Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Novostavba

Malý sprievodca stavbou domu

Hľadáte staviteľa na novostavbu? V tejto kategórii máme 21 288 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Malý sprievodca stavbou domu
Novostavba

Malý sprievodca stavbou domu

V súčasnosti sa pri výstavbe rodinných domov skutočne fantázii medze nekladú. Domy sa dodávajú a stavajú vo všetkých typoch a vyhotoveniach tak, aby vyhovovali všetkým potrebám dôležitým pre život.

Kvôli bohatému výberu už existujúcich postavených domov a vysokým nákladom na výstavbu nového domu si väčšina budúcich majiteľov domov kúpi už existujúci. A to nie je vôbec zlá voľba. Väčšina domov je dostatočne odolná na to, aby vydržala desaťročia a majú potenciál zvyšovať do budúcnosti svoju hodnotu. 

Dom, ktorý si postavíte samostatne podľa vlastného výberu úplne od projektu, má však nepopierateľnú príťažlivosť. Takýto nový dom môže byť navrhnutý presne podľa vašich potrieb a požiadaviek. Vyhnete sa skrytým problémom a nevyhovujúcim materiálom, o všetkom budete vedieť. Nebezpečné materiály, ako sú farby na báze olova a azbest, sa už síce nepoužívajú a sú zakázané, ale je fajn, keď si dokážete všetko skontrolovať. V už postavených starších domoch by ste s tým mohli mať problém.

Do domu si môžete rovno pri výstavbe zabudovať nové technológie a moderné zariadenie. Nie je teda prekvapením, že keby si ľudia mohli v každej situácii vyberať, väčšina by uprednostnila vlastný novopostavený dom pred kúpou staršieho alebo nového v radovej zástavbe.

Odborníci či svojpomocná práca?

Keď sa rozhodnete pre stavbu domu, môžete to riešiť aj po vlastnej osi a vo vlastnej réžii, najlepšie je však urobiť tak prostredníctvom stavebnej firmy. Stavba domu vyžaduje pomerne veľa krokov a manévrov, ktoré treba zabezpečiť a koordinovať, aby práce na seba plynule nadväzovali. Platí to úplne od začiatku, a teda od počiatočných vybavovačiek, papierovačiek a nespočetných návštev rôznych stavebných úradov.

Projekty a subdodávatelia musia byť naplánovaní v správnom poradí. Navyše je veľmi dôležité vytvorenie takých subdodávateľov, ktorí sú overení, na ktorých máte dobré referencie a môžete sa spoľahnúť, že vykonávajú dôveryhodnú a zodpovednú prácu. Stavba domu prostredníctvom stavebnej firmy, ktorá vám zabezpečí a skoordinuje všetky činnosti od nakreslenia projektu cez vykopanie základov až po strechu, prípadne až po úpravu okolitého terénu, síce mimoriadne šetrí čas a nervy hlavne ľuďom, ktorí nie sú príliš manuálne zruční, má však jednu zásadnú nevýhodu – trošku sa predraží.  

Ušetrite peniaze pomocou vlastných síl

Ak sa chcete zapojiť do výstavby svojho domu a trochu ušetriť, existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Môžete sa napríklad pustiť do menších individuálnych projektov. Sú to projekty, ktoré patria do neskoršej fázy a sú lepšie pre prácu domácich majstrov, pretože neriskujete spomalenie projektu výstavby domu.

Patrí sem napríklad budovanie terás a chodníkov, výsadba stromov, kríkov a trávy, maľovanie interiéru domu, inštalácia okenných úprav, kobercov, vybavenia, prípadne dokončenia suterénu. Alebo si všetko od základov môžete vybudovať sami. Tu síce možno ušetríte nejaké tie peniažky, časovo sa vám to však pravdepodobne dosť pretiahne.  

Začíname so stavbou

Pozemok

Pripravte si miesto stavby, zmapujte si pozemok, zožeňte si projekt, ktorý sa na tento pozemok hodí, tak aby sa vám naň zmestil dom i prípadná terasa, garáž či záhradka. Očistite stavenisko od stromov, kríkov a iných nečistôt až po úroveň terénu. Pomocou geodeta vytýčte základy. V prípade potreby urobte zmeny v topografii lokality, aby ste zmenili prietok vody.

To si často vyžaduje dodávateľa vybavenia na zemné práce. Objednajte si skládku na odvoz odpadu, na ktorú budete vyvážať odpad počas trvania stavby. Tiež zabezpečte pre pracovníkov jednu alebo viac prenosných toaliet a dočasné energetické povolenia od energetickej spoločnosti.

Základy

Vykopte základy a zalejte ich betónom, prípadne železobetónom. Základy a základová platňa tvoria veľkú časť celkových nákladov na stavbu domu, čo znamená, že k veľkému čerpaniu finančných prostriedkov dôjde krátko po začiatku projektu. Základ je potrebné izolovať proti vlhkosti. V základovej stene sú vytvorené otvory, ktoré umožňujú vedenie vodovodných a odtokových potrubí. Ak kladiete doskový základ, pred nalievaním betónovej dosky nainštalujte všetky potrebné potrubia, ktoré budú viesť z a do domu.  

Hrubá stavba

Po vykonaní výkopových a základových prác sa začne pracovať na samotnej výstavbe domu, či už z tehál, alebo kvádrov. Veľmi dôležité je založenie domu, takzvanej hrubej stavby. Tá je dôležitá na to, aby steny neutekali a dom bol postavený rovno. Táto práca sa môže uskutočniť s pozoruhodnou rýchlosťou. V priebehu týždňa alebo dvoch zrazu zistíte, že máte pred sebou skoro hotové prízemie.

Ak staviate bungalov, na stavbu môžu veselo doraziť majstri, ktorí sa postarajú o strechu. Ak pokračujete vo výstavbe a máte v projekte aj poschodie, musíte prekryť prekladmi už hotové múry, vykonať armovacie práce, všetko podstojkovať, tesár by mal urobiť schody zospodu na vrchné poschodie, zabezpečiť debnením balkóny a môžete betónovať vrchnú deku. Následne treba nechať túto časť vyzrieť, aby ste zhruba po mesiaci mohli pokračovať v stavbe domu na poschodí.

Montáž dverí a okien

V tejto fáze už môžete začať robiť strechárske práce, zabezpečiť si firmu, ktorá sa postará o montáž dveríokien, prípadne terasových zásten. 

Je to síce práca, ktorú môžu zvládnuť i niektorí majitelia domov, avšak i v tomto prípade platí, že je lepšie nechať si okná a dvere namontovať firme, ktorá ich vyrába. Jednak vám to ušetrí čas, jednak tie práce vykoná precíznejšie a kvalitnejšie a zrejme aj oveľa bezpečnejšie.

Zateplenie, fasáda a rozvody

V tomto okamihu, keď je budova opláštená a sú namontované dvere a okná, môžete v interiéri pracovať na elektrických rozvodoch a vodovodných prácach. V exteriéri sa môžete venovať zatepleniu domu a fasádnym prácam.

Po zhotovení elektroinštalácie a inštalatérskych prác a zabudovaní vykurovacích a klimatizačných systémov pokračujte podlahou, izoláciami a potermi. Zväzky elektrických káblov umiestnené v drážkach vysekaných do stien skryte pod omietky. Tie si následne vymaľujte podľa svojho vkusu a osobných preferencií.  

Tak ako robíte izoláciu vonkajšej časti stavby, tak by ste mali zaizolovať dom i zvnútra. Hlavne časti v podkroví sa najviac podpisujú na tepelných stratách, preto zaizolujte podkrovie a následne zabezpečte firmu, ktorá sa postará o sadrokartóny. V tejto chvíli by ste mali mať dom komplete uzatvorený a zateplený a je čas postarať sa o kladenie parkiet a dlažieb.

Vnútorné zariadenie

Dom už máte skoro hotový, je načase začať ho zariaďovať. Popozerajte si katalógy, prípadne weby firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou skriniek do kuchýň, obývačiek a knižníc. Nechajte sa inšpirovať a dajte si na základe svojich požiadaviek vypracovať cenovú ponuku od viacerých interiérových dizajnérov. Takisto myslite na armatúry do kúpeľní a záchodov a na domáce elektrospotrebiče. A teraz sa môžete nasťahovať.

Exteriérové úpravy

Kompletné exteriérové ​​úpravy môžete robiť postupne aj vtedy, ak už budete v novom dome kompletne nasťahovaní. Nemusíte sa ponáhľať, nič vám neujde. Aby ste ušetrili peniaze, môže to byť projekt pre vás ako pre domácich majstrov výborná zábava a relax. Ak však naozaj nemáte fantáziu alebo čas, alebo sa vám do tohskutočne nechce, existuje množstvo spoločností, ktoré vám s tým s radosťou poradia a pomôžu a vybudujú vám okolo domu prostredie, ktoré bude nielen oku lahodiace, ale i funkčné. Tak nech sa vám dobre býva.

 

autor: Silvia

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 288 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Dom na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na...Zobraziť viac

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavel V.

Firma
Váhovce
5,0

Maliarske práce, maliar

VITAJTE, VOLÁM SA PAVEL VALKO a v prvom rade chcem poďakovať za recenzie mojim klientom, pretože ich spokojnosť je pre...Zobraziť viac

VITAJTE, VOLÁM SA PAVEL VALKO a v prvom rade chcem poďakovať za recenzie mojim klientom, pretože ich spokojnosť je pre nás prvoradý cieľ k úspechu (robím maximum preto, aby tomu tak bolo) a pre nových je zároveň zárukou spokojnosti. Preto Vám, ponúkame naše služby, ktoré zahŕňajú komplexné riešenie pre váš čistý domov,firmu, stavbu, maliarske práce. Sme partia ľudí ktorí majú široké spektrum služieb a skúsenosti. Vopred sa tešíme na spoluprácu !🙂

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Firma
Šaľa
5,0

Tesár

Ponúkame výrobu drevostavieb na mieru,altánky, pergoly,prístrešky,strechy,krovy. Cenovu ponuku vam vypocitame na mieru. Prístrešky na kľúč, nemusíte sa o nič starať, všetko...Zobraziť viac

Ponúkame výrobu drevostavieb na mieru,altánky, pergoly,prístrešky,strechy,krovy. Cenovu ponuku vam vypocitame na mieru. Prístrešky na kľúč, nemusíte sa o nič starať, všetko vybavíme za Vás

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel H.

Živnostník
Veľký Kýr
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,7

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Martin J.

Živnostník
Košice
4,7

Murárske práce, murár

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné...Zobraziť viac

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik N.

Živnostník
Poprad
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov ,...Zobraziť viac

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov , zateplených fasád, zrealizovaných striech, krovov a krytin, venujeme sa aj kúpeľniam ale aj rekonštrukcii a opravy všetkého druhu

#
#
#
Zadať dopyt

Martin K.

Firma
Košice
4,6

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebne prace od A po Z. Kvalitna praca + rozumna cena .Rekonstrukcie byt.jadra,rodinneho domu,kupelne,pokladka pl.podlah,obkladov,dlazieb,zamkove dlazby,sadrokarton,osadenie okien,dveri vonkajsich aj vnutornych,voda,elektrina,malby,stierky,tapety.napiste...Zobraziť viac

Stavebne prace od A po Z. Kvalitna praca + rozumna cena .Rekonstrukcie byt.jadra,rodinneho domu,kupelne,pokladka pl.podlah,obkladov,dlazieb,zamkove dlazby,sadrokarton,osadenie okien,dveri vonkajsich aj vnutornych,voda,elektrina,malby,stierky,tapety.napiste nam urobime cenovu ponuku k vasej spokojnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav T.

Firma
Prešov
4,3

Murárske práce, murár

Ponúkame kvalitné služby v stavebníctve: vystavba domov, zakladove dosky, murovanie, rekonštrukcie bytov, zateplovanie. Cenova ponuka po obhliadke, alebo...Zobraziť viac

Ponúkame kvalitné služby v stavebníctve: vystavba domov, zakladove dosky, murovanie, rekonštrukcie bytov, zateplovanie. Cenova ponuka po obhliadke, alebo zaslani projektu.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan Č.

Živnostník
Malacky
4,3

Rekonštrukcia kúpeľne

Ponúkame prácu v oblasti obklady dlažby rekonštrukcie kúpeľní a bytového jadra terasy cena za M2 podľa formátu dohodou, dlhodobé skúsenosti...Zobraziť viac

Ponúkame prácu v oblasti obklady dlažby rekonštrukcie kúpeľní a bytového jadra terasy cena za M2 podľa formátu dohodou, dlhodobé skúsenosti v oblasti

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik B.

Firma
Košice
4,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme profesionálna spoločnosť zaoberajúca sa kompletnou realizáciou interiérov od dizajnového návrhu cez stavebné prace až po kompletné zariadenie priestoru. Firma...Zobraziť viac

Sme profesionálna spoločnosť zaoberajúca sa kompletnou realizáciou interiérov od dizajnového návrhu cez stavebné prace až po kompletné zariadenie priestoru. Firma funguje druhý rok, ale profesijne máme 8-10 ročné skúsenosti. Mame vlastnú dizajnérku, stavebný tím a aj zazmluvnenú stolársku výrobu. Venujeme sa tiež predaju materiálov - podlahy, koberce, dvere, tapety, sanita, obklady, nábytok. Výhodou je náš showroom v Košiciach a Bratislave, kde si viete materiál vybrať to vzorkovníkov a náš personál Vám veľmi rád poradí s výberom. Našim mottom je kvalita, zdravie a estetika priestoru.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Novostavba

Nízka cena45 787,00 €/ks
Priemerná cena63 352,80 €/ks
Vysoká cena87 890,00 €/ks

Pošlite dopyt 21288 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na novostavbu? V tejto kategórii máme 21 288 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt