bohatší výsledok.
 • Dodržiavajte primeranú dobu sušenia medzi vrstvami a neponáhľajte sa, aby ste dosiahli trvácnejší a kvalitnejší výsledok.

Moderné maľovanie bytu a farebné trendy

Moderné maľovanie bytu sa často zameralo na kombináciu farieb a textúr. Ľudia si čoraz viac vyberajú netradičné farby a vzory, ktoré dodávajú ich interiéru štýlový a jedinečný vzhľad. Súčasné trendy zahŕňajú odvážne farby ako morská zelená, šarlátová, žiarivá žltá a dokonca aj čierne steny.

Dekoratívne farby na stenu

Dekoratívne farby na stenu sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí chcú pridať do svojho interiéru osobitý dizajn. Tieto farby môžu zahŕňať štruktúry, metalické odlesky, a mnohé ďalšie efekty, ktoré oživujú vašu stenu.

Ako na maľovanie bytu - Kompletný postup

Ak sa rozhodnete maľovať byt sami, dodržujte tento kompletný postup, aby ste dosiahli kvalitné výsledky:

 1. Pripravte steny - odstráňte staré farby, vyplňte diery, vyrovnejte nerovnosti a očistite steny.
 2. Ochrana - kryte podlahy, nábytok a iné časti, ktoré nemajú byť maľované, pomocou plachiet alebo papiera.
 3. Primer - naneste primer, aby ste zlepšili priľnavosť farby na povrch.
 4. Maľovanie - maľujte steny dvoma vrstvami farby, nezabudnite nechať prvú vrstvu dôkladne uschnúť pred druhou.
 5. Dokončenie - počkajte, kým sa farba úplne nevyschne, potom odstráňte ochranné materiály a oceníte výsledok.

Ako stierkovať?

Stierkovanie je postup, kedy sa stena pokrýva špeciálnou maltou, ktorá jej dodáva hladší a rovnomerný povrch. Ak chcete stierkovať stenu, je lepšie požiadať odborníkov, aby ste dosiahli kvalitné a profesionálne výsledky.

Maľovanie fasády domu

Maľovanie fasády domu je nevyhnutnou údržbovou prácou, ktorú by ste mali robiť približne každých 5-10 rokov. Cieľom je udržať exteriér domu v dobrom stave a chrániť ho pred poveternostnými vplyvmi. Ceny za maľovanie fasády domu môžu byť pomerne rozmanité a závisia od veľkosti domu, jeho stavu a typu použitého náteru.

Maľovanie rodinného domu

Maľovanie rodinného domu zvyčajne vyžaduje viac nákladov a úsilia v porovnaní s bytom. Vzhľadom na väčšie rozmery a rôzne povrchy na vonkajšej strane domu je dôležité pristúpiť k tejto úlohe s náležitou starostlivosťou a pozornosťou.

Či už sa rozhodnete pre maľovanie bytu, rodinného domu alebo fasády, správny prístup, kvalitné farby a nástroje sú kľúčom k úspechu. Buďte kreatívni pri výbere farieb a vzorov, a nebojte sa vyskúšať nové trendy, ktoré vám pomôžu vytvoriť jedinečné a pútavé interiéry a exteriéry.


Fasáda domu a jej význam v architektúre

Fasáda domu je exteriérový povrch, ktorý tvorí vonkajšiu stránku budovy. Ide o dôležitý estetický prvok a zároveň plní aj praktickú úlohu v ochrane budovy pred vonkajšími vplyvmi, ako sú zrážky, slnečné žiarenie, vietor a iné. V tejto časti článku sa zameriame na rôzne aspekty fasád, ich typy, výber farieb, obkladov a cien za m2 pre rôzne materiály.

Typy fasád a ich charakteristiky

Existuje niekoľko rôznych typov fasád, z ktorých každá má svoje špecifické vlastnosti a výhody:

Odvetraná fasáda: Táto moderná fasádna technika zahŕňa vytvorenie vzduchovej medzery medzi izolačnou vrstvou a obkladovým materiálom, čo zabraňuje vnikaniu vlhkosti a zlepšuje tepelnú účinnosť domu.

Plechová fasáda: Použitie plechových panelov umožňuje vytvárať futuristické a minimalistické vzhľady, ktoré sú trvanlivé a odolné voči poveternostným vplyvom.

Prevetrávaná fasáda: Ide o konštrukciu, ktorá umožňuje prúdenie vzduchu medzi fasádnym obkladom a nosnou vrstvou, čo pomáha odvádzať vlhkosť a udržiavať optimálnu teplotu.

Obklad na fasádu imitácia dreva: Tento typ fasády poskytuje prírodný vzhľad dreva, ale je vyrobený z odolného materiálu, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom a netreba ho tak často udržiavať.

Fasádna omietka a ceny za m2

Fasadna omietka je bežným spôsobom obkladu fasády, ktorý pomáha vyrovnávať povrch a chrániť steny pred vonkajšími vplyvmi. Ceny za fasádnu omietku sa môžu líšiť v závislosti od typu omietky, veľkosti a stavu povrchu, ako aj od dodávateľa.

Výber farby pre fasádu domu

Farba fasády má významný vplyv na celkový vzhľad a estetiku domu. Biela fasáda je tradičnou voľbou, ktorá dodáva budove čistý a svieži vzhľad. Avšak, moderné fasády môžu obsahovať aj živšie a odvážnejšie farby, ktoré vytvárajú výrazný dojem.

Ako vybrať správny odtieň fasády? Pri výbere farby je dôležité zohľadniť architektúru domu, okolité prostredie a osobné preferencie. Ideálnou voľbou je zakúpiť vzorky farieb a aplikovať ich na stenu domu, aby ste videli, ako sa budú farby líšiť v rôznych svetelných podmienkach.

Návrh fasády domu a vonkajšie obklady

Dobrý návrh fasády domu môže zdôrazniť jeho štýl a pridať mu charakter. Súčasné trendy zahŕňajú použitie kombinácie rôznych materiálov, ako sú drevo, kameň, plech, omietky a obklady. Vonkajšie obklady môžu pridať textúru a zaujímavý vizuálny dojem.

Rady a tipy pre výber správnej fasády

Pri výbere fasády pre váš dom, zvážte tieto tipy:

 • Zamerajte sa na materiály s dlhou životnosťou a odolnými voči poveternostným vplyvom.
 • Zvážte tepelno-izolačné vlastnosti a energetickú účinnosť.
 • Skúste si vyskúšať rôzne farby a textúry na vzorkách pred konečným rozhodnutím.

Fasáda je vonkajšia časť budovy, ktorá ju chráni a dodáva jej estetický vzhľad. Existuje mnoho rôznych typov fasád, medzi ktoré patria odvetrané fasády, plechové fasády, obklady z imitácie dreva a iné. Každý typ fasády má svoje výhody a môže byť prispôsobený potrebám a preferenciám majiteľa domu.

Fasáda domu je kľúčovým prvkom, ktorý ovplyvňuje celkový vzhľad a hodnotu nehnuteľnosti. Pri výbere fasády zohľadnite nielen estetiku, ale aj funkčnosť, trvanlivosť a energetickú efektívnosť. Investícia do kvalitnej fasády môže priniesť dlhodobé výhody a prispieť k pohodlnejšiemu a krásne vyzdobenému domovu.

autor: Veronika

Aug 2, 2023

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 28 058 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Matúš A.

Firma
Košice
5,0
Montáž, skladanie nábytku

Elektrotechnik. Prax 10 rokoov(Výroba NN, Eleltroinštalácie. bleskozvody. NN prípojky) Montáž+Demontáž a servis výťahov na Sk a v zahraničí . Práca s drevom a železom.pre súkromné účeli. Strojové maľovanie. Ovládam zákl. stavebné práce ako murovanie, montáž sadrokartónu,okien. voda+odpad, montáž nábytku+kuch. linky,Stierky+omietky, plavajúca podlaha + vynil, Dvere+zárubne. Nikdy nerobín to, načo si netrúfam. Vždy je premna dôležite dodržat technologicky postup pri akejkoľvek práci.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter Ő.

Firma
Komárno
5,0
Maliar, Maliarske práce

Ponúkame nasledovné slużby: √ upratovanie, čistenie, tepovanie -domácnosti, kanc. priestory, autá. Aj parné čistenie a tepovanie. √ maliarske práce - metóda airless

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0
Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0
Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Benjamin Š.

Živnostník
Žilina
5,0
Maliar, Maliarske práce

Profesionálny maliar ,4 ročne skusenosti ako maliar v nemecku. Malovanie interierov , exterierov , opravy stien , špachtlovanie , lakovanie . Spoľahlivý maliar ktorý si potrpý na detaily , a kvalitnú pracu .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0
Murárske práce

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Mikuláš S.

Živnostník
Bratislava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Mam dlhoročné skúsenosti v maliarskom obore. Vykonávame kvalitné maliarske , drobné murárske , a ostatné natieračské práce. Pracujeme čisto a precízne .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan D.

Firma
Šaštín - Stráže
5,0
Záhrada a vonkajšie práce

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám partiu je nas 5 robíme za dobré ceny určite sa dohodneme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0
Rekonštrukcia kúpeľne

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimir P.

Firma
Hendrichovce
4,9
Vodár

Havarijné stavy v domácnostiach - voda, odpad, elektrina. Výmeny vodovodných batérii, kohútikov, hadic, poistných ventilov, a mnoho iného. Krtkovanie odpadov. Výmeny zásuviek, vypínačov, ističov, zapájanie elektrických spotrebičov. Po dohode aj prace väčšieho rozsahu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Igor T.

Firma
Modra
4,9
Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Obklady, dlažby. Sadrokarton. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukas P.

Firma
Bratislava
4,9
Obklady, dlažby

Zaoberame sa rekonstrukciami ako aj zariadivanim holobytov a vykonavanim s tym suvisiacich prac. Niekolkorocne skusenosti a vysledny efekt v najvyssej kvalite.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Michal P.

Živnostník
Trnava
4,9
Stavebné práce

Hodinovy manzel Po viacerych rokoch som sa vypracoval a nabral skusenosti v stavebnictve. V poslednych rokoch som zacal fungovat viac ako hodinovy manzel. Praca ma bavi a naplna. Som detailista a mam rad, ked vidim za sebou kvalitnu robotu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

daniel g.

Firma
Žilinský kraj
4,9
Zámková dlažba

Profesionálne čistenie fasád od plesní,zateplovanie fasád,výstavba plotov,pokladka dlažieb,výškové práce. Zakladanie stavieb. Výkopové práce,rekonštrukcie bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt