Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia a renovácia

Plánovanie harmonogramu renovácie

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 25187 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Plánovanie harmonogramu renovácie
Rekonštrukcia a renovácia

Plánovanie harmonogramu renovácie

Spísanie organizovaného plánu je kľúčom k dokončeniu renovácie včas a v rámci rozpočtu. Ako ho však pripraviť a čo sa stane, ak sa veci nepodarí rozbehnúť? V nasledujúcom článku sa na to pozrieme bližšie.

Každý projekt stavby domu je jedinečný, ale plánovanie renovácie vyžaduje iný prístup, ako keď staviate novú nehnuteľnosť od nuly - hlavne preto, že pracujete na už existujúcej štruktúre, ktorá už má svoje individuálne chodníky. Trik na založenie hladkého projektu spočíva v porozumení toho, čo je potrebné urobiť kedy, a v komunikácii s vašimi odborníkmi, keď dôjde k oneskoreniu. Pri plánovaní harmonogramu nezabudnite na niekoľko dôležitých vecí.

Byť pripravený

Pozerajte sa na projekt ako na celok a majte spísané jasné poradie úloh. Popremýšľajte, či má zmysel zaoberať sa vždy jednou miestnosťou (to by mohlo byť, ak budete počas prác bývať v dome). Alebo je škála dostatočne rozsiahla na to, aby ste sa rozhodli pre celý dom? Pravdepodobne by to bolo tak, ak robíte veľké štrukturálne úpravy a všade meníte rozvody.

Možno by vám viac vyhovovalo, aby ste robili niekoľko častí domu súčasne, pretože napríklad máte rovnaké podlahy v dvoch izbách a susednej chodbe.

Prvá vec, ktorú musíte v rozvrhu uprednostniť, sú všetky práce, ktoré zabránia ďalšiemu poškodeniu. Každá budova sa časom prirodzene opotrebúva, ale ak je nehnuteľnosť nejaký čas prázdna, bude pravdepodobne potrebovať viac ako len estetickú úpravu. Riešenie hlavných štrukturálnych problémov, ako sú zhnité krovy a vlhkosť, by malo byť na prvom mieste v zozname.

Medzi ďalšie bežné problémy, na ktoré si treba dať pozor, patria nesprávne špecifikované výrobky, ktoré nainštalovali predchádzajúci vlastníci a ktoré v skutočnosti poškodzujú budovu. Jedným z kľúčových príkladov je miesto, kde boli plastové okná namontované tak, aby nahradili pôvodné drevené jednotky bez náležitého zváženia prekladov. To by mohlo destabilizovať steny, ktoré by teraz bolo treba opraviť.

Pamätajte, že dom musí byť zabezpečený proti vlhkosti, skôr ako sa začnete sústrediť na vnútorné práce (budú zničené, ak budova nebude suchá). 

Pochopte prácu

Vždy je najlepšie hovoriť s profesionálmi, aby ste zistili, aké rozsiahle budú jednotlivé úlohy. Nemá zmysel plánovať elektrikárovi prácu na pár dní, iba aby sa otočil a povedal vám, že dom potrebuje úplné prepájanie, a práca je preto oveľa väčšia (a nákladnejšia), ako ste plánovali.

Ďalším trikom, ako udržať veci podľa plánu, je zabezpečiť, aby ste presne pochopili, čo a kedy každá činnosť potrebuje. Po dokončení časti svojej práce by ste sa s nimi mali presne dohodnúť, kedy sa vrátia na miesto, a aké úlohy očakávajú, že budú dokončené do času, keď sa vrátia.

Nezabudnite, že budete musieť dodržiavať stavebné predpisy. Je to len ďalší príklad toho, prečo je zásadný rozhovor s tými správnymi odborníkmi a prípadne so zaistením kontroly pred vykonaním práce - nechcete robiť veci spätne.

Prijmite fakt, že sa môže stať niečo nečakané

Pri renovácii máte do činenia so starou budovou, ktorá dokáže ukázať problémy, ktoré nikto nečakal. Každý veľký projekt je navyše vydaný na milosť a nemilosť napríklad aj počasiu a obdobiu, v ktorom rekonštrukciu plánujete. Pripravte sa na to, že to nakoniec bude trvať dlhšie, ako bolo plánované.

Majitelia domov často zdôrazňujú, že oneskorenia jedného obchodu sa odrazili na ďalšom, takže sú frustrovaní, ak ďalší dodávateľ nemôže byť na mieste, keď je to potrebné, pretože má inú prácu. To, čo sa tu môžeme naučiť, je pochopiť dodacie lehoty dostupnosti obchodov súčasne s odhadom rozsahu projektu a tým, ako dlho budú trvať práce. 

Komunikácia s ľuďmi pracujúcimi vo vašom dome je zásadná, najmä ak sa zmení časovanie. Väčšina dodávateľov chápe, že sa veci stávajú, a preto sa pokúsi začleniť do svojho harmonogramu nejaké nepredvídané udalosti.

Základný harmonogram prác
Každý projekt renovácie je jedinečný, ale existuje určitá následnosť prác, ktorá má zmysel, aby sa práce dokončovali čo najefektívnejšie. Tu je typický akčný plán, ktorým sa riadi veľa schém:

1. Demolácie a opravy stavieb
Skôr ako budete môcť začať, musíte sa ubezpečiť, že budova je štrukturálne zdravá. Práce v tejto počiatočnej fáze siahajú od odstránenia starých rozšírení, ktoré sa majú vymeniť, až po opravu krovov, stabilizáciu stien a riešenie problémov so zlým vlhkom.

2. Vodotesné a vonkajšie povrchové úpravy
Patria sem všetky opravy strešnej krytiny, vonkajších stien, dverí a okien. Akonáhle je vonkajšia strecha úplne tesná, mali by ste mať pekný suchý domov, aby ste mohli začať zvnútra. Teraz by sa mali dokončiť aj všetky úpravy fasády, napríklad nový obklad alebo omietka. V závislosti od povahy vášho projektu to môže prebiehať súčasne s niektorými z prvých opráv.

3. Prvá oprava
To je prípad, keď je nainštalované všetko, aby bol váš domov bezproblémový. Uskutočňujú sa tu práce, ako sú vŕtanie do stien, ako aj montáž potrubí, káblov, izolácie a kotla.

4. Omietanie
Po dokončení všetkých prác vo vnútri stien a podláh môžete začať s dekoráciou a omietkou a maľovaním - začnite stropom, aby boli povrchové úpravy inde hladké.

5. Druhá oprava
V tomto okamihu sa začnú formovať vaše interiéry, keď budete prispôsobovať prvky, s ktorými budete každodenne prichádzať do styku. Týka sa to kuchýň, svietidiel a sanitárneho vybavenia. Kotol a vykurovací systém budú tiež uvedené do prevádzky (zapnuté a certifikované). Dajú sa položiť podlahové dlaždice a drevené podlahy, najmä ak chcete, aby povrch prešiel pod kuchynské skrinky. Bude však potrebné ich chrániť, kým budú pokračovať ďalšie práce.

6. Dokončenie a dekorovanie
Všetko, čo by sa mohlo počas predchádzajúcich etáp poškodiť, by malo byť napravené - vrátane maľovania, tapetovania, nanášania soklových líšt a montáže nových kobercov. Schodiská sa zvyknú vkladať aj v tejto neskoršej fáze, aby sa zabezpečilo, že nebudú zničené počas dokončovania potenciálne zložitejších úloh.

7. Zachytenie problémov včas
Postupne ste si všimli nejaké problémy, ale toto je vaša posledná šanca skontrolovať, či neexistujú žiadne problémy alebo oblasti, kde kvalita nie je taká, ako ste sa dohodli so svojimi majstrami. To je prípad, keď sa oplatí ujasniť si, kto je za čo zodpovedný a akú úroveň dokončenia očakávate hneď od začiatku schémy.

Oneskorenia sú bežné a nie vždy sú vinou jednotlivca. Napríklad zlé počasie je niečo, čo je ťažké vopred zohľadniť. Možno to znamená, že nemôžete získať základy svojho rozšírenia, pretože napríklad už niekoľko týždňov prší.

To je nepríjemné, pretože to bude mať vplyv na celý váš budúci rozvrh, ale tiež to nie je chybou nikoho. Do vašich plánov sa dá zapracovať trochu zmyslu pre sezónnosť - ak budete kopať v januári, pravdepodobne narazíte na viac problémov, ako keby ste robili rovnakú prácu v júni.

Dodacie lehoty

Ďalšou kľúčovou prioritou je zabezpečiť, aby materiály dorazili v pravý čas. Vezmime si napríklad okná - na jednej strane sú to robustné predmety, takže je ťažké nájsť miesto na ich uloženie na mieste, ak sú dodané skôr, ako sa dajú namontovať; na druhej strane veľa ďalších úloh nemožno dokončiť, kým nie sú na svojom mieste, takže ak prídu príliš neskoro, určite to ovplyvní váš rozvrh.

Táto záležitosť je notoricky známa pre zastavenie projektov, takže si to správne načasujte a uistite sa, že výrobca môže dodať jednotky presne vtedy, keď ich potrebujete.

Dodacia lehota je pri každom produkte dôležitá - výroba niektorých trvá dlhšie ako iných, alebo len nie sú na sklade, takže pri zadávaní nezabudnite na tieto veci. Pamätajte, že výroba výrobkov na mieru trvá vždy dlhšie ako pri štandardne dodávaných produktoch.

Porozumejte teda dodacej dobe dodávateľa od nákupu po dodanie a uvedomte si, že niektoré komponenty si možno budete musieť objednať mesiace skôr, než ich budete potrebovať.

Reakcia na zmeny

Majte na pamäti, že bez ohľadu na to aký máte plán, sa veci môžu postupne meniť - a to preto, že vždy, keď sa jeden obchod oneskorí o deň, alebo niečo nie je doručené presne vtedy, keď to potrebujete, má to efekt na všetky ostatné práce. V zásade sa pripravte na to, že musíte byť flexibilní.

Niektorí ľudia radi používajú organizátory a tabuľky plánovania projektu. Tie vám umožňujú určiť, koľko času budú trvať rôzne fázy a kedy je potrebné vykonať konkrétne práce. 

Kde budete zatiaľ bývať? 

Bývanie vo vašom dome, kým prebehne veľká rekonštrukcia, má svoje výhody. Budete mať prehľad o tom, ako prebiehajú práce, a tiež o tom, kto a kedy je na mieste. Ak bývate v dome, je pravdepodobné, že budete môcť žiť iba v časti nehnuteľnosti a pohybovať sa tak, ako sa bude pracovať na rôznych častiach domu. 

Domácnosť musí byť udržiavaná v čistote, aby bolo zaistené, že je pre vás a vašu rodinu bezpečná. Majte však na pamäti, že bez ohľadu na to, ako dobre si upratujete, bude v nej pravdepodobne stále prach. To nie je celkom taká výzva, ak nežijete v dome, takže si uvedomte, že to zožerie nejaký ten čas. 

Alternatívou môže byť, že sa na chvíľu z nehnuteľnosti vysťahujete, či už počas celej prerábky alebo iba počas veľkých štrukturálnych zmien. Možno máte šťastie, že máte nablízku priateľov alebo príbuzných, s ktorými môžete zostať; ak nie, budete musieť do rozpočtu zahrnúť náklady na prenájom. 

autor: Jozef

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25187 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Robert J.

Firma
Bratislava
5,0

Povrchové úpravy

Kvalitné práce a zodpovedne, čistota Dlhodobá prax v remesle Rekonštrukcie bytov. Maliarske práce,sadrokartony, stierky, nátery Búracie práce mladý profesionálny chlap zaručenou prácou..........

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel Š.

Živnostník
Liptovský Trnovec
5,0

Odvoz odpadu

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných...Zobraziť viac

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných strojov , Vykopove prace Minibagrom

#
#
#
Zadať dopyt

Rastislav B.

Živnostník
Hrabovčík
5,0

Dlažba na terasu

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich...Zobraziť viac

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich zákazníkov chceme len to najlepšie

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

#
#
#
Zadať dopyt

Kubota M.

Živnostník
Mojzesovo
4,9

Stavebné práce

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH...Zobraziť viac

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH PRIESTOROCH,HĹBKA VÝKOPU JE 1,7m (mimoosē kopanie).REALIZUJEM VÝKOPY BAZÉNOV,SEPTIKOV,INŹ.SIETÍ,ELEK.VODA,PLYN,ZÁK LADY PLOTOV,BUDOV,TRATIVODY,OBKOPAVANIE VLHKÝCH BUDOV.....MINIBAGRIK JE NA GUMOVÝCH PÁSOCH TÝM JE ŠETRNÝ TRÁVNIKOM DLAŹBÁM...BÁGRIK JE VHODNÝ AJ NA PRÁCU V INTERIÈRI..cena prace dohodou. LEPŠIE MALÝ BÁGRIK AKO VEĽKÁ LOPATA.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

IN I.

Živnostník
Žilina
4,9

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané...Zobraziť viac

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané vytvoríme Vám to, čo si vymyslíte. Pretvoríme Váš interiér aby nebol nudný, nemoderný a aby ste sa v ňom cítili ako doma. Chceme aby Váš interiér bol „In“ v tejto dobe. Preto vystupujeme pod značkou IN – IN.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef F.

Firma
Koniarovce
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia...Zobraziť viac

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia - voda, elektrika - podlahy - buracie práce - prestavby, prístavby - kúpeľňe na kľúč - kompletné rekonštrukcie bytov, domov Som veľmi flexibilný a zručný mám prax v oblasti 17 rokov. V tejto oblasti som podnikal a pracoval v zahraničí a v tomto pokračujem aj na Slovensku. Zodpovednosť, kvalita, k spokojnosti zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,8

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia a renovácia

Nízka cena12,00 €/hod
Priemerná cena15,00 €/hod
Vysoká cena20,00 €/hod

Pošlite dopyt 25187 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte poskytovateľa na rekonštrukciu a renováciu? V tejto kategórii máme 25187 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt