Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kúrenie, kurenári

Najlepší vykurovací systém pre novostavbu

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 23122 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Najlepší vykurovací systém pre novostavbu
Kúrenie, kurenári

Najlepší vykurovací systém pre novostavbu

Vykurovacie systémy pre novostavby prejdú výraznými zmenami od roku 2025. Mali by sa prestať používať vykurovacie systémy spaľujúce fosílne palivá ako plyn, ropa a LPG. Alternatívou budú obnoviteľné vykurovacie systémy, ktoré sú tiež vysokoúčinné a zanechávajú nižšiu uhlíkovú stopu.

Plynový, olejový alebo LPG kotol

Aj keď všetky tieto palivá uvoľňujú pri spaľovaní uhlík do atmosféry, čo je hlavnou príčinou zmeny podnebia, moderné kondenzačné vykurovacie systémy sú účinné a vysoko efektívne. Najmä v porovnaní s kotlami z minulých rokov.

Plynové kotly vykurujú domy už celé desaťročia a je na to niekoľko veľmi dobrých dôvodov:

  • Ekonomicky efektívne (plyn je lacný spôsob vykurovania domu)
  • Spĺňa vysoké požiadavky na vykurovanie
  • Zaisťuje vysoké teploty
  • Moderné plynové kotly sú kompaktné

Plynové kotly sa osvedčili ako účinné vykurovacie systémy. Treba však spomenúť, že uvoľňujú uhlík do atmosféry. Našťastie existuje riešenie, ktoré umožní vykurovanie domácností mierne vylepšeným plynovým kotlom. A to je vodík.

Pokiaľ ide o nehnuteľnosti, ktoré nie sú napojené na plynovú sieť, voľbou sú vykurovacie systémy na olej a LPG. Obe tieto palivá sa dajú kúpiť a následne i uskladniť vo väčšom množstve. Ich cena na kilowatthodinu vyjde len o niečo viac ako zemný plyn.

Bez ohľadu na to, aké palivo sa používa, môžete si zvoliť typ kotla. Najobľúbenejšie sú kombinované a systémové kotly.
Kombinované kotly sú ekonomicky efektívne. Všetko, čo potrebujú na zabezpečenie kúrenia a prípravu teplej vody, je v samotnom kotle. Vďaka tomu sú mimoriadne kompaktné a odpadá potreba akýchkoľvek ďalších nádržiek alebo valcov.

Väčšina kombinovaných kotlov je ideálna do domácností s jednou kúpeľňou. Tie totiž ohrievajú a dodávajú horúcu vodu podľa potreby a nedržia ju v zásobníku. Pre väčšie domy s viacerými kúpeľňami je lepšou voľbou systémový kotol. Takýto kotol akumuluje teplú úžitkovú vodu v zásobníku, vďaka čomu dodáva horúcu vodu do viacerých okruhov súčasne. Na druhej strane, keď sa zásobník vyprázdni, budete musieť počkať, kým sa znovu naplní.

Podľa všetkého bude od roku 2025 zákaz inštalácií plynových, olejových a LPG kotlov v nových domoch. Cieľom tohto opatrenia je zníženie emisií uhlíka. Z tohto dôvodu môžete zvážiť použitie obnoviteľného vykurovacieho systému.

Najlepšie obnoviteľné vykurovacie systémy pre novostavbu

Obnoviteľný vykurovací systém funguje ako konvenčný kotol – vykuruje a ohrieva vodu. Namiesto spaľovania fosílnych palív a uvoľňovania uhlíka do atmosféry vytvára teplo z obnoviteľných zdrojov energie. Patrí k nim vzduch, zem, drevo a slnko.

Medzi najlepšie obnoviteľné vykurovacie systémy pre novostavby domov patria:

  • Tepelné čerpadlo vzduch
  • Tepelné čerpadlo zem/voda
  • Kotol na biomasu
  • Solárne panely

Aby ste z obnoviteľného vykurovacieho systému vyťažili maximum, musí byť váš pozemok dobre izolovaný. Obnoviteľné vykurovacie systémy, najmä tepelné čerpadlá, nedokážu zabezpečiť vykurovanie na rovnako vysoké teploty ako kotly na plyn, olej a LPG. Ak teda zabránite úniku čo najväčšieho množstva tepla, zvýši sa tým efektívnosť a tiež komfort vo vašom domove.

Existujú dva typy tepelných čerpadiel so zdrojom vzduchu: vzduch-voda a vzduch-vzduch.
Tepelné čerpadlá vzduch-voda sú vhodné pre objekty s mokrým systémom ústredného kúrenia. Môžu to byť radiátory alebo podlahové kúrenie. Na druhej strane tepelné čerpadlá vzduch-vzduch vykurujú miestnosti prostredníctvom siete ventilátorov a v lete zas môžu zabezpečovať chladenie.

Tepelné čerpadlá typu zem absorbujú teplo zo zeme na zabezpečenie kúrenia a prípravy teplej úžitkovej vody. Za týmto účelom je pod zemou (vertikálne alebo horizontálne) inštalovaná sieť potrubí, kde sú teploty po celý rok stabilne na úrovni 10-15°C. Zavedenie potrubí pod zem môže trvať niekoľko dní. Môže to byť tiež dosť rušivý proces, pretože stroje budú potrebovať prístup do oblasti záhrady. Aj keď montáž tepelných čerpadiel typu zem je komplikovanejšia ako u tepelných čerpadiel typu vzduch, celoročne môžu byť účinnejšie.

Kotly na biomasu spaľujú palivo rovnakým spôsobom ako kotly na plyn a olej. Hlavný rozdiel je však v tom, že palivo, ktoré používajú, je naturálne. V závislosti od modelu bude kotol na biomasu spaľovať buď kusové drevo, pelety alebo štiepky. Je to oveľa šetrnejšie ako spaľovanie fosílnych palív a tiež aj uhlíkovo neutrálne.

Existujú dva typy kotlov na biomasu: do jedného si musíte palivo vkladať sami, manuálne a druhý sa zásobuje automaticky cez násypku. Automatické kotly na biomasu sú drahšou možnosťou, ale ušetria vám prácu.

Solárne panely sa inštalujú na strechu, kde zachytávajú teplo zo slnka. Toto teplo následne môže bezplatne ohrievať vodu v zásobníku. Nie sú to kompletné vykurovacie systémy, takže musia byť inštalované spolu s kotlom alebo tepelným čerpadlom. Aj keď sú solárne panely iba súčasťou vykurovacieho systému, môžu u vás výrazne znížiť emisie uhlíka a výdavky za kúrenie.

Elektrický vykurovací systém, ako je elektrický kotol alebo infračervené panely, je ďalšou možnosťou pre novostavby domov. Jedinou nevýhodou je, že elektrina je pomerne drahý spôsob vykurovania. Elektrické kotly fungujú podobne ako plynové a olejové kotly. Odlišujú sa však v tom, že nespaľujú palivo. Namiesto toho sa elektrina používa na výrobu tepla a teplej vody. To znamená, že majú menej pohyblivých častí, čo výrazne znižuje riziko poruchy.

Nevýhodou elektrických kotlov je, že nemôžu spĺňať vysoké požiadavky na vykurovanie, preto sa hodia skôr do menších domov a bytov.
Druhou voľbou sú infračervené panely. Pracujú nezávisle na sebe, čo znamená, že nie sú pripojené k vykurovaciemu systému tak ako kotol. Namiesto vykurovania priestoru v miestnosti, ako to robia bežné radiátory, poskytujú priame teplo ľuďom alebo ohrievajú predmety. Infračervené vykurovacie panely sa rozohrejú podstatne rýchlejšie ako iné vykurovacie systémy. Steny a ďalšie predmety navyše udržia teplo, vďaka čomu sa dlhšie budete cítiť príjemne.

Náklady na inštaláciu vykurovacieho systému v novej budove

Pokiaľ ide o počiatočné náklady, najdostupnejšie vykurovacie systémy pre novostavby sú kotly na plyn alebo elektrinu. Kotly na olej a LPG nie sú na tom horšie, je však potrebné vziať do úvahy ďalšie náklady na inštaláciu nádrže na uskladnenie paliva.Zvoľte si obnoviteľný vykurovací systém, výsledok v podobe nižších výdavkov na kúrenie vás zrejme poteší. Taktiež ho netreba vymieňať aspoň 20-25 rokov, čo je zhruba dvakrát toľko ako v prípade kotla. Pri voľbe tepelného čerpadla vám síce stúpnu účty za elektrinu, ale môžete požidať o bonus na obnoviteľné zdroje tepla.

Aký je najlepší vykurovací systém pre novostavbu?

V súčasnosti sú domy pripojené k plynovej sieti najlepšie s účinným plynovým kotlom. Sú efektívne a schopné udržiavať váš domov pri príjemnej teplote. Alternatívou, pokiaľ sa chcete vyhnúť uhlíkovej stope, by mohol byť hybridný vykurovací systém. Hybridné vykurovacie systémy sú kombináciou plynového kotla, tepelného čerpadla alebo solárnej energie. Systém automaticky prepína medzi dvoma vykurovacími systémami podľa toho, ktorý je v danom okamihu najefektívnejší.

Vzhľadom na to, že novostavby domov musia byť postavené podľa určitých energeticky efektívnych štandardov (to znamená, že by mali byť dobre izolované), je obnoviteľný vykurovací systém dobrou voľbou. Môže to byť tepelné čerpadlo, kotol na biomasu, solárny termálny alebo elektrický vykurovací systém poháňaný solárnym panelom. Domy mimo siete by mali pre maximálnu úsporu brať do úvahy biomasu, tepelné čerpadlo alebo solárnu energiu.

autor: Dagmar

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23122 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie, kurenári

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní...Zobraziť viac

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie, kurenári

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Pezinok
4,5

Kúrenie, kurenári

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale...Zobraziť viac

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale tak isto vieme pracovat aj s PPR alebo inymi materialmi. Vieme zavezpecit revizie ci uz kotlov, tepelnych cerpadiel, plynu, pripojky do domov, potvrdenia ku kolaudacii ako tlakove skušky a mnoho ineho. V podstate vieme najst na akykolvek projekt alebo problem riešenie. Tešime sa na spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Malinovo
5,0

Oprava potrubia

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť...Zobraziť viac

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť Spokojný zákazník je viac, než veľa penazi. Naša oblasť sa rozšírila na vyhľadávanie únikov vody vodikovou skúškou, vlhnutia stien. Montáž solárnych zariadeni. Montáž vodomerov. Tepelných cerpadiel Pomôcť zákazníkom je náš ciel. Prievalsky

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Chynorany
5,0

Vodoinštalácia

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových -...Zobraziť viac

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových - elektrických - na tuhé palivá - peletové kotle , podlahové kúrenia , radiátory , kotolne , solárna technika , ponorné čerpadla , vodárničky atd.

#
#
#
Zadať dopyt

Marián D.

Živnostník
Ploské
5,0

Hodinový manžel

Prerábka bytového jadra aj v rodinných domoch.Nová montáž rozvodov vody,kanalizácie, plynu,kúrenia,montáž radiátorov či podlahového kúrenia ,solárnych systémov

#
#
#
Zadať dopyt

Samuel Z.

Firma
Prievidza
5,0

Vodoinštalácia

Vaša projekt je pre mná viac ako práca. všetky práce vykonavám s radosťou, na profesionálnej úrovni, s profesionálnym náradím. Cenová...Zobraziť viac

Vaša projekt je pre mná viac ako práca. všetky práce vykonavám s radosťou, na profesionálnej úrovni, s profesionálnym náradím. Cenová ponuka zadarmo.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty...Zobraziť viac

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

#
#
#
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie...Zobraziť viac

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Inštalácia vodovodnej batérie, umývadla

15 rokov praxe voda,kúrenie,kanalizácia,plyn Čistenie kanalizácie tlakom vody do priemeru 125mm-20m Kamera do kanalizácie do 5m

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi...Zobraziť viac

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Vasil V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár, inštalatér

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby...Zobraziť viac

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác...Zobraziť viac

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a dať do pôvodného stavu, som vyučený murár s diplomom, čiže murárske, maliarske práce, ďalej kutilske, stolárske a záhradné práce sú pre mňa maličkosťou, taktiež pomôžem s demontovanim, montovanim a usadenim a poradenstvom. V prípade záujmu ma kontaktujte rovno do správy. 👌Ďakujem.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Kúrenie, kurenári

Nízka cena20,00 €/hod
Priemerná cena34,00 €/hod
Vysoká cena50,00 €/hod

Pošlite dopyt 23122 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 23122 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt