Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Maliar, Maliarske práce

Nápady na maľovanie detskej izby

Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Nápady na maľovanie detskej izby
Maliar, Maliarske práceNápady na maľovanie detskej izby

Čakáte prírastok a chcete aby bolo všetko pripravené na jeho príchod? Pred príchodom bábätka na svet je treba urobiť ešte veľa vecí, aby ste sa dokonale pripravili. Jednou z najväčších úloh je príprava detskej izby.

Ako väčšina rodičov, i tí nastávajúci by boli najradšej, keby prvá izba dieťaťa bola dokonalá – jednoducho miesto, ktoré je pre dieťa upokojujúce a prebúdza sa v ňom šťastné. Aby sme vám uľahčili prácu, zostavili sme niekoľko tipov, ako vymaľovať detskú izbu a pripraviť sa na príchod vášho dieťatka.

Nápady na maľovanie detskej izby

Izba vášho dieťaťa bude miestom, kde bude zaspávať a prebúdzať sa, takže je zrejmé, že budete chcieť, aby to bol krásny priestor. Detská izba je tiež miesto, kde budú rodičia tráviť veľa času so svojimi ratolesťami, takže je dôležité zvoliť si farebný odtieň, ktorý môže rodičom i dieťaťu vyhovovať a vytvoriť tak priestor, v ktorom sa budú cítiť príjemne.

Existuje mnoho rôznych štýlov, podľa ktorých môžete detskú izbu vymaľovať. Môžete si zvoliť, či má byť izba vymaľovaná podľa pohlavia dieťatka alebo vytvoriť farebnú schému, ktorá je rodovo neutrálna. Okrem farieb môžete použiť aj motívy, ako napríklad plážový motív s modrými a piesočnými žltými farbami či motív džungle so zelenými a jasnými farbami. Ak chcete farbu izby doladiť ešte viac, nič nepokazíte maľbami, nálepkami, tapetami či inými dekoráciami. 

Palety farieb pre detskú izbu

Pri maľovaní detskej izby je potrebné najskôr zvoliť farby a farebnú paletu. Farebná paleta je škála farieb, ktoré sa navzájom dobre kombinujú. Najlepší spôsob, ako postupovať pri výbere palety farieb, je myslieť pritom na doplnky. V detskej izbe máte nielen steny, na ktoré musíte myslieť, ale tiež prípadne soklové lišty, obrazové rámy, steny s prvkami, dvere, skrinky, detské postieľky a dokonca aj stoličky. Všetko predsa musí dokonale spolu ladiť, no nie? 

Detská izba pre dievčatká

Ak čakáte dievčatko a chcete z jej izby urobiť krásny dievčenský raj, môžete si vybrať z mnohých tém a farebných schém. Dievčenské izby sú tradične plné jemnejších farieb, ako ružová, fialová či perleťovo biela. Tu je niekoľko tradičných a trochu modernejších nápadov do kráľovstva vášho dievčatka.

Izba pre princezné

Izba pre vašu malú princeznú môže byť vymaľovaná jemnými farbami, odtieňmi ružovej a fialovej či dokonca aj so zlatými odtieňmi. Nábytok v typickej princezninej miestnosti je často biely alebo perlový, v elegantnejších prevedeniach. Súčasťou dekorácie sú malé umelé lustre a nástenné zrkadlá, rovnako ako luxusné vankúše a mäkký koberec alebo koberčeky s dlhými vlasmi. Výber jemnejších farieb v miestnosti pre princeznú jej dá príjemný upokojujúci pocit a použitie bielej farby na nábytok až po soklové lišty a strop pomôže vytvoriť dojem, že izba nie je prehnane ružová. 

Kvetinová izba

Nie je žiadnym tajomstvom, že dievčatá milujú kvetiny. Izba s kvetinovým dizajnom môže byť ideálna pre tých, ktorí uprednostňujú viac farieb. S veľkou funkčnou stenou sa môžete naozaj pohrať. Zvážte vymaľovanie jednej celej steny kvetinovými vzormi, ktoré spestria každý deň vášho dieťaťa. Či už to budú jemné fialky, ruže, slnečnice alebo fuchsie. Jedna stena môže byť kvetinová, ostatné môžu byť v jednom odtieni – ružovej, bielej, šedej, bledoružovej – ešte, že tých farieb je dnes na výber nespočetne veľa, že áno? Kreativite sa medze nekladú, ak máte maliarsky talent, sami dekorácie namaľujete, ak nie, pomôžu vám šablóny, nálepky či tapety. 

Dobrodzružné dievča

Dizajny teepee stanov a šípov sú momentálne v trende a sú jednoducho rozkošné. Prispôsobte detskú izbu „divokej“ stránke vášho dieťaťa! Že indiánske motívy sú len pre chlapcov? Dnes sa už rúcajú stereotypy a ozdobovanie stien detskej izby je často univerzálne, hlavne, že to vášmu dieťaťu vyčarí úsmev na tvári. Vy sami si vyberiete, či zvolíte jemnejšie farby alebo odvážnejšie – žiarivo ružové, červené, oranžové, zelené či hnedé a žlté alebo modré. 

Detská izba pre chlapcov

Ak máte na ceste chlapčeka a chcete zaplniť jeho izbu všetkými tými vecami, ktoré bude v blízkom čase milovať a objavovať, potom je tu pre vás zopár nápadov.

Intergalaktická miestnosť

Chlapci majú často hlboký záujem o vesmír, tak prečo s ním nezačať odmala a nezaplniť ich izbu planétami a mimozemšťanmi? Skvelou štartovacou paletou pre vesmírnu miestnosť sú tmavošedé, jasne červené, primárne modré a nejaká mimozemská zelená, ktoré sú vhodne zladené. Ak chcete byť úplne kreatívni, môžete kedykoľvek vytvoriť kompletnú stenu s planétami a raketovými loďami, ktoré letia vesmírom a zvyšné farby miestnosti doladiť neutrálne. 

Izba kovbojov a indiánov

O niečo „drsnejšia“ verzia detskej izby pre dievčatá, ktorá môže byť doplnená stanmi teepee s výraznými pásikmi, vintage kresbami westernov a odvážnymi vzormi. Môžete si vybrať, či chcete výrazné farby pre jednu alebo viac stien, horčicové a modré farby spolu vyzerajú skvele v tomto druhu miestnosti. 

Námornícka izba

Túžite po trochu tradičnejšom a jemnejšom vyskúšaní námorníckej modrej témy pre vášho chlapčeka? Pomocou tradičných jemných detských modrých odtieňov na stenách natretých do bloku alebo zmiešaných s veľkými modro-bielymi pruhmi vyčarujete skutočne nádherný priestor. Táto izba je o niečo menej tematická než westernová izba a trochu upokojujúcejšia, ale stále je veľmi roztomilá. Ozdobte steny obrázkami kotiev, plachetníc a majákov a ak chcete ešte niekoľko farebných detailov, vyskúšajte tmavomodré a červené ozdoby, ktoré dodajú miestnosti trochu viac hĺbky.

Rodovo neutrálne nápady na detské izby

Ak sa snažíte nevedieť pohlavie svojho dieťaťa až do narodenia, alebo ak by ste pri navrhovaní detskej izby nechceli ísť do stereotypov, vyskúšajte rodovo neutrálnu izbu. Ak budete o niečo viac miešať a ladiť farby a vyhýbať sa tradičným modrým a ružovým, môžete vytvoriť nádhernú detskú izbu, bez ohľadu na pohlavie.

Geometrická miestnosť

Vyskúšajte si v detskej izbe svojho dieťaťa geometrickú maľbu. V trende je dnes žltá a šedá farba, pretože ani jedna z nich nediskriminuje a vedľa seba vydávajú odvážne, ale nie prehnané krikľavo. Skúste postieľku natrieť do jemnej sivej farby a ozdobte ju žltými vankúšmi a pomocou rôznych odtieňov sivej dajte miestnosti väčší rozmer.

Farebné guľôčky a bodky

Pre veľmi veselú a živo vyzerajúcu miestnosť skúste na steny umiestniť nejaké farebné guľôčky alebo bodky. Môžete to urobiť pomocou šablóny v rovnomernom bodovom dizajne alebo použite „freestyle vzor“ a náhodne ich rozmiestnite po miestnosti. Vyzerá to skvele, či už použijete jednu farbu alebo bodky a guľôčky vymaľujete viacfarebne – kreativite a fantázii sa medze nekladú. 

Myslite na bezpečný výber farby

Vaše dieťa je vaše všetko a chcete preň len to najlepšie, takže výber farby, ktorá je bezpečná a netoxická pre detskú izbu, je veľmi dôležitá. Prvá vec, na ktorú by ste sa mali pri výbere pozrieť, je, či je založená na vode a či neobsahuje žiadne prchavé organické zlúčeniny . V miestnom obchode farby-laky bude na výber veľa možností, takže sa porozprávajte s odborníkom na farby, ktoré farby obsahujú najmenšie množstvo chemikálií.

Najlepšie bezpečné farby pre detské postieľky

Rovnako ako maľovanie stien, aj netoxická farba na detskú postieľku je dôležitá. A ešte viac, keď vidíte, ako deti vyrastajú, cmúľajú a žujú všetko, čo im príde do úst, a tým máme na mysli i detskú postieľku vášho dieťaťa. 

Tipy na maľovanie stien a stropov izieb

Teraz, keď ste si vybrali farebnú paletu a tému novej izby vášho dieťaťa, je čas naniesť farbu na steny. Skôr, ako sa však budete venovať maľovaniu stien, najskôr sa pozrite na strop! Ten by sa mal natrieť ako prvý, ak si to vyžaduje. Pretože stropy sú väčšinou svetlé a neutrálnej farby, je logickejšie, aby táto farba bola nanášaná ako prvá, takže ak narazíte na náhodné nezrovnalosti a škvrny na stenách, môžete ich ľahko pretrieť neutrálnou farbou.

Jednoduché kroky pre maľovanie na stenu 

Niekoľko jednoduchých krokov na vymaľovanie stien detskej izby sa môže javiť ako zrejmé, ale vždy je dobré mať na pamäti tieto body: 

  • Vyvetrajte miestnosti. Vždy sa uistite, že máte otvorené niektoré okná a dokonca môžete použiť aj ventilátor, ak maľujete miestnosť, cez ktorú neprúdi veľa vzduchu. Aj pri najbezpečnejších náteroch môžu byť výpary stále veľmi silné.
  • Prekryte podlahu plachtou, papierom alebo fóliou a zabráňte zašpineniu podlahy farbou. Aby vám papier či fólia lepšie držali a viac chránili vašu podlahu, prilepte ich na podlahy páskou.
  • Lepenie okrajov dverí, okien a líšt. Toto urobte ešte pred maľovaním. Pásky pozdĺž soklových líšt a stropu podlepte vhodnými maliarskymi páskami, aby ste zabránili tomu, aby sa farba dostala tam, kam by sa nemala. 
  • Valček. Používanie valčeka sa môže zdať jednoduché, mali by ste však byť opatrní. Je dôležité dokončiť jednu časť steny pekne po sebe, aby na stene nevznikli nerovnomerné „šmuhy.“
  • Dvojitý náter. Nechajte prvý náter vyschnúť a potom sa rozhodnite, či farbu pretriete ešte raz alebo vám vyhovuje prvý náter. Po prvom nátere, keď farba vyschne, môže byť bledá a môžu na nej byť nerovnomernosti. Druhý náter farbu zosilní a prekryje prvotné nedokonalosti.  

Vzory a obrázky

Ak sa rozhodnete trochu viac rozjasniť detskú izbu a pridať na steny dieťaťa nejaké vzory alebo obrázky, potom to najlepšie urobíte pomocou šablóny alebo pásky. Existuje množstvo šablón, ktoré môžete použiť takmer s akýmikoľvek vzormi alebo obrázkami. Ak ste šikovný, môžete si pomocou kartónu vyrobiť vlastné šablóny. Najdôležitejšou vecou, ktorú musíte mať na pamäti pri používaní šablón, je ich rovnomerne a pevne zalepiť páskou, aby sa neposunuli, a tiež nepoužívať príliš veľa farieb, aby vám nepokvapkali a nezničili váš vzor. 

Nástenné maľby môžu byť skvelým spôsobom, ale ak si sami v tomto veľmi neveríte, namaľujte izbu najprv neutrálnou farbou a potom vyskúšajte rôzne maľby. Takto je ľahké zmeniť tému miestnosti a osviežiť ju bez toho, aby ste museli robiť veľké úpravy.
Použitie pásky na definovanie čiar je skvelé, ak chcete urobiť veľké pruhy na stenách alebo geometrické vzory. Najprv však nezabudnite presne zmerať, aby vaše vzory boli presné a dokonalé.

Maľovanie detských postieľok a iného nábytku 

Chcete vymaľovať nábytok tak, aby ladil s farebnou schémou a témou novej izby vášho dieťaťa? Môžu to byť staršie stoličky alebo prebaľovacie pulty, ktoré vám zostali po predchádzajúcom dieťati alebo ste ich dostali od priateľov. Alebo je váš nábytok nový, ale jeho farba nie je úplne správna a vy mu chcete dodať čerstvý odtien farieb tak, aby dokonale zapadol do interiéru detskej izby? Existuje niekoľko užitočných rád pri premaľovaní detskej postieľky a detského nábytku.

Výber správnej farby pre detskú postieľku

Pri výbere farby postieľky je najlepšie zvoliť jemnejšiu a neutrálnejšiu farbu, ktorá sa bude jednoducho kombinovať. Nič nepokazí biela či šedá. Ak chcete zachovať pôvodný drevený ráz nábytku, stačí ho prelakovať (poprípade ošmirgľovať, ak si to vyžaduje).  

Ak chcete postieľku vášho dieťaťa vymaľovať tak, aby ladila so zvyškom izby, je najlepšie to urobiť na otvorenom priestranstve. Ak máte otvorenú garáž alebo dokonca záhradku, je lepšie maľovať tam, kde je to dobre vetrané. Nábytok si môžete vonku v kľude rozložiť a nechať schnúť a nič vnútri nezašpiníte. 

Ak ste detskú postieľku v minulosti už niekoľkokrát natreli, môžete ju trochu obrúsiť, aby farba nezačala šupinkovať. Uistite sa, že máte nejaké staré tehly alebo škatule, ktoré môžete použiť na podopretie strán postieľky nahor, aby ste uľahčili maľovanie, a vždy potom počkajte odporúčaný čas, kým farba vyschne. Možno budete potrebovať dva alebo tri nátery v závislosti od dreva, ale nešetrite farbami, inak budete neskôr ľutovať, že ste robili polovičato.

 

autor: Martina

Jun 3, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 30 734 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Peter Ő.

Firma
Komárno
5,0
Maliar, Maliarske práce

Ponúkame nasledovné slużby: √ upratovanie, čistenie, tepovanie -domácnosti, kanc. priestory, autá. Aj parné čistenie a tepovanie. √ maliarske práce - metóda airless

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Adam K.

Firma
Šurany
5,0
Maliar, Maliarske práce

Venujem sa striekanému malovaniu už 4 roky a mám len spokojných zákazníkov. Pracujem so strojovím malovaním, novou technologiou AIR LESS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomáš C.

Živnostník
Karlova Ves
5,0
Maliar, Maliarske práce

Realizujem maliarske práce,stierky a všelijake opravy. Profesionalny spolahlivy maliar. Dám si záležat na každom detaile. Žiadna práca pre mna nie je príliš velká ani malá! Instagram @najmaliar

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Benjamin Š.

Živnostník
Žilina
5,0
Maliar, Maliarske práce

Profesionálny maliar ,4 ročne skusenosti ako maliar v nemecku. Malovanie interierov , exterierov , opravy stien , špachtlovanie , lakovanie . Spoľahlivý maliar ktorý si potrpý na detaily , a kvalitnú pracu .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Bojan G.

Firma
Bratislava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva, získané v zahraničí. Záruka čistej, kvalitnej a rýchlo odvedenej práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0
Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martina C.

Firma
Turie
5,0
Maliar, Maliarske práce

Venujem sa aplikácií dekoratívnych techník a tapiet. Ponúkam maľovanie, stierkovanie a drobné stavebné úpravy bytov, domov, nebytových priestorov a kancelárií, reštaurácii.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0
Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Mario S.

Živnostník
Sereď
4,9
Maliar, Maliarske práce

Vyštudovaný elektrikár v Trnave komenskeho 1. Skusenosti 10tky domov a bytov, zásuvky, vypínače, podlahové kúrenie elektrické, stropné svetlá, lustre, LED pásy vonkajšie vnútorné, zapojenie spotrebičov, bodové svetlá,pohybove senzorové svetlá,stropné ventilátory, bleskozvody - revízie Obklady, dlažby,parkety,vinyl, sadrokartóny, malovky, stierky, omietky Dom na kľúč :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukáš N.

Firma
Most pri Bratislave
4,9
Maliar, Maliarske práce

Realizujem profesionálne maliarske-natieračske, tapetárske práce, stierkovanie a pokládka laminátových podláh. V obore som vyučený a som členom cechu maliarov Slovenska CEMAS.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Igor T.

Firma
Modra
4,9
Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Obklady, dlažby. Sadrokarton. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin T.

Živnostník
Košice
4,9
Maliar, Maliarske práce

37 rokov Pokladky roznych druhov podlah Stierky a malby, zateplovanie Šofér-osobna aj nákladná preprava, rekonštrukcie rôzneho druhu Hodinovy manžel 😋😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Michal K.

Firma
Topoľčany
4,9
Maliar, Maliarske práce

Ponúkame profesionálne maliarske práce, maľovanie a striekanie interiéru a exteriéru. Používame farby najvyššej kvality. Profesionálny prístup k zákazníkovi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomáš Ž.

Firma
Košice
4,9
Maliar, Maliarske práce

Mladý ,vynaliezavý ,šikovný a iniciatívny Výrobky z kameňa Maľovanie Montáže Podlahy Oblkaldy Atd..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Maliar, Maliarske práce

Nižšia cena1,00 €/m2
Priemerná cena1,45 €/m2
Vyššia cena2,00 €/m2
Pošlite dopyt 30734 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte maliara na maliarske práce? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt