Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Zateplenie, izolácia

Minerálna vlna - na čo sa používa?

Hľadáte zateplovača na zateplenie, izoláciu? V tejto kategórii máme 19185 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Minerálna vlna - na čo sa používa?
Zateplenie, izolácia

Minerálna vlna - na čo sa používa?

Minerálna vlna je spolu s polystyrénom najpoužívanejším izolačným materiálom. Touto vynikajúcou a modernou izoláciou sa zatepľuje akýkoľvek priestor, kde je požiadavka na zlepšenie predovšetkým tepelnoizolačných vlastností: fasády, stropy, strechy aj pivnice.

Druhy minerálnej vlny

Minerálne izolácie sa vyrábajú a dodávajú v dvoch základných typoch – kameninová a sklená. Základný rozdiel je v technológii výroby. Pri každom type sa vo výrobnom procese používa iný materiál. Výsledkom sú izolácie, ktoré sa balia do rolky alebo sú narezané na viacero rozmerov v podobe izolačnej dosky.

Kameninová vlna

Pri výrobe kameninovej izolácie sa roztavený kameň posúva do zariadenia, ktoré vytvorí vlákna. Tie sa nahusto ukladajú na seba a ďalšími úpravami vznikne izolačný materiál. Práve tento výrobok sa vyskytuje vo forme dosiek, ktoré majú rôzne rozmery a aj hrúbku. Používa sa na zateplenie fasád, stien a stropov.

Sklená vlna

Sklená vlna (vata) sa vyrába nafukovaním sklených vlákien do požadovanej hrúbky. Má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a pomerne dobre sa s ňou pracuje. Využíva sa najmä na zateplenie striech a rôznych priestorov s množstvom dutín. V predajniach ju najčastejšie dodávajú zabalenú v rolkách.

Výhody minerálnej vlny 

Najväčšia výhoda minerálnej vlny je jej priaznivá cena, dobrá skladnosť a skutočnosť, že pri práci s ňou ju vieme prispôsobiť na akýkoľvek tvar a upevniť ju na akýkoľvek povrch.

Tepelná ochrana

Popri vyššie spomenutých výhodách je ale najzásadnejší argument pri voľbe minerálnej vlny jej tepelná ochrana a minimalizácia tepelných strát. Teplo v interiéri, ktoré každého vlastníka domu stojí nemalé financie, ostáva dnu a neprestupuje von cez murivo alebo strop.

V prípade obvodových múrov je polkes úniku tepla smerom von znížený až o 50%. Samozrejme, že tento efekt pôsobí aj opačne. Chlad a vlhkosť z exteriéru nám pri použití minerálnej vlny nevstupuje do vnútra.

Požiarna bezpečnosť

Dôležitou funkciou, na ktorú sa pri minerálnej vlne môžeme spoľahnúť, je fakt, že v prípade vzniku požiaru sa oheň nešíri po povrchu izolácie a najmä nevytvára toxické splodiny. Kvalitné fasádne izolácie zabezpečia každej stavbe primeranú ochranu proti zhoreniu.

Ekológia

Výrobné procesy a aj materiály, z ktorých sa minerálne vlny vyrábajú sú maximálne ekologické. Prírodné materiály v kombinácii s recyklovanými dávajú každej izolácii ten najvyšší ekologický štandard. 

Ochrana proti hluku

Obložením fasády, zateplením stropu alebo strechy získavame odhlučnené priestory, ktoré poskytujú ochranu proti neželanému hluku zvonku a tiež zabezpečíme nízku hladinu hluku v jednotlivých miestnostiach. Tento efekt je možný aj preto, lebo pri inštalácii izolácie vieme vyplniť dutiny na rôznych miestach a tiež „dopasovať” jednotlivé kusy vedľa seba, aby nevznikali medzery.

Paropriepustnosť

Kvalitné minerálne vlny od popredných výrobcov zabezpečia priepustnosť akejkoľvek vlhkosti, ktorá sa prirodzene vyskytuje. Táto vlastnosť je spolu s tepelnou ochranou kľúčová. Použitím minerálnej vlny získavame „dýchajúcu” stavbu, v ktorej sa nehromadí voda a tá následne neohrozuje majetok aj zdravie – napríklad aj vznikom plesní.  

Ako sa pracuje s minerálnou vlnou

Práca s minerálnou vlnou je na jednej strane jednoduchá, ale na strane druhej je potrebné dodržať niekoľko zásadných technologických postupov. Pri ignorácii odporúčaní od výrobcu sa výsledná inštalácia izolácie stáva nefunkčnou. 

Prvým krokom je zabezpečenie čistej, suchej a rovnej plochy. Podľa typu izolácie a podkladu je potrebné natrieť izolovanú plochu penetračným náterom a počkať zhruba 3 – 5 hodín.

Následne, podľa typu stavby a priestoru, pripravíme nosnú konštrukciu, do ktorej vkladáme pripravené časti minerálnej vlny tak, aby presne vyplnili izolovaný priestor. 

V prípade, že sme zvolili kameninovú izoláciu v tvare dosiek, lepíme jednotlivé časti na steny a dôkladne pritlačíme latou. Jednotlivé kusy izolácie vždy ukladáme natesno vedľa seba, aby nám nevznikli miesto úniku tepla. 

autor: Andrej

Jul 16, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19185 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Martin Š.

Firma
Svidník
5,0

Zateplenie, izolácia

Mám 5 rokov skúsenosti v oblasti zatepľovania. Práce som vykonával prevažne v Belgicku. Mýslím, že som zodpovedný, šikovný a dôsledný...Zobraziť viac

Mám 5 rokov skúsenosti v oblasti zatepľovania. Práce som vykonával prevažne v Belgicku. Mýslím, že som zodpovedný, šikovný a dôsledný no posúdiť to musíte sami.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin T.

Firma
Lužianky
4,9

Zateplenie, izolácia

Sme firma z Nitry ktorá sa zaoberá stavebnými prácami od roku 1997. Vykonávame zateplenie budov, rekonštrukcie bytových priestorov, sadrokartonárske práce,...Zobraziť viac

Sme firma z Nitry ktorá sa zaoberá stavebnými prácami od roku 1997. Vykonávame zateplenie budov, rekonštrukcie bytových priestorov, sadrokartonárske práce, obklady, dlažby veľa iných stavebných prác. Roky praxe nás naučili lojálnemu prístupu k zákazníkovi a kvalitne odvedenej práce a preto nás neváhajte kontaktovať a nechať si vypracovať nezáveznú cenovú ponuku. Ak potrebujete poradiť, ponúkame naše dlhoročné skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

René Š.

Firma
Nitra
4,9

Zateplenie, izolácia

Dobrý deň sme malá rodinná stavebná firma zaoberajúca sa celou škálou stavebných prác ako sú zatepľovanie RD a BD, murárske...Zobraziť viac

Dobrý deň sme malá rodinná stavebná firma zaoberajúca sa celou škálou stavebných prác ako sú zatepľovanie RD a BD, murárske práce, šikmé a ploché strechy ....

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel M.

Živnostník
Trnava
4,0

Zateplenie, izolácia

Sme partia murárov. Venujeme sa realizácii stavania hrubych stavieb, debnenia, fasad a izolacii, stierok, uprav a rekonštrukci, fasadnych, kamennych...Zobraziť viac

Sme partia murárov. Venujeme sa realizácii stavania hrubych stavieb, debnenia, fasad a izolacii, stierok, uprav a rekonštrukci, fasadnych, kamennych a tehlovych obkladov...

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Dom na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na...Zobraziť viac

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Ján H.

Živnostník
Banská Bystrica
5,0

Upratovanie

Pekný deň ponúkame rôzne murárske práce, sťahovacie práce, montáž demontáž nábytku, podlahové práce,upratovacie služby.... atď...

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir G.

Živnostník
Prešov
5,0

Stavba plotu

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so...Zobraziť viac

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so z Prešova mám aj vlastné náradie

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Sabína K.

Živnostník
Myjava
5,0

Murárske práce, murár

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni...Zobraziť viac

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni rekonštrukcia bytového jadra zamkova dlažba upravy terenov okrasne ploty brány zateplenie domu izolácia strecha a.t.d.

#
#
#
Zadať dopyt

A S.

Živnostník
Nitra
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Zaoberáme sa montážou sadrokartónových systémov a kazetových stropov viac ako 11rokov . Aplikujeme fúkané izolacie

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavel B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Stavebné práce

Utepinlovanie domov - fasadi Sadrokartonove práce Laminatove podlahy Malovanie Stierkovanie Nivelacia a priprava spodkov pre podlahi Montaž dveri a okien Drobne zamočnicke prace

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane ...Zobraziť viac

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane studne - kanalizácie - Orezy stromov - Betonove ploty - Potery - Zimné záhrady podľa vašich predstáv - Asfaltovie - Demolačne prace -upratovanie - EPOXIDOVÉ dlažby - Anhydrove potere - Kamene koberce - Sadrokartón a montáž sadrokartónu - Zatepľovacie práce a zateplovanie fasád - Pokladanie zámkovej dlažby + osadenie obrubníkov - Murovky a stavby rodinných domov - Rekonštrukčné práce - Zemné a výkopové práce - A iné podľa dohody Pre viac info ma neváhajte kontaktovať správe

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Zateplenie, izolácia

Nízka cena33,70 €/m2
Priemerná cena37,57 €/m2
Vysoká cena42,80 €/m2

Pošlite dopyt 19185 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte zateplovača na zateplenie, izoláciu? V tejto kategórii máme 19185 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt