Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Obnova a rekonštrukcia

Plánovanie harmonogramu renovácie

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 19 850 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Plánovanie harmonogramu renovácie
Obnova a rekonštrukcia

Plánovanie harmonogramu renovácie

Spísanie organizovaného plánu je kľúčom k dokončeniu renovácie včas a v rámci rozpočtu. Ako ho však pripraviť a čo sa stane, ak sa veci nepodarí rozbehnúť? V nasledujúcom článku sa na to pozrieme bližšie.

Každý projekt stavby domu je jedinečný, ale plánovanie renovácie vyžaduje iný prístup, ako keď staviate novú nehnuteľnosť od nuly - hlavne preto, že pracujete na už existujúcej štruktúre, ktorá už má svoje individuálne chodníky. Trik na založenie hladkého projektu spočíva v porozumení toho, čo je potrebné urobiť kedy, a v komunikácii s vašimi odborníkmi, keď dôjde k oneskoreniu. Pri plánovaní harmonogramu nezabudnite na niekoľko dôležitých vecí.

Byť pripravený

Pozerajte sa na projekt ako na celok a majte spísané jasné poradie úloh. Popremýšľajte, či má zmysel zaoberať sa vždy jednou miestnosťou (to by mohlo byť, ak budete počas prác bývať v dome). Alebo je škála dostatočne rozsiahla na to, aby ste sa rozhodli pre celý dom? Pravdepodobne by to bolo tak, ak robíte veľké štrukturálne úpravy a všade meníte rozvody.

Možno by vám viac vyhovovalo, aby ste robili niekoľko častí domu súčasne, pretože napríklad máte rovnaké podlahy v dvoch izbách a susednej chodbe.

Prvá vec, ktorú musíte v rozvrhu uprednostniť, sú všetky práce, ktoré zabránia ďalšiemu poškodeniu. Každá budova sa časom prirodzene opotrebúva, ale ak je nehnuteľnosť nejaký čas prázdna, bude pravdepodobne potrebovať viac ako len estetickú úpravu. Riešenie hlavných štrukturálnych problémov, ako sú zhnité krovy a vlhkosť, by malo byť na prvom mieste v zozname.

Medzi ďalšie bežné problémy, na ktoré si treba dať pozor, patria nesprávne špecifikované výrobky, ktoré nainštalovali predchádzajúci vlastníci a ktoré v skutočnosti poškodzujú budovu. Jedným z kľúčových príkladov je miesto, kde boli plastové okná namontované tak, aby nahradili pôvodné drevené jednotky bez náležitého zváženia prekladov. To by mohlo destabilizovať steny, ktoré by teraz bolo treba opraviť.

Pamätajte, že dom musí byť zabezpečený proti vlhkosti, skôr ako sa začnete sústrediť na vnútorné práce (budú zničené, ak budova nebude suchá). 

Pochopte prácu

Vždy je najlepšie hovoriť s profesionálmi, aby ste zistili, aké rozsiahle budú jednotlivé úlohy. Nemá zmysel plánovať elektrikárovi prácu na pár dní, iba aby sa otočil a povedal vám, že dom potrebuje úplné prepájanie, a práca je preto oveľa väčšia (a nákladnejšia), ako ste plánovali.

Ďalším trikom, ako udržať veci podľa plánu, je zabezpečiť, aby ste presne pochopili, čo a kedy každá činnosť potrebuje. Po dokončení časti svojej práce by ste sa s nimi mali presne dohodnúť, kedy sa vrátia na miesto, a aké úlohy očakávajú, že budú dokončené do času, keď sa vrátia.

Nezabudnite, že budete musieť dodržiavať stavebné predpisy. Je to len ďalší príklad toho, prečo je zásadný rozhovor s tými správnymi odborníkmi a prípadne so zaistením kontroly pred vykonaním práce - nechcete robiť veci spätne.

Prijmite fakt, že sa môže stať niečo nečakané

Pri renovácii máte do činenia so starou budovou, ktorá dokáže ukázať problémy, ktoré nikto nečakal. Každý veľký projekt je navyše vydaný na milosť a nemilosť napríklad aj počasiu a obdobiu, v ktorom rekonštrukciu plánujete. Pripravte sa na to, že to nakoniec bude trvať dlhšie, ako bolo plánované.

Majitelia domov často zdôrazňujú, že oneskorenia jedného obchodu sa odrazili na ďalšom, takže sú frustrovaní, ak ďalší dodávateľ nemôže byť na mieste, keď je to potrebné, pretože má inú prácu. To, čo sa tu môžeme naučiť, je pochopiť dodacie lehoty dostupnosti obchodov súčasne s odhadom rozsahu projektu a tým, ako dlho budú trvať práce. 

Komunikácia s ľuďmi pracujúcimi vo vašom dome je zásadná, najmä ak sa zmení časovanie. Väčšina dodávateľov chápe, že sa veci stávajú, a preto sa pokúsi začleniť do svojho harmonogramu nejaké nepredvídané udalosti.

Základný harmonogram prác
Každý projekt renovácie je jedinečný, ale existuje určitá následnosť prác, ktorá má zmysel, aby sa práce dokončovali čo najefektívnejšie. Tu je typický akčný plán, ktorým sa riadi veľa schém:

1. Demolácie a opravy stavieb
Skôr ako budete môcť začať, musíte sa ubezpečiť, že budova je štrukturálne zdravá. Práce v tejto počiatočnej fáze siahajú od odstránenia starých rozšírení, ktoré sa majú vymeniť, až po opravu krovov, stabilizáciu stien a riešenie problémov so zlým vlhkom.

2. Vodotesné a vonkajšie povrchové úpravy
Patria sem všetky opravy strešnej krytiny, vonkajších stien, dverí a okien. Akonáhle je vonkajšia strecha úplne tesná, mali by ste mať pekný suchý domov, aby ste mohli začať zvnútra. Teraz by sa mali dokončiť aj všetky úpravy fasády, napríklad nový obklad alebo omietka. V závislosti od povahy vášho projektu to môže prebiehať súčasne s niektorými z prvých opráv.

3. Prvá oprava
To je prípad, keď je nainštalované všetko, aby bol váš domov bezproblémový. Uskutočňujú sa tu práce, ako sú vŕtanie do stien, ako aj montáž potrubí, káblov, izolácie a kotla.

4. Omietanie
Po dokončení všetkých prác vo vnútri stien a podláh môžete začať s dekoráciou a omietkou a maľovaním - začnite stropom, aby boli povrchové úpravy inde hladké.

5. Druhá oprava
V tomto okamihu sa začnú formovať vaše interiéry, keď budete prispôsobovať prvky, s ktorými budete každodenne prichádzať do styku. Týka sa to kuchýň, svietidiel a sanitárneho vybavenia. Kotol a vykurovací systém budú tiež uvedené do prevádzky (zapnuté a certifikované). Dajú sa položiť podlahové dlaždice a drevené podlahy, najmä ak chcete, aby povrch prešiel pod kuchynské skrinky. Bude však potrebné ich chrániť, kým budú pokračovať ďalšie práce.

6. Dokončenie a dekorovanie
Všetko, čo by sa mohlo počas predchádzajúcich etáp poškodiť, by malo byť napravené - vrátane maľovania, tapetovania, nanášania soklových líšt a montáže nových kobercov. Schodiská sa zvyknú vkladať aj v tejto neskoršej fáze, aby sa zabezpečilo, že nebudú zničené počas dokončovania potenciálne zložitejších úloh.

7. Zachytenie problémov včas
Postupne ste si všimli nejaké problémy, ale toto je vaša posledná šanca skontrolovať, či neexistujú žiadne problémy alebo oblasti, kde kvalita nie je taká, ako ste sa dohodli so svojimi majstrami. To je prípad, keď sa oplatí ujasniť si, kto je za čo zodpovedný a akú úroveň dokončenia očakávate hneď od začiatku schémy.

Oneskorenia sú bežné a nie vždy sú vinou jednotlivca. Napríklad zlé počasie je niečo, čo je ťažké vopred zohľadniť. Možno to znamená, že nemôžete získať základy svojho rozšírenia, pretože napríklad už niekoľko týždňov prší.

To je nepríjemné, pretože to bude mať vplyv na celý váš budúci rozvrh, ale tiež to nie je chybou nikoho. Do vašich plánov sa dá zapracovať trochu zmyslu pre sezónnosť - ak budete kopať v januári, pravdepodobne narazíte na viac problémov, ako keby ste robili rovnakú prácu v júni.

Dodacie lehoty

Ďalšou kľúčovou prioritou je zabezpečiť, aby materiály dorazili v pravý čas. Vezmime si napríklad okná - na jednej strane sú to robustné predmety, takže je ťažké nájsť miesto na ich uloženie na mieste, ak sú dodané skôr, ako sa dajú namontovať; na druhej strane veľa ďalších úloh nemožno dokončiť, kým nie sú na svojom mieste, takže ak prídu príliš neskoro, určite to ovplyvní váš rozvrh.

Táto záležitosť je notoricky známa pre zastavenie projektov, takže si to správne načasujte a uistite sa, že výrobca môže dodať jednotky presne vtedy, keď ich potrebujete.

Dodacia lehota je pri každom produkte dôležitá - výroba niektorých trvá dlhšie ako iných, alebo len nie sú na sklade, takže pri zadávaní nezabudnite na tieto veci. Pamätajte, že výroba výrobkov na mieru trvá vždy dlhšie ako pri štandardne dodávaných produktoch.

Porozumejte teda dodacej dobe dodávateľa od nákupu po dodanie a uvedomte si, že niektoré komponenty si možno budete musieť objednať mesiace skôr, než ich budete potrebovať.

Reakcia na zmeny

Majte na pamäti, že bez ohľadu na to aký máte plán, sa veci môžu postupne meniť - a to preto, že vždy, keď sa jeden obchod oneskorí o deň, alebo niečo nie je doručené presne vtedy, keď to potrebujete, má to efekt na všetky ostatné práce. V zásade sa pripravte na to, že musíte byť flexibilní.

Niektorí ľudia radi používajú organizátory a tabuľky plánovania projektu. Tie vám umožňujú určiť, koľko času budú trvať rôzne fázy a kedy je potrebné vykonať konkrétne práce. 

Kde budete zatiaľ bývať? 

Bývanie vo vašom dome, kým prebehne veľká rekonštrukcia, má svoje výhody. Budete mať prehľad o tom, ako prebiehajú práce, a tiež o tom, kto a kedy je na mieste. Ak bývate v dome, je pravdepodobné, že budete môcť žiť iba v časti nehnuteľnosti a pohybovať sa tak, ako sa bude pracovať na rôznych častiach domu. 

Domácnosť musí byť udržiavaná v čistote, aby bolo zaistené, že je pre vás a vašu rodinu bezpečná. Majte však na pamäti, že bez ohľadu na to, ako dobre si upratujete, bude v nej pravdepodobne stále prach. To nie je celkom taká výzva, ak nežijete v dome, takže si uvedomte, že to zožerie nejaký ten čas. 

Alternatívou môže byť, že sa na chvíľu z nehnuteľnosti vysťahujete, či už počas celej prerábky alebo iba počas veľkých štrukturálnych zmien. Možno máte šťastie, že máte nablízku priateľov alebo príbuzných, s ktorými môžete zostať; ak nie, budete musieť do rozpočtu zahrnúť náklady na prenájom. 

autor: Jozef

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 31 720 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0

Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0

Maliar, Maliarske práce

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Igor T.

Firma
Modra
4,9

Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Daniel P.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové práce v rámci záhradnej starostlivosti. Kosenie Výsadba a rezanie rastlín a stromov Terénne úpravy Realizácia záhrad na kľúč Údržba Čistiace práce a odpratávanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Obnova a rekonštrukcia

Nižšia cena12,00 €/hod
Priemerná cena15,00 €/hod
Vyššia cena20,00 €/hod

Pošlite dopyt 31720 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 19 850 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt