Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Oprava bojlera

Najčastejšie problémy s bojlerom a ich riešenie

Hľadáte inštalatera na opravu bojlera? V tejto kategórii máme 16 076 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Najčastejšie problémy s bojlerom a ich riešenie
Oprava bojlera

Najčastejšie problémy s bojlerom a ich riešenie

Prečítajte si ako riešiť najčastejšie problémy s bojlerom. Ako správne nastaviť optimálnu teplotu na termostate, ako často čisiť bojler a správny postup.

Čo by ste mali vedieť o bojleri

Väčšina domácností na Slovensku si nevie predstaviť, že by nemala k dispozícii teplú vodu. Tento stav zažívajú občas ľudia žijúci na bytoch, pokiaľ majú odstávku kvôli pravidelnej údržbe. Ak však žijete na dome, zdroj teplej vody pochádza z ohrievača vody. Zabezpečiť si teplú vodu dokážete viacerými spôsobmi, medzi najrozšírenejšie patria bojlery, ktoré predstavujú akumulačnú nádrž na ohrev a uskladnenie teplej vody.

Pri výbere bojlera sa neváhajte poradiť s odborníkom, ktorý vám poradí, aký typ je najvhodnejší pre vašu domácnosť. Záleží na počte osôb, ktoré budú využívať ohrev teplej vody. Od toho sa odvíja veľkosť (objem) bojlera. Všeobecne platí, že pri 2 osobách je potrebné mať bojler s objemom aspoň 50 litrov. Pri štyroch či piatich členoch domácností sa odporúča využiť bojler s objemom minimálne 120 litrov. Priemerná životnosť bojlera je minimálne desať rokov, predstavuje dlhodobú investíciu, takže si dajte pri jeho výbere záležať.

Nastavenie optimálnej teploty na termostate

Aká je optimálna teplota bojlera? Pre tých, ktorý nemajú s bojlerom žiadne skúsenosti, odporúčame nastaviť teplotu okolo 60° Celzia. Záleží však aj na ročnom období – počas leta postačí mať nastavenú teplotu okolo 50° Celzia. Pamätajte aj na to, že čím väčší objem ohrievača, tým je dlhšia doba ohrevu. 

Dávajte si pozor na nastavenie teploty v bojleri na teplotu vyššiu ako 65° Celzia. V oblastiach s tvrdou vodou vo veľkej miere vznikajú minerálne usadeniny a zanášajú ohrievaciu plochu. Vodný kameň znižuje efektívnosť ohrevu a môže spôsobiť problémy s bojlerom. Takisto sa pri príliš vysokej teplote vody môžete aj obariť. 

Čo robiť v prípade problémov s bojlerom?

V prípade, že vám prestal fungovať bojler, sa uistite, či nemáte problém s napájaním. Stačí skontrolovať kontrolku na bojleri, ktorá by mala svietiť. V prípade, že nesvieti, skontrolujte, či nemáte náhodou vypnutý istič. Ak sa nejedná o problém s prívodom elektriny, vypnite ohrev vody a takisto ho vypojte zo zásuvky. Následne vypnite aj prívod vody do bojlera a otvorte vodovodné kohútiky, kým z nich neprestane vytekať teplá voda. Pri väčšine problémov s bojlerom je však najlepším riešením zavolať kvalifikovaného odborníka, ktorý urobí prehliadku a vyhodnotí situáciu. 

Najčastejšie problémy s bojlerom a ich riešenie:

 1. Z kohútikov tečie studená voda, ale kontrolka ohrevu svieti – skontrolujte, či nemáte nastavenú príliš nízku teplotu ohrevu. Majte na pamäti aj to, že v prípade spotreby väčšieho objemu teplej vody sa dohrieva v bojleri postupne, takže sa nejedná o chybu, stačí počkať, kým bude opäť horúca.
 2. Z kohútikov tečie príliš horúca voda – skontrolujte nastavenú teplotu v bojleri a v prípade potreby ju znížte.
 3. Na bojleri svieti indikátor servisného kľúča – v tomto prípade treba kontaktovať odborný servis, ktorá príde skontrolovať zariadenie a nájde chybu. 
 4. Kvapkanie vody z bojlera – môže byť spôsobené zlým utesnením, prípadne sa jedná iba o nadmernú kondenzáciu. V prípade, že máte zle zapojený prívod vody do bojlera, môže prísť k problému s tvorbou plesní a presakovaní vody do okolitého muriva. 
 5. Z kohútikov tečie málo teplej vody – ak sa stretnete so slabým tlakom teplej vody, môže sa najčastejšie jednať o problém s usadeninami vodného kameňa na vykurovacom telese. V tom prípade odporúčame bojler mechanicky vyčistiť. 

Ako často treba čistiť bojler? Základný postup pre údržbu ohrievača vody.

Ak chcete, aby vám bojler fungoval čo najdlhší čas, nezabúdajte na pravidelnú prehliadku a čistenie ohrievača vody. Aspoň raz ročne odstraňujte nánosy vodného kameňa na vnútorných stenách bojlera, vykurovacom telese a termostate. Takýmto spôsobom predĺžite životnosť ohrievača a takisto aj efektívnosť ohrevu.  

Postup pre vyčistenie elektrického bojlera a kontrola vyhrievacej špirály:

 1. Vypnite ohrev vody.
 2. Odpojte bojler zo zásuvky.
 3. Vypnite prívod vody do bojlera.
 4. Otvorte vodovodné kohútiky a počkajte, kým z nich vytečie teplá voda. 
 5. Odmontujte plastový kryt na spodnej časti bojlera a všetky jeho elektrické súčasti.
 6. Uvoľnite prírubu (zatlačte ju smerom dovnútra), ale ešte predtým umiestnite pod ňu nádobu na zachytenie zvyškovej vody. Na prírube sa nachádza ohrevná špirála aj anódová tyč.
 7. Z bojleru začnú vytekať zvyšky vody, počas tohto procesu môžete z bojlera ručne vyberať vodný kameň – najviac sa ho nachádza práve v jeho spodnej časti. Pri jeho vyberaní si môžete vypomôcť aj akúkoľvek drevenou pomôckou, ktorá vám uľahčí jeho vyberanie a zároveň nepoškodí smalt.
 8. Takisto skontrolujte aj vyhrievaciu špirálu – ak sa na nej nachádza slabšia vrstva vodného kameňa, odstráňte ho navlhčenou utierkou, v prípade hrubej vrstvy usadenín si môžete pomôcť octom, ktorým ľahšie rozpustíte usadeniny.
 9. Po mechanickom čistení vodného kameňa môžete dodatočne spustiť do bojlera prívod studenej vody, ktorý prepláchne vnútorné steny. 
 10. Po celkovom čistení umiestnite naspäť prírubu s tesnením a skontrolujte, či nepreteká. Zapojte všetky elektrické súčasti a na záver pripevnite plastový kryt.

Ak si netrúfate vyčistiť bojler sami, obráťte sa na odborníka. Spôsob čistenia môže byť pri každom ohrievači vody iný a môže sa stať, že neodborným zásahom mechanicky poškodíte niektorú z jeho častí. 

autor: Jakub

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 16 076 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
5,0

Hodinový manžel

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s...Zobraziť viac

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Chynorany
5,0

Vodoinštalácia

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových -...Zobraziť viac

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových - elektrických - na tuhé palivá - peletové kotle , podlahové kúrenia , radiátory , kotolne , solárna technika , ponorné čerpadla , vodárničky atd.

#
#
#
Zadať dopyt

Marián D.

Živnostník
Ploské
5,0

Hodinový manžel

Prerábka bytového jadra aj v rodinných domoch.Nová montáž rozvodov vody,kanalizácie, plynu,kúrenia,montáž radiátorov či podlahového kúrenia ,solárnych systémov

#
#
#
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty...Zobraziť viac

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

#
#
#
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Inštalácia vodovodnej batérie, umývadla

15 rokov praxe voda,kúrenie,kanalizácia,plyn Čistenie kanalizácie tlakom vody do priemeru 125mm-20m Kamera do kanalizácie do 5m

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi...Zobraziť viac

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

#
#
#
Zadať dopyt

Peter K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a dať do pôvodného stavu, som vyučený murár s diplomom, čiže murárske, maliarske práce, ďalej kutilske, stolárske a záhradné práce sú pre mňa maličkosťou, taktiež pomôžem s demontovanim, montovanim a usadenim a poradenstvom. V prípade záujmu ma kontaktujte rovno do správy. 👌Ďakujem.

#
#
#
Zadať dopyt

Vasil V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár, inštalatér

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby...Zobraziť viac

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš B.

Firma
Bratislava
4,8

Vodár, inštalatér

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov...Zobraziť viac

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov a budovaní dôveryhodnej firmi, ktoru chcem odovzdať synovi.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Semerovo
4,8

Inštalácia / oprava klimatizácie

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22....Zobraziť viac

Dobrý deň. Venujem sa montáži klimatizácií servis a údržba. Vykonávam aj elektrikárske práce a opravy. Mám vyhlášku § 22. Som živnostník

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Trenčín
4,7

Plynár

Kúrenie, voda, jednoduché zámočníctvo a zváračské práce. Plynové prípojky, demontáž, montáž a úpravy plynového potrubia, revízie. Z kúrenia, výmena kotlov,...Zobraziť viac

Kúrenie, voda, jednoduché zámočníctvo a zváračské práce. Plynové prípojky, demontáž, montáž a úpravy plynového potrubia, revízie. Z kúrenia, výmena kotlov, radiátorov, bojlerov, opravy, výmena ventilov, hlavíc a prerábky.... výmena vodovodných batérií, opravy, prekladky, bytové jadrá, výmena ventilov a podobne...zo zamocnictva je to výroba a opravy jednoduchých konštrukcií a celkov.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie, kurenári

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš Š.

Živnostník
Bratislava
4,7

Plynár

VODA-PLYN-KURENIE-ODPAD-MONTAZ KOTLOV-REVIZIE KOTLOV-PODLAHOVE KURENIE-KOMPLETAZE KUPELNY....................................ROZNE OPRAVY PRI HAVARIACH VODY PLYNU

#
#
#
Zadať dopyt

Karol V.

Firma
Malacky
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac

Pošlite dopyt 16076 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte inštalatera na opravu bojlera? V tejto kategórii máme 16 076 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt