Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Sadrokartóny

Montáž sadrokartónových priečok a podhľadov

Hľadáte sádrokartónistu na sadrokartón, montáž sadrokartónu? V tejto kategórii máme 15 702 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Montáž sadrokartónových priečok a podhľadov
Sadrokartóny

Montáž sadrokartónových priečok a podhľadov

Sadrokartónové dosky sú najčastejšie používaným materiálom pri realizácii tzv. suchej výstavby. Používajú sa rovnako pri novostavbách aj rekonštrukciách. Princíp práce je vždy rovnaký a dokončenie je pomerne rýchle. Montáž je nenáročná a pri dobrej príprave sa do nej môže pustiť aj priemerne zdatný domáci majster. 

Typy sadrokartónových dosiek 

Sadrokartónové dosky sa vyrábajú z prírodnej sadry a celulózy. Kombinácia týchto dvoch materiálov spolu s výrobným procesom zabezpečuje, že dosky zo sadrokartónu dobre odolávajú ohňu, majú schopnosť regulovať klímu v miestnosti, sú ľahké a dobre sa s nimi manipuluje. Dosky sú rovné a výborne sa hodia na veľké plochy, nepriťahujú prach a mimoriadne priaznivá je aj cena od 1,5 €/ m2.

Biely sadrokartón sa používa najčastejšie pri výstavbe podkroví, stropov priečok alebo podhľadov. Štandardné rozmery sadrokartónových dosiek sú 2000 mm x 1200 mm s hrúbkou 12,5 mm. Dosky zo sadrokartónu používame zásadne v interiéri.

Okrem klasických sadrokartónových dosiek existujú aj špeciálne, ktoré majú zlepšenú niektorú zo svojich vlastností. Špeciálne sadrokartóny sa zvyčajne odlišujú farbou. Zelený sadrokartón lepšie odoláva vlhkosti, a preto ho využívame v kúpeľniach alebo iných vlhkých priestoroch. Modrý sadrokartón lepšie izoluje proti hluku a červený je protipožiarny.

Možnosti použitia

Na budovanie priečok, stien alebo stropov sa používa biely – klasický sadrokartón. Pri stropoch je dobré zvážiť montáž zosilneného bieleho sadrokartónu, ktorý je schopný udržať aj ťažšie predmety v podobe veľkých lustrov alebo iných väčších svietidiel až do hmotnosti 50 kg. 

Na začiatku je vždy podkonštrukcia

Sadrokartón sa pred umiestnením na stenu alebo strop musí uchytiť do konštrukcie. Nemožno ho len tak priskrutkovať o existujúcu plochu steny alebo stropu. Konštrukcia je dôležitá v prípade, že plánujeme postaviť novú priečku alebo aj podhľad. 

Materiál na podkonštrukciu môže byť rôzny. Používa sa drevo, hliník alebo pozinkovaná oceľ. Z uvedených je najpoužívanejší práve hliník. Je ľahký a dobre sa s ním pracuje. Podkonštrukcia musí byť rovná. Pred uložením sadrokartónových dosiek je dobré vyplniť medzeru medzi pôvodným povrchom a budúcou stenou izoláciou.

Montáž podhľadov

Podhľady slúžia na zmenšenie priestoru tým, že sa pôvodný strop zníži – vytvorí sa nový zo sadrokartónu. Toto riešenie sa veľmi často uplatňuje pri rekonštrukciách. V minulosti sa zvykli stropy stavať oveľa vyššie ako dnes. Dnes vysoký strop predstavuje problém hlavne kvôli množstvu vzduchu, ktorý je nutné ohrievať. Znížením stropu sa šetria náklady na vykurovanie.

Druhým dôvodom je prítomnosť rôznych defektov. Praskliny, nerovnosť alebo prítomnosť rôznych vedení (elektrické, ventilácia a pod.) je potrebné zakryť. Sadrokartónová doska je perfektným riešením všetkých spomenutých problémov. Pri realizácii podhľadu si treba dať pozor, aby sme nekopírovali strop. Rovinu nového podhľadu odvodzujeme od podlahy. Po inštalácii jednotlivých dosiek zo sadrokartónu vyplníme medzery tmelom, zabrúsime nerovnosti a na záver vymaľujeme.

Deliace priečky a steny

Rovnaký postup, ako pri podhľadoch, použijeme aj pri výstavbe deliacich priečok a stien. Na začiatku sa musí zhotoviť vertikálna nosná konštrukcia. Do konštrukcie sa upevnia dosky zo sadrokartónu. Tu je dobré zvážiť použitie modrého alebo červeného sadrokartónu, ktoré izolujú proti hluku či požiaru.

Škáry medzi doskami vyplníme tmelom, ktorý po zaschnutí zarovnáme brúsením. Pri práci so sadrokartónom používame nožíky alebo vyskakovacie pílky. Šróby, ktorými jednotlivé dosky upevňujeme o konštrukciu by mali mať dĺžku minimálne 25 mm. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti BUROM s.r.o.

Aký rozdiel je medzi podhľadovými a kazetovými stropmi?

Rozdiel v podhľadovom a kazetovom systéme spočíva v systéme práce. Zložitejší postup prác je pri sadrokartónovom podhľade. Pri kazetových stropoch je práca čistejšia a montáž rýchlejšia. Funkčnosť je však rozdielna čo sa týka akustických, protipožiarnych a tepelných vlastností.

Aké výhody majú podhľadové systémy?

Využitie pri znižovaní stropov, vyrovnávanie stropov. V rámci kazetových stropov je možné použitie rôznych druhov farieb či vzorov. Tento systém sa využíva viac v priemyselných a kancelárskych priestoroch. Pri sadrokartóne je možné montovať stúpačky, jadrá, či požiarne miesta, avšak pri kazetových stropoch to možné nie je. Avšak kombinovať sadrokartónový strop s kazetovým je možné, nakoľko na to existujú rôzne typy profilov.

Kedy je vhodné zvoliť sadrokartónové steny a priečky?

Pri sadrokartónových priečkach sa dá pracovať s rôznymi šírkami, výškami, vlastnosťami: tepelnými, pevnostnými, akustickými, či odolnosťou vo vlhkom prostredí.  Sadrokartónové steny a priečky slúžia na predeľovanie priestorov v holobytoch. Všetko záleží od požiadaviek investora alebo zákazníka, avšak veľa požiadaviek sa dá kombinovať. Využitie je všestranné. Každá objednávka práce je individuálne stavaná. Sadrokartónové priečky sa dajú obkladať a preto sú využiteľné aj v kúpeľni či na WC. Nevýhodu sadrokartónu však predstavuje prašnosť.

Spoločnosť BUROM s.r.o. - špecialisti v oblasti prác so sadrokartónovým systémom. 

  

autor: Andrej

Dec 20, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 423 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marian L.

Firma
Štúrovo
5,0

Sadrokartóny

Snažím sa všetko urobiť podľa požiadaviek zákazníka. Prax približne 10 rokov závisí od druhu práce. Recenzie boli zatiaľ pozitívne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9

Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš P.

Firma
Košice
4,9

Sadrokartóny

Ponúkam realizáciu sadrokartónových a kazetových systémov. Tmelenie, brúsenie, maľovanie interiérov, prerabky interiérov čo sa týka sadrokartónov znížené stropy, odhlučnenie stien, stropov. Zameriavam sa čisto na sadrokartonarske práce a maľovanie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš B.

Firma
Šurany
5,0

Elektrikár

Som elektrikár so skúsenosťami s domovými či bytovými instaláciami aj rekonštrukciami, montáže bleskozvodov či revízie za prijateľné ceny. Projekty nerobim. Cenová ponuka a doprava do 30km zdarma.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Mario S.

Živnostník
Sereď
4,9

Montáž svietidiel

Vyštudovaný elektrikár v Trnave komenskeho 1. Skusenosti 10tky domov a bytov, zásuvky, vypínače, podlahové kúrenie elektrické, stropné svetlá, lustre, LED pásy vonkajšie vnútorné, zapojenie spotrebičov, bodové svetlá,pohybove senzorové svetlá,stropné ventilátory, bleskozvody - revízie Obklady, dlažby,parkety,vinyl, sadrokartóny Dom na kľúč :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Sadrokartóny

Nižšia cena2,80 €/m2
Priemerná cena4,68 €/m2
Vyššia cena7,60 €/m2

Pošlite dopyt 24423 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte sádrokartónistu na sadrokartón, montáž sadrokartónu? V tejto kategórii máme 15 702 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt