Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Záhrada a vonkajšie práce

Nápady do záhrady na svahovitom pozemku

Hľadáte záhradníka na záhradu a vonkajšie práce? V tejto kategórii máme 9 016 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Nápady do záhrady na svahovitom pozemku
Záhrada a vonkajšie práce

Nápady do záhrady na svahovitom pozemku

Nenechajte sa obmedziť svahom a preneste vaše očakávania v oblasti dizajnu vlastnej záhrady do reality. Svahy môžu v skutočnosti ponúkať zaujímavý prvok, ktorý rovné plochy nedokážu. S premyslenou krajinnou úpravou môžu byť aj tie najprudšie záhrady na svahoch malebné a praktické.

Mnohé už zrealizované nápady na záhradu nachádzajúce sa na internete vás iste inšpirujú. Využite sklon vo svoj prospech na maximum a vytvorte si rôzne úrovne, kaskády a terasy. Na každú terasu si pritom môžete nasadiť iné kvety, rastliny a tematicky ich odlíšiť. Šikmý pozemok nie je ani zďaleka problém, naopak, predstavuje jednu z najlepších príležitostí a výziev, ktorým môžete čeliť pri budovaní záhrad na zvažujúcom sa pozemku.

Pri rozumnom plánovaní dokážete rastliny a terasy usporiadať tak, aby na seba nadväzovali, či už listami, kvetmi, alebo farebnosťou a tvarmi. Vytvorte si medzi rastlinami a terasami cestičky alebo chodníky a dajte svojej záhrade ďalšiu novú dimenziu. Spomeňte si na veľké schody a terasy v talianskych renesančných záhradách. Možno nebudete mať toľko priestoru, alebo peňazí, ale prostredníctvom niekoľkých krokov si dokážete vybudovať chodník vedúci až k soche alebo lavičke na najvrchnejšom stupienku vašej záhrady a odtiaľ sa kochať vybudovaným priestorom.

1. Zmiernite strmý svah trávnatými schodmi

Ak je vaša záhrada kaskádovitá a nemáte príliš radi tvrdé terénne úpravy, použite namiesto vybudovania kamenných schodov ploché kamene alebo zatrávňovacie stupne. Integrujte ich do existujúceho trávnika a spojte si všetky časti a úrovne vašej terasovej záhrady. Vytvorte tým prirodzenejší tok záhrady a plynulo prechádzajte z jedného priestoru do druhého.

Premyslené pridanie trávnatých stupňov v záhrade pomáha tomu, aby sa prechod medzi terasami javil menej štruktúrovaný a vzájomne oddelený, pretože príliš veľa dlažby a betónu môže pôsobiť neprirodzene a kaziť celkový dojem zo záhrady alebo trávnika.

2. Vyzdvihnite a zvýraznite priestor na oddych

Niekedy sa môže stať, že pozemok je na takom strmom svahu, že sa naozaj neoplatí vytvárať zbytočné terasy a kaskády. Ak by ste napríklad plánovali vytvoriť oporné múry pozdĺž hraníc pozemku alebo spevňovacie betónové múry, pomocou ktorých by ste sa snažili vytvoriť terasy, steny by museli byť veľmi vysoké, nehovoriac o nákladoch. Namiesto toho niekedy stačí iba vyrovnať hlavnú vrchnú terasu, skultivovať trávnik a popracovať s prirodzeným svahom. Do svahu začleňte potrebný počet betónových schodíkov vedúcich k posedeniu na vyvýšenej upravenej časti a vychutnávajte si pokojné chvíle a pohľad nadol na zvyšok záhrady. 

3. Využite sklon na vytvorenie vodného prvku

Využite svahovitý terén na prirodzené vytvorenie vodopádu. Svah je na to ideálny, ako stvorený a priam nabáda uvažovať takýmto smerom. Vytvorte si niekoľkoúrovňový vodný prvok na mieru. Zabudujte do svahu rôzne prekážky a vhodne prispôsobte terén. Tečúca zurčiaca voda pôsobí v záhrade ako upokojujúci prvok a dokáže vytvoriť svojím zvukom dokonalú pohodu a siestu. 

4. Pozrite sa na to inak

A niekedy stačí na šikmý svah iba iný pohľad. Nemusíte za každú cenu upravovať terén a vytvárať rôzne zložité kaskády a terasy. Niekedy totiž stačí iba použiť kvety a rastliny, ktoré dorastajú do rôznych tvarov a výšok. Vysadiť ich tak, aby sa vzájomne neprekrývali, nebrali si svetlo a netienili si, ale aby sa výškovo dopĺňali. Poraďte sa s odborníkmi a vysteľte svoj svahovitý pozemok kvetmi, ktoré vám budú pri pohľade na ne zo všetkých strán prinášať nekonečnú radosť.   

5. Nemusí to byť len o kvetoch a rastlinách

Nemáte zvažujúci sa pozemok, ale rovno dlhý lyžiarsky svah, a neviete, čo si s ním počať? Riešením môže byť vytvorenie viacerých plochých terás, z ktorých každá bude slúžiť na iný účel. Na najvrchnejšej úrovni pri dome vytvorte veľkorysú jedálenskú terasu, ktorá vedie nižšie na trávnik s kvetinovými okrajmi a sekundárnou terasou. Tá zasa klesá nižšie na terasu určenú na zábavu a hry. Môžete mať na nej napríklad pieskovisko, preliezačky alebo trampolínu. Vytvorte si takéto tematické terasy – nemusíte vždy riešiť iba kvety, rastliny a kríky, ale i zábavu a oddych. 

6. Kombinujte

Strmá svahovitá záhrada prirodzene vyzýva na vytvorenie jasne definovaných zón, z ktorých každá má iný účel. Výsledok vytvorenia kaskády trávnatých terás pomáha formovať inak nepoužiteľnú záhradu na multifunkčný rodinný priestor. Je to úplne jednoduché. Iba skombinujete vyššie spomenuté typy záhrad do jednej a budete mať v tej svojej aj miesto pre kvety, aj pre vás a váš oddych a relax.

7. A čo tak jazierko?

Je to trošku komplikovanejšie, ale na zvažujúcom sa svahovitom pozemku si môžete vybudovať aj jazierko, ktorého stena z betónu môže slúžiť ako logický oddeľovač ďalšej terasy. Stena pomáha upraviť svah tým, že vytvára rámovanie z kameňa tak, aby sa nad ňou dal vyhotoviť ďalší upravený priestor. 

8. Pohrajte sa so svetlom

Rôzne úrovne svahovitej záhrady poskytujú ideálne miesto na plné využitie fantázie na osvetlenie záhrady. Z praktického hľadiska zdôrazňuje rôzne výšky medzi úrovňami a poskytuje bezpečnejší spôsob prechádzky po záhrade. Z hľadiska dizajnu dodávajú svetlá dramatickejší vzhľad, pretože zvýrazňujú kľúčové miesta záhrady a osvetlením oživujú mnoho zón.

Skúste nastaviť každú zónu na inú úroveň osvetlenia, aby ste zaistili, že pre každý priestor budete mať k dispozícii to správne svetlo. V detskej, zábavnej časti jasnejšie, na terase určenej na posedenie zasa trošku tlmené a intímnejšie.

9. Využite gabionové steny

Gabion je moderný prvok v našich záhradách. Môžete ho bez problémov použiť aj vy. Skombinujte elegantnú dlažbu so stenami z gabionovej konštrukcie na vytvorenie terás, kaskád a cestičiek medzi nimi vedúcich k obydliu. Nielenže poskytuje zaujímavú trasu priestorom záhrady, ale pri pohľade z domu vytvára aj neopozeraný výhľad na miesta pod vami.

Vyrovnanie svahu

V závislosti od výšky a sklonu svahu je možné ho i vyrovnať, vyžaduje to však veľa práce a pomerne štedrý rozpočet. Zarovnanie záhrady môže byť drahé a v konečnom dôsledku vám nemusí poskytnúť pocit zo záhrady, po ktorej túžite. Lepšou voľbou by teda mohla byť práca so záhradným architektom, prípadne iba so svojou fantáziou, a popracovanie na návrhu záhrady, ktorá obsahuje netradičné usporiadania, priestory a tvary.

So svahovitým terénom a s kaskádovými záhradami môže byť tiež veľa práce. V závislosti od toho, ako sa k tomu postavíte, budete možno potrebovať množstvo materiálu aj trpezlivosti. S množstvom materiálu sa, samozrejme, bude zvyšovať aj rozpočet.

Pri svahovitých a kaskádovitých záhradách je niekedy nevyhnutné i odvodnenie terénu, ktoré tiež nemusí byť úplne lacné a jednoduché na vybudovanie. Avšak keď skončíte s budovaním, sadnete si na najvrchnejšiu terasu s pohárom dobrého vína v ruke a pozriete sa na priestor pod vami, určite si poviete, že všetka tá námaha stála za to.  

autor: Juraj

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 12 693 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Jakub K.

Firma
Košice
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Podnikám v komunálnych službách od roku 2016. Pomôžeme Vám s údržou vašej záhrady prípadne s čistiacimi a upratovacími službami. Zakladáme si na dochvíľnosti a kvalite práce. K práci používame celý rad profesionálneho vybavenia od spoločností STIHL, Husqvarna, Kärcher a Bosch.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman M.

Firma
Šaľa
5,0

Záhrada a vonkajšie práce

Sme malá začínajúca firma, ktorá sa venuje údržbe zelene na golfovom ihrisku a iných zelených plochách.Ponúkame kosenie trávnikov, zelených plôch, zanedbaných pozemkov, záhradnou kosačkou, krovinorezom, záhradným traktorom, hnojenie, vertikutácia, aerifikácia, stíňanie menších a stredných stromov. Rizikové pílenie nerobíme. Zelený odpad vieme odviezť a drevnú hmotu nakálať. Pracujeme aj cez víkendy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tibor Č.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Spoľahlivý a férový záhradník s víziou a chuťou do práce. Ponúkam kompletné služby v oblasti záhradníctva od strihania/rezu ovocných stromov, plánovania a realizácie nových záhrad, cez mechanické/chemické ošetrovanie okrasných drevín a zelene až po pílenie/výrub stromov či úpravu terénu. Záhradníctvo nie je pre mňa len prácou, je pre mňa vášňou spojenou s poslaním. Teším sa na spoluprácu !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jakub H.

Živnostník
Igram
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

•starostlivosť o záhrady - kosenie, pílenie, rúbanie, výkopové práce, sadenie, úprava •výroba okrasných kochlikov a záhonov •efektívne využitie starého dreva,dosiek a latiek na výrobu okrasných kvetináčov, záhonov a pod. •starostlivosť o zver, hydinu a menší dobytok •predaj domáceho kozieho syra a mlieka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol Z.

Firma
Pezinok
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Návrhy a realizácie záhrad, závlah a výsadby. Realizácie na kľúč a kompletný záhradný servis. Záhradný servis aj pravidelný po dobu sezóny, výruby, arboristické orezy stromov a krikov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš H.

Živnostník
Horná Potôň
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Chcem Vam ponuknut moje sluzby pre domacnosti aj spolocnosti v oblasti domaceho majstra.Nakolko byvam svojpomocne postavenom RD s okrasnou a uzitkovou zahradou, s bazenom, domacimi zvieratami, tak to su moje skusenosti zo sukromneho zivota.V mojom celom 23 rocnom profesnom zivote mam skusenosti so zakaznikom v oblasti IT, telekomunikacie, drevospracujuci priemysel, office, servisny technik, technicko-hospodarsky pracovnik, vypomoc na stavbach a ranci.Moje technicke a manualne zrucnosti: -mensie elektrikarske a elektroinstalacne prace, slaboprudove prace pre datove/pocitacove siete/zabezpecovacie zariadenia/internetove a televizne pripojenia. - mensie vodoinstalacne prace, nabytkarske/stolarske prace, vypomoc pri stahovani/zariadovani. - komplet starostlivost o zahradu, okolie domu, bazen, zvierata. - natieranie plotov, altankov, pristreskov. - mensie murarske prace/obkladanie, vypomoc pri stavbach vsetkeho druhu. Uspesne projekty: -nove a prerobene zahrady v Trnavskom a Bratislavkom okrese. -pokracujuca starostlivost, servis, udrzba a nove sluzby od vernych zakaznikov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Daniel P.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové práce v rámci záhradnej starostlivosti. Kosenie Výsadba a rezanie rastlín a stromov Terénne úpravy Realizácia záhrad na kľúč Údržba Čistiace práce a odpratávanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Jarovce
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Realizacia automatickych zavlzovacich systemov na kluc, kvapockova zavlaha, vertikutacia travnika. Zadarmo vypracovanie projektu závlahy pre Váš trávnik a cenová ponuka do 48h od zaslania náčrtu. Automatické Zavlažovacie Systémy, Závlaha trávnika - BA Jarovce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef J.

Firma
Bratislava
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

4 roky profesionálny vodič MKD + ADR - Erurópa 2 roky práca zahradnika - údržba zelene, starostlivosť o malotraktore - kubota, pirana, husqvarna 3 roky technická správa kašťieľa - hotela . údržba bazéna, wellness, maľovanie stien, dverí, okien, Renovácia parkiet, oprava kľučiek, malé opravy nábytku, Založenie permakultúrnej záhrady, pokládka dlažby 60x60 okolo buduvy, oprava osvetlenia, Starostlivosť o park, Prerábka budvoy -sadrokartón, tmelenie, izolácia strechy, rozvody vody a kúrenie. 3 roky práca na poliach,pestovanie zeleniny, Profesionálne strihanie a hnojenie ovocných stromov a krov, - Osvedčenie Hnojenie ekologický, profesionálne Osvedčenie na aplikácia chemickych postrekov a školenie Realizácia závlahového systému rainbird a hunter Orez a výrub stromov zlaňovacou technikou Odvoz materiálu na pickupe 700 kg a brzdený vozik 2000 kg Oklady a dlažby u rodičov 40 m2, u svokrovcov, doma u známej - 3 kúpeľne, WC, kuchyňa, 36 m2 dlžba v obyvačke 2 roky spolupráca so zahradným architektom - závlaha, vysadba, hnojenie, údržba

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Erik H.

Firma
Šenkvice
4,6

Záhrada a vonkajšie práce

Sme certifikovaná inštalačná firma na závlahové systémy. Realizujeme záhrady na kľúč ako aj rekonštrukcie starších zanedbaných záhrad. Ponúkame kompletné služby od návrhu, realizáciu a následný celoročný servis zavlahových systémov a záhrad.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan F.

Firma
Žilina
4,6

Záhrada a vonkajšie práce

Upravujeme pozemky a zakladame siate travniky. Pozemok upravime uz za 1 den (plochu cca 350 m2). Cena od 1,90 € / m2.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav J.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Vykonávam stavebné práce ako zamkovu dlažbu, ploty z DT, oprava striech a komínov, búracie práce,výkopové práce,vypratavacie práce . Rýchlo a lacno Kvalitne a spolahlivo odvoz dovoz materialu stahovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

V V.

Firma
Nové Zámky
4,5

Záhrada a vonkajšie práce

Odvoz,dovoz vývoz do 1,5t.+hydraulická plošina,paleták,rudla Oprava, montáž, servis,pretesnenie, kontrola,čistenie všetkých typov dverí , okien a nábytku. Opravy v byte aj v dome. police, obrazy, výmena spotrebičov batérií atď. Všetky záhradné práce, trávnik kosenie sadenie,kultivácia záhon, záhrada, sadenie zeleňe ,závlaha Dom čistenie fasády ,okien, zámkovej dlažby,úprava okolia. A iné

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Záhrada a vonkajšie práce

Nižšia cena0,30 €/m2
Priemerná cena0,82 €/m2
Vyššia cena1,50 €/m2

Pošlite dopyt 12693 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte záhradníka na záhradu a vonkajšie práce? V tejto kategórii máme 9 016 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt