Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obklady do kúpeľne

Obkladať v kúpeľni najprv podlahu, alebo steny?

Hľadáte obkladača na obklady do kúpeľne? V tejto kategórii máme 16 421 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Obkladať v kúpeľni najprv podlahu, alebo steny?
Obklady do kúpeľne

Obkladať v kúpeľni najprv podlahu, alebo steny?

Obložiť najprv sprchovú stenu alebo podlahu? To je otázka, ktorá trápi mnohých majiteľov domov predtým, ako sa pustia do obkladania kúpeľní. Ak budete vedieť, s čím skôr začať, jasne pochopíte rozsah vášho projektu a môže vám to ušetriť čas.

banner

Hoci môžete začať aj jedným, aj druhým, prevládajúcim názorom je, že ak najprv obkladáte steny proces bude efektívnejší. V prvom rade si však položme otázku, prečo je také dôležité vašu kúpeľňu vykachličkovať dôkladne?

Prečo sú obklady pre vašu kúpeľňu najlepším riešením?

Či už ide o vašu novostavbu, alebo chcete zvýšiť dekoratívny vzhľad vašej terajšej kúpeľne, dlaždice sú pre tieto priestory nadčasovou a rozumnou voľbou. Dlaždice sú najlepším materiálom na obkladanie podláh, stien a dokonca aj pultov v zamydlenom a vlhkom prostredí kúpeľní.
 

  • Odolnosť proti vlhkosti –  vaša kúpeľňa musí okrem nadmernej vlhkosti znášať ešte veľa iného. Čistiace prostriedky, mydlá a šampóny môžu kvôli svojmu zloženiu steny a podlahy vašej kúpeľne ľahko poškodiť. Dlaždice odolávajú vode, saponátom a v drsnom prostredí kúpeľne vydržia dlhé roky.
  • Ľahká údržba –  voda nie je váš nepriateľ, plesne a riasy, ktoré sa vyskytujú v prostredí vystavenom stálej vlhkosti, však robia z vašej kúpeľne nelichotivé miesto. Plesne a riasy sa obzvlášť ťažko odstraňujú z betónu, dreva a iných povrchov. Používanie dlaždíc vo vašej kúpeľni však ich rast brzdí a váš kúpeľný priestor udržíte svieži a čistý pomerne ľahko.
  • Tepelné žiarenie –  dlaždice sú preferovaným stavebným materiálom na udržanie tepla vo vašej kúpeľni. V kombinácii s technológiou sálavého vykurovania udržia vašu sprchu v lete vlažnú a v zime teplú, čo obzvlášť platí pri kamenných dlaždiciach. Dlaždice sú všeobecne lepšími tepelnými vodičmi a pri kontrakcii a rozširovaní v tepelnom cykle nepraskajú ani sa nepoškodzujú.
  • Trvanlivá a dlhotrvajúca voľba –  dlaždice sú naozaj tvrdý materiál a zvyknú vydržať dlho. Podľa odborníkov vydrží kamenná dlažba v dobrom stave aj vyše 100 rokov a keramická dlažba je spoľahlivá aspoň 75 rokov.
  • Nákladovo efektívne –  hoci sú dlaždice drahšie ako iné stavebné materiály, to, čo zaplatíte navyše, sú len počiatočné náklady a časom vás táto úprava stojí menej. Vďaka trvanlivosti a odolnosti proti vlhkosti sú pre steny a podlahy vašej kúpeľne dlaždice nákladovo efektívnym riešením.

Kde začať obkladať – na podlahe, alebo na stenách?

Prečo by ste mali najskôr položiť podlahu

Princíp inštalácie dlaždíc spočíva v tom, že kachličková stena „visí“ nad vykachličkovanou podlahou. Najlepšie to dosiahnete tak, že najskôr položíte podlahu, potom vznikne dojem, že obklad stien na podlahe kúpeľne „sedí“.

Bez ohľadu na túto logiku sú niektorí profesionálni dizajnéri proti tomu, aby sa najskôr položila podlaha sprchy. Ich hlavným dôvodom je to, že dlaždice a malta vám pri obkladaní steny nezriedka padajú na podlahu. To môže vašu podlahu poškodiť a stáť vás pri vašom projekte kúpeľne čas a peniaze navyše.

To vás ale nemusí trápiť – ak napriek tomu uprednostňujete dlažbu, môžete sa takýmto škodám vyhnúť tak, že počas prác na stenách pokryjete dlaždice na podlahe ochrannou látkou alebo materiálom tlmiacim pád ťažkých a ostrých predmetov (dlaždice, nástroje) na vykachličkovanú dlážku.

Nezabudnite však na to, že malta, ktorou sú dlaždice prilepené k podlahe, musí úplne stuhnúť, až potom sa na podlahu budete môcť postaviť a obkladať tak stenu.

Prečo by ste mali najskôr obkladať steny

Ak najskôr obkladáte steny, nemusí byť úplne ľahké vytvoriť efekt zavesenej stenovej dlaždice. Na druhej strane, obkladanie stien ako prvých vám pomôže vyhnúť sa nehodám a neporiadkom spojeným s dlaždicami a maltou na dlážke.

Ak chcete mať lepší výsledok s obkladaním stien ako prvých, musíte zvážiť, ako bude vaša vykachličkovaná stena visieť nad podlahou.
Keď po obložení steny začnete obkladať podlahu, najskôr položte dlaždice najbližšie k stene a potom pokračujte s ďalšími podlahovými dlaždicami. 

Vyššie uvedený postup poskytuje bezproblémový spôsob, ako prepojiť dlaždice v mieste stretu podlahy a dlážky vtedy, keď ako prvé obložíte steny.

Podlahové a stenové dlaždice v blízkosti rohov a stien však musia byť presne rezané, aby ste dosiahli krásny výsledok a tiež zabezpečili vodotesnosť podláh a stien vašej kúpeľne.

Ktorý postup si vybrať?

Bez ohľadu na hluk a neporiadok v celej kúpeľni, nič nemôže prekonať vaše osobné preferencie a pohodlie. Napríklad, ak najskôr položíte podlahovú dlažbu, znamená to pre váš projekt čas navyše, pretože predtým, ako budete pokračovať v práci na stenách, musí vyschnúť malta pod podlahovými dlaždicami.

Na druhej strane môžete mať esteticky vydláždenú podlahu kúpeľne a pri obkladaní stien sa budete obávať poškodenia podlahových dlaždíc. Presne pre toto je všetko vecou osobnej voľby a toho, či máte čas navyše.

Dá sa povedať, že najobozretnejším prístupom je zapojiť profesionálneho návrhára kúpeľne, ktorý vám odbornou radou pomôže dospieť k najlepšiemu riešeniu.

autor: Jana

Jun 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 936 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip R.

Firma
Macov
5,0

Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Viacheslav K.

Firma
Ružinov
4,9

Obklady, dlažby

Robím obkladačské práce. Cena dohodou po obhliadke.Mám 20 -ročnú prax v stavebníctve. Päť rokov robím len obklady a dlažby.Zodpovedný prístup a profesionálny nástroj.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj G.

Firma
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s kompletnými rekonštrukciami bytov, od vodoinštalácie, cez obkladačské práce, až po finalizáciu. Podeľte sa s nami o vašu predstavu a mi vám ju pomôžeme dotiahnuť do úspešného konca. #ProfiRenovácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman T.

Firma
Bratislava
4,9

Murárske práce

Mam 15 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie práce samozrejme v top kvalite pretože kvalitné odvedená práca je moja priorita. Teším sa na spoluprácu s vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Bruno F.

Živnostník
Malacky
4,9

Pokladač, obklady

Venujem sa prevažne lepeniu obkladov a dlažieb a finalizácii. Samozrejmostou sú prerábky a murárske práce, či práce so sadrokartónom ale aj maliarske práce. Túto prácu mám ako hobby a mám rád dobre odvedenú prácu a pocit z nej.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Obklady do kúpeľne

Nižšia cena15,00 €/m2
Priemerná cena36,00 €/m2
Vyššia cena60,00 €/m2

Pošlite dopyt 24936 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na obklady do kúpeľne? V tejto kategórii máme 16 421 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt