Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Podlahové kúrenie

Ovládanie podlahového vykurovania pomocou zónovej regulácie

Hľadáte kurenára na podlahové kúrenie? V tejto kategórii máme 20 123 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Ovládanie podlahového vykurovania pomocou zónovej regulácie
Podlahové kúrenie

Ovládanie podlahového vykurovania pomocou zónovej regulácie

Požiadavky na vykurovanie a chladenie sú skutočne individuálne. Líšia sa nie len od človeka k človeku, ale samozrejme aj od veľkosti či spôsobu využitia určitej miestnosti. Logicky teda vyplýva, že vykurovať celý priestor domu na konštantnú teplotu nie je ideálnym riešením, a to ani z hľadiska komfortu, ani úspory energie. Prečo teda nevyužiť možnosti, ktoré nám dnešná doba prináša? Vďaka jednoduchému systému zónovej regulácie sa vykurovanie môže stať hospodárnym, flexibilným a efektívnym.

banner

Prečo zónová regulácia?

Regulácia teploty za účelom vytvoriť vhodné podmienky v jednotlivých miestnostiach nie je žiadnou novinkou, každý moderný radiátor je vybavený otočným ventilom, vďaka ktorému si dokážeme manuálne v miestnosti prikúriť, alebo naopak teplotu ubrať. Centrálne vykurovanie za pomoci radiátorov však vo svojej obľúbenosti ustupuje sálavým vykurovacím systémom, predovšetkým podlahovému vykurovaniu, ktoré sa stáva najbežnejším vykurovacím systémom v našich novostavbách.

Okrem mnohých ďalších výhod sa na jeho popularite podpisujú aj nízke prevádzkové náklady. Podlahové vykurovanie navyše výborne funguje so zónovou reguláciou, ktorá môže náklady na vykurovanie znížiť ešte o štvrtinu. Za teplo platíte totiž iba tam, kde ho naozaj potrebujete.

Rozdiel navyše skutočne pocítite „na vlastnej koži“, v kúpeľni si napríklad bez námahy nastavíte príjemných 24°C práve vtedy, keď to potrebujete, zatiaľ čo v spálni Vám postačí 18°C, ideálna teplota pre zdravý spánok. Inteligentná regulácia Vám umožní nastavovať teplotu odkiaľkoľvek pomocou aplikácie, takže na Vás po príchode z práce bude čakať dokonale vyhriata domácnosť. A pokiaľ vykurovanie nechcete mať ustavične na mysli, stačí si pre jednotlivé zóny vytvoriť časový harmonogram a zvyšok už ponechať na technológii.

Ako funguje zónová regulácia? 

Podlahové kúrenie sa obvykle neinštaluje ako jeden celok, ale ako niekoľko okruhov oddelených centrálnym rozdeľovačom. Ten pomocou ventilov rozvádza vodu do jednotlivých okruhov. Pokiaľ však systém obsahuje iba jeden termostat, ako to bolo donedávna typické, teplota je skutočne regulovaná iba v miestnosti, kde sa termostat nachádza a vykurovací systém tak nevyužíva svoj plný potenciál.

Tento problém sa dá vyriešiť zónovou reguláciou – inštaláciou väčšieho množstva termostatov, ktoré domácnosť rozdelia na viacero zón s úplne nezávislým monitorovaním teploty, čo umožňuje rozdielne fungovanie týchto priestorov. Takéto zónovanie si svoje využitie nájde v akomkoľvek prostredí – od malého panelákového bytu, cez rodinný dom až po kancelárske priestory.

Zónovacie systémy si bez problémov poradia aj s dvanástimi rôznymi okruhmi. Centrom zónovej regulácie je riadiaca jednotka, ktorá komunikuje s jednotlivými termostatmi a pokiaľ sa rozhodnete pre „smart“ riešenie, vysiela všetky dôležité informácie zároveň aj do Vášho smartfónu, odkiaľ dokáže taktiež prijímať príkazy.

Výmenou informácií medzi jednotlivými prvkami systému dochádza k efektívnemu otváraniu a zatváraniu ventilov v jednotlivých okruhoch a cirkulácii horúcej vody pre vykurovanie, či dokonca studenej vody, pokiaľ tento systém využívame aj na chladenie. Do traktu sa dajú navyše pridať aj ďalšie prvky, napríklad senzory otvárania okien či senzory pohybu a vibrácií, ktoré umožňujú automatické zapnutie a vypnutie kúrenia v okruhu v závislosti na vonkajších faktoroch a ešte efektívnejšiu úsporu energie. 

Inteligentný systém zónového regulovania sa dá inštalovať nielen v novostavbách, ale aj dodatočne v akejkoľvek domácnosti. 
A pokiaľ si stále nie ste istí, či chcete investovať do nákupu tejto technológie, prečo si ju aspoň nevyskúšať? Sadu od renomovaných výrobcov si môžete prenajať už za cenu okolo 5€ mesačne.  

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti Adelek s.r.o.

Ktoré inteligentné systémy pre domácnosti sa využívajú najčastejšie? Je v tomto smere rozdiel medzi novostavbou a už existujúcim domom?

Zákazníci sa hlavne zaujímajú o ovládanie svietidiel cez mobilné telefóny alebo ovládanie elektrického bojlera na diaľku. V drvivej väčšine ale nakoniec upustia od takýchto plánov najmä kvôli cene. Zatiaľ sme sa ešte nestretli so zákazníkom, ktorý by si dal naprojektovať inteligentné systémy do domovej inštalácie.

Implementovať inteligentné systému do domu vo výstavbe je pre montážnikov komfortnejšie a aj zákazník má čas lepšie si rozvrhnúť a naplánovať jeho predstavy o inteligentnom systéme. 

V existujúcom dome treba niekedy počítať s kompromismi v podobe zásahov do stropu či stien resp. či je to vôbec uskutočniteľné.

Aké výhody má elektrické podlahové kúrenie?
  • Rýchle a rovnomerné vykúrenie miestnosti, v kúpeľniach rýchlejšie odparuje vodu z podlahy a samozrejme pohodlie, že sú chodidlá na teplom podklade.
  • Šetrenie priestoru nakoľko nie sú po stenách povešané radiátory.
  • Relatívne jednoduchá montáž - dostať podlahové rohože, ktoré sa jednoducho rolujú ako koberec s trochou chcenia dokáže uložiť aj laik a elektrikár už len vybaví samotné zapojenie.
  • Cena napr. v porovnaní s teplovodným kúrením v podlahe.
  • Elektrické podlahové kúrenie sa inštaluje priamo do poteru, na ktorý ide dlažba preto odpadanú náklady s materiálom na uloženie teplovodného hada či kúpu kotla. 
  • Ak to dovoľuje situácia je možné do existujúcich domov inštalovať infra vykurovaciu fóliu, ktorá môže ísť priamo pod parkety čiže si pri výmene parkiet rovno namontujete aj kúrenie (samozrejme ak to situácia dovoľuje s malou úpravou elektroinštalácie).
Aký je rozdiel medzi východiskovou a periodickou revíziu inštalácií? Kedy je nutná mimoriadna revízia elektrických inštalácií?

Východisková revízia sa realizuje po ukončení výroby, montáže inštalácie na mieste budúcej prevádzky. Je to prvá odborná prehliadka a odborná skúška (OPaOS) elektrického zariadenia. Po východiskovej skúške plynie lehota, ktorá sa líši vzhľadom na typ a prostredie, v ktorom sa nachádza elektrické zariadenie. Po uplynutí lehoty sa realizuje periodická OPaOS. Viac o lehotách pravidelných revízií a pojmoch k problematike nájdete vo vyhláške 508/2009 Z.z.

Mimoriadna revízia na elektrickej inštalácii alebo bleskozvode sa robí v prípade, že majiteľ objektu alebo osoba poverená výkonom dozoru spochybní predtým vykonanú revíziu a vyžaduje zopakovať OPaOS skôr ako uplynie lehota do ďalšej OPaOS. Mimoriadna revízia bleskozvodu môže byť aj v prípade úderu blesku do objektu alebo v prípade poškodenia sústavy ochrany pred bleskom, kedy je potrebná rozsiahlejšia oprava. 

Spoločnosť Adelek s.r.o. - špecialisti na elektroinštalácie domov a bytov, realizácie bleskozvodov, vytyčovanie sietí a iné elektroinštalačné služby

autor: Natália

Oct 25, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20 123 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie, kurenári

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní...Zobraziť viac

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie...Zobraziť viac

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty...Zobraziť viac

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

#
#
#
Zadať dopyt

Peter J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Inštalácia vodovodnej batérie, umývadla

15 rokov praxe voda,kúrenie,kanalizácia,plyn Čistenie kanalizácie tlakom vody do priemeru 125mm-20m Kamera do kanalizácie do 5m

#
#
#
Zadať dopyt

Marek Z.

Živnostník
Záhradné
4,9

Vodár, inštalatér

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor P.

Živnostník
Kolta
4,9

Murárske práce, murár

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by...Zobraziť viac

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by sa nedal realizovat

#
#
#
Zadať dopyt

Martin L.

Živnostník
Prešov
4,9

Elektrikár

Elektrikárske práce - zapájanie zásuviek, svetiel, rozvádzačov, spotrebičov, termostatov. Pokládka plávajúcej podlahy, pokládka elektrického kúrenia.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš B.

Firma
Bratislava
4,8

Vodár, inštalatér

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov...Zobraziť viac

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov a budovaní dôveryhodnej firmi, ktoru chcem odovzdať synovi.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomas M.

Živnostník
Trnava
4,8

Čistenie klimatizácie

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR...Zobraziť viac

Poskytujem kompletne instalaterske prace vratane dezinfekcie a cistenia klimatizacii a rekuperacii. Pracoval som na projektoch vystavby halovych objektov v ČR a SR, narodny futbalovy stadion v Bratislave atd... Akceptujem platbu v BTC.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie, kurenári

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš Š.

Živnostník
Bratislava
4,7

Plynár

VODA-PLYN-KURENIE-ODPAD-MONTAZ KOTLOV-REVIZIE KOTLOV-PODLAHOVE KURENIE-KOMPLETAZE KUPELNY....................................ROZNE OPRAVY PRI HAVARIACH VODY PLYNU

#
#
#
Zadať dopyt

Myroslav L.

Firma
Bratislava
4,5

Vodár, inštalatér

Dobrý deň alebo večer drahé zákazníci, som vodo-instalater z 13 ročnou praxou. Prácu som zdedil po otcovi. Mám momentálne 34...Zobraziť viac

Dobrý deň alebo večer drahé zákazníci, som vodo-instalater z 13 ročnou praxou. Prácu som zdedil po otcovi. Mám momentálne 34 rokov rád vám pomôžem z vašimi problémami, a rešim všetko v krátkom čase. Z pozdravom váš vodár Miroslav Lovha.🙂 Ešte mozeme vam spravit rozne obklady, dlažby a kompleknu rekonstrukciý kupelne.

#
#
#
Zadať dopyt

Robo H.

Firma
Bratislava
4,5

Vodár, inštalatér

Ponukam vodoinštalačne prace a kurenarske prace, vymena radiatorov, baterii, podomietkovych systemov, havarijna sluzba, prerabky kupelni, stavebny dozor.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Podlahové kúrenie

Nízka cena16,90 €/m2
Priemerná cena20,70 €/m2
Vysoká cena30,00 €/m2

Pošlite dopyt 20123 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na podlahové kúrenie? V tejto kategórii máme 20 123 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt