Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Interiérový dizajn

Na čo myslieť pri zariaďovaní detskej a študenstekej izby?

Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Na čo myslieť pri zariaďovaní detskej a študenstekej izby?
Interiérový dizajnNa čo myslieť pri zariaďovaní detskej a študenstekej izby?

Zariaďovanie detskej izby so sebou môže priniesť dávku zábavy. Je to výborná príležitosť pre zaujímavú aktivitu s Vašimi ratolesťami – práve tie budú napokon v izbe tráviť najviac času. Určite majú o svojom vysnívanom kráľovstve vlastný názor a radi sa zúčastnia pri procese návrhu. Zároveň však ide o komplexnú úlohu, ktorá si vyžaduje dávku plánovania. Zdravie, bezpečnosť, praktickosť a hravosť musia ísť v tomto priestore ruka v ruke. Ako najlepšie zvládnuť túto výzvu?

Praktické riešenia

Jednou z hlavných otázok pri návrhu detskej izby je, ako vyťažiť i z najmenšej plochy maximum a zároveň ponechať čo najviac priestoru na hranie. Dobre si premyslite dostatok úložného priestoru, či už ide o šatníkovú skriňu či úložné boxy na hračky. Pomôžu Vám napríklad rôzne originálne multifunkčné kúsky, ako sú truhlice, ktoré môžu slúžiť na odkladanie hračiek a zároveň na sedenie.

Dôraz treba brať samozrejme na detskú ergonómiu, ale vhodné je tiež myslieť do budúcnosti – aby ste nemuseli celú izbu každých pár rokov od základov prerábať, obzrite sa po špeciálnych nábytkových kúskoch, ktoré porastú spolu s Vašim dieťaťom. Zamerajte sa na kvalitné a samozrejme zdraviu neškodné materiály a nábytok od overených výrobcov, ktoré zaručia bezpečnosť i dlhú životnosť. Investujte do kvalitnej a pohodlnej postele a matracu, zdravý spánok predsa výrazne ovplyvňuje správny vývoj dieťaťa. Plusom je tiež úložný priestor integrovaný v posteli.

Hravo, ale neutrálne

Zladiť celú izbu v štýle najnovšej rozprávky alebo obľúbeného superhrdinu môže pre Vášho potomka znieť ako splnený sen, majte však na mysli, že záujmy sa v tomto veku rýchlo menia. Na internete nájdeme krásne obrázky detských izieb zariadených v podobe pirátskej lode či princezninej komnaty, no takýto dizajn sa dieťaťu väčšinou rýchlo zunuje. Stavte radšej na veselé, ale neutrálne riešenia, ktoré prenechajú hlavnú rolu detskej predstavivosti. Každé dieťa potešia hravé detaily ako poschodová posteľ so šmykľavkou, mäkké sedacie vankúše či hojdačky. Izbu potom môžete doplniť menšími dekoráciami či posteľnou bielizňou s obľúbeným motívom Vášho dieťaťa. 

Čo sa týka farebnosti, už dávno neplatí, že izba pre dievčatko musí byť ružová, zatiaľ čo chlapčenská modrá. Pozornosť dajte psychológii farieb. Vhodné sú pastelové tóny, ktoré môžete oživiť prvkami vo výraznejšich farbách. Zelená a modrá farba pôsobia upokojujúco, žltá zas prináša energiu a taktiež opticky zväčšuje priestor.

Ani prírodné odtiene béžovej, krémovej či sivej však nemusia pôsobiť nudne, ak ich skombinujete so správnymi vzormi, textúrami a akcentmi. Určite nepoužívajte výrazné krikľavé farby na veľkých plochách, pôsobili by agresívne a rušivo. Použitím viacerých navzájom zladených farieb môžete miestnosť rozdeliť na niekoľko funkčných zón – napríklad priestory pre hru, štúdium a odpočinok.

Nezabúdajte na správne osvetlenie

Vhodný výber osvetlenia je v prípade detskej či študentskej izby kritický. Zatiaľ čo dizajn samotných svietidiel môžete dokonale zladiť s nábytkom, správne osvetlenie má nezanedbateľný vplyv na detské zdravie. Osvetlenie by malo zohľadňovať jednotlivé aktivity, ktoré sa v izbe odohrávajú a malo by byť rozdelené do niekoľkých zón.

Hlavné stropné svetlo by malo dostatočne osvetľovať celý priestor izby. Dôležité je kvalitné stolné svetlo, ktoré dieťaťu dopraje komfort pri učení. Stolná lampa by mala byť polohovateľná. Staršie deti a teenageri ocenia tiež kútik na oddych či čítanie osvetlený vhodnou stojacou alebo nástennou lampou. Nezabúdajte na praktické nočné svetlo v blízkosti postele.

Napokon môžete celý dizajn doplniť rôznymi typmi relaxačného osvetlenia, ktoré v izbe vytvorí tú správnu atmosféru –  tlmené svetlo môže mladším deťom pomôcť prekonať strach z tmy, ale aj v staršom veku Vaša ratolesť ocení zaujímavé doplnky v podobe led pásov či svetelných reťazí.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti AGAD

Čo je dôležité pri riešení interiérového dizajnu detských a študentských izieb?

Keď navrhujeme detské a študentské izby, musíme sa presne zamerať na konkrétne potreby dieťaťa, ktorému má izbička slúžiť. Rôznorodosť záujmov detí je veľmi široká. My sa snažíme do tej izbičky vložiť všetky sny dieťaťa aj rodiča a zároveň ostať praktickí s dostatočným úložným priestorom. Ten potrebujú mať rôzne rozložený podľa veku.

Raz tam potrebujú všetky dôležité hračky ako kuchynka, montérsky stolík, kočiar, bager, stavebnice a je to potom všade po podlahe. Inokedy potrebujú skákať, cvičiť, liezť, tancovať. A inokedy zas sedieť alebo ležať, kresliť alebo byť na online štúdiu. Musíme to všetko do tej jednej izbičky vedieť vsunúť tak, aby pôsobila útulne, upratane a nepreplneno.

Aké sú hlavné výhody personalizovaného návrhu dizajnu detských a študentských izieb? 

Dokážeme sa pohrať s priestorom často tak, že nám klienti hovoria, ako sme ich prekvapili, pretože im taký variant usporiadania nábytku nenapadol. Myslíme dopredu aj niekoľko rokov, ako bude dieťa rásť a nábytok by mal vyhovovať jeho nárokom ako v rannom detstve, tak i neskôr v študentskom období.

Navrhujeme osobité riešenia, napr. paravánová deliaca stena z kovu s farebným náterom, ktorá prepúšťa svetlo a nevzniká tmavý kút, ale krásne rozdeľuje priestor na dve zóny. Alebo jedinečná tapeta len pre daného klienta, grafika vytvorená priamo pre neho. Veľmi často je to jedinečný nábytok, navrhnutý ako dizajnový kúsok, či už čalúnený alebo z masívu, príp. drevotriesky, ktorý nie je bežne dostupný v obchodoch, a tak aj v priestore potom odzrkadľujú jedinečnú povahu klienta.

Na aké otázky sa má pripraviť klient, keď rieši interiérový dizajn?

Pýtame sa mnoho, aby sme sa čo najviac priblížili mysleniu klientov. Len keď sa vieme do ich predstáv vcítiť, tak sa nám podarí ich milo prekvapiť tak, že sú maximálne spokojní. Naše návrhy odzrkadľujú vždy želania klienta. Či už je to preferovaný materiál, alebo obľúbená farebná škála.
Aké sú záľuby, povinnosti, športy, krúžky, či je potrebný väčší priestor napr. na tanec, alebo hudobný nástroj, lezeckú stenu, alebo veľký stôl pre malého kreatívca. Akú posteľ dieťa preferuje, aj v tomto smere je viac možností pohrať sa v priestore s dispozíciou. Takže otázky prichádzajú hlavne z oblasti osobného života dieťaťa, aby sa v izbičke cítilo najlepšie.

Spoločnosť AGAD - špecialisti na projekty pre stavebné povolenie, návrhy a vizualizácie stavieb, interiéru aj produktov

autor: Natália

Nov 15, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 16 260 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

I S.

Firma
Trenčín
5,0
Interiérový dizajn

Poskytovanie služieb v oblasti interiérového dizajnu, dizajnu a výroby nábytku na mieru, ako i technickej prípravy projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jana D.

Živnostník
Žarnovica
5,0
Interiérový dizajn

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0
Interiérový dizajn

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Maros O.

Firma
Bratislava
5,0
Interiérový dizajn

Pridávame víziu a tvoríme hodnotu. Ponúkame služby v oblasti interiérového dizajnu vrátane bezbarierového interiéru a realizácie.Informácie Hľadáte dizajnéra? Zariadime Váš interiér moderne, nadčasovo a esteticky. Potrebujete kvalitných majstrov? Nechajte stavebné práce na naších odborníkov a vyhnite sa stresu!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Anastasiia D.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Som interiérový dizajnér. Viem, ako urobiť nielen krásny dizajn, ale aj tak, aby bol pohodlný. Ak chcete vidieť viac mojich prác, navštívte moje portfólio:http://.... Aj z tej najmenšej miestnosti môžem vytvoriť nezabudnuteľný priestor.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Timea F.

Firma
Košice
4,9
Interiérový dizajn

Vypracovanie 3D vizualizácií interiérov- bytov, rodinných domov, kancelárskych priestorov, reštaurácií, 3D vizualizácia určená na prezentáciu bytu na podporu predaja alebo prezentácie výrobku, nábytku. Vypracujem Vám návrh na mieru podľa Vašich predstáv. Pomocou 3D grafického programu vytvorím 3D objekty, materiály, textúry, potom nasleduje osvetlenie scény. Následne sa vytvoria fotorealistické zábery pomocou renderovania- čiže tvorba obrazu. Doba dodania: 1-2 týždne, od dodania všetkých podkladov, od potvrdenia začatia prác a uhradenia zálohovej faktúry. Projekty posudzujeme individuálne podľa náročnosti zadania.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Eunika Š.

Firma
Nitriansky kraj
4,9
Interiérový dizajn

Ponúkam vypracovanie 3D vizualizácií interiéru a exteriéru RD, kancelárií, polyfunkčných budov a iných objektov. Viem zabezpečiť aj vyhotovenie jednoduchej architektonickej štúdie, výkresov pre ohlásenie drobnej stavby, projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie, rozpočtu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Viktória K.

Firma
Košice
4,8
Interiérový dizajn

Som Viktória Kováčová - vyštudovaná dizajnérka s vášňou pre navrhovanie interiérov a interiérový dizajn. Po 10 ročných skúsenostiach v rôznych interiérových, či kuchynských štúdiách a obchodoch s nábytkom som prešla na vlastnú cestu a venujem sa interiérovému dizajnu, 3D modelovaniu a tvorbe vizualizácií. Popri interiérových návrhoch vytváram aj realizácie, na ktorých spolupracujem s tímom profesistov, prípadne aj ďaľších dizajnérov. Mojím hlavným cieľom pri vytváraní dizajnu interiéru je funkčnosť priestoru, využitie každého centimetra s dôrazom na jednoduchosť, estetiku a štýl... Navrhujem interiéry pre Vás, na základe Vašich požiadaviek s cieľom splniť Vaše predstavy a očakávania. Jedinečnosť každého klienta či zadania podporím individuálnym prístupom. Na priestor sa snažím pozerať ako na celok, ktorý zaplním originálnými a funkčnými riešeniami na mieru. Zakladám si na vytvorení domova pre Vás, aby ste sa tam cítili skvelo. Teším sa na nové výzvy v nových zadaniach bytov, domov a rekonštrukciách...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman H.

Firma
Bratislava
5,0
Nábytok

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam skusenosti s dizajnovym software AutCAD, PYTHA a 3D studio MAX. Nabytok vyrabame podlsa vlastnych dizajnov, ale aj na zaklade klientovych navrhov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter K.

Živnostník
Lučenec
4,8
Elektroinštalácia

Sme rodinná firma z dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami v odbore elektroinštalačných prác. Vieme vám pomôcť od naprojektovania po realizáciu až ku revízii. V našom portfóliu sú kompletne elektorištslacné práce a po z.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,5
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5
Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol B.

Firma
Bratislava
4,5
Maliar, Maliarske práce

Robíme maliarske práce, sadrokartonarske práce, murárske práce, búracie práce, zatepľovanie, drobné vodoinštalačné práce máme 16r praxe v stavebníctve.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

T S.

Firma
Trnava
4,2
Rekonštrukcia bytu

Kompletné extrierové a interiérové práce, obklady, dlažby, ploty, zateplenie fasády, malé stavby, malovky, prerábky bytov, vizualizácie, elektrika a pod.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Interiérový dizajn

Nižšia cena16,00 €/m2
Priemerná cena30,20 €/m2
Vyššia cena50,00 €/m2
Pošlite dopyt 16260 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte dizajnéra na interierový dizajn a návrh interiéru? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt