Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia kúpeľne

Na čo myslieť pri rekonštrukcii kúpeľne?

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 16 987 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Na čo myslieť pri rekonštrukcii kúpeľne?
Rekonštrukcia kúpeľne

Na čo myslieť pri rekonštrukcii kúpeľne?

Všetci sme už niekedy boli v kúpeľni, v ktorej bola toaleta osadená nakrivo, obklad nerovnomerný či umývadlo príliš vysoko. Ak máte skúsenosť so svojpomocnou renováciou, viete, že váš pohľad neustále smeruje na nedostatky a chyby, ktoré vašou prácou vznikli. Položte si preto otázku, či dokážete denne využívať priestory, ktorých rekonštrukcia vyzerá neprofesionálne

banner

Podarí sa vám dosiahnuť profesionálny vzhľad, ak sa rozhodnete rekonštruovať svoju kúpeľnú svojpomocne?  Ak vám prekážajú nedokonalosti a nechcete sa na tieto chyby každý deň pozerať, zvážte oslovenie skúseného odborníka. 

Ako veľmi si ceníte svoj čas?

Ak sa svojpomocnej rekonštrukcii budete venovať počas voľných chvíľ, môže to znamenať, že budete tráviť menej času so svojimi deťmi, partnerom či priateľmi. Profesionálna prestavba kúpeľne môže trvať štyri až päť týždňov. Ak si však budete projekt realizovať sami, práce budú pravdepodobne trvať mesiace. O to dôležitejšie je to vo chvíli, keď prerábate svoju jedinú kúpeľnú. Dokážete žiť tak dlho na “stavenisku”? Kompletná prestavba kúpeľne je totižto komplexná činnosť, ktorá si vyžaduje odborný dohľad. 

Peniaze môžete ušetriť tým, že si svojpomocne vymeníte vodovodné batérie, alebo vymaľujete steny. Práce na podlahe či vodovodnom a odpadovom potrubí, však nechajte radšej na profesionálov. Spočiatku možno ušetríte peniaze, avšak investícia do svojpomocnej prestavby nemusí byť správnou voľbou, ak zrekonštruovaný priestor vo výsledku nevyzerá pekne. 

Spomedzi všetkých miestností v byte sa kúpeľne radia medzi tie s najvyššou pridanou hodnotou. Tento faktor môže mať vplyv na zhodnotenie vášho bytu či domu. V prípade potenciálneho budúceho predaja nehnuteľnosti sa tak stav kúpeľne významne odrazí na celkovej cene. Myslite na to!

Nenechajte sa pomýliť

Prerábanie kúpeľne vás bude stáť čas, peniaze a možno aj niekoľko šedín. Cena sa môže pohybovať od jednotiek tisíc eur za zveľadenie existujúcej kúpeľne, až po desiatky tisíc eur pri kompletnej rekonštrukcii luxusnej hlavnej kúpeľne. Ak si však správne vyhodnotíte náklady a potreby, investícia sa pravdepodobne oplatí. 

Kľúčom je zvoliť si správnu renováciu, ktorá bude v súlade s vašim životným štýlom a rutinami. Možno budete potrebovať vaňu, pretože pravidelný relax vo vani, patrí k vaším obľúbeným činnostiam. Možno však potrebujete vhodne veľkú niku na odkladanie šampónov či dve umývadlá, keďže ranné čistenie zubov sa pravidelne mení na boj o miesto. Preto musí byť funkčnosť vždy na prvom mieste!

Z mnohých prieskumov vyplýva, že viac ako polovica spotrebiteľov po renovácií kúpeľne pociťuje “väčšiu túžbu byť doma”.

Predtým ako začnete

Než začnete surfovať po internete či listovať v magazínoch, aby ste načerpali inšpiráciu pre vašu kúpeľnu, skúste osloviť dizajnéra. Možno si ani neuvedomíte, aký vhodný môže byť v tomto smere názor odborníka. Na základe vašich potrieb a denných rutín vám dokáže odporučiť a navrhnúť, ktorým smerom sa uberať. Aké rozmiestnenie jednotlivých prvkov bude pre vás vhodné a estetické zároveň. Na základe takéhoto rozhovoru je neskôr možné hľadať inšpirácie z ďalších zdrojov. Jednoducho si tak vyhodnotíte čo je vo vašom prípade realizovateľné a čo by naopak bolo krokom vedľa. Možno vás dizajnér nasmeruje úplné novým smerom a zistíte, že prvky, ktoré ste považovali za nevhodné, dávajú naopak absolútny význam. 

Položte si nasledovné otázky

Aký máte rozpočet? 

Je lepšie zostaviť si detailný rozpočet na začiatku, ako byť neskôr sklamaný. 

Koľko úložného priestoru potrebujete? 

Vždy je jednoduchšie pridať trochu úložného priestoru navyše počas rekonštrukcie, ako sa snažiť vytvárať priestor navyše, ak je už renovácia dokončená. 

Koľko ľudí bude kúpeľňu využívať? 

Budete sa musieť rozhodnúť: dvojité umývadlá a zrkadlá alebo bude stačiť jedno? 

Čo sa vám vo vašej súčasnej kúpeľni nepáči? 

Musíte sa vyvarovať tomu, aby sa takéto prvky nenachádzali vo vašej novej kúpeľni a neopakovali ste tak chyby z tej predošlej. 

Vaňa alebo sprchový kút? 

Ak máte dostatok priestoru, samostatne stojaca vaňa je ideálnou voľbou, v prípade, že sa nehnuteľnosť nachádza v susedstve, kde žije množstvo rodín s malými deťmi. Zvyšujete tak potenciál predaja nehnuteľnosti v budúcnosti. Na druhú stranu, ak váš priestor nie je dostatočne veľký na priestrannú sprchu a samostatnú vaňu, ideálnou voľbou bude vaňa kombinovaná so sprchou. 

Pár desiatok rokov späť boli veľké samostatne stojace vane absolútnym hitom. Trendy sa však menia a v súčasnosti sa neustále zvyšuje dopyt po kúpeľniach so sprchovým kútom. V dostatočne veľkých priestoroch sa zvyknú umiestňovať veľké vane aj v súčasnosti, avšak prioritou číslo jedna sa stali priestranné sprchové kúty s bezbariérovým prístupom. 

Zamerajme sa preto na sprchový kút. Aj keď sa to môže javiť ako detail, výber správneho prekrytia pre kombinovanú vaňu so sprchou, alebo samostatný sprchový kút je veľmi podstatný. Poznáme viacero prevedení: 

  • Závesy - tie sú vhodné najmä pre kombinované vane so sprchou. Mäkký a pružný záves uľahčuje kúpanie detí, na rozdiel od sklenených dverí. Ich veľkou výhodou je taktiež fakt, že ak sa vám zmení vkus, alebo jednoducho dostanete chuť na niečo nové, veľmi ľahko ich vymeníte. 
  • Sklenené dvere - vďaka nim pôsobí sprcha priestrannejšie a vzdušnejšie. Jemne zútulnia priestor aj doplnkové detaily, ako kovové mriežky, pekná sprchová konzola, alebo rámovanie okolo sprchových dverí. 
  • Žiadne dvere - používajú sa predovšetkým v miestach kde je dostatok priestoru. Tu je veľmi dôležité zvoliť vodotesné povrchy a vybudovať centrálny odtok, aby ste sa nemuseli báť zamočenia častí, ktoré nie sú na to určené. 

V neposlednom rade by ste mali skontrolovať, či má vaša sprcha správne vybavenie. Okrem štandardných batérií a sprchových hlavíc existujú aj doplnky, ktorými je možné nahradiť už existujúce. Jednoducho sa tak môžete vyhnúť celkovej rekonštrukcii. Takýmto príkladom môže byť termostatický sprchový ventil. Znie to možno komplikovane, ale v princípe takýto ventil zabezpečí dokonalú teplotu vody. Inštalácia termostatického ventilu zvýši celkové náklady o pár stoviek eur, ale zabezpečí automatické upravovanie teplej a studenej vody tak, aby sa zabránilo obareniu v prípade zmien tlaku. 

Zvoľte si správne materiály

Veľmi obľúbeným povrchom kúpeľní je v súčasnosti prírodný kameň. Použitím správneho tmelu sa prírodnému kameňu bude dobre dariť vo vlhkom prostredí. V takom prípade bude priestor pôsobiť esteticky s nízkymi nákladmi na údržbu. 

Obklad a dlažba 

Štandardný obklad je rokmi overený “evergreen”, ktorým nič nepokazíte. Môžete však použiť napríklad vzorované malé dlaždice, ktoré sa opäť vracajú do módy. V tomto prípade ide o výbornú voľbu z hľadiska ceny. Štandardnú dlažbu a obklad zoženiete už od 5€ za meter štvorcový. Vzhľadom na ich priateľské ceny a odolnosť vo vlhkom prostredí môžu byť skvelou alternatívou k drahším kúpeľňovým materiálom, akým je napríklad práve spomínaný prírodný kameň.

Tapeta

Áno, tapetu môžete tiež použiť v kúpeľni! Kľúčovým faktorom je jej správne umiestnenie. Musíte sa uistiť, že sa tapeta bude nachádzať na mieste, kde nebude dochádzať k priamemu kontaktu s vodou. Tu je taktiež potrebné dbať na dostatočné vetranie, aby sa tak zabránilo hromadeniu vlhkosti. Správne použitým vzorom na tapete však krásne oživíte priestor. Týmto prvkom spravíte z vašej kúpeľne jedinečný priestor. 

Úložný priestor 

Vo väčšine kúpeľní je úložný priestor obmedzený. Vybudovaním sprchovej niky, získate priestor navyše, ktorý je ideálny na odkladanie šampónu, či iných hygienických potrieb. Budete ich mať tak po ruke práve tam, kde ich najviac potrebujete. Musíte sa však uistiť, či je úložný priestor dostatočne veľký na to, aby pojal všetky vaše hygienické potreby.  

Bude vám stačiť regál, v ktorom budete mať základné hygienické potreby, alebo potrebujete skrinku na mieru, či veľký odkladací priestor pod umývadlom do ktorého si uschováte aj čistiace prostriedky alebo uteráky? Je preto potrebné dobre si prehodnotiť čo všetko budete v kúpeľni potrebovať a podľa toho si zvoliť dostatočné množstvo a veľkosť úložných priestorov. 

Zopár tipov na záver

Ak chcete vašu novú kúpeľnú ozvláštniť a zároveň jej zvýšiť hodnotu, odporúčame vám nasledovné vylepšenia, ktoré budú hitom roku 2021:

Inteligentné sprchy

- sú čoraz populárnejším luxusom. Hlasové a Wi-Fi ovládanie vám umožňuje presné nastavenie teploty, či hudby podľa aktuálnej nálady. 

Protišmykové podlahy

– keďže sa v kúpeľniach nachádza najvyššia vlhkosť spomedzi všetkých miestností v byte, je potrebné tento faktor zohľadniť.  Preto má investícia do protišmykovej podlahy veľký význam i z hľadiska bezpečnosti.

Výklopné zásuvky

– elektrické zásuvky uvidíte iba vtedy, keď ich práve potrebujete. Výklopné zásuvky sú nenápadným prvkom, vďaka ktorému nenarúšajú celkový vzhľad kúpeľne. V prípade potreby použitia fénu, či holiaceho strojčeka zásuvkový mechanizmus jednoduchým stlačením dotykovej plochy vyklopíte a následne po použití tým istým dotykom opäť skryjete do pôvodného tvaru.  

Body Jets

- obrovské hydromasážne a perličkové vane sú už minulosťou. Naopak sprchové trysky sa vracajú späť a stávajú sa čoraz väčším hitom. Pri ich umiestnení je však potrebné dobre zohľadniť proporcie a výšku postavy človeka, ktorý bude takúto sprchu využívať.

Vyhrievané podlahy

– zabezpečia príjemný pocit „teplých nôh“. Veľkou výhodou vyhrievanej podlahy je rýchlejšie schnutie, následkom čoho vzniká menšie riziko pošmyknutia. 

 

autor: Lenka

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 26 731 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marek R.

Firma
Bratislava
4,5

Rekonštrukcia kúpeľne

Moja práca je aj moje hobby, poskytujem stavebné služby rôzneho druhu. Vždy sa snažim vyhovieť spokojnosti klienta lebo ta je pre mna prvoradá,kvalitne detaily su dôležite pre celkový výsledok práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0

Murárske práce

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin O.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,9

Vodár

Snažim sa robit kvalitne a zodpovedne aby som sa uz nemusel vracat na rovnake miesto nebudem. predsa len je lepsie spravit robotu na 1 x a poriadne ako sa k nej x krat ...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vasil V.

Firma
Bratislava
4,9

Vodár

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia kúpeľne

Nižšia cena3 200,00 €/práca
Priemerná cena4 864,00 €/práca
Vyššia cena6 200,00 €/práca

Pošlite dopyt 26731 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 16 987 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt