Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Novostavba

Malý sprievodca stavbou domu

Hľadáte staviteľa na novostavbu? V tejto kategórii máme 16 183 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Malý sprievodca stavbou domu
Novostavba

Malý sprievodca stavbou domu

V súčasnosti sa pri výstavbe rodinných domov skutočne fantázii medze nekladú. Domy sa dodávajú a stavajú vo všetkých typoch a vyhotoveniach tak, aby vyhovovali všetkým potrebám dôležitým pre život.

banner

Kvôli bohatému výberu už existujúcich postavených domov a vysokým nákladom na výstavbu nového domu si väčšina budúcich majiteľov domov kúpi už existujúci. A to nie je vôbec zlá voľba. Väčšina domov je dostatočne odolná na to, aby vydržala desaťročia a majú potenciál zvyšovať do budúcnosti svoju hodnotu. 

Dom, ktorý si postavíte samostatne podľa vlastného výberu úplne od projektu, má však nepopierateľnú príťažlivosť. Takýto nový dom môže byť navrhnutý presne podľa vašich potrieb a požiadaviek. Vyhnete sa skrytým problémom a nevyhovujúcim materiálom, o všetkom budete vedieť. Nebezpečné materiály, ako sú farby na báze olova a azbest, sa už síce nepoužívajú a sú zakázané, ale je fajn, keď si dokážete všetko skontrolovať. V už postavených starších domoch by ste s tým mohli mať problém.

Do domu si môžete rovno pri výstavbe zabudovať nové technológie a moderné zariadenie. Nie je teda prekvapením, že keby si ľudia mohli v každej situácii vyberať, väčšina by uprednostnila vlastný novopostavený dom pred kúpou staršieho alebo nového v radovej zástavbe.

Odborníci či svojpomocná práca?

Keď sa rozhodnete pre stavbu domu, môžete to riešiť aj po vlastnej osi a vo vlastnej réžii, najlepšie je však urobiť tak prostredníctvom stavebnej firmy. Stavba domu vyžaduje pomerne veľa krokov a manévrov, ktoré treba zabezpečiť a koordinovať, aby práce na seba plynule nadväzovali. Platí to úplne od začiatku, a teda od počiatočných vybavovačiek, papierovačiek a nespočetných návštev rôznych stavebných úradov.

Projekty a subdodávatelia musia byť naplánovaní v správnom poradí. Navyše je veľmi dôležité vytvorenie takých subdodávateľov, ktorí sú overení, na ktorých máte dobré referencie a môžete sa spoľahnúť, že vykonávajú dôveryhodnú a zodpovednú prácu. Stavba domu prostredníctvom stavebnej firmy, ktorá vám zabezpečí a skoordinuje všetky činnosti od nakreslenia projektu cez vykopanie základov až po strechu, prípadne až po úpravu okolitého terénu, síce mimoriadne šetrí čas a nervy hlavne ľuďom, ktorí nie sú príliš manuálne zruční, má však jednu zásadnú nevýhodu – trošku sa predraží.  

Ušetrite peniaze pomocou vlastných síl

Ak sa chcete zapojiť do výstavby svojho domu a trochu ušetriť, existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Môžete sa napríklad pustiť do menších individuálnych projektov. Sú to projekty, ktoré patria do neskoršej fázy a sú lepšie pre prácu domácich majstrov, pretože neriskujete spomalenie projektu výstavby domu.

Patrí sem napríklad budovanie terás a chodníkov, výsadba stromov, kríkov a trávy, maľovanie interiéru domu, inštalácia okenných úprav, kobercov, vybavenia, prípadne dokončenia suterénu. Alebo si všetko od základov môžete vybudovať sami. Tu síce možno ušetríte nejaké tie peniažky, časovo sa vám to však pravdepodobne dosť pretiahne.  

Začíname so stavbou

Pozemok

Pripravte si miesto stavby, zmapujte si pozemok, zožeňte si projekt, ktorý sa na tento pozemok hodí, tak aby sa vám naň zmestil dom i prípadná terasa, garáž či záhradka. Očistite stavenisko od stromov, kríkov a iných nečistôt až po úroveň terénu. Pomocou geodeta vytýčte základy. V prípade potreby urobte zmeny v topografii lokality, aby ste zmenili prietok vody.

To si často vyžaduje dodávateľa vybavenia na zemné práce. Objednajte si skládku na odvoz odpadu, na ktorú budete vyvážať odpad počas trvania stavby. Tiež zabezpečte pre pracovníkov jednu alebo viac prenosných toaliet a dočasné energetické povolenia od energetickej spoločnosti.

Základy

Vykopte základy a zalejte ich betónom, prípadne železobetónom. Základy a základová platňa tvoria veľkú časť celkových nákladov na stavbu domu, čo znamená, že k veľkému čerpaniu finančných prostriedkov dôjde krátko po začiatku projektu. Základ je potrebné izolovať proti vlhkosti. V základovej stene sú vytvorené otvory, ktoré umožňujú vedenie vodovodných a odtokových potrubí. Ak kladiete doskový základ, pred nalievaním betónovej dosky nainštalujte všetky potrebné potrubia, ktoré budú viesť z a do domu.  

Hrubá stavba

Po vykonaní výkopových a základových prác sa začne pracovať na samotnej výstavbe domu, či už z tehál, alebo kvádrov. Veľmi dôležité je založenie domu, takzvanej hrubej stavby. Tá je dôležitá na to, aby steny neutekali a dom bol postavený rovno. Táto práca sa môže uskutočniť s pozoruhodnou rýchlosťou. V priebehu týždňa alebo dvoch zrazu zistíte, že máte pred sebou skoro hotové prízemie.

Ak staviate bungalov, na stavbu môžu veselo doraziť majstri, ktorí sa postarajú o strechu. Ak pokračujete vo výstavbe a máte v projekte aj poschodie, musíte prekryť prekladmi už hotové múry, vykonať armovacie práce, všetko podstojkovať, tesár by mal urobiť schody zospodu na vrchné poschodie, zabezpečiť debnením balkóny a môžete betónovať vrchnú deku. Následne treba nechať túto časť vyzrieť, aby ste zhruba po mesiaci mohli pokračovať v stavbe domu na poschodí.

Montáž dverí a okien

V tejto fáze už môžete začať robiť strechárske práce, zabezpečiť si firmu, ktorá sa postará o montáž dveríokien, prípadne terasových zásten. 

Je to síce práca, ktorú môžu zvládnuť i niektorí majitelia domov, avšak i v tomto prípade platí, že je lepšie nechať si okná a dvere namontovať firme, ktorá ich vyrába. Jednak vám to ušetrí čas, jednak tie práce vykoná precíznejšie a kvalitnejšie a zrejme aj oveľa bezpečnejšie.

Zateplenie, fasáda a rozvody

V tomto okamihu, keď je budova opláštená a sú namontované dvere a okná, môžete v interiéri pracovať na elektrických rozvodoch a vodovodných prácach. V exteriéri sa môžete venovať zatepleniu domu a fasádnym prácam.

Po zhotovení elektroinštalácie a inštalatérskych prác a zabudovaní vykurovacích a klimatizačných systémov pokračujte podlahou, izoláciami a potermi. Zväzky elektrických káblov umiestnené v drážkach vysekaných do stien skryte pod omietky. Tie si následne vymaľujte podľa svojho vkusu a osobných preferencií.  

Tak ako robíte izoláciu vonkajšej časti stavby, tak by ste mali zaizolovať dom i zvnútra. Hlavne časti v podkroví sa najviac podpisujú na tepelných stratách, preto zaizolujte podkrovie a následne zabezpečte firmu, ktorá sa postará o sadrokartóny. V tejto chvíli by ste mali mať dom komplete uzatvorený a zateplený a je čas postarať sa o kladenie parkiet a dlažieb.

Vnútorné zariadenie

Dom už máte skoro hotový, je načase začať ho zariaďovať. Popozerajte si katalógy, prípadne weby firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou skriniek do kuchýň, obývačiek a knižníc. Nechajte sa inšpirovať a dajte si na základe svojich požiadaviek vypracovať cenovú ponuku od viacerých interiérových dizajnérov. Takisto myslite na armatúry do kúpeľní a záchodov a na domáce elektrospotrebiče. A teraz sa môžete nasťahovať.

Exteriérové úpravy

Kompletné exteriérové ​​úpravy môžete robiť postupne aj vtedy, ak už budete v novom dome kompletne nasťahovaní. Nemusíte sa ponáhľať, nič vám neujde. Aby ste ušetrili peniaze, môže to byť projekt pre vás ako pre domácich majstrov výborná zábava a relax. Ak však naozaj nemáte fantáziu alebo čas, alebo sa vám do tohskutočne nechce, existuje množstvo spoločností, ktoré vám s tým s radosťou poradia a pomôžu a vybudujú vám okolo domu prostredie, ktoré bude nielen oku lahodiace, ale i funkčné. Tak nech sa vám dobre býva.

 

autor: Silvia

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 330 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav D.

Živnostník
Tesárske Mlyňany
5,0

Nábytok

Profesionálny stolár 25 rokov praxe výroba a montáž nábytku, kuchynské linky, obývačky, predsiene, spálne, vstavané skrine, pergoly a iné výrobky z dreva.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin J.

Firma
Košice
4,4

Murárske práce

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslav T.

Firma
Prešov
4,3

Murárske práce

Ponúkame kvalitné služby v stavebníctve: vystavba domov, zakladove dosky, murovanie, rekonštrukcie bytov, zateplovanie. Cenova ponuka po obhliadke, alebo zaslani projektu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Novostavba

Nižšia cena45 787,00 €/ks
Priemerná cena63 352,80 €/ks
Vyššia cena87 890,00 €/ks

Pošlite dopyt 25330 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na novostavbu? V tejto kategórii máme 16 183 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt