Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Napínacie stropy

Napínané stropy - rýchla a čistá montáž bez potreby brúsenia či tmelenia

Hľadáte odborníka na napínacie stropy? V tejto kategórii máme 15 246 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Napínané stropy - rýchla a čistá montáž bez potreby brúsenia či tmelenia
Napínacie stropy

Napínané stropy - rýchla a čistá montáž bez potreby brúsenia či tmelenia

Plánujete renováciu bytu alebo domu a chceli by ste niečo zaujímavé, inovatívne a ozaj funkčné? Zabudnite na montovanie sadrokartónov a doprajte si kúsok elegancie a luxusu. Napínaný strop je presne to, čo si zamilujete. Okrem toho, že vyzerá ozaj úžasne a máte na výber širokú škálu motívov a farieb je aj funkčný. Vašu nehnuteľnosť chráni pred vytopením a tiež ju odhluční. Pozrite sa spolu s nami na všetky možné výhody napínaného stropu.

Čo je vlastne napínaný strop?

Napínaný strop je modernou alternatívou sadrokartónového stropu. Takýto strop pre vás predstavuje moderné riešenie bývania a v Európe sa používa viac ako 40 rokov. Napínací strop tvorí samostatnú povrchovú úpravu stropu a funguje na princípe napnutia PVC membrány pomocou líšt namontovaných po obvode stien.

Takýto strop pôsobí jednoliatym dojmom, pretože sa skladá len z jedného kusu fólie. Tento strop pôsobí naozaj moderne a nadčasovo. Okrem iného ukryje aj všetku hrubú inštaláciu nad ním a vďaka pnutia sa nemusíte báť ovísania.

Ako sa napínaný strop montuje?

Systém napínaného stropu tvorí závesný konštrukčný systém. Ten sa skladá z dvoch základných komponentov, ktorými sú obvodový profil a ľahká PVC fólia. Obvodový profil sa namontuje po obvode danej miestnosti a na neho sa montuje pevná, no zároveň ľahká PVC fólia, ktorá môže mať rôzne farby, perforovanie alebo farebnú potlač. Vďaka nej bude mať váš interiér ozaj originálny vzhľad.

Môžem si napínaný strop nainštalovať aj sám?

Určite nie. Montáž radšej nechajte na skúsených a školených technikov, ktorí vám s radosťou na základe dlhoročných skúsenosti poradia a pomôžu. 

Ako dlho trvá montáž napínaného stropu?

Keďže pri montovaní napínaného stropu nie je potrebné úplne vypratanie miestnosti trvá montáž napínaného stropu kratšie ako montáž sadrokartónového stropu. Napríklad montáž v izbe strednej veľkosti (cca 20 m2) trvá približne 8 hodín. Všetko však závisí od toho, ako je miestnosť a hrubá inštalácia pripravená. 

Vyžaduje si napínaný strop špeciálnu starostlivosť?

Možno sa môže na prvý pohľad zdať, že určite áno, no opak je pravdou. Takýto strop nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. V prípade zašpinenia od maľovania stien alebo z výparov z kuchyne sa dá jednoducho očistiť pomocou handričky s mikrovláknom a prostriedku s alkoholom. Špina vtedy ostane na handričke, alkohol sa vyparí a nenechá na strope žiadne stopy alebo šmuhy. 

Je možná vybrať si motív alebo farbu?

Samozrejme. Pri výbere napínaných stropov sa predstavivosti medze nekladú. Vybrať si môžete od základnej bielej až po fóliu s perforovaním, obrázkom podľa vlastného výberu alebo 3D motívom. Chcete aby bol váš strop lesklý alebo matný? Stačí povedať! Radi by ste nad sebou mali nočnú oblohu s hviezdami? Ani to nie je nereálne. Tmavá fólia s LED podsvietením vám vyrazí dych. 

Aké sú výhody napínaných stropov?

Hlavnou výhodou je časovo nenáročná montáž a demontáž, ktorú je možné vykonávať v akomkoľvek ročnom období. Pri montáži vzniká minimum prachu a neporiadku. Napínané stropy sú vodeodolné, nehorľavé, nezapáchajú, nepraskajú a nemenia svoj tvar. Stropy sa jednoducho udržiavajú, sú umývateľné, nemenia svoju farbu, nepoškodia sa a nepovolia. Vašu domácnosť chránia aj pred vytopením od susedov. Vďaka takýmto stropom viete dosiahnuť ideálne rovný strop, ktorý skryje všetku hrubú inštaláciu nad ním. 

Aká je cena napínaného stropu?

Cena napínaného stropu závisí od viacerých atribútov. Prvým je samozrejme veľkosť danej nehnuteľnosti. Ďalším je motív alebo farba, ktorú si vyberiete. Obyčajná biela je určite lacnejšia ako vlastný motív, ktorý je potrebné vopred pripraviť a vytlačiť na fóliu. Cenu ovplyvňuje aj vaša predstavivosť, pretože ak chcete, aby váš strop vyzeral ako nočná obloha, tak si priplatíte za LED podsvietenie. Cena za meter štvorcový sa však pohybuje niekde medzi 17-23 €.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti Prodis s.r.o.

Čo je napínaný strop?

Princípom napínaných stropov je tenká PVC fólia natiahnutá medzi špeciálnymi profilmi, ktoré sú ukotvené po obvode stien alebo na strope. Fólia je vyrobená percentuálne menšia a pred inštaláciou sa nahreje, natiahne a následne ukotví. Strop plní estetickú funkciu prekrytia rozvodov a stavebných nedokonalostí. Taktiež môže plniť funkciu zníženia stropu, akustickej či tepelnej izolácie alebo hydroizolácie. 

Fólia má vysokú pevnosť, nízku hmotnosť a elastické vlastnosti pri zahrievaní. Je farebne stabilná - nebledne a nežltne. Je vodeodolná a nehorľavá. Povrch je antistatický a odpudzuje prachové častice. Je umývateľná a nevyžaduje takmer žiadnu údržbu.

Na rozdiel od sadrokartónu k inštalácií nie je potrebná žiadna zložitejšia konštrukcia a závesy a taktiež nevyžaduje tmelenie, brúsenie a maľovanie. Napínané stropy Vás prekvapia svojou krásnou rovnou líniou bez akýchkoľvek nerovností a prasklín.

Z akého materiálu je napínaný strop?

Fólia je z PVC (polyvinylchlorid) materiálu. Hrúbka materiálu je 0,15 - 0,35 mm a hmotnosť 180 - 320 g/m2. Materiál je certifikovaný z hľadiska hygieny a požiarnej bezpečnosti. PVC fólia je tepelne odolná a zachováva si svoju odolnosť až do 60 stupňov.

Výhody napínaných stropov:

  • estetický dizajnový vzhľad
  • široká farebná škála v matnom, alebo lesklom prevedení (môže byť dvojfarebný, vlastný motív, fotografia)
  • bezprašná inštalácia
  • stropy nepraskajú, sú bez spojov a švov
  • stropy nie je potrebné maľovať
  • ľahká údržba
Je potrebná nejaká predpríprava?

Pred inštaláciou potrebujeme vedieť druh a počet svietidiel pre jednotlivé miestnosti. Ako pripraviť elektrické rozvody Vám upresníme pri obhliadke. Pred inštaláciou požadujeme vyprázdniť miestnosti, ak je to možné na minimum.

Spoločnosť Prodis s.r.o. - špecialisti na rýchlu a čistú montáž napínaných stropov bez potreby brúsenia či tmelenia

autor: Natália

Jan 19, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 364 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0

Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan Š.

Firma
Snina
5,0

Obklady, dlažby

Som profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Kvalita, rýchlosť a spokojnosť zákaznikov je u mňa na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan S.

Firma
Košice
5,0

Murárske práce

Mam vyse 15 rokou prax v vstavebnictve, zaoberam sa vecsinou pracev interiery, pracujeme v dvojici, nasim cielom je splnit zakazku zakaznikom co najlepsie a kvalitne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomas K.

Živnostník
Šamorín
5,0

Elektroinštalácia

Sedem rokov som robil technicku podporu pre cele Slovensko na alarmy znacky SATEL, videovratniky BPT. Instalujem iba kvalitne produkty s ktorymi mam dobre skusenosti a viem ze sa na ne da spplahnut. Ako elektrotechnik nam aj §22.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0

Murárske práce

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip R.

Firma
Macov
5,0

Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan D.

Firma
Šaštín - Stráže
5,0

Zámková dlažba

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám partiu je nas 5 robíme za dobré ceny určite sa dohodneme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Napínacie stropy

Nižšia cena17,00 €/m2
Priemerná cena24,20 €/m2
Vyššia cena33,00 €/m2

Pošlite dopyt 23364 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte odborníka na napínacie stropy? V tejto kategórii máme 15 246 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt