Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Maliar, Maliarske práce

Maľovanie interiérov - na čo si dať pozor?

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 18 883 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Maľovanie interiérov - na čo si dať pozor?
Maliar, Maliarske práce

Maľovanie interiérov - na čo si dať pozor?

Ako maľovať steny v interiéri tak, aby vaše maliarske projekty prebehli rýchlejšie a plynulejšie? Ako sa vyhnúť škaredým šmuhám, ktoré vznikajú, keď na už čiastočne zaschnutú farbu nanášate štetcom novú vrstvu farby?

Keď sa naučíte maľovať steny interiéru, kľúčom k zamedzeniu kvapkovitých stôp po natieraní je udržiavať „mokrý okraj“, aby každý ťah vášho valčeka prekryl ten predchádzajúci predtým, než môže farba začať zasychať. Tu je niekoľko tipov na maľovanie:

  • Aby ste udržali mokrý okraj, začnite blízko rohu, prechádzajte valčekom hore a dole po celej výške steny a každým ťahom sa mierne posúvajte.
  • Ak je to potrebné, vráťte sa, aby ste vyrovnali prihrubé nátery alebo nerovné ťahy.
  • Nenechajte valček vysychať; opakovane ho namáčajte do farby, aby bol vždy nasiaknutý aspoň z polovice.
  • Otvorenú stranu rámu valčeka udržujte otočenú k ploche, ktorá je už natretá. Tak vyviniete menší tlak na otvorenú stranu valčeka a je teda menej pravdepodobné, že na vašom vymaľovaní steny zostanú šmuhy z farby.
Zmiešajte do veľkého vedra niekoľko plechoviek farby, aby ste dosiahli konzistentný odtieň v celej miestnosti

Tón zvolenej farby sa od jednej plechovky k druhej môže mierne líšiť. Ak uprostred náteru steny musíte otvoriť novú plechovku, rozdiel môže byť viditeľný. Zmiešanie farieb dokopy problém odstraňuje. Najlepšie je odhadnúť potrebné množstvo farby a zmiešať ju v 15-litrovom vedre.

Tu je niekoľko vhodných tipov na maľovanie:

  • Ak je pri plánovaní náteru steny v interiéri ťažké odhadnúť pokrytie, radšej pridajte viac farby. Zvyšky môžete kedykoľvek preliať späť do plechoviek.
  • Pri veľkých plochách používajte skôr nádobu do ktorej vložíte maliarsku mriežku ako vaničku na farbu. Je to oveľa rýchlejšie na manipuláciu a aplikáciu farby.
  • Valček jednoducho ponorte do vedra s farbou a potom ním rolujte po odkvapkávacej mriežke, kým z neho neprestane kvapkať.

Nechajte farbu zaschnúť a potom odstrihnite pásky ohraničujúce natieranú plochu, aby ste dosiahli dokonalý okraj
Len čo je farba suchá, nemôžete pásku z obruby jednoducho stiahnuť. Farba vytvorí medzi stenou a páskou film a pri odtrhnutí pásky by ste zo steny odtrhli kúsky zaschnutej farby. Pred stiahnutím pásky ju teda odstrihnite.

Počkajte najmenej 24 hodín, kým farba úplne nevyschne, potom pásku rozrežte ostrým univerzálnym nožom alebo nožom na rezanie kartónu. Začnite na menej viditeľnom mieste, aby ste sa ubezpečili, že farba je dostatočne suchá na to, aby ste ju mohli odstrániť. Počas odstraňovania farby ťahajte pásku v 45-stupňovom uhle.

Techniky maľovania

Najskôr namaľujte obloženie, potom strop a steny

Profesionáli sa zvyčajne učia maľovať vnútorné steny podľa určitého poradia. Najskôr vymaľujú obloženie, potom strop a nakoniec steny. Je to preto, že je jednoduchšie (a rýchlejšie) oblepiť obloženie ako steny. A tie určite nechcete páskovať.

Pri maľovaní obloženia nemusíte byť vyslovene pedantní. Stačí sa sústrediť na dosiahnutie hladkého povrchu dreva. Nerobte si starosti, ak sa obkladová farba dostane na steny. Pri ich natieraní to neskôr zakryjete.

Len čo je obloženie úplne natreté a suché (treba na to najmenej 24 hodín), zakryte ho pomocou maliarskej pásky, ktorá sa dá neskôr ľahko odstrániť a potom natrite strop a nakoniec steny.

Dbajte o výplne a textúry na stenách, aby ste zabránili škvrnitému výsledku

Čerstvo natreté steny často pôsobia škvrnitým dojmom. Farba je jednotná, lesk však nie je konzistentný. K tomu zvyčajne dochádza na miestach, kde ste otvory a praskliny opravili pomocou výplne alebo zmesi sadrokartónu. Pórovité plnivá absorbujú farbu a zmatňujú povrch.

Keď svetlo zasvieti na tieto matné miesta sú viditeľné. Na rozdiel od mierne hrboľatej textúry hladká škvrna vynikne aj voči zvyšku steny. Na odstránenie rozdielov medzi opravovanými miestami a textúrou steny stačí tenká vrstva základného náteru.

Podkladová báza utesní výplň, takže vrstva farby na nej neklesne a nebude pôsobiť matne. Na zosúladenie textúry naneste základným valčekom farbu a okraje vytiahnite. Vyberte hrúbku valčeka tak, aby zodpovedala textúre okolitej steny (valček s vlasom 1 cm pre hladké steny; 1,3 cm pre textúru).

Vyčistite špinavé povrchy, aby farba vytvorila pevný jednoliaty náter

Ak farbu natierate na špinavé, mastné povrchy, ľahko sa štiepi alebo odlupuje. Na prípravu základným náterom vyčistite špinavé miesta odmasťovačom alebo silným čistiacim prostriedkom používaným pred základným natretím. Tie dobre fungujú pri čistení lakovaných alebo smaltovaných povrchov, aby sa zlepšila priľnavosť nového náteru. Sú ideálne na čistenie mastných alebo ulepených miest, ako sú steny kuchýň a kúpeľní, a na odstraňovanie stôp po rukách okolo spínačov svetiel a kľučiek dverí.

Čistič vtierajte krúživými pohybmi handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, alebo pomocou brúsneho papiera. Začnite od spodku a postupujte nahor. Po vyčistení povrchu vyplňte všetky škáry a otvory, ktoré potom pred namaľovaním hladko obrúste. Nasaďte si gumené rukavice a chráňte si oči.

Pohybom valčekom pozdĺž okrajov dosiahnete konzistentnú textúru

Rohy a plochy vedľa lemovania, ktoré sú natreté len štetcom, majú zreteľne odlišnú textúru ako okolitá farba. Aby ste zaistili, že hotová textúra bude v týchto miestach konzistentná, naneste na náter farbu valčekom a potom ju ihneď vysušte.

Použite 8-centimetrový valček s vlasom, ktorý má rovnakú hrúbku ako na valčeku použitom na zvyšok steny. S valčekom sa priblížte čo najviac, bez toho, aby ste narazili na opačnú stenu alebo farbou zasiahli obloženie. Predtým, ako prejdete na ďalšie miesto, dokončite farebný náter a jeho rozvaľkanie v jednej oblasti.

Na zakrytie používajte radšej textilné plachty než umelé

K rozliatiu a rozstrekovaniu dôjde bez ohľadu na to, akí opatrní ste. Je oveľa jednoduchšie pripraviť sa na škvrny, než ich neskôr utierať z koberca alebo z drevenej podlahy. Všetko, čo potrebujete, sú plátenné plachty na miestach, kde pracujete.

Hrubé plátno zostáva na svojom mieste, takže ho nemusíte lepiť páskou a môžete ním pokryť akýkoľvek povrch. Plastové prikrývky na zakrytie podlahy sú príliš šmykľavé, aby sa po nich dalo kráčať alebo po nich šliapať bez toho, aby nezostali na mieste. A čo je ešte horšie, rozliata farba na plaste zostane vlhká a môže skončiť na topánkach, ktorými narobíte stopy po dome. 

Ale aj pri textilných (bavlnených) plachtách alebo papieri treba veľké škvrny vždy ihneď utrieť, inak presiaknu. Vyliatu farbu na plachte očistite papierovými utierkami alebo handričkami. Rovnako utrite aj akýkoľvek iný povrch, len čo ho zafŕkate.

Jemná práca štetcom

Veľké plochy, ako sú stropy, mimoriadne vysoké steny alebo schodiská, nemôžete pokryť jediným nepretržitým ťahom, takže najlepším spôsobom, ako minimalizovať stopy po stekajúcej farbe na týchto plochách, je vytiahnutie farby pozdĺž tých okrajov, ktoré nemôžu zostať mokré. Tenšia vrstva farby zabráni nahromadeniu, ktoré spôsobí vznik typických kvapkových stôp.

Ak chcete namaľovať veľkú časť, vyvaľkajte takmer suchý valec v rôznych smeroch pozdĺž suchého okraja a po dokončení celej dĺžky steny alebo stropu prejdite na ďalšiu časť a maľujte cez okraje.
Na druhú vrstvu nanášajte farbu v opačnom smere. Táto krížová technika výrazne znižuje, prípadne eliminuje stopy.

Brúsením vrstiev náteru k ultra hladkému povrchu

Jedna vrstva farby podkladový náter a lesk na obložení zvyčajne nezakryje. A ak povrch medzi jednotlivými vrstvami neprebrúsite na hladko, môže mať ten výsledný zrnitú štruktúru. Aby ste dosiahli hladký povrch, pred nanesením každého náteru prebrúste predošlý.
Obrusujte brúsnou hubkou s jemným zrnom. Hubky sa dostanú do štrbín, kam nemá prístup brúsny papier, a umožnia vám rovnomerný tlak.

Potom naneste prvý náter farby, nechajte ho aspoň 24 hodín zaschnúť, znovu ho jemne prebrúste, kým nemá úplne hladký povrch, a naneste druhý náter. Po každom brúsení ozdobné lišty povysávajte a potom ich utrite textilnou utierkou na odstránenie prachu.

autor: Lukáš

Jun 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 30 086 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Tomáš C.

Živnostník
Karlova Ves
5,0

Maliar, Maliarske práce

Realizujem maliarske práce,stierky a všelijake opravy. Profesionalny spolahlivy maliar. Dám si záležat na každom detaile. Žiadna práca pre mna nie je príliš velká ani malá! Instagram @najmaliar

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam K.

Firma
Šurany
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujem sa striekanému malovaniu už 4 roky a mám len spokojných zákazníkov. Pracujem so strojovím malovaním, novou technologiou AIR LESS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martina C.

Firma
Turie
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujem sa aplikácií dekoratívnych techník a tapiet. Ponúkam maľovanie, stierkovanie a drobné stavebné úpravy bytov, domov, nebytových priestorov a kancelárií, reštaurácii.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0

Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0

Maliar, Maliarske práce

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš N.

Firma
Most pri Bratislave
4,9

Maliar, Maliarske práce

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska CEMAS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Igor T.

Firma
Modra
4,9

Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal K.

Firma
Topoľčany
4,9

Maliar, Maliarske práce

Ponúkame profesionálne maliarske práce, maľovanie a striekanie interiéru a exteriéru. Používame farby najvyššej kvality. Profesionálny prístup k zákazníkovi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter Ő.

Firma
Komárno
4,9

Maliar, Maliarske práce

Ponúkame nasledovné slużby: √ upratovanie, čistenie, tepovanie -domácnosti, kanc. priestory, autá. Aj parné čistenie a tepovanie. √ maliarske práce - metóda airless

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš Ž.

Firma
Košice
4,9

Maliar, Maliarske práce

Mladý ,vynaliezavý ,šikovný a iniciatívny Výrobky z kameňa Maľovanie Montáže Podlahy Oblkaldy Atd..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Maliar, Maliarske práce

Nižšia cena1,00 €/m2
Priemerná cena1,45 €/m2
Vyššia cena2,00 €/m2

Pošlite dopyt 30086 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme 18 883 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt