Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Záhrada a vonkajšie práce

Najlepšie prostriedky na ničenie buriny pre trávnik a záhradu

Hľadáte záhradníka na záhradu a vonkajšie práce? V tejto kategórii máme 10 747 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Najlepšie prostriedky na ničenie buriny pre trávnik a záhradu
Záhrada a vonkajšie práce

Najlepšie prostriedky na ničenie buriny pre trávnik a záhradu

Zbavte sa púpavy, buriny a ďalších nevítaných hostí na záhrade pomocou správneho prípravku na ničenie buriny. V texte nižšie sa dozviete o rôznych druhoch prípravkov na ničenie buriny a o tom, ako si medzi nimi vyberať.

Či už sa objavia na vašom trávniku, na záhone alebo po obvode plotu, burina je odvekým nepriateľom záhradníka. Vďaka nej bude váš dvor škaredý a váš chodník neupravený. Okrem toho bude burina odoberať rastlinkám slnečné svetlo, vodu a živiny, čo spôsobí, že vaše rastliny slabnú a sú náchylné na škodcov a choroby. Druhy burín sa môžu dokonca rozširovať a narúšať prirodzené biotopy. 

Našťastie existuje niekoľko možností, ako týchto útočníkov nadobro vyhubiť. Môžete burinu vytrhať alebo so záhradnými nožnicami odrezať vrcholky, ručne ich odstrániť z pôdy alebo použiť prostriedky na ničenie buriny. Z týchto metód je vytrhávanie všeobecne užitočné iba pre jednoročné rastliny, ktoré nemajú rozsiahly koreňový systém a ktoré hynú, keď sú vrcholy oddelené od koreňov.

Ručné vytrhávanie buriny je nepraktické, ak máte veľké množstvo burín kvôli vynaloženému úsiliu (v neposlednom rade preto, lebo efektívne fungovanie vyžaduje vykopanie koreňov, aby burina nemohla znovu vyrásť). Kvôli limitom týchto manuálnych metód sú komerčné prostriedky na ničenie buriny bezpečnejšou a flexibilnejšou možnosťou na ničenie buriny - za predpokladu, že si pre svoju prácu vyberiete ten správny.

Kľúčové možnosti pri výbere prostriedku na ničenie buriny

Typ prostriedku na ničenie buriny, ktorý si vyberiete, bude určovať, kam ho použijete, v ktorej fáze rastu ho použijete, ktoré druhy buriny zabije, aký vplyv bude mať na rastliny v okolí a ako dlho bude burinu regulovať. To znamená, že aj dobre vybraný prostriedok na ničenie buriny, ktorý nie je navrhnutý tak, aby vyriešil váš konkrétny problém s burinou, môže mať za následok zlyhanie produktu, a teda pretrvávajúci rast buriny. Ak chcete maximalizovať výkonnosť produktu a minimalizovať riziko zlyhania herbicídu, zohľadnite pri výbere správneho prípravku na ničenie buriny nasledujúce vlastnosti.

Vznik

Výskyt sa týka štádia rastu buriny, v ktorom musíte použiť prostriedok na ničenie buriny.

  • Preemergentné prostriedky na ničenie buriny, niekedy označované ako „prostriedky na ničenie buriny“ ničia klíčiace sadenice burín skôr, ako vychádzajú z pôdy ako burina, ktorú vidíte. Aplikujete ich spravidla na pôdu trávnikov alebo záhrad skôr, ako uvidíte príznaky buriny; vo vrchnej vrstve pôdy vytvoria chemickú bariéru, ktorá zastaví rast sadeníc v zemi, čo ich vlastne zabije.
  • Postemergentné prostriedky na ničenie buriny, známe tiež ako herbicídy, sa používajú na ničenie existujúcich burín, ktoré už v záhrade sú. Aplikujte ich na listy a / alebo stonky viditeľnej buriny na záhradných záhonoch alebo na trhlinách chodníkov; chemikálie zabijú burinu buď zničením lístia alebo stoniek, alebo prejdú až dole ku koreňom a zabijú celý koreňový systém.

Selektivita

Selektívnosť je schopnosť ničiteľa buriny ničiť burinu, ale nechať okolité rastliny bez ujmy.

  • Selektívne prostriedky na ničenie buriny ničia burinu, ale nie trávnik alebo iné prospešné rastliny v okolí, čo z nich robí dobrú možnosť na ničenie napríklad púpav alebo bodliakov na trávniku alebo na záhone.
  • Neselektívne prostriedky na ničenie buriny likvidujú burinu spolu s ostatnými rastlinami v oblasti aplikácie. Použite ich pozdĺž plotu alebo bazéna alebo v trhlinách príjazdových ciest alebo chodníkov, kde nebudete ohrozovať prospešné rastliny.

Premiestnenie

Translokácia popisuje pohyb produktu v burine, akonáhle je absorbovaný cez listy, stonky alebo korene rastliny.

  • Kontaktné prostriedky na ničenie buriny sa po vstupe do buriny nepohybujú; skôr zabijú burinu zničením časti rastliny, na ktorú ich aplikujete, zvyčajne do niekoľkých hodín až dní od aplikácie. Bežne sa používajú na jednoročné buriny, ako napríklad žihľava alebo púpava, ktoré sa dajú ľahšie zabiť ako vytrvalé rastliny a zvyčajne zahynú, keď sú listy alebo stonky zničené.
  • Systémové prostriedky na ničenie buriny sa po absorpcii pohybujú v burine, zvyčajne až ku koreňom, a ničia tak celú rastlinu zdola nahor. Môžete očakávať, že s výsledkami počkáte niekoľko dní až týždňov, aj keď na rozdiel od kontaktných prípravkov na ničenie buriny systémové produkty všeobecne neuvádzajú konkrétne časové obdobie potrebné na ničenie buriny. Sú dobrou voľbou pre trvalé buriny, ako je púpava, jedovatý brečtan alebo ambrózia, ktoré je zvyčajne ťažšie zneškodniť kvôli svojim hlbším koreňom.

Vytrvalosť

Perzistencia je meradlom toho, ako dlho po aplikácii zostáva prípravok na ničenie buriny v pôde a poskytuje kontrolu buriny, kým ju budete musieť znova použiť.

  • Dočasnejšie prostriedky na ničenie buriny sa v pôde odbúrajú v priebehu niekoľkých dní až týždňov, čo vás núti produkt opakovane aplikovať, aby ste udržali burinu na uzde, ale umožňuje vám to rýchlo zasadiť ďalšie rastliny v tejto oblasti bez prerušenia ich rastu. Vďaka tomu sú lepšou voľbou pre záhrady, kde chcete v blízkej budúcnosti vysadiť kvety alebo zeleninu, alebo miesta, kde zriedka rastie burina, ako napríklad medzery medzi dlaždicami na záhrade.
  • Dlhšie trvajúce prostriedky na ničenie buriny zostávajú v pôde a zabraňujú rastu nových burín v aplikačnej oblasti mesiace alebo dokonca rok po aplikácii. Sú dobrou voľbou pre trávniky alebo záhrady, kde potrebujete trvalú kontrolu buriny, ale tiež môžu zabrániť klíčeniu nových rastlín, ktoré v tejto oblasti pestujete dlhšiu dobu, takže ju nepoužívajte v oblastiach, kde plánujete v blízkej budúcnosti sadiť nové plodiny.

autor: Natália

Jun 3, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 10 747 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Richard L.

Živnostník
Senec
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Som profesionálny pilčik ktorý robil v Rakúsku a dlhšiu dobu som robil aj Zahradníka. Keďže v Rakúsku ľudia 10krat viac...Zobraziť viac

Som profesionálny pilčik ktorý robil v Rakúsku a dlhšiu dobu som robil aj Zahradníka. Keďže v Rakúsku ľudia 10krat viac kontrolujú kvalitu som sa naučil svoju prácu vykonávať na 100%

#
#
#
Zadať dopyt

Jakub K.

Firma
Košice
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Podnikám v komunálnych službách od roku 2016. Pomôžeme Vám s údržou vašej záhrady prípadne s čistiacimi a upratovacími službami. Zakladáme...Zobraziť viac

Podnikám v komunálnych službách od roku 2016. Pomôžeme Vám s údržou vašej záhrady prípadne s čistiacimi a upratovacími službami. Zakladáme si na dochvíľnosti a kvalite práce. K práci používame celý rad profesionálneho vybavenia od spoločností STIHL, Husqvarna, Kärcher a Bosch.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman M.

Firma
Šaľa
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Sme malá začínajúca firma, ktorá sa venuje údržbe zelene na golfovom ihrisku a iných zelených plochách.Ponúkame kosenie trávnikov, zelených plôch,...Zobraziť viac

Sme malá začínajúca firma, ktorá sa venuje údržbe zelene na golfovom ihrisku a iných zelených plochách.Ponúkame kosenie trávnikov, zelených plôch, zanedbaných pozemkov, záhradnou kosačkou, krovinorezom, záhradným traktorom, hnojenie, vertikutácia, aerifikácia, stíňanie menších a stredných stromov. Rizikové pílenie nerobíme. Zelený odpad vieme odviezť a drevnú hmotu nakálať. Pracujeme aj cez víkendy.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal S.

Živnostník
Nitra
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Ponúkam kosenie trávnatých plôch udržiavaných aj neudržiavanych, pravidelne alebo jednorazové kosenie. Ďalej ponúkam pílenie stromov a stavbu plotov okolo pozemkov, podľa...Zobraziť viac

Ponúkam kosenie trávnatých plôch udržiavaných aj neudržiavanych, pravidelne alebo jednorazové kosenie. Ďalej ponúkam pílenie stromov a stavbu plotov okolo pozemkov, podľa potreby Možnosť odnosu bioodpadu za príplatok Cena po obhliadke Nitra a okolie do 150km Viac info cez mail, prosím nevolať len mail..

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik L.

Živnostník
Bratislava
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Sme mladá záhradnícka firma, realizujeme záhrady, závlahy, osvetlenia zahrad, spevnené plochy, drobné stavebné a buracske práce. Robíme aj návrhy záhrad,...Zobraziť viac

Sme mladá záhradnícka firma, realizujeme záhrady, závlahy, osvetlenia zahrad, spevnené plochy, drobné stavebné a buracske práce. Robíme aj návrhy záhrad, prepravu tovaru a dovoz tovaru zo zahraničia.

#
#
#
Zadať dopyt

Marian L.

Živnostník
Štúrovo
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Snažím sa všetko urobiť podľa požiadaviek zákazníka. Prax približne 10 rokov závisí od druhu práce. Recenzie boli zatiaľ pozitívne. ...Zobraziť viac

Snažím sa všetko urobiť podľa požiadaviek zákazníka. Prax približne 10 rokov závisí od druhu práce. Recenzie boli zatiaľ pozitívne.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor Č.

Živnostník
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov,...Zobraziť viac

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov, plánovania a realizácie nových záhrad, cez mechanické/chemické ošetrovanie okrasných drevín a zelene až po pílenie/výrub stromov či úpravu terénu. Záhradníctvo nie je pre mňa len prácou, je pre mňa vášňou spojenou s poslaním. Teším sa na spoluprácu !

#
#
#
Zadať dopyt

Maroš H.

Živnostník
Horná Potôň
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Chcem Vam ponuknut moje sluzby pre domacnosti aj spolocnosti v oblasti domaceho majstra.Nakolko byvam svojpomocne postavenom RD s okrasnou a...Zobraziť viac

Chcem Vam ponuknut moje sluzby pre domacnosti aj spolocnosti v oblasti domaceho majstra.Nakolko byvam svojpomocne postavenom RD s okrasnou a uzitkovou zahradou, s bazenom, domacimi zvieratami, tak to su moje skusenosti zo sukromneho zivota.V mojom celom 23 rocnom profesnom zivote mam skusenosti so zakaznikom v oblasti IT, telekomunikacie, drevospracujuci priemysel, office, servisny technik, technicko-hospodarsky pracovnik, vypomoc na stavbach a ranci.Moje technicke a manualne zrucnosti: -mensie elektrikarske a elektroinstalacne prace, slaboprudove prace pre datove/pocitacove siete/zabezpecovacie zariadenia/internetove a televizne pripojenia. - mensie vodoinstalacne prace, nabytkarske/stolarske prace, vypomoc pri stahovani/zariadovani. - komplet starostlivost o zahradu, okolie domu, bazen, zvierata. - natieranie plotov, altankov, pristreskov. - mensie murarske prace/obkladanie, vypomoc pri stavbach vsetkeho druhu. Uspesne projekty: -nove a prerobene zahrady v Trnavskom a Bratislavkom okrese. -pokracujuca starostlivost, servis, udrzba a nove sluzby od vernych zakaznikov.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol Z.

Firma
Pezinok
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Návrhy a realizácie záhrad, závlah a výsadby. Realizácie na kľúč a kompletný záhradný servis. Záhradný servis aj pravidelný po dobu...Zobraziť viac

Návrhy a realizácie záhrad, závlah a výsadby. Realizácie na kľúč a kompletný záhradný servis. Záhradný servis aj pravidelný po dobu sezóny, výruby, arboristické orezy stromov a krikov

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel P.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové...Zobraziť viac

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové práce v rámci záhradnej starostlivosti. Kosenie Výsadba a rezanie rastlín a stromov Terénne úpravy Realizácia záhrad na kľúč Údržba Čistiace práce a odpratávanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

#
#
#
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov...Zobraziť viac

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Jarovce
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizaciam zahrad. Poskytujeme nasl. sluzby: Zakladanie Travnikov pokladkou aj vysevom, realizacia automatickych zavlzovacich systemov na kluc, servis/spustenie zavlahy,...Zobraziť viac

Venujeme sa realizaciam zahrad. Poskytujeme nasl. sluzby: Zakladanie Travnikov pokladkou aj vysevom, realizacia automatickych zavlzovacich systemov na kluc, servis/spustenie zavlahy, na jesen vypustenie zavlazovacieho systemu, vertikutacia travnika, hnojenie, dosev, striekanie travnika proti vsetkym burinam. Som taktiez revizny technik elektrickych zariadeni.

#
#
#
Zadať dopyt

Roman M.

Firma
Sládkovičovo
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Projektovanie a realizácia záhrad... Automatický závlahový systém.... Celoročná údržba zelene.............. Čistenie zanedbaných pozemkov.. Poradenstvo......,

#
#
#
Zadať dopyt

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú...Zobraziť viac

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef J.

Firma
Bratislava
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

4 roky profesionálny vodič MKD + ADR - Erurópa 2 roky práca zahradnika - údržba zelene, starostlivosť o malotraktore -...Zobraziť viac

4 roky profesionálny vodič MKD + ADR - Erurópa 2 roky práca zahradnika - údržba zelene, starostlivosť o malotraktore - kubota, pirana, husqvarna 3 roky technická správa kašťieľa - hotela . údržba bazéna, wellness, maľovanie stien, dverí, okien, Renovácia parkiet, oprava kľučiek, malé opravy nábytku, Založenie permakultúrnej záhrady, pokládka dlažby 60x60 okolo buduvy, oprava osvetlenia, Starostlivosť o park, Prerábka budvoy -sadrokartón, tmelenie, izolácia strechy, rozvody vody a kúrenie. 3 roky práca na poliach,pestovanie zeleniny, Profesionálne strihanie a hnojenie ovocných stromov a krov, - Osvedčenie Hnojenie ekologický, profesionálne Osvedčenie na aplikácia chemickych postrekov a školenie Realizácia závlahového systému rainbird a hunter Orez a výrub stromov zlaňovacou technikou Odvoz materiálu na pickupe 700 kg a brzdený vozik 2000 kg Oklady a dlažby u rodičov 40 m2, u svokrovcov, doma u známej - 3 kúpeľne, WC, kuchyňa, 36 m2 dlžba v obyvačke 2 roky spolupráca so zahradným architektom - závlaha, vysadba, hnojenie, údržba

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan F.

Firma
Žilina
4,6

Záhrada a vonkajšie práce

Upravujeme pozemky a zakladame siate travniky. Pozemok upravime uz za 1 den (plochu cca 350 m2). Cena od 1,90 €...Zobraziť viac

Upravujeme pozemky a zakladame siate travniky. Pozemok upravime uz za 1 den (plochu cca 350 m2). Cena od 1,90 € / m2.

#
#
#
Zadať dopyt

Erik H.

Firma
Šenkvice
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby...Zobraziť viac

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby od návrhu, realizáciu a následný celoročný servis zavlahových systémov a záhrad.

#
#
#
Zadať dopyt

Jaroslav J.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Vykonávam stavebné práce ako zamkovu dlažbu, ploty z DT, oprava striech a komínov, búracie práce,výkopové práce,vypratavacie práce . Rýchlo a...Zobraziť viac

Vykonávam stavebné práce ako zamkovu dlažbu, ploty z DT, oprava striech a komínov, búracie práce,výkopové práce,vypratavacie práce . Rýchlo a lacno Kvalitne a spolahlivo odvoz dovoz materialu stahovanie

#
#
#
Zadať dopyt

V V.

Firma
Nové Zámky
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Odvoz,dovoz vývoz do 1,5t.+hydraulická plošina,paleták,rudla Oprava, montáž, servis,pretesnenie, kontrola,čistenie všetkých typov dverí , okien a nábytku. Opravy v byte...Zobraziť viac

Odvoz,dovoz vývoz do 1,5t.+hydraulická plošina,paleták,rudla Oprava, montáž, servis,pretesnenie, kontrola,čistenie všetkých typov dverí , okien a nábytku. Opravy v byte aj v dome. police, obrazy, výmena spotrebičov batérií atď. Všetky záhradné práce, trávnik kosenie sadenie,kultivácia záhon, záhrada, sadenie zeleňe ,závlaha Dom čistenie fasády ,okien, zámkovej dlažby,úprava okolia. A iné

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Záhrada a vonkajšie práce

Nízka cena0,30 €/m2
Priemerná cena0,82 €/m2
Vysoká cena1,50 €/m2

Pošlite dopyt 10747 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte záhradníka na záhradu a vonkajšie práce? V tejto kategórii máme 10 747 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt