Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Klimatizácia

Mobilná alebo nástenná klimatizácia?

Hľadáte technika na klimatizáciu? V tejto kategórii máme 19 540 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Mobilná alebo nástenná klimatizácia?
Klimatizácia

Mobilná alebo nástenná klimatizácia?

Letné horúčavy sú už v plnom prúde a ak premýšľate, ako sa v tomto teple trochu schladiť, určite nie ste jediní. Pri pohľade na nekonečnú ponuku klimatizácií dostupných na trhu Vás však môže prepadnúť pocit, že vybrať si tú pravú, ktorá splní všetky Vaše požiadavky, je skutočným umením. V tomto článku sa pozrieme na rôzne parametre, v ktorých sa jednotlivé produkty odlišujú a naše tipy Vám pomôžu vybrať si tú najlepšiu klímu.

S čím nám pomôže klimatizácia?

S klímou si určite v prvom rade spájame ochladenie počas teplých letných dní, no v skutočnosti za ňou môže stáť rada ďalších funkcií. Počas zimných mesiacov pomôže s vykurovaním, celoročne s reguláciou vlhkosti vzduchu, môže riešiť vetranie a v neposlednom rade filtráciu vzduchu – kvalitné modely s modernými filtrami dokážu vzduch vyčistiť nie len od väčších nečistôt, ale poradia si aj s prachom, peľom, dymom či baktériami a vírusmi. 

Mobilná alebo nástenná?

Ak do klimatizácie nechcete investovať priveľa peňazí a Vašim hlavným cieľom je znížiť vysokú teplotu v určitej miestnosti, do úvahy jednoznačne pripadá mobilná klimatizácia. Hoci v porovnaní s nástennými systémami nemusí ísť o najefektívnejšie riešenie, v prospech mobilnej klímy hovorí najmä jej kompaktnosť, jednoduchá inštalácia a samozrejme cenová dostupnosť.

Bez problémov ju presuniete z miestnosti do miestnosti podľa potreby – ide o ideálnu voľbu do panelákových bytov, ale využitie samozrejme nájde aj v rodinnom dome. Tento typ klimatizácie neobsahuje vonkajšiu jednotku, teplý vzduch sa z miestnosti odvádza hadicou cez okno. Hlavnou nevýhodou mobilných klimatizácií je väčšia hlučnosť.

Nástenné klimatizácie sú na druhej strane zložitejšie a obvykle cenovo náročnejšie, no pokiaľ to situácia umožňuje, je to investícia, ktorá sa oplatí. Moderné nástenné klimatizácie sú úsporné, účinné, elegantné a mimoriadne tiché. Skladajú sa z vonkajších jednotiek umiestnených na balkóne, streche či stenách budovy a vnútorných jednotiek, ktoré sa inštalujú na steny jednotlivých miestností. Populárny multisplit systém umožňuje napojiť viacero vnútorných jednotiek na jednu vonkajšiu jednotku. 

Aký je ideálny výkon?

Sedliacky rozum hovorí, že klíma s najvyšším výkonom je automaticky tá najlepšia. V skutočnosti to tak nie je vždy – ideálny výkon závisí na rozmeroch klimatizovanej miestnosti. Na každých 10 m2 sa počíta 1kW chladiaceho výkonu. Inštalovať príliš výkonnú klimatizáciu je zbytočné, ustavičným zapínaním a vypínaním prístroja sa znižuje jeho efektivita. Klimatizácie s vysokým výkonom sa spravidla tiež vyznačujú vyššou hlučnosťou. Naopak, príliš nízky výkon vedie k vyššej spotrebe energie a nižšej efektivite. 

Spotreba energie

Prvotná investícia do kúpy zariadenia je jedna vec, ale koľko Vás nová klimatizácia bude stáť z dlhodobého hľadiska? Aby bola klimatizácia šetrná k Vašej peňaženke, obzrite sa po dobrej energetickej triede – najlepšie A++ a vyššie. Tieto zariadenia Vás síce môžu pri nákupe stáť o čosi viac, no investícia sa Vám vráti v podobe nižších účtov za elektrinu.

Inteligentná klimatizácia?

Ak sledujete technologické trendy a vychytávky, neprekvapí Vás, že aj klimatizácia môže byť “smart”. Ak sa rozhodnete pre takúto variantu, získate možnosť svoju klímu jednoducho ovládať odkiaľkoľvek pomocou svojho smartfónu. Tu samozrejme vymoženosti smart klimatizácií nekončia – ponúkajú tiež automatické nastavovanie teploty, detekciu osôb v miestnosti za účelom úspory energie, chod tichší než šum lístia či ultra rýchle vychladenie miestnosti i v tých najväčších horúčavách – a samozrejme bez prievanu. 

Obráťte sa na odborníka

V obchodných domoch často nájdeme množstvo klimatizácií za výhodné ceny. Hoci táto ponuka môže znieť veľmi lákavo, v zásade je lepším riešením obrátiť sa na odborníka. Na rozdiel od personálu v supermarkete Vám skúsený špecialista zodpovie všetky otázky, poradí s výberom a v neposlednom rade získate spoľahlivý servis v prípade, že by v budúcnosti bolo potrebné riešiť akúkoľvek poruchu. 

 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti KLIMASTYLE

Je lepšou voľbou mobilná alebo nástenná klimatizácia? Aké sú ich výhody a nevýhody?

Mobilná klimatizácia je samostatne stojace monoblokové zariadenie, v ktorom sú obe jednotky klimatizácie uzavreté v jednom kryte. Väčšinou sú umiestnené vo vnútri miestnosti, z ktorej je horúci vzduch, produkovaný chodom kompresora nutné odvádzať von pomocou ohybnej rúry. Táto rúra má obvykle priemer 12-15 cm a môže byť vyvedená cez naklonené okno. Niektorí výrobcovia dodávajú potrubie so sploštením koncom, vďaka čomu stačí na vyklonenie okna 8-9 cm alebo vývod, ktorý vedie von cez otvor v stene.

Na trhu už však existujú aj mobilné klimatizácie, ktoré je možné inštalovať aj do exteriéru (napr. na balkón) a do interiéru je cez potrubie distribuovaný vychladený vzduch otvorom v obvodovej stene.

Kompaktné rozmery a schopnosť pohybu sú jej veľké výhody. Na rozdiel od splitovej klimatizácie nie je natrvalo nainštalovaná, vďaka čomu si ju môžete ľahko premiestniť zo spálne do obývacej izby. Inštalácia tradičných nástenných klimatizačných systémov je však vždy oveľa výhodnejším riešením. Ak máte túto možnosť, vyberte si splitovú klimatizáciu. Či už kvôli vyššej hlučnosti mobilných klimatizácií a v nepodstatnom rade kvôli menšej účinnosti, ktorú majú.

Je potrebná pravidelná údržba mobilnej a nástennej klimatizácie?

Čistenie a dezinfekcia klimatizačných a chladiacich zariadení by mali povinne realizovať aspoň raz ročne pred začiatkom sezóny. Keď sa klimatizácia využíva aj v režime vykurovania alebo pracuje nepretržite (napr. v serverovni, komerčných alebo obchodných priestoroch) je potrebné vykonávať servis minimálne dvakrát do roka.

Majitelia klimatizácií pravidelný servis často zanedbávajú čo spôsobuje poruchy klimatizačných jednotiek ako napríklad slabé chladenie, vyššia spotreba a hlučnosť, nepríjemný zápach vychádzajúci z výparníkov alebo dokonca výskyt zdravotných problémov. Preto by zákazníci nemali zabúdať na pravidelné kontroly a údržbu, aby mohli svoju klimatizáciu využívať naplno mnoho rokov.

Aké úkony je potrebné vykonať pri pravidelnej údržbe?

Vnútorná jednotka:

Skladá sa z niekoľkých častí, na ktorých sa zanedbaným servisom usádzajú prachové nečistoty a vytvárajú baktérie, huby, plesne a iné mikroorganizmy. Spôsobujú nepríjemný zápach, zvyšujú riziko alergií a vytvárajú prostredie pre množenie život ohrozujúcej baktérie legionelózy.

V neposlednom rade hrozí upchatie odtoku kondenzátu, ktorý môže vytiecť do interiéru. Je mimoriadne dôležité dôkladne vyčistiť a vydezinfikovať výparník, cez ktorý prúdi vzduch, nádobu a potrubie na odvod kondenzátu špeciálnym fungicídnym prostriedkom, určeným na čistenie a dezinfekciu klimatizačných a chladiacich zariadení.

Dôležitou súčasťou klimatizačnej jednotky je filter. Niektoré zariadenia majú jednorazové filtre, ktoré je potrebné vymeniť podľa odporúčaní výrobcu. Väčšina filtrov je však po vyčistení opakovane použiteľná.

Ďalším miestom, kde sa baktériám a prachovým nečistotám mimoriadne darí, sú lopatky ventilátora vnútornej jednotky, ktoré sa používaním zanesú tak, že už viac nie sú schopné distribuovať dostatočné množstvo vzduchu, vplyvom čoho sa zníži výkon klimatizácie a je nutné ventilátor odborne demontovať, vyčistiť tlakom vody a vydezinfikovať vhodným prostriedkom.

Vonkajšia jednotka:

Osobitná pozornosť by sa mala venovať kondenzátoru vonkajšej jednotky, ktorý si tiež vyžaduje pravidelné kontroly a čistenie, pretože spolu so vzduchom sa doňho dostáva prach, lístie, piesok a peľ vplyvom čoho sa znižuje výkon a zvyšuje spotreba zariadenia. V tomto prípade je potrebné kondenzátor odborne vyčistiť vodným vysokotlakovým čističom alebo tlakom vzduchu.

Za zmienku stojí aj kontrola a čistenie ventilátora vonkajšej jednotky a kondenzného potrubia. Po dôkladnom vyčistení zariadenia môžeme pristúpiť ku kontrole parametrov chladenia a elektroinštalácie. Potrebné je zmerať spotrebu energie, pracovné teploty a skontrolovať prevádzkový tlak. Pravidelné čistenie domácej klimatizácie ovplyvňuje efektívnu prevádzku zariadenia.

Spoločnosť KLIMASTYLE - špecialisti na predaj a montáž klimatizácií, tepelných čerpadiel a rekuperačných jednotiek

 

autor: Jana

Jul 7, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19 540 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marian B.

Živnostník
Prešov
5,0

Inštalácia / oprava klimatizácie

Firma má dlhoročné skúsenosti v oblasti vzduchotechniky,rekuperácii a klimatizácii. Realizovali sme malé projekty ako sú rodinne domy,reštaurácie a bary ale...Zobraziť viac

Firma má dlhoročné skúsenosti v oblasti vzduchotechniky,rekuperácii a klimatizácii. Realizovali sme malé projekty ako sú rodinne domy,reštaurácie a bary ale aj väčšie ako napríklad kultúrne domy atď.

#
#
#
Zadať dopyt

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie, kurenári

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní...Zobraziť viac

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

#
#
#
Zadať dopyt

Vlastimil L.

Živnostník
Malachov
5,0

Inštalácia / oprava klimatizácie

Vymena radiátorov ,vodovodných rozvodov ,kúrenia ,prerábanie bytových jadier, nove rozvody do RD montáž sanyty baterie,wc, dopajanie kuchynských liniek ........

#
#
#
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty...Zobraziť viac

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

#
#
#
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Trenčín
5,0

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme firma zaoberajúca sa hĺbkovým čistením klimatizácii a ich montážou. Montáž rekuperačnych jednotiek a vzduchotechniky. Mame 12 ročné skúsenosti v...Zobraziť viac

Sme firma zaoberajúca sa hĺbkovým čistením klimatizácii a ich montážou. Montáž rekuperačnych jednotiek a vzduchotechniky. Mame 12 ročné skúsenosti v obore.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Levice
5,0

Hodinový manžel

Sme partia remeselníkov zaoberajúca sa stavebniny prácami všetkého druhu,cez sadrkarton,,vymurovky bytových jadier,maliarske práce ,vodoinstalacne a kurenarske prace,obklady, dlazbi,terasy,lahke oceľové konštrukcie...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov zaoberajúca sa stavebniny prácami všetkého druhu,cez sadrkarton,,vymurovky bytových jadier,maliarske práce ,vodoinstalacne a kurenarske prace,obklady, dlazbi,terasy,lahke oceľové konštrukcie atď.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

#
#
#
Zadať dopyt

Marián D.

Živnostník
Ploské
5,0

Hodinový manžel

Prerábka bytového jadra aj v rodinných domoch.Nová montáž rozvodov vody,kanalizácie, plynu,kúrenia,montáž radiátorov či podlahového kúrenia ,solárnych systémov

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi...Zobraziť viac

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

#
#
#
Zadať dopyt

Palo P.

Firma
Sabinov
4,9

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme certifikovaná firma, ktorá sa zameriava na dodanie a montáž klimatizácií značiek Samsung, Toshiba, Gree, Carrier a Vivax. Do našej...Zobraziť viac

Sme certifikovaná firma, ktorá sa zameriava na dodanie a montáž klimatizácií značiek Samsung, Toshiba, Gree, Carrier a Vivax. Do našej ponuky sme zaradili aj rekuperácie značky FLEXIT. Každú montáž robíme kvalitne a precízne, akoby sme ju robili sami pre seba. Po našom odchode po nás ostane iba príjemný chlad z Vašej novej klimatizácie. Každá montáž je jedinečná a pre presné určenie ceny je najlepšie osobné stretnutie na mieste montáže. Pri obhliadke, ktorá je vždy zdarma, si spolu prejdeme možnosti a z katalógu vyberieme vhodnú klimatizáciu pre Vás. Následne dostanete cenovú ponuku, ktorá je samozrejme tiež zdarma. Napíšte nám ešte dnes :)

#
#
#
Zadať dopyt

Marek Z.

Živnostník
Záhradné
4,9

Vodár, inštalatér

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš O.

Firma
Palota
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkame-montážne, stavebné, vodárenske a kurenárske práce. Oprava odpadov, železné konštrukcie. Pohotovosť pri problémoch s vodovodom, kúrením.

#
#
#
Zadať dopyt

Radko V.

Firma
Bratislava
4,9

Inštalácia / oprava klimatizácie

Sme mladá rozbiehajuca sa firma ktora ponúka na predaj klimatizácie Samsung, Daikin, Sinclair, Vivax a mnoho dalších. Sme vyučený a...Zobraziť viac

Sme mladá rozbiehajuca sa firma ktora ponúka na predaj klimatizácie Samsung, Daikin, Sinclair, Vivax a mnoho dalších. Sme vyučený a certifikovaný chladiari s papiermi. Na každú svoju prácu ponúkame aj záruku samozrejme. Klimatizácie majú 3-ročnú záruku. Robime aj prípravy na klimatizácie do novostavieb aj do starších domov a taktiež servisy na staršie klimatizácie. Taktiež robime aj bytové rekuperácie, vzduchotechniku a tepelné čerpadla.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Semerovo
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22....Zobraziť viac

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22. Som živnostník

#
#
#
Zadať dopyt

Oto Z.

Firma
Bratislava
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Prax viac ako 20 rokov, profesionalny pristup, korektne jednanie, dodrziavanie dohodnutych terminov a rozpoctu.

#
#
#
Zadať dopyt

Ľubomír O.

Firma
Bratislava
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Inštalácie a servis klimatizačných zariadení, rekuperácií a tepelných čerpadiel. Som certifikovaný chladiar - vystavim protok o vykonaní servisu. Za sebou...Zobraziť viac

Inštalácie a servis klimatizačných zariadení, rekuperácií a tepelných čerpadiel. Som certifikovaný chladiar - vystavim protok o vykonaní servisu. Za sebou stovky odservisovaných a inštalovaných klimatizácií.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas M.

Živnostník
Trnava
4,8

Čistenie klimatizácie

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR...Zobraziť viac

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR a SR, narodny futbalovy stadion v Bratislave atd... Akceptujem platbu v BTC.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Klimatizácia

Nízka cena239,00 €/ks
Priemerná cena353,40 €/ks
Vysoká cena540,00 €/ks

Pošlite dopyt 19540 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte technika na klimatizáciu? V tejto kategórii máme 19 540 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt