Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Podlahové krytiny

Najlepšie druhy drevených podláh pre váš vysnívaný domov

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 20168 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Najlepšie druhy drevených podláh pre váš vysnívaný domov
Podlahové krytiny

Najlepšie druhy drevených podláh pre váš vysnívaný domov

Nájsť podlahu, ktorá bude najviac vyhovovať vašim požiadavkám a štýlu interiéru v dome je rovnako dôležité ako nájsť si tých správnych ľudí na stavbu domu. Avšak niektorí majitelia domov si na podlahy spomenú až po dokončení celej stavby. Typ podlahy, ktorú si pre svoj dom vyberiete môže vylepšiť alebo aj pokaziť celý jeho vizuál.

Predstavte si situáciu, kedy si chcete kúpiť dom a realitná kancelária vám ponúkne dve možnosti – dom s drevenými podlahami alebo dom s podlahou z keramických dlaždíc. Ktorý z nich by ste si vybrali? Odpoveďou by bol nepochybne dom s drevenou podlahou. 

Ako si vybrať tú najlepšiu podlahu pre váš domov? 

Do svojho domu chcete určite vybrať ten najvhodnejší typ podlahy, no ako postupovať? V tomto článku nájdete niekoľko faktorov, ktoré vám pomôžu s výberom. 

ROZPOČET

Počas výstavby či prerábky by rozpočet nemal ani zďaleka byť rozhodujúcim faktorom, od ktorého sa bude vyvíjať výber podlahy v dome. Ak si viete určiť koľko ste ochotný minúť pri stavebných prácach, zistíte aj to koľko ste ochotný utratiť na podlahy. Pamätajte si však to, že za kvalitu sa častokrát pripláca. 

RODINA

Aj keď si tak ako mnoho iných môžete myslieť, že rodina, jej členovia a rodinná dynamika nijako neovplyvňujú typ podlahoviny, ktorý by ste si do domu mali vybrať, opak je pravdou. Možno budete prekvapení, no mnohí najčastejšie ľutujú, že pri výbere nezohľadnili práve tento faktor.

Ak sú členmi vašej rodiny bábätká a malé detičky, mali by ste si vyberať podlahy odolné voči škrabancom a škvrnám. Pri tínedžeroch a dospelých je to jednoduchšie pretože každá podlaha bude bezproblémovou voľbou. 

TYP MIESTNOSTI

Nie každý typ podlahoviny je vhodný do všetkých miestností. Napríklad použitie drevenej podlahy je nesmierne nevhodné v garážových priestoroch a výber kobercov do kuchyne taktiež nie je tou najlepšou voľbou. V oboch prípadoch by použitie drevenej podlahy skončilo katastrofálne. Avšak v obývacej miestnosti by mohli fungovať obe možnosti. 

INTERIÉROVÝ DIZAJN

Dekorácia a interiérový dizajn vášho domu je ťažším orieškom, ktorý budete musieť prekonať. Začať by ste mali rozsiahlym prieskumom, pri ktorom zistíte, čo sa vám páči, čo sa k čomu hodí, poprípade je veľmi nápomocné poradiť sa s profesionálnym interiérovým dizajnérom. Ak by ste si napríklad zvolili keramické dlaždice do vidieckeho domu, výsledný efekt by bol veľký dizajnový chaos. 

SPÔSOB INŠTALÁCIE  

Podlahy z niektorých typov materiálov, ako sú napríklad laminátové podlahy, potrebujú špecifický podklad, ktorý je finančne náročnejší. 

Aké druhy drevených podláh ponúka trh? 

Teraz už viete na aké faktory by ste sa mali pri výbere podlahy sústrediť. Tešíte sa, že sa stanete majiteľom nového domu a už teraz viete, že drevená podlaha je to, po čom túžite a chcete ju mať v dome? Drevená podlaha je naozaj skvelou voľbou, no my vám prinášame zoznam ďalších možností, ktoré trh ponúka a toho, čo by vás pri jednotlivých podlahách mohlo zaskočiť. 

PODLAHY Z TVRDÉHO DREVA

Masívne drevo je jednou z najobľúbenejších možností pri výbere podláh. Jeho inštalácia je jednoduchá, stačí si kúpiť drevené dosky a inštalovať ich na predpripravený podklad. Trh ponúka drevené dosky z rôznych druhov dreva, ako je javor, dub, čerešňa atď. Podlahy z tvrdého dreva sú síce trvácne a vydržia vám mnoho rokov, no ich odolnosť voči vonkajších vplyvom je nízka. Preto by sa nemali využívať v miestnostiach s vyššou vlhkosťou. 

UMELÉ DREVENÉ PODLAHY

Mnoho ľudí si pri prvom pohľade môže pomýliť umelé drevo s kvalitným drevom z masívu. Rozdiel je však v tom, že umelo vytvorená drevená podlaha má tenkú vrstvu prírodného dreva iba na povrchu. Napriek rozmanitosti výberu veľkostí, farieb a vzorov, tento typ dreva nie je príliš odolným a veľmi ľahko sa poškodí. 

LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Laminát dokáže svojim vizuálom veľmi realisticky napodobniť výzor dreva či kameňa. Nenechajte sa ale pomýliť, táto vrchná vrstva podlahy nie je skutočným drevom. Ide o jeho grafické znázornenie, následne ošetrené poterom. Ak túžite po pravom dreve, laminátová podlaha nemusí byť to pravé pre vás, no jeho napodobením vykonáva skvelú prácu. 

BAMBUSOVÉ PODLAHY

Novou alternatívou drevených podláh je bambus, ktorý je k dispozícii v masívnejších veľkostiach aj menších doskách, ktoré sa inštalujú jednoduchšie. Nevýhodou bambusových podláh je ich spracovanie, keďže sa pri nich využíva mnoho hnojív a pesticídov, ktoré sú škodlivé voči životnému prostrediu. 

Medzi ďalšie náhrady drevených podláh, ktoré stoja za zmienku patria vinylové podlahy, parkety alebo podlahy z korku. 

OPAĽOVANÉ DREVENÉ PODLAHY 

Vo svete, v ktorom si neustále uvedomujeme aké následky môžu mať na naše životné prostredie potraviny, ktoré konzumujeme a spôsoby, akými dokážeme životné prostredie ovplyvňovať, by sme sa mali snažiť myslieť čo najekologickejšie a podporovať šetrnejšie postupy pri spracovávaní materiálov. 

Aké sú výhody opaľovaných drevených podláh?

Dosky opaľovaného dreva majú jedinečný tmavý vzhľad, ktorý dodáva krásny nádych akémukoľvek drevenému vzoru, ktorý chcete použiť.

Aké sú teda výhody podlahových krytín z opaľovaného dreva oproti typickým dreveným podlahám? 

Opaľované drevo je nesmierne odolné voči poveternostným vplyvom. Je vhodné na použitie v interiéri aj exteriéri bez ohľadu na ročné obdobie. Pri opaľovanom dreve dochádza k zatiahnutiu tenkej povrchovej vrstvy, vďaka čomu sa zvýši odolnosť jeho povrchu. Výsledkom sú podlahy s dlhou životnosťou, odolné voči akýmkoľvek vplyvom. 
Opaľované drevo je neuveriteľne odolné voči poškodeniam, pretože počas procesu opaľovania vznikajú na povrchu zuhoľnatené vrstvy, ktoré ho chránia. 
Drevo odoláva a odpudzuje hmyz, keďže celulóza je pri opaľovaní z dreva neutralizovaná. 
Na rozdiel od väčšiny podlahových materiálov sú drevené dosky z opaľovaného dreva mimoriadne všestranne využiteľné. Drevo je ideálne do spální, obývacích izieb, jedální, aj miestností s vysokou vlhkosťou. 
Dosky opaľovaného dreva sú podstatne odolnejšie v porovnaní s neošetreným drevom. Napriek tepelnému spracovaniu má táto technika konzervačné účinky, vďaka čomu sú zuhoľnatené vrstvy dreva odolnejšie.  

Zatiaľ čo sa táto prastará technika úpravy dreva najskôr využívala iba v Japonsku, v súčasnosti je stále populárnejšia a používa sa na spracovanie rôznych typov dreva ako je smrekovec, borovica, smrek či céder. V rámci farebnosti ponúka rôzne možnosti od červenej jantárovej farby, tmavej, tmavo-hnedej, svetlo-šedej farby a iných. Tento produkt spracovania dreva je vynikajúcou voľbou pri použití nie len na podlahy, ale aj na palubové dosky, oplotenie a akékoľvek ďalšie projekty, ktoré vám napadnú. Opaľované drevo je všestranne použiteľné. 

autor: Lucia

Jun 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20168 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Stanislav P.

Firma
Dunajská Lužná
4,7

Murárske práce, murár

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace,...Zobraziť viac

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace, exteriérové a záhradnícke prace . Týmto prácam sa venujeme vyše 10 rokov so stabilným tímom skúsených majstrov a odborníkov. Velmy radi Vám vieme poskytnúť poradenstvo v stavebnom sektore. Tešíme sa na každú spoluprácu z budúcimi klientami.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,6

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,4

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,2

Maliarske práce, maliar

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

#
#
#
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,1

Montáž, skladanie nábytku

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek……………….

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Podlahové krytiny

Nízka cena10,00 €/m2
Priemerná cena39,86 €/m2
Vysoká cena85,00 €/m2

Pošlite dopyt 20168 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte pokladača na podlahové krytiny? V tejto kategórii máme 20168 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt