Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Napínacie stropy

Napínacie stropy ako alternatíva pre sadrokartón či omietku

Hľadáte odborníka na napínacie stropy? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Napínacie stropy ako alternatíva pre sadrokartón či omietku
Napínacie stropyNapínacie stropy ako alternatíva pre sadrokartón či omietku

Chystáte sa renovovať váš strop alebo inštalovať podhľady? Alebo chcete len ochranu pred vytopením či hlukom od susedov? Pri rekonštrukcii interiérov je jednou z kľúčových otázok riešenie stropu. Kým doteraz si väčšina z nás volila na toto riešenie sadrokartón, zaujímavou alternatívou k nemu môžu byť aj napínané alebo napínacie stropy. 

Čo sú napínacie stropy? 

Ide o špeciálne krytiny bez spojov a švov, ktoré sa pripevňujú na špeciálne nosné profily, umiestnené v určitej výške pod stropom interiéru. Napínací strop tvorí samostatnú povrchovú úpravu stropu. Funguje na princípe napnutia PVC membrány pomocou líšt po obvode stien.

Tento strop pôsobí moderne a zároveň dokonale prekryje všetky inštalácie a nedokonalosti hrubej stavby nad nimi. Napínací strop vytvorí dokonalú rovinu a pôsobí ako „klasický“ strop. Celé to pôsobí jednoliato, nakoľko sa strop skladá z jedného kusu fólie. V Európe sa toto riešenie používa dokonca už viac ako 20 rokov. 

Realizácia napínaných stropov má oproti sadrokartónu i niekoľko výhod. Nielen, že vytvorí vo vašom domove dojem elegancie a luxusu, môžete si vybrať aj z niekoľkých dizajnov. Ďalšou výhodou je i samotná realizácia. Pri realizácii napínacieho stropu sa vyvarujete nepríjemnému a prašnému škrabaniu pôvodnej omietky či bieleniu stropu.

Ako sa montujú napínacie stropy? 

Montáž nosnej konštrukcie napínaného stropu vám urobia odborníci, ktorí vám ho namontujú bez toho, aby ste po nich museli ešte niekoľko hodín čistiť interiér. Pod napínanou textíliou tiež ľahko schováte nerovnosti stropu, škvrny po vytopení susedmi, ale aj praskajúce panely či elektrickú kabeláž.

Napínané stropy sú dobrou voľbou aj vtedy, ak sa chystáte v miestnosti inštalovať moderné svetelné systémy či dokonca klimatizáciu. Napínací strop dokonca zvyšuje aj akustické vlastnosti interiéru. Napínacie stropy sa aplikujú pomocou zvýšenej teploty do vopred upevnenej hliníkovej konštrukcie, na ktorú je aplikovaná PVC fólia, ktorá môže mať rôznu štruktúru alebo farbu. 

Napínaná textília sa vyrába v rôznych farbách a povrchových úpravách. Obľúbené sú napríklad lakované prevedenia napínaných stropov, kde si môžete vybrať akúkoľvek potlač s tým najvyšším rozlíšením. Záleží len na vás, či ste verní klasickej bielej alebo si vyberiete niečo odvážnejšie.

Matný strop je zas porovnateľnej štruktúry ako sadrokartón či jemná omietka, vďaka čomu je populárny najmä pre domácnosti. Ďalej poznáme saténový napínací strop – prechod medzi lesklým a matným materiálom. A na záver si môžete vybrať strop s vlastnou potlačou, kde na fóliu môžete dať vytlačiť akýkoľvek obrázok podľa vlastných predstáv. 

Cena, výhody a nevýhody napínacích stropov 

Špeciálny profil, ktorým textíliu k stenám pripevnia odborníci, zaručí, že stropy neovísajú a nepoškodia sa pri bežnom mechanickom pôsobení, ako tlak korkového štopľa pri otváraní fľaše či sektu šampanského. Montáž napínaných stropov a stien je rýchla a nevyžaduje si žiadne mokré procesy. Dá sa robiť pri izbovej teplote a keďže pri nej nevzniká zápach a nie je potrebné steny sušiť, nemusíte vetrať, ako pri maľovaní.

Napínané stropy sú antibakteriálne a odpudzujú nečistoty. Biele plátno časom neožltne, navyše jeho kedykoľvek možné očistiť vlhkým mopom a bežnými čistiacimi prostriedkami. 

Montáž napínaného stromu nevyžaduje úplné vypratanie nábytku z miestnosti a trvá neporovnateľne kratší čas ako montáž sadrokartónového stropu. Montáž stropu v obývačke s rozlohou cca 20m2 trvá približne osem hodín. Pred aplikáciou napínacieho stropu môžete vopred zakúpiť osvetlenie – lustre či bodové svietidlá, na základe ich rozmerov sa dopredu objednajú nosné platformy a termokoliečka (termoštvorce) podľa toho, v akom tvare sú bodové svetlá. Je potrebné len čiastočne vypratať izbu alebo len stiahnuť nábytok do stredu izby, aby majstri mali prístup k stenám po obvode izby.  

Napínacie stropy sa nehodia do exteriérov a do miestností s veľkými výkyvmi teplôt, najmä do mínusových teplôt. Do takých miestností sa odporúčajú radšej textilné napínané stropy. Ceny napínaných stropov sa líšia v závislosti od veľkosti priestoru, do 20m2 je cena matnej alebo lesklej fólie okolo 29 eur za meter štvorcový, pri väčšom rozmere miestnosti sa cena za meter štvorcový znižuje. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti PROFI INTERIER s.r.o.

Aký tlak vydržia napínacie stropy ? 

Táto otázka je dosť individuálna. Napínací strop síce vydrží veľký tlak, ale v prípade, že je v miestnosti veľa svietidiel a susedia zhora vytopia byt, kde budú namontované naše stropy - tým menší tlak stopy znesú. Pod každé svietidlo je namontovaná špeciálna nosná platforma, nakoľko lustre sa nemontujú len na membránu. Samotná membrána nie je nosná pre lustre. 

V prípade vytopenia väčšinou stropy (membrána) síce znesú tlak vody, ale pod váhou vody ovisnú. Poruchu vtedy treba odstániť demontážou membrány. Voda sa vyleje, strop nad ňou sa musí presušiť a následne sa tá istá membrána namontuje naspäť (ak nie je poškodená).

Ako dlho trvá montáž napínacích stropov ?  

Montáž napínacích stropov je veľmi rýchla. Dokonca oveľa rýchlejšia ako montáž sadrokartónových stropov. Dokážeme namontovať cca 50m2 stropov denne, čiže panelový byt o rozlohe 70m2 namontujeme za 2 dni. 

Aké prevedenia napínacích stropov poskytujete? 

Dokážeme vytvoriť rôzne tvary stropov podľa požiadaviek zákazníka a vytvoriť tak veľmi zaujímavé interiérové riešenia. Povrch napínacieho stropu môže byť matný a napodobňovať vzhľad omietky alebo lesklý so zrkadlovým efektom. 

Taktiež môže mať aj satenový vzhľad, ktorý nie je ani matný ani lesklý, ale má vzhľad saténu. Strop môže mať aj farebné vyhotovenie vo všetkých spomenutých troch kombináciách - matný, lesklý, saténový. Klientom dokážeme namontovať aj stropy s fototlačou, svetelné (translucentné) stropy, ktoré majú celoplošné podsvietenie, stropy s linearným LED osvetlením alebo akustické stropy. 

Spoločnosť PROFI INTERIER s.r.o. - špecialisti na stavebné úpravy interiérov a exteriérov, rekonštrukčné a montážne práce

autor: Lucia

Jan 14, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 23 745 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Patrik S.

Živnostník
Bratislava
5,0
Elektrikár

Ahojte som Patrik s dlhorčnou praxou cez 9 rokov, poskytujem opravu El. Rozvodov, výmena alebo zapojenie zástrčiek, vypínačov, montáž LED pásov, zapojenie spotrebičov, atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0
Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0
Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0
Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Štefan Š.

Firma
Snina
5,0
Obklady, dlažby

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Daniel H.

Firma
Veľký Kýr
5,0
Sadrokartóny

Pôsobíme na trhu od roku 2018 - Airless striekané maľovanie Tenkovrstvé omietky Stierky Nástreky Nátery Montáž sadrokartonu Montáž plávajúcich podláh Montáž obložkových zárubní

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Tomas K.

Živnostník
Šamorín
5,0
Elektroinštalácia

Sedem rokov som robil technicku podporu pre cele Slovensko na alarmy znacky SATEL, videovratniky BPT. Instalujem iba kvalitne produkty s ktorymi mam dobre skusenosti a viem ze sa na ne da spplahnut. Ako elektrotechnik nam aj §22.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef O.

Firma
Senec
5,0
Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip R.

Firma
Macov
5,0
Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukáš H.

Firma
Drahovce
5,0
Obklady, dlažby

Som vyučený murár , mám úspešne ukončené nadstavbové štúdium (maturita) v odbore výroba stavieb. Už 16 rokov sa venujem lepeniu tehlových obkladov. Mám niekoľkoročné skúsenosti aj zo zahraničia. Lepenie tehlových obkladov má veľmi baví a preto je táto práca aj mojim hobby.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0
Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0
Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0
Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0
Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0
Murárske práce

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0
Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0
Murárske práce

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan S.

Firma
Košice
5,0
Murárske práce

Mam vyse 15 rokou prax v vstavebnictve, zaoberam sa vecsinou pracev interiery, pracujeme v dvojici, nasim cielom je splnit zakazku zakaznikom co najlepsie a kvalitne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Napínacie stropy

Nižšia cena17,00 €/m2
Priemerná cena24,20 €/m2
Vyššia cena33,00 €/m2
Pošlite dopyt 23745 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte odborníka na napínacie stropy? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt