Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Architekt, architektúra

Plánujete prerábku? Oslovte bytového architekta a ušetrite čas aj financie

Hľadáte architekta na architektonický návrh? V tejto kategórii máme 13 278 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Plánujete prerábku? Oslovte bytového architekta a ušetrite čas aj financie
Architekt, architektúra

Plánujete prerábku? Oslovte bytového architekta a ušetrite čas aj financie

Každý kto sa chystá prerobiť svoj byt alebo dom má určitú predstavu, ako by mal vo finále vyzerať. No ako sa k tomu dopracovať? Ako zladiť nábytok a podlahu? Kam umiestniť pohovku? Kde namontovať televíziu? Ako usporiadať kuchynskú linku, aby bola dostatočne veľká a mala dostatok úložného priestoru? Bude lepšia vaňa alebo sprchovací kút? Kde umiestniť práčku alebo sušičku? Týmito otázkami ste sa počas rekonštrukcie určite zaoberali, no našli ste odpovede?

Ak si naozaj neviete rady, obráťte sa na odborníka – bytového architekta. Ten vám vďaka vašej predstave a jeho skúsenostiam vypracuje originálny projekt, ktorý bude spĺňať všetky vaše požiadavky a vy sa budete vo svojom novo zrekonštruovanom byte alebo dome cítiť jednoducho fantasticky. A že je vaša predstavivosť na bode mrazu? Tak to sa teda posaďte, pretože v dnešnej dobe je možné si projekt bytu od architekta pozrieť aj vo virtuálnej realite ale o tom neskôr.

Ako na návrh interiéru?

Pre správny návrh je potrebné mať aspoň akú-takú predstavu o tom, ako by mal váš byt po rekonštrukcii vyzerať. Máte radi rustikálny štýl alebo skôr niečo moderné? Chcete čierny nábytok? Bude sa meniť aj dispozícia bytu? To je len zopár otázok, na ktoré sa vás bude architekt pred začatím projektu pýtať. Preto je dobré sa na nich vopred pripraviť.

Skúste si pozrieť na internete rôzne obrázky alebo fotky. Architekt sa vás tiež opýta na vaše finančné možnosti a na to, koľko chcete do rekonštrukcie investovať. Podľa toho potom vie vybrať vhodný nábytok, kuchynskú linku, sanitu do kúpeľne tak, aby váš rozpočet neprekročil. 

Bude sa meniť dispozícia bytu?

Mnoho starých bytov má nevhodnú dispozíciu. Kuchyne sú malé a oddelené od zvyšku bytu. V dnešnej dobe si preto ľudia malé kuchyne otvárajú a spájajú s obývačkou. Zväčšovať chcú tiež aj kúpeľňu, keďže do väčšiny pôvodných kúpeľní nebola plánovaná práčka.

Dajte si však pozor na to, že keď búrate steny, je potrebné stavebné povolenie, ktoré vám príslušný úrad vydá na základe projektu od architekta. V tehlových bytových domoch to nepredstavuje veľký problém, no v paneláku to problém je. Tam je potrebný aj posudok od statika.

Aký je postup pri realizácií projektu rekonštrukcie?

  1. prvé stretnutie – na prvom stretnutí bude od vás architekt zisťovať vaše predstavy a preferencie, prezrie si danú nehnuteľnosť, vy mu vtedy môžete poslať alebo ukázať pár fotografií, ktoré vás zaujali
  2. pôdorys a dispozícia – architekt si priestor presne zameria a navrhne dispozičné zmeny, na ktoré je pri kompletnej rekonštrukcii ideálny čas. Zameraný pôdorys potom architekt prevedie do digitálneho formátu, aby s ním mohol ďalej pracovať.
  3. návrh interiéru – v tomto bode rieši architekt základný dizajn priestoru, ktorý zahŕňa použité materiály, farbu, rozmiestnenie nábytku, kúpeľne a kuchyne. Hotový projekt vám dodá v 3D vizualizácií.
  4. realizácia projektu – architekt vytvorí projektovú dokumentáciu, ktorá je v podstate návodom pre stavebnú firmu. Na základe dokumentácie sa budú stavať nové priečky, osádzať nové rozvody elektriny a vody a inštalovať obklady, dlažby a sanita.

Koľko stojí návrh interiéru?

Cena za projekt rekonštrukcie od architekta sa väčšinou vypočíta na základe rozlohy daného objektu. Vo všeobecnosti sa cena pohybuje niekde okolo 10€ za m2. Verte však, že vám to pri samotnej rekonštrukcii ušetrí mnoho peňazí, pretože architekt má skúsenosti a vie ako na to, aby rekonštrukcia prebehla hladko a vám nevznikli žiadne neplánované náklady.

Návrh interiéru od skúseného architekta je veľmi nápomocný pri každej rekonštrukcii. Verte, že sa vám oplatí do toho investovať. A že si neviete predstaviť, ako bude váš byt po rekonštrukcii vyzerať na základe 3D vizualizácie? Skúste nájsť architekta, ktorý ponúka virtuálnu realitu, ktorá vám významne pomôže k dotvoreniu celkového obrazu. Na oči si dáte špeciálne okuliare a vďaka ním uvidíte váš byt po rekonštrukcii v plnej veľkosti. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Ing. Michala Strmeňa zo spoločnosti 3HSTUDIO

Ako funguje virtuálna realita v oblasti stavebníctva?

Virtuálna realita je prostredie ktoré je vytvorené za pomoci výpočtových technológií a simuluje skutočnosť. V oblasti stavebníctva to znamená že pokiaľ máme 3D model objektu môžeme si ho prezrieť v reálnych rozmeroch.

Načo slúži virtuálna realita v oblasti stavebníctva?

Vďaka zobrazeniu objektu vo virtuálnej realite je možné vidieť stavbu už od vypracovania štúdie, tým pádom má investor možnosť doladiť návrh presne podľa jeho predstáv. Pri stavbách ktoré sú podrobne vymodelované v 3D prostredí je možnosť vidieť trasovanie jednotlivých inštalácií a tak sa vyhnúť ich kolíziám. Tak isto predstaviť si dom v konkrétnom osadení na pozemku je výhodou.

Aké sú hlavné výhody virtuálnej reality pri nehnuteľnostiach?

Počas nášho pôsobenia sme postrehli, že nie každý si vie predstaviť objekt v jeho skutočných rozmeroch. Nakoľko chceme naším klientom poskytnúť čo najlepšie služby a docieliť ich spokojnosť aj po zrealizovaní stavby, ponúkame im možnosť si prezrieť ich nový domov prostredníctvom virtuálnej reality.

Táto služba je vhodná aj pre developerov, ktorí majú záujem predstaviť nehnuteľnosť budúcim vlastníkom ešte pred jej dokončením prostredníctvom virtuálnej reality. Takže za najväčšiu výhodu, ktorú prináša virtuálna realita v oblasti nehnuteľností, považujeme možnosť vidieť výsledok, ešte pred tým ako dostane hmotné rozmery.  

Spoločnosť 3HSTUDIO - špecialisti na návrhy domov, ktorí z vašich predstáv o bývaní vytvoria návrh funkčného a pohodlného bývania

autor: Natália

Dec 16, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 16 661 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jana D.

Živnostník
Žarnovica
5,0

Interiérový dizajn

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0

Interiérový dizajn

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

H S.

Firma
Prestavlky
5,0

Rekonštrukcia bytu

Stavebná firma špecifikujúca sa na výstavba pasívnych domov, rekonštrukcie , stavebné poradenstvo, zhotovovanie projektovej dokumentácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9

Interiérový dizajn

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Anastasiia D.

Firma
Bratislava
4,9

Interiérový dizajn

Som interiérový dizajnér. Viem, ako urobiť nielen krásny dizajn, ale aj tak, aby bol pohodlný. Ak chcete vidieť viac mojich prác, navštívte moje portfólio:http://.... Aj z tej najmenšej miestnosti môžem vytvoriť nezabudnuteľný priestor.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Timea F.

Firma
Košice
4,9

Interiérový dizajn

Vypracovanie 3D vizualizácií interiérov- bytov, rodinných domov, kancelárskych priestorov, reštaurácií, 3D vizualizácia určená na prezentáciu bytu na podporu predaja alebo prezentácie výrobku, nábytku. Vypracujem Vám návrh na mieru podľa Vašich predstáv. Pomocou 3D grafického programu vytvorím 3D objekty, materiály, textúry, potom nasleduje osvetlenie scény. Následne sa vytvoria fotorealistické zábery pomocou renderovania- čiže tvorba obrazu. Doba dodania: 1-2 týždne, od dodania všetkých podkladov, od potvrdenia začatia prác a uhradenia zálohovej faktúry. Projekty posudzujeme individuálne podľa náročnosti zadania.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

T S.

Firma
Trnava
4,2

Rekonštrukcia bytu

Kompletné extrierové a interiérové práce, obklady, dlažby, ploty, zateplenie fasády, malé stavby, malovky, prerábky bytov, vizualizácie, elektrika a pod.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Architekt, architektúra

Nižšia cena8,00 €/m2
Priemerná cena14,80 €/m2
Vyššia cena24,00 €/m2

Pošlite dopyt 16661 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte architekta na architektonický návrh? V tejto kategórii máme 13 278 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt