Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Krytiny

Nájdite najvhodnejšiu krytinu pre vašu strechu

Hľadáte strechára na krytiny? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Nájdite najvhodnejšiu krytinu pre vašu strechu
KrytinyNájdite najvhodnejšiu krytinu pre vašu strechu

Zastrešenie vášho domu je len zriedka tou zábavnou časťou práce pri výstavbe nového domu alebo pri prerábaní pôvodnej strechy. Ale keď váš dom stráca šmrnc a vy vidíte, že za to môže strecha je potrebné sa pustiť aj do tejto rekonštrukcie. Vízia novej strechy sa pre vás stane peknou vyhliadkou do budúcna. Krásna nová strecha dodá vášmu domu na kráse a samozrejme pridá aj na jeho hodnote.

Existuje veľa druhov strešných krytín, z ktorých si môžete vybrať a ak prejavíte trochu záujmu, tak si určite naštudujete všetko potrebné, čo potrebujete vedieť pred samotnou rekonštrukciou. Výber správneho materiálu a tvaru strechy zníži náklady na bývanie a zvýši atraktivitu vášho príbytku.

Tu je 12 strešných materiálov, ktoré sú na trhu dostupné a často používané 

Plechová strešná krytina

Plechová strešná krytina je základným kameňom obytných striech s nízkym sklonom, ako aj iných budov, ako sú obchody a kôlne a iné úžitkové stavby. Plechová strešná krytina je zabalené do dlhých zvitkov z materiálu impregnovaného minerálmi a asfaltom impregnovaného minerálnymi granulami. 

Tieto veľkoformátové pásy tenkého strešného materiálu ponúkajú rýchly, pohodlný a lacný spôsob pokrytia budovy so šikmou strechou, ako je napríklad dielňa, kde vzhľad nie je dôležitý. Plechovú strešnú krytinu je možné nanášať buď metódou zhora dole alebo pomocou strešných klincov.

Plechové strešné krytiny sú pomerne lacné a ich inštalácia stojí okolo 3 eur za meter štvorcový. Plechová strešná krytina vydrží v priemere asi 10 rokov, kým je potrebné ju opäť vymeniť.

Kanadský šindel

Kanadský šindel je jednou z najstarších možností materiálu pre ploché strechy alebo strechy s veľmi nízkym sklonom. Systémy kanadských striech sú vyrobené z niekoľkých vrstiev strešnej lepenky impregnovanej asfaltom, ktorá sa nanáša za tepla. Plsť sa nanáša v prekrývajúcich sa vrstvách tak, aby sa vytvorila bariéra hrubá dve až štyri vrstvy, potom sa cez hornú vrstvu dechtu zaliata vrstva jemne drveného kameňa vytvorí veľmi odolnú a nepreniknuteľnú strechu.
Kanadské strechy zvyčajne stoja 2,50 až 5 eur za štvorcový meter. Prieskumy ukazujú, že  takáto správne nainštalovaná strecha má životnosť 20 až 30 rokov.

Membránová strešná krytina

Ďalšou voľbou pre ploché alebo veľmi nízke strechy je membránová strecha. Existuje niekoľko typov membrán, ktoré je možné použiť, vrátane:
    
o    Neoprén (polychlórprén)
o    EPDM (etylénpropyléndienový monomér)
o    PVC (polyvinylchlorid)
o    Listy chlórovaného polyetylénu a chlórsulfonovaného polyetylénu
o    Polymérom modifikované bitúmeny

Jednou z najlepších membrán je EPDM. EPDM je syntetický strešný materiál, ktorý sa často nazýva „gumová strešná krytina“. Je to obdoba plechovej strešnej krytiny v tom, že sa nanáša na veľké plochy, ktoré obmedzujú počet švov, kde môže preniknúť voda.
Náklady na membránovú strechu sa pohybujú od 3 do 4 eur za štvorcový meter. Životnosť je obvykle 20 až 35 rokov, keď je strecha správne udržiavaná.

Asfaltové kompozitné šindle

Asfaltové šindle sú jedným z najpopulárnejším strešných materiálov. Vyrobené sú zo sklenených vlákien s asfaltom a minerálnymi granulami.  Tieto šindle s tromi uškami sú všestranne dobrou voľbou pre väčšinu domácich strešných krytín. Spravidla sa na nich poskytuje záruka 20 až 30 rokov a výmena jednotlivých poškodených šindľov je pomerne jednoduchá.

S inštaláciou takejto strešnej krytiny nemá problém žiadna skúsená firma, ktorá sa venuje pokládke striech. Kompozitné šindle vynikajú pri ohýbaní a prispôsobovaní sa pohybom strechy v dôsledku rozpínania a sťahovania.

Náklady sa pohybujú od 1,50 do 3,50 eur za štvorcový meter. V závislosti od kvality šindľov a podmienok sa životnosť strechy môže pohybovať od 12 do 30 rokov.

Kovová strešná krytina so stojatým švom

Najbežnejším typom kovovej strechy je strecha so stojatými švami, ktorá sa tak nazýva preto, lebo hliníkové alebo oceľové strešné panely sa stretávajú vo zvýšených švoch, ktoré sa vzájomne blokujú a udržujú tak vlhkosť von. Kovové strechy všetkých druhov sú čoraz populárnejšie v regiónoch, kde počas zimných mesiacov napadne množstvo snehu alebo v miestach, kde hrozí značné nebezpečenstvo požiaru, pretože ide o strešný materiál, ktorý je plne ohňovzdorný.

Kovové strechy majú veľmi dlhú životnosť a sú úplne recyklovateľné, keď sa už konečne opotrebujú. Inštalácia si ale vyžaduje špeciálne zručnosti a nie každá strešná spoločnosť je pripravená inštalovať kovovú strechu so stojatým švom.
Náklady sa zvyčajne pohybujú od 6 do 12 eur za štvorcový meter. Kovové strechy bežne vydržia 30 až 50 rokov, ale v niektorých prípadoch je známe, že vydržia až 75 rokov.

Kovové šindle

Pre majiteľov domov, ktorým sa nepáči vzhľad kovových striech so stojatým švom, ale chcú výhody kovu, sú teraz k dispozícii oceľové alebo hliníkové šindle. Kovové šindle sú vyrobené z lisovaného kovu a sú opatrené vysoko kvalitným povlakom alebo minerálnymi granulami.

Dajú sa teda vyrobiť tak, aby vyzerali ako tradičné asfaltové šindle, drevené šindle alebo dokonca bridlicové alebo hlinené dlaždice. Sú vynikajúcou voľbou tam, kde je vzhľad zásadným problémom. Nainštalované kovové šindľové strechy zvyčajne stoja 7 až 10 eur za štvorcový meter. Životnosť je 30 až 50 rokov.

Drevený šindeľ

Drevené strechy sú veľmi atraktívne, ale sú tiež dosť drahé a majú svoje obmedzenia. Nemajú obzvlášť dlhú životnosť a sú zlou voľbou v oblastiach s vysokou vlhkosťou alebo v prípade nebezpečenstva požiarov. Napriek tomu patria medzi najatraktívnejšie zo všetkých strešných materiálov, čo z nich robí obľúbenú voľbu pre luxusné domy.

Aj keď sú obe vyrobené z prírodného dreva, zvyčajne z cédru alebo z sekvoje, je rozdiel medzi drevenými šindľmi a šindľami. Šindle sú zvyčajne tenké, klinové dosky z dreva, ktoré sa vyrábajú presným pílením. drevené šindle sa vyrábajú štiepaním dreva a sú to hrubšie kliny s drsnejšou textúrou.

Šindle zvyčajne stoja okolo 4,50 až 9 eur za meter štvorcový; drevené šindle sú drahšie a ich priemerná cena je 6,50 až 11 eur za meter štvorcový. Životnosť veľmi závisí od okolností a údržby. V relatívne suchom podnebí môže drevený šindeľ vydržať 60 rokov; vo vlhkých podmienkach môžete od strechy dostať iba 20 rokov.

Hlinená škridla

Hlinená škridla je vyrobená z hlinených ílov tvarovaných do valcovaných alebo do seba zapadajúcich tvarov a pálených kvôli tvrdosti. Často zostáva neglazovaná s charakteristickou červeno-oranžovou farbou; alebo môže byť zasklená a vypálená za vzniku keramických strešných škridiel. Hlinená škridla je veľmi dobrý strešný materiál pre horúce podnebie alebo pre slaný vzduch. Preto sú tieto strechy tak často viditeľné v južných pobrežných oblastiach alebo v púštnych oblastiach.

Hlinená škridla je drahý strešný materiál, ktorého náklady sa môžu pohybovať od 10 do 18 eur za meter štvorcový. Hlinená škridla je veľmi trvanlivý strešný materiál, ktorý môže trvať viac ako jedno storočie.

Ekologická zelená strecha

Mach na vašej streche sa zvyčajne považuje za zlé znamenie, no verte, že keď ho na strechu nainštalujete tak, ako je to potrebné bude plniť svoju funkciu najlepšie ako vie a vašu strechu vám budú susedia závidieť. 

Skutočne netypický typ strechy nazývaný tiež zelená alebo živá strecha, má neskutočné množstvo výhod. Môže vrátiť kyslík späť do vzduchu, poskytnúť tepelnú izoláciu vášho domu, absorbovať dažďovú vodu a dokonca vám umožní pestovať rastliny . Ak chcete vytvoriť zelenú strechu, najskôr nainštalujte vrstvu vodotesnej membrány a zaistite adekvátny odtok. Zelená strecha môže byť hrubá, čo znamená, že dokáže udržať veľké rastliny a ľudí, alebo tenká, čo znamená, že je tenká a určená iba na jednoduchú vegetáciu, napríklad machu.

Náklady na zelenú strechu sa veľmi líšia, ale určite ide o strechu vhodnú pre tých, ktorí sú ochotní minúť peniaze za environmentálne vyhlásenie. Takéto strechy budú tiež vyžadovať pravidelnú údržbu, aby vydržali dlho a robili vás radosť.

Betónová škridla

Betónová škridla je alternatívou k hlinenej škridle s podobnými technikami montáže a podobnými výhodami. Betónové dlaždice sú tvarované zo štandardného piesku miešaného betónu zafarbeného podľa želaných odtieňov. K dispozícii sú rôzne profily, z ktorých niektoré sa podobajú na valcované hlinené dlaždice, iné na nízkoprofilové drevené šindle. Betónová škridla je niekedy ukončená ozdobným náterom. Je to veľmi ťažký strešný materiál, vďaka čomu je dobrou voľbou v oblastiach s vysokými nárazmi vetra.

Náklady sú asi o jednu tretinu nižšie ako tie na hlinené dlaždice - zvyčajne asi 9 až 12 eur za meter štvorcový. Očakávaná životnosť je 50 alebo viac rokov.

Bridlicové šindle

Bridlicová strecha je snáď najkrajšie strešná krytina. Je to správna voľba pre majiteľa domu, ktorý chce pre svoj dom len to najlepšie. Existujú bridlicové strechy staré stovky rokov, ktoré stále plnia svoju funkciu. Pravá bridlicová strešná krytina sú vlastne autentické tenké plechy zo skutočného kameňa. Pretože má bridlica tendenciu štiepať sa do tenkých listoch, je ľahké ju ťažiť, takže je ideálna na zastrešenie.

Inštalácia bridlice je však vysoko špecializovaná zručnosť a kvalifikovaných inštalatérov je ťažké nájsť.
Bridlicové strechy vás vyjdú na cca 30 až 75 eur za meter štvorcový. Táto cena je však priamo úmerná životnosti strecha. Tá sa na základe správnej údržby odhaduje na 75 až 200. 

Dlaždice zo syntetickej (gumovej) bridlice

Syntetické bridlicové šindle sú prekvapivo presvedčivým prvkom prírodnej bridlice, ale tento materiál je vyrobený z konštruovaných polymérov kombinovaných s recyklovaným plastom a gumou. Zo zeme je prakticky nemožné odlíšiť túto konštrukčnú strešnú krytinu od prírodnej bridlice. A syntetická bridlica je dosť ľahká, čo z nej robí životaschopnú alternatívu pre domy, ktoré nemôžu uniesť veľkú váhu prírodnej bridlice.

Zastrešenie zo syntetickej bridlice zvyčajne stojí 6 až 12 eur za meter štvorcový. Aj keď nie je tak odolná ako pravý kameň, syntetická bridlica má obvykle veľmi dobrú záruku a jej životnosť je až 50 rokov. 

autor: Natália

Jun 2, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 22 153 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0
Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0
Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan D.

Firma
Kysucké Nové Mesto
5,0
Strecha

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov murovanie salovanie, vencov, montaz okapoveho systemu,plechovanie kominov, foliovanie latovanie a pokryvanie striech

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0
Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter S.

Firma
Bratislava
5,0
Upratovacie služby

Spoločnosť poskytuje profesionálne služby v oblasti deratizácie, dezinfekcie a dezinsekcie v priemyselnej a komunálnej sfére a v domácnostiach s 20 ročnou praxou. Zabezpečujeme komplexné riešenia v problematike ochrany proti všetkým škodcom pomocou moderných prípravkov a bezpečných technológií s ohľadom na životné prostredie. Jediná reálne 24 hodinová fungujúca služba v meste! Garantovaný príchod do 3 hodín!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef O.

Firma
Senec
5,0
Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,9
Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9
Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9
Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia kúpeľne

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9
Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9
Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Kristián P.

Firma
Sabinov
4,8
Rekonštrukcia bytu

Naša stavebná ponúka kompletnú stavebnú činnosť. Firma má skúsenosti s výstavbou, rekonštrukciou a opravou rodinných domov, administratívnych a priemyselných stavieb. Za tie roky máme za sebou veľký počet úspešne zrealizovaných projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír P.

Živnostník
Bratislava
4,8
Murárske práce

Dobrý deň. V úvode by som Vám chcel predstaviť moju stavebnú partiu. Máme bohaté skúsenosti zo zahraničných krajín ako sú Švajčiarko, Nemecko ale aj Rakúsko. Pracovná skupina pozostáva z ludí ktorý maju prax s vonkajšími prácami ako sú napríklad zateplovacie systémy ale aj kompletletnými interierovými prácami či už sa jedná o omietky, stierky, maľovanie alebo aj o niečo komplexnejšie práce s dlažbami a obkladmi. Vieme spracovať vaše nové bývanie k Vašej spokojnosti. Chápeme, že každému zákazníkovy záleži najviac na tom svojom a preto robíme maximum aby sme Vám splnili Vaše sny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Krytiny

Nižšia cena8,42 €/m2
Priemerná cena12,61 €/m2
Vyššia cena18,58 €/m2
Pošlite dopyt 22153 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte strechára na krytiny? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt