Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obklady do kúpeľne

Obkladať v kúpeľni najprv podlahu, alebo steny?

Hľadáte obkladača na obklady do kúpeľne? V tejto kategórii máme 20197 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Obkladať v kúpeľni najprv podlahu, alebo steny?
Obklady do kúpeľne

Obkladať v kúpeľni najprv podlahu, alebo steny?

Obložiť najprv sprchovú stenu alebo podlahu? To je otázka, ktorá trápi mnohých majiteľov domov predtým, ako sa pustia do obkladania kúpeľní. Ak budete vedieť, s čím skôr začať, jasne pochopíte rozsah vášho projektu a môže vám to ušetriť čas.

Hoci môžete začať aj jedným, aj druhým, prevládajúcim názorom je, že ak najprv obkladáte steny proces bude efektívnejší. V prvom rade si však položme otázku, prečo je také dôležité vašu kúpeľňu vykachličkovať dôkladne?

Prečo sú obklady pre vašu kúpeľňu najlepším riešením?

Či už ide o vašu novostavbu, alebo chcete zvýšiť dekoratívny vzhľad vašej terajšej kúpeľne, dlaždice sú pre tieto priestory nadčasovou a rozumnou voľbou. Dlaždice sú najlepším materiálom na obkladanie podláh, stien a dokonca aj pultov v zamydlenom a vlhkom prostredí kúpeľní.
 

  • Odolnosť proti vlhkosti –  vaša kúpeľňa musí okrem nadmernej vlhkosti znášať ešte veľa iného. Čistiace prostriedky, mydlá a šampóny môžu kvôli svojmu zloženiu steny a podlahy vašej kúpeľne ľahko poškodiť. Dlaždice odolávajú vode, saponátom a v drsnom prostredí kúpeľne vydržia dlhé roky.
  • Ľahká údržba –  voda nie je váš nepriateľ, plesne a riasy, ktoré sa vyskytujú v prostredí vystavenom stálej vlhkosti, však robia z vašej kúpeľne nelichotivé miesto. Plesne a riasy sa obzvlášť ťažko odstraňujú z betónu, dreva a iných povrchov. Používanie dlaždíc vo vašej kúpeľni však ich rast brzdí a váš kúpeľný priestor udržíte svieži a čistý pomerne ľahko.
  • Tepelné žiarenie –  dlaždice sú preferovaným stavebným materiálom na udržanie tepla vo vašej kúpeľni. V kombinácii s technológiou sálavého vykurovania udržia vašu sprchu v lete vlažnú a v zime teplú, čo obzvlášť platí pri kamenných dlaždiciach. Dlaždice sú všeobecne lepšími tepelnými vodičmi a pri kontrakcii a rozširovaní v tepelnom cykle nepraskajú ani sa nepoškodzujú.
  • Trvanlivá a dlhotrvajúca voľba –  dlaždice sú naozaj tvrdý materiál a zvyknú vydržať dlho. Podľa odborníkov vydrží kamenná dlažba v dobrom stave aj vyše 100 rokov a keramická dlažba je spoľahlivá aspoň 75 rokov.
  • Nákladovo efektívne –  hoci sú dlaždice drahšie ako iné stavebné materiály, to, čo zaplatíte navyše, sú len počiatočné náklady a časom vás táto úprava stojí menej. Vďaka trvanlivosti a odolnosti proti vlhkosti sú pre steny a podlahy vašej kúpeľne dlaždice nákladovo efektívnym riešením.

Kde začať obkladať – na podlahe, alebo na stenách?

Prečo by ste mali najskôr položiť podlahu

Princíp inštalácie dlaždíc spočíva v tom, že kachličková stena „visí“ nad vykachličkovanou podlahou. Najlepšie to dosiahnete tak, že najskôr položíte podlahu, potom vznikne dojem, že obklad stien na podlahe kúpeľne „sedí“.

Bez ohľadu na túto logiku sú niektorí profesionálni dizajnéri proti tomu, aby sa najskôr položila podlaha sprchy. Ich hlavným dôvodom je to, že dlaždice a malta vám pri obkladaní steny nezriedka padajú na podlahu. To môže vašu podlahu poškodiť a stáť vás pri vašom projekte kúpeľne čas a peniaze navyše.

To vás ale nemusí trápiť – ak napriek tomu uprednostňujete dlažbu, môžete sa takýmto škodám vyhnúť tak, že počas prác na stenách pokryjete dlaždice na podlahe ochrannou látkou alebo materiálom tlmiacim pád ťažkých a ostrých predmetov (dlaždice, nástroje) na vykachličkovanú dlážku.

Nezabudnite však na to, že malta, ktorou sú dlaždice prilepené k podlahe, musí úplne stuhnúť, až potom sa na podlahu budete môcť postaviť a obkladať tak stenu.

Prečo by ste mali najskôr obkladať steny

Ak najskôr obkladáte steny, nemusí byť úplne ľahké vytvoriť efekt zavesenej stenovej dlaždice. Na druhej strane, obkladanie stien ako prvých vám pomôže vyhnúť sa nehodám a neporiadkom spojeným s dlaždicami a maltou na dlážke.

Ak chcete mať lepší výsledok s obkladaním stien ako prvých, musíte zvážiť, ako bude vaša vykachličkovaná stena visieť nad podlahou.
Keď po obložení steny začnete obkladať podlahu, najskôr položte dlaždice najbližšie k stene a potom pokračujte s ďalšími podlahovými dlaždicami. 

Vyššie uvedený postup poskytuje bezproblémový spôsob, ako prepojiť dlaždice v mieste stretu podlahy a dlážky vtedy, keď ako prvé obložíte steny.

Podlahové a stenové dlaždice v blízkosti rohov a stien však musia byť presne rezané, aby ste dosiahli krásny výsledok a tiež zabezpečili vodotesnosť podláh a stien vašej kúpeľne.

Ktorý postup si vybrať?

Bez ohľadu na hluk a neporiadok v celej kúpeľni, nič nemôže prekonať vaše osobné preferencie a pohodlie. Napríklad, ak najskôr položíte podlahovú dlažbu, znamená to pre váš projekt čas navyše, pretože predtým, ako budete pokračovať v práci na stenách, musí vyschnúť malta pod podlahovými dlaždicami.

Na druhej strane môžete mať esteticky vydláždenú podlahu kúpeľne a pri obkladaní stien sa budete obávať poškodenia podlahových dlaždíc. Presne pre toto je všetko vecou osobnej voľby a toho, či máte čas navyše.

Dá sa povedať, že najobozretnejším prístupom je zapojiť profesionálneho návrhára kúpeľne, ktorý vám odbornou radou pomôže dospieť k najlepšiemu riešeniu.

autor: Jana

Jun 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20197 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Sabína K.

Živnostník
Myjava
5,0

Murárske práce, murár

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni...Zobraziť viac

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni rekonštrukcia bytového jadra zamkova dlažba upravy terenov okrasne ploty brány zateplenie domu izolácia strecha a.t.d.

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj G.

Firma
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s...Zobraziť viac

Dobrý Deň. S kolegami, kamarátmi vám veľmi radi pomôžeme s realizáciou vašich plánov a projektov ;) Máme mnoho skúseností s kompletnými rekonštrukciami bytov, od vodoinštalácie, cez obkladačské práce, až po finalizáciu. Podeľte sa s nami o vašu predstavu a mi vám ju pomôžeme dotiahnuť do úspešného konca. #ProfiRenovácie

#
#
#
Zadať dopyt

Roman T.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 14 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie...Zobraziť viac

Mam 14 ročne skúsenosti s rekonštrukciami bytov a domov ktoré zahŕňajú maliarske, murárske, obkladačské, sadrokartonárske, parketárske a takmer všetky dokončovacie práce samozrejme v top kvalite pretože kvalitné odvedená práca je moja priorita. Teším sa na spoluprácu s vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Andrej B.

Firma
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Patríme k stavebným firmám s pevným zázemím, perspektívnym tímom skúsených pracovníkov a širokým okruhom kvalifikovaných externých partnerov. Táto koncepcia predstavuje...Zobraziť viac

Patríme k stavebným firmám s pevným zázemím, perspektívnym tímom skúsených pracovníkov a širokým okruhom kvalifikovaných externých partnerov. Táto koncepcia predstavuje základnú podmienku i pri rekonštrukcii vášho bytu. Ďakujeme za vašu dôveru, čo pomáha ďalej napredovať i nám. Viac info nájdete na nasmajster.sk. Neprehliadnite našu novú projektovú kalkulačku nákladov na prácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Adam K.

Firma
Dunajská Streda
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Moje meno je Adam Kostolný a som zatial SZČO - nakoľko založenie s.r.o. je v procese. Mám 28 rokov a...Zobraziť viac

Moje meno je Adam Kostolný a som zatial SZČO - nakoľko založenie s.r.o. je v procese. Mám 28 rokov a už po strednej škole som začal pracovať na stavbách. Zo začiatku to boli väčšinou zateplovacie práce na výškových budovách, neskôr som sa však preorientoval na prerábku rodinných domov a bytov. Okrem stavebných prác je mi veľmi blízky aj design či už interiéru alebo exteriéru. Svoju prácu sa snažím vykonávať vždy na 100% a som presvedčený že je na čase vytlačiť z trhu fušerov a akúkoľvek nekvalitnú a neodbornú prácu!

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef F.

Firma
Koniarovce
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia...Zobraziť viac

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia - voda, elektrika - podlahy - buracie práce - prestavby, prístavby - kúpeľňe na kľúč - kompletné rekonštrukcie bytov, domov Som veľmi flexibilný a zručný mám prax v oblasti 17 rokov. V tejto oblasti som podnikal a pracoval v zahraničí a v tomto pokračujem aj na Slovensku. Zodpovednosť, kvalita, k spokojnosti zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Obklady do kúpeľne

Nízka cena15,00 €/m2
Priemerná cena36,00 €/m2
Vysoká cena60,00 €/m2

Pošlite dopyt 20197 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na obklady do kúpeľne? V tejto kategórii máme 20197 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt