Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Krytiny

Nájdite najvhodnejšiu krytinu pre vašu strechu

Hľadáte strechára na krytiny? V tejto kategórii máme 14 410 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Nájdite najvhodnejšiu krytinu pre vašu strechu
Krytiny

Nájdite najvhodnejšiu krytinu pre vašu strechu

Zastrešenie vášho domu je len zriedka tou zábavnou časťou práce pri výstavbe nového domu alebo pri prerábaní pôvodnej strechy. Ale keď váš dom stráca šmrnc a vy vidíte, že za to môže strecha je potrebné sa pustiť aj do tejto rekonštrukcie. Vízia novej strechy sa pre vás stane peknou vyhliadkou do budúcna. Krásna nová strecha dodá vášmu domu na kráse a samozrejme pridá aj na jeho hodnote.

Existuje veľa druhov strešných krytín, z ktorých si môžete vybrať a ak prejavíte trochu záujmu, tak si určite naštudujete všetko potrebné, čo potrebujete vedieť pred samotnou rekonštrukciou. Výber správneho materiálu a tvaru strechy zníži náklady na bývanie a zvýši atraktivitu vášho príbytku.

Tu je 12 strešných materiálov, ktoré sú na trhu dostupné a často používané 

Plechová strešná krytina

Plechová strešná krytina je základným kameňom obytných striech s nízkym sklonom, ako aj iných budov, ako sú obchody a kôlne a iné úžitkové stavby. Plechová strešná krytina je zabalené do dlhých zvitkov z materiálu impregnovaného minerálmi a asfaltom impregnovaného minerálnymi granulami. 

Tieto veľkoformátové pásy tenkého strešného materiálu ponúkajú rýchly, pohodlný a lacný spôsob pokrytia budovy so šikmou strechou, ako je napríklad dielňa, kde vzhľad nie je dôležitý. Plechovú strešnú krytinu je možné nanášať buď metódou zhora dole alebo pomocou strešných klincov.

Plechové strešné krytiny sú pomerne lacné a ich inštalácia stojí okolo 3 eur za meter štvorcový. Plechová strešná krytina vydrží v priemere asi 10 rokov, kým je potrebné ju opäť vymeniť.

Kanadský šindel

Kanadský šindel je jednou z najstarších možností materiálu pre ploché strechy alebo strechy s veľmi nízkym sklonom. Systémy kanadských striech sú vyrobené z niekoľkých vrstiev strešnej lepenky impregnovanej asfaltom, ktorá sa nanáša za tepla. Plsť sa nanáša v prekrývajúcich sa vrstvách tak, aby sa vytvorila bariéra hrubá dve až štyri vrstvy, potom sa cez hornú vrstvu dechtu zaliata vrstva jemne drveného kameňa vytvorí veľmi odolnú a nepreniknuteľnú strechu.
Kanadské strechy zvyčajne stoja 2,50 až 5 eur za štvorcový meter. Prieskumy ukazujú, že  takáto správne nainštalovaná strecha má životnosť 20 až 30 rokov.

Membránová strešná krytina

Ďalšou voľbou pre ploché alebo veľmi nízke strechy je membránová strecha. Existuje niekoľko typov membrán, ktoré je možné použiť, vrátane:
    
o    Neoprén (polychlórprén)
o    EPDM (etylénpropyléndienový monomér)
o    PVC (polyvinylchlorid)
o    Listy chlórovaného polyetylénu a chlórsulfonovaného polyetylénu
o    Polymérom modifikované bitúmeny

Jednou z najlepších membrán je EPDM. EPDM je syntetický strešný materiál, ktorý sa často nazýva „gumová strešná krytina“. Je to obdoba plechovej strešnej krytiny v tom, že sa nanáša na veľké plochy, ktoré obmedzujú počet švov, kde môže preniknúť voda.
Náklady na membránovú strechu sa pohybujú od 3 do 4 eur za štvorcový meter. Životnosť je obvykle 20 až 35 rokov, keď je strecha správne udržiavaná.

Asfaltové kompozitné šindle

Asfaltové šindle sú jedným z najpopulárnejším strešných materiálov. Vyrobené sú zo sklenených vlákien s asfaltom a minerálnymi granulami.  Tieto šindle s tromi uškami sú všestranne dobrou voľbou pre väčšinu domácich strešných krytín. Spravidla sa na nich poskytuje záruka 20 až 30 rokov a výmena jednotlivých poškodených šindľov je pomerne jednoduchá.

S inštaláciou takejto strešnej krytiny nemá problém žiadna skúsená firma, ktorá sa venuje pokládke striech. Kompozitné šindle vynikajú pri ohýbaní a prispôsobovaní sa pohybom strechy v dôsledku rozpínania a sťahovania.

Náklady sa pohybujú od 1,50 do 3,50 eur za štvorcový meter. V závislosti od kvality šindľov a podmienok sa životnosť strechy môže pohybovať od 12 do 30 rokov.

Kovová strešná krytina so stojatým švom

Najbežnejším typom kovovej strechy je strecha so stojatými švami, ktorá sa tak nazýva preto, lebo hliníkové alebo oceľové strešné panely sa stretávajú vo zvýšených švoch, ktoré sa vzájomne blokujú a udržujú tak vlhkosť von. Kovové strechy všetkých druhov sú čoraz populárnejšie v regiónoch, kde počas zimných mesiacov napadne množstvo snehu alebo v miestach, kde hrozí značné nebezpečenstvo požiaru, pretože ide o strešný materiál, ktorý je plne ohňovzdorný.

Kovové strechy majú veľmi dlhú životnosť a sú úplne recyklovateľné, keď sa už konečne opotrebujú. Inštalácia si ale vyžaduje špeciálne zručnosti a nie každá strešná spoločnosť je pripravená inštalovať kovovú strechu so stojatým švom.
Náklady sa zvyčajne pohybujú od 6 do 12 eur za štvorcový meter. Kovové strechy bežne vydržia 30 až 50 rokov, ale v niektorých prípadoch je známe, že vydržia až 75 rokov.

Kovové šindle

Pre majiteľov domov, ktorým sa nepáči vzhľad kovových striech so stojatým švom, ale chcú výhody kovu, sú teraz k dispozícii oceľové alebo hliníkové šindle. Kovové šindle sú vyrobené z lisovaného kovu a sú opatrené vysoko kvalitným povlakom alebo minerálnymi granulami.

Dajú sa teda vyrobiť tak, aby vyzerali ako tradičné asfaltové šindle, drevené šindle alebo dokonca bridlicové alebo hlinené dlaždice. Sú vynikajúcou voľbou tam, kde je vzhľad zásadným problémom. Nainštalované kovové šindľové strechy zvyčajne stoja 7 až 10 eur za štvorcový meter. Životnosť je 30 až 50 rokov.

Drevený šindeľ

Drevené strechy sú veľmi atraktívne, ale sú tiež dosť drahé a majú svoje obmedzenia. Nemajú obzvlášť dlhú životnosť a sú zlou voľbou v oblastiach s vysokou vlhkosťou alebo v prípade nebezpečenstva požiarov. Napriek tomu patria medzi najatraktívnejšie zo všetkých strešných materiálov, čo z nich robí obľúbenú voľbu pre luxusné domy.

Aj keď sú obe vyrobené z prírodného dreva, zvyčajne z cédru alebo z sekvoje, je rozdiel medzi drevenými šindľmi a šindľami. Šindle sú zvyčajne tenké, klinové dosky z dreva, ktoré sa vyrábajú presným pílením. drevené šindle sa vyrábajú štiepaním dreva a sú to hrubšie kliny s drsnejšou textúrou.

Šindle zvyčajne stoja okolo 4,50 až 9 eur za meter štvorcový; drevené šindle sú drahšie a ich priemerná cena je 6,50 až 11 eur za meter štvorcový. Životnosť veľmi závisí od okolností a údržby. V relatívne suchom podnebí môže drevený šindeľ vydržať 60 rokov; vo vlhkých podmienkach môžete od strechy dostať iba 20 rokov.

Hlinená škridla

Hlinená škridla je vyrobená z hlinených ílov tvarovaných do valcovaných alebo do seba zapadajúcich tvarov a pálených kvôli tvrdosti. Často zostáva neglazovaná s charakteristickou červeno-oranžovou farbou; alebo môže byť zasklená a vypálená za vzniku keramických strešných škridiel. Hlinená škridla je veľmi dobrý strešný materiál pre horúce podnebie alebo pre slaný vzduch. Preto sú tieto strechy tak často viditeľné v južných pobrežných oblastiach alebo v púštnych oblastiach.

Hlinená škridla je drahý strešný materiál, ktorého náklady sa môžu pohybovať od 10 do 18 eur za meter štvorcový. Hlinená škridla je veľmi trvanlivý strešný materiál, ktorý môže trvať viac ako jedno storočie.

Ekologická zelená strecha

Mach na vašej streche sa zvyčajne považuje za zlé znamenie, no verte, že keď ho na strechu nainštalujete tak, ako je to potrebné bude plniť svoju funkciu najlepšie ako vie a vašu strechu vám budú susedia závidieť. 

Skutočne netypický typ strechy nazývaný tiež zelená alebo živá strecha, má neskutočné množstvo výhod. Môže vrátiť kyslík späť do vzduchu, poskytnúť tepelnú izoláciu vášho domu, absorbovať dažďovú vodu a dokonca vám umožní pestovať rastliny . Ak chcete vytvoriť zelenú strechu, najskôr nainštalujte vrstvu vodotesnej membrány a zaistite adekvátny odtok. Zelená strecha môže byť hrubá, čo znamená, že dokáže udržať veľké rastliny a ľudí, alebo tenká, čo znamená, že je tenká a určená iba na jednoduchú vegetáciu, napríklad machu.

Náklady na zelenú strechu sa veľmi líšia, ale určite ide o strechu vhodnú pre tých, ktorí sú ochotní minúť peniaze za environmentálne vyhlásenie. Takéto strechy budú tiež vyžadovať pravidelnú údržbu, aby vydržali dlho a robili vás radosť.

Betónová škridla

Betónová škridla je alternatívou k hlinenej škridle s podobnými technikami montáže a podobnými výhodami. Betónové dlaždice sú tvarované zo štandardného piesku miešaného betónu zafarbeného podľa želaných odtieňov. K dispozícii sú rôzne profily, z ktorých niektoré sa podobajú na valcované hlinené dlaždice, iné na nízkoprofilové drevené šindle. Betónová škridla je niekedy ukončená ozdobným náterom. Je to veľmi ťažký strešný materiál, vďaka čomu je dobrou voľbou v oblastiach s vysokými nárazmi vetra.

Náklady sú asi o jednu tretinu nižšie ako tie na hlinené dlaždice - zvyčajne asi 9 až 12 eur za meter štvorcový. Očakávaná životnosť je 50 alebo viac rokov.

Bridlicové šindle

Bridlicová strecha je snáď najkrajšie strešná krytina. Je to správna voľba pre majiteľa domu, ktorý chce pre svoj dom len to najlepšie. Existujú bridlicové strechy staré stovky rokov, ktoré stále plnia svoju funkciu. Pravá bridlicová strešná krytina sú vlastne autentické tenké plechy zo skutočného kameňa. Pretože má bridlica tendenciu štiepať sa do tenkých listoch, je ľahké ju ťažiť, takže je ideálna na zastrešenie.

Inštalácia bridlice je však vysoko špecializovaná zručnosť a kvalifikovaných inštalatérov je ťažké nájsť.
Bridlicové strechy vás vyjdú na cca 30 až 75 eur za meter štvorcový. Táto cena je však priamo úmerná životnosti strecha. Tá sa na základe správnej údržby odhaduje na 75 až 200. 

Dlaždice zo syntetickej (gumovej) bridlice

Syntetické bridlicové šindle sú prekvapivo presvedčivým prvkom prírodnej bridlice, ale tento materiál je vyrobený z konštruovaných polymérov kombinovaných s recyklovaným plastom a gumou. Zo zeme je prakticky nemožné odlíšiť túto konštrukčnú strešnú krytinu od prírodnej bridlice. A syntetická bridlica je dosť ľahká, čo z nej robí životaschopnú alternatívu pre domy, ktoré nemôžu uniesť veľkú váhu prírodnej bridlice.

Zastrešenie zo syntetickej bridlice zvyčajne stojí 6 až 12 eur za meter štvorcový. Aj keď nie je tak odolná ako pravý kameň, syntetická bridlica má obvykle veľmi dobrú záruku a jej životnosť je až 50 rokov. 

autor: Natália

Jun 2, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 715 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan D.

Firma
Kysucké Nové Mesto
5,0

Strecha

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov murovanie salovanie, vencov, montaz okapoveho systemu,plechovanie kominov, foliovanie latovanie a pokryvanie striech

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Firma
Hlohovec
4,7

Oprava strechy

Naša firma sa venuje plochým strechám,zeleným strechám na rodinných domoch,výrobných halách, taktiež izolácii bazénov, jazierok, spodným izoláciám,prístreškom...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman R.

Firma
Pata
4,6

Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal P.

Firma
Bratislava
4,6

Klampiar, Klampiarstvo

Zaoberám sa prácou vo výškach a ťažko dostupných miestach s využitím horolezeckej techniky.Výškové práce pomocou horolezeckej techniky využívam tam, kde nie je možné pracovať z pevných a bezpečných pracovných podláh, prípadne sú pracovníci ohrození pádom z výšky do hĺbky, prepadnutím alebo zasunutím a musia sa zaistiť proti pádu.Táto technika je ekonomicky a časovo výhodnejšia ako prenájom a stavba lešenia, alebo zapožičanie mobilnej hydraulickej plošiny. Horolezeckú techniku je možné použiť aj v ťažko dostupných miestach, kde z technických príčin nie je možné využiť lešenie alebo pojazdné plošiny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robo S.

Firma
Senec
4,5

Murárske práce

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Krytiny

Nižšia cena8,42 €/m2
Priemerná cena12,61 €/m2
Vyššia cena18,58 €/m2

Pošlite dopyt 21715 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na krytiny? V tejto kategórii máme 14 410 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt