Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Podlahové krytiny

Moderné možnosti podláh a ich ceny

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 21 242 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Moderné možnosti podláh a ich ceny
Podlahové krytiny

Moderné možnosti podláh a ich ceny

Vymieňate si doma podlahu? Ponúkame vám prehľad moderných možností podláh a ich nákladov, takže môžete plánovať a vyberať s rozumom!

Renovácia môže byť veľkým projektom a ak týka celého domu, podlaha je dôležitým dielom skladačky spájajúcim priestor. Ako si však vybrať jednu, tú pravú, keď je toľko možností a nákladov súviciacich s podlahami? 

Pozrime sa postupne na premenné, ktoré do možností a nákladov na podlahu vstupujú.

Koľko bude stáť môj projekt renovácie? 

Pokiaľ podlahy nie je potrebné vymieňať, jednoduchá oprava vás môže vyjsť v priemere na 5 eur za meter štvorcový alebo menej. V prípade väčššieho rozsahu prác môže ísť o projekt so stredným stupňom úprav (povrchová úprava stredného rozsahu) s cenou 12 eur za štvorcový meter, v ktorom sa bude brúsiť a opravovať. Sú v ňom zahrnuté aj ďalšie faktory, ako je odstránenie a presun nábytku, čistenie a ochrana.

Ak chcete nainštalovať všetky podlahy nanovo, počítajte zhruba s 14 až 28€ za štvorcový meter pre kompletný projekt využívajúci tvrdé drevo strednej triedy.

Ak nepotrebujete nový podklad, náklady budú nižšie. Za luxusný alebo iný drahší materiál pri kompletnom projekte počítajte s cenou 32 až 58 eur za meter štvorcový.Tieto ceny platia pre rozpočty na kompletný projekt (vrátane materiálov a práce).

Pracovná náročnosť a iné premenné projektu

Váš dodávateľ musí zohľadniť dlhý zoznam premenných, aby vyhodnotil rozsah a zložitosť vášho projektu a spočítal celkové náklady. Ako pri všetkých veciach súvisiacich s renováciou budú aj pri zložitejších projektoch náklady vyššie.

Väčšina dodávateľov posúdi náklady na prácu na podlahovom projekte na hodinovej alebo dennej báze. Môžete vidieť veľké rozdiely v hodinových sadzbách; pozor na tie obzvlášť nízke (pod 10 eur za hodinu). Nízka sadzba môže signalizovať, že zmluvná strana nie je poistená.

O cenách so svojím dodávateľom diskutujte, aby vám vysvetlil, prečo si myslí, že to alebo ono je potrebné. Niektorí dodávatelia môžu uprednostniť platbu na základe výmery plochy. 

Požiadavky jednotlivých budov môžu pri stanovovaní projektových a rozpočtových potrieb hrať významnú úlohu. Dodávatelia, ktorí si môžu dovoliť pracovať v budovách s väčšími požiadavkami, majú zvyčajne vyššie prevádzkové náklady, ktoré zodpovedajú vyšším požiadavkám na poistenie.

Povrchová úprava podláh vyžaduje menej licencií a certifikačných krokov ako inštalácia podláh. Mnoho dodávateľov zameraných na rôzne práce môže podlahy opraviť; tí, ktorí inštalujú nové podlahy, musia prejsť prísnejšími licenčnými a certifikačnými konaniami.

Možnosti podlahy: Materiály a povrchové úpravy

Začínate od nuly alebo renovujete už existujúce podlahy?

V mnohých domoch je pôvodné tvrdé drevo, ktoré sa oplatí oživiť, ale podlahy môžu mať obmedzenú možnosť opakovaní povrchovej úpravy. Ak boli vaše podlahy opravené už niekoľkokrát, možno nebudú mať dostatočnú hĺbku povrchu, aby ste ich mohli obrúsiť znovu. Váš dodávateľ môže vaše podlahy preskúmať a zistiť ich hrúbku. 

Ak sa rozhodnete, že životnosť vašich existujúcich podláh ešte trvá, zvážte ekologickejší náter alebo povrchovú úpravu. Nové produkty pomáhajú minimalizovať výpary a sú ekologickejšie. Možno budete musieť spolupracovať so svojím dodávateľom, aby ste zaistili, či budete môcť úspešne lepiť novšie výrobky na staršie podlahy a dosiahnuť tak rovnomerný povrch.

Ak pracujete s drevenými podlahami, nezabudnite sa poradiť s výrobcom, či odporúča brúsenie prípadne povrchovú úpravu.Ostatné materiály, ako napríklad laminát, elastická krytinu (vinyl alebo linoleum), nemožno v prípade poškodenia opraviť. Prasknutá dlaždica sa dá vymeniť, ale iba ak nájdete takú istú!

Koľko chcete na podlahové materiály minúť?

Drevené podlahy a ich náklady

Čo do ceny existuje nekonečné množstvo možností podlahových materiálov, počnúc 1 eurom za meter štvorcový pri lamináte, menej ako 3 eurá za meter štvorcový pre podlahy z umelého dreva a menej ako 6 eur za meter štvorcový pre podlahy z masívneho dreva. Vzhľad dreva môžete dosiahnuť použitím laminátu, ktorý je možné inštalovať v priestoroch s vysokou záťažou alebo tam, kde by mohlo dôjsť k poškodeniu vodou či zošúchaniu. 

Lisované drevené materiály, drevená dyha podložená kompozitom, ako je preglejka, ktorá mu dodáva stabilitu, môžu dobre fungovať v prostrediach vystavených vlhkosti, akými sú kúpeľne alebo suterény.

Masívne drevo sa rozťahuje a sťahuje a najlepšie sa hodí do obytných priestorov, ako sú spálne a obývacie izby. Maloobchodníci ponúkajú široký výber farieb a textúr. Rekultivované alebo na mieru vyrobené tvrdé drevené podlahy v obchodoch začínajú na cene 18 eur za meter štvorcový.

Možnosti a náklady na bambusové podlahy

Aj keď bambus patrí medzi trávy, vyzerá prirodzene a hrejivo, znáša ľahké až stredné opotrebenie a je jemný pre nohy. Väčšina bambusových podláh je vyrobená z bambusovej dyhy pripevnenej k podkladu, akým je preglejka. 

Bambus je ošetrený mnohými chemikáliami, aby sa z neho stal materiál vhodný na podlahy, takže treba dbať na to, aby sa neuvoľňovali. Aj tento relatívny nováčik v oblasti podláh pochádza z mnohých výrobných zdrojov a kontrola jeho kvality ešte nie je veľmi regulovaná. Dôkladne ju preskúmajte, ako pri každom produkte, ktorý prinesiete do domácnosti. Skúsený dodávateľ uvádza, že cena bambusu sa zvyčajne pohybuje od 32 do 43 eur za štvorcový meter.  

Možnosti a náklady na laminátové podlahy

Podobne ako laminátové dlaždice sa aj laminátové podlahy skladajú z hustej drevovláknitej dosky potiahnutej materiálom pripomínajúcim obraz pravého dreva (alebo iného materiálu) a potom natretej priehľadnou ochrannou vrstvou. 

Majú tendenciu odolávať ľahkému poškriabaniu a vyblednutiu vplyvom slnečného žiarenia. Mnohí výrobcovia zabudovali do spodnej časti tlmiaci materiál, napríklad korok, aby sa zabránilo charakteristickému dutému zvuku. 

Tieto plávajúce dosky sa bez lepidla alebo klincov spájajú do seba zapadajúcim dizajnom pera a drážky. Dosky sa nemusia spájať s podkladom a dajú sa inštalovať na nerovný povrch, pokiaľ sú utesnené a zostávajú suché. Laminát sa zvyčajne pohybuje od 3,5 do 9 eur za meter štvorcový. 

Laminát má dobrú nosnosť, ale rovnako ako drevo nevydrží dlhodobé vystavenie vode; navyše je za vlhka šmykľavý. Takisto ho nemožno opraviť! Ak dôjde k poškodeniu, budete musieť vymeniť celú dosku, takže si môžete objednať pár dosiek naviac, aby ste v prípade potreby dosiahli presnú zhodu.

Možnosti a náklady na elastickú podlahu

Do tejto kategórie patrí predovšetkým vinyl, ale aj linoleum. Ako naznačuje výraz „pružná“, táto podlaha znižuje možnosť zranenia ľudí pri pádoch, buď detí pri šantení alebo aj dospelých. Zvláda tiež veľa opotrebenia alebo slnečného žiarenia a odoláva škvrnám od rozliatia jedál a nápojov, ako aj pastelkám a rozliatym farbám. Cena za elastické podlahy (vinyl a linoleum) sa môže veľmi líšiť a pohybuje sa od 10 do 25 eur za štvorcový meter. 

Vinyl

Posledné pokroky vo výrobe zlepšili výkonnosť tohto materiálu. Teraz nájdete vinyl, ktorého povrch je pokrytý časticami na zvýšenú ochranu pred prehĺbeninami, poškriabaním, odretím a škvrnami. Lepšia tlač umožňuje, aby vyzeral ako drevo alebo dlaždice, pri dôkladnej preskúmaní však budete vedieť, že ide o vinyl. Tieto umelé efekty však môžu byť súčasťou jeho moderného vzhľadu. Vinyl – v závislosti od vzoru – zostáva pravdepodobne najšetrnejšou voľbou. 

Linoleum

Linoleum je obľúbenou podlahovou voľbou vďaka svojej škále sýtych farieb alebo mramorovaných efektov, pružnosti, odolnosti proti pošmyknutiu a každodennému vystaveniu záťaži. Dodáva sa v plátoch pre takmer jednoliaty vzhľad, ako aj v dlaždiciach, ak chcete mať klasickú šachovnicu alebo len podlahu, ktorá tak vyzerá. Pretože linoleum je vyrobené z ľanového oleja a iných materiálov pochádzajúcich z prírodných zdrojov, je na trh prezentovaná ako voľba „zelenej“ podlahy. Hotový výrobok si však vyžaduje chemikálie, zvážte teda jeho mieru šetrnosti k životnému prostrediu.

Oba typy majú dobrú nosnosť, ale nedajú sa opraviť. Kúpte si materiál navyše pre prípad opráv, aby ste dosiahli rovnaký vzhľad podlahy.

Možnosti a náklady na podlahové dlaždice 

Pokiaľ ide o materiály ako keramika a porcelán, druhý zo spomenutých je ťažší a lepšie zvláda intenzívnu záťaž chodenia. Dlaždice sú úplne odolné proti vyblednutiu, poškriabaniu a vlhkosti. Sú vhodné do rušnej domácnosti. Kým deti nedosiahnu vek, kedy nebude problém s pádmi batoliat, použite v priestoroch, kde sa zhromažďujú vaši najmenší koberec. Mnoho dlaždíc je takisto protišmykových. Ceny dlaždíc sa v závislosti od materiálu a jeho konštrukcie pohybujú od 11 do 20 eur za štvorcový meter.

Na tomto veľmi tvrdom povrchu sa riad rozbije. Ak ho špecialista nenainštaluje na dokonale hladký povrch, môže po taktomto náraze prasknúť. 

Koľko podlahového materiálu by ste si mali objednať?

Pred dokončením objednávky sa s dodávateľom porozprávajte o množstve. Pravdepodobne si budete musieť objednať 10 percent navyše, aby ste sa ubezpečili, že máte dostatok materiálov na pokrytie celého vášho priestoru v prípade prác, pri ktorých sú kúsky rezané a prispôsobované. Pripravte sa na to, že do svojho rozpočtu pripočítate náklady na prepravu.

Výskyt olova v starých podlahách?

Situáciu môže ovplyvniť nepatrné množstvo farby s olovom, menia sa pri ňom požiadavky a náklady. Ak chcete vytrhať staré podlahy, ktoré boli postavené predtým, ako bolo obmedzené používanie náterov olovenými, prediskutujte tieto veci so svojím dodávateľom. Môžete bezpečne odstrániť a vyhodiť takýto odpad? Alebo necháte svoje nové krytiny položiť na starých podlahách, aby ste počas projektu zabránili cirkulácii prachu z olovnatých farieb?

Pri rozhodovaní, koľko minúť na rôzne typy podlahových materiálov, máte na výber zo širokej ponuky. Niektoré základné náklady na renováciu sa bez ohľadu na to, koľko zaplatíte za materiál, líšia v závislosti od úrovne požadovanej kvalifikovanej pracovnej sily a umiestnenia projektu. Správne spočítanie skutočných nákladov vám umožní lepšie zosúladiť váš rozpočet, vyhnúť sa prekvapeniam a dostať sa tak oveľa bližšie k svojej vysnívanej podlahe.

autor: Marián

Jun 4, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 242 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Lubomír M.

Živnostník
Veľké Dvorany
5,0

Klampiar, strechár

Ponúkame vám tesárske, klampiarske pokryvacske práce s dlhoročnými skúsenosťami najmä zo zahraničia . Z tesarskych prác najmä stavba prístreškov,altánkov garáži...Zobraziť viac

Ponúkame vám tesárske, klampiarske pokryvacske práce s dlhoročnými skúsenosťami najmä zo zahraničia . Z tesarskych prác najmä stavba prístreškov,altánkov garáži rôznych státí pre autá a podobne drevostavby či už otvorené alebo riešené na celoročné obyvanie. Z klampiarskych prác oplechovanie komínov atik,ryny ,zvody pokrývanie striech ,oplechovanie atď. Každú prácu si vážime a pristupujeme zodpovedne.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,7

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Stanislav P.

Firma
Dunajská Lužná
4,7

Murárske práce, murár

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace,...Zobraziť viac

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace, exteriérové a záhradnícke prace . Týmto prácam sa venujeme vyše 10 rokov so stabilným tímom skúsených majstrov a odborníkov. Velmy radi Vám vieme poskytnúť poradenstvo v stavebnom sektore. Tešíme sa na každú spoluprácu z budúcimi klientami.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,5

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,5

Maliarske práce, maliar

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,1

Montáž, skladanie nábytku

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek……………….

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Podlahové krytiny

Nízka cena10,00 €/m2
Priemerná cena39,86 €/m2
Vysoká cena85,00 €/m2

Pošlite dopyt 21242 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 21 242 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt