Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Pokládka dlažby

Plánujete vonkajší bazén? Pomôžeme vám s výberom vhodnej dlažby v jeho okolí

Hľadáte obkladača na pokládku dlažby? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Plánujete vonkajší bazén? Pomôžeme vám s výberom vhodnej dlažby v jeho okolí
Pokládka dlažbyPlánujete vonkajší bazén? Pomôžeme vám s výberom vhodnej dlažby v jeho okolí

Ak si plníte sen o vonkajšom bazéne, tak patríte medzi veľkých šťastlivcov. A oceníte ho hlavne počas horúcich letných mesiacov - vďaka bazénu sa budete môcť osviežiť kedykoľvek sa vám zažiada. Ale nielen to. Bazén na záhrade sa stane súčasťou vášho života. Budete pri ňom tráviť chvíle s rodinou, oddychovať, opaľovať sa, usporadúvať záhradné párty, cvičiť, ale aj leňošiť.

Aby ste sa však pri bazéne cítili dobre, je dôležité myslieť aj na terénne úpravy okolo neho. Pretože práve spevnená plocha okolo bazéna dotvára celkový dojem a navodzuje ten povestný “WOW efekt”. Okolie bazéna má tvoriť spevnená plocha, ktorá sa musí vyznačovať funkčnosťou a bezpečnosťou, ale zároveň sa hodiť aj k zvyšku záhrady. Aké ďalšie predpoklady by však mala spĺňať?

Aké predpoklady musí mať dlažba okolo bazéna?

Na výbere dlažby okolo bazéna si dajte záležať. Zistite si, aká dlažba je vhodná a čo všetko musí spĺňať, prípadne poproste o radu predajcov a odborníkov.

Myslite na to, že dlažba okolo bazéna musí byť:

  • Bezpečná.

Bezpečnosť je vždy na prvom mieste a platí to aj pri výbere dlažby okolo bazéna. Aby dlažba splnila podmienku bezpečnosti, musí byť v prvom rade protišmyková. Protišmyková úprava dlažby pomáha predchádzať nešťastným úrazom, ktoré by vám mohli pokaziť celé leto. Zároveň je dôležité, aby bola dlažba vyrobená z materiálu, ktorý sa počas horúcich dní nerozpáli a neprehreje. Pretože stúpiť na takúto dlažbu bosou nohou sa rovná popálenému chodidlu. 

  • Odolná.

Pri odolnosti sa kladie dôraz predovšetkým na to, aby dokázala znášať vlhkosť a nedeformovala sa. Zároveň musí byť odolná aj voči všetkým chemikáliám, ktoré sa používajú na čistenie vody v bazéne. 

  • Kvalitne položená.

Dlažba okolo bazéna musí byť položená rovnomerne. Tu hovoríme nielen o estetike, ale samozrejme aj o bezpečnosti - vytrčajúce hrany dlažby by mohli viesť k zakopnutiu. Z estetického hľadiska nekvalitne položená dlažba pôsobí neprofesionálne a zároveň kazí celkový dojem. 

Aká dlažba je vhodná okolo bazéna? 

Existuje niekoľko možností, ale ako to už býva zvykom, všetko má svoje plusy aj mínusy. Plocha okolo bazéna by mala byť pevná, žiadne trávnaté, alebo štrkom zasypané plochy - takto by ste si do bazéna nanosili špinu a rôzne nečistoty. Medzi vhodné materiály sa považuje: 

  • betón,
  • prírodný kameň,
  • umelý kameň a dlaždice,
  • alebo drevo. 

Betónová dlažba

Betónová dlažba patrí medzi najobľúbenejšie a najrozšírenejšie. Jej hlavnou výhodou je prijateľná cena a samozrejme aj mrazuvzdornosť a vysoká odolnosť. V súčasnosti na trhu nájdete široké spektrum rôznych tvarov, farieb a konečnej povrchovej úpravy, preto je veľmi variabilná. Dokonca je možné si zaobstarať betónovú dlažbu v dizajne dreva. A práve takýto oku lahodiaci výber len podčiarkne celkový vzhľad vášho exteriéru - bazénu spolu so záhradou. Betónové dlaždice nie sú hladké, ale štruktúrované, čo zabraňuje pošmyknutiu. 

Vedeli ste, že? 

Plochu okolo bazéna je možné vytvoriť aj pomocou liateho betónu. Aj v takomto prípade si už dnes viete vybrať z rôznych farebných odtieňov a nechať si vytvoriť štruktúrovaný protišmykový povrch na zaistenie bezpečnosti. 

Dlažba z prírodného kameňa

Praktické riešenie na vytvorenie dlažby okolo bazéna predstavuje prírodný kameň. Využíva sa predovšetkým vápenec, travertín a žula. Medzi najväčšie výhody dlažby z prírodného kameňa patrí predovšetkým ich vysoká odolnosť a dlhá životnosť. Úžasný je však aj ich dizajn. Dlažba z prírodného kameňa patrí medzi dizajnové skvosty - skvelo sa hodí do exteriéru a dodáva mu naturalistický vzhľad. 

Umelý kameň a dlaždice

Aj umelý kameň patrí medzi dlažby, ktoré sa využívajú okolo bazénov veľmi často. Medzi ich výhody patrí prijateľná cena (nižšia, ako pri prírodnom kameni), odolnosť, farebná stálosť a jednoduchá údržba. Aj umelý kameň, alebo dlaždice z kameniny sa povrchovo upravujú tak, aby sa na nich nešmýkalo. V žiadnom prípade nesiahnite po glazúrovaných dlaždiciach, pretože tie majú veľmi hladký povrch. Ak si však neviete s výberom dlaždíc poradiť, obráťte sa na odborníkov z Wilio, ktorí vám určite dobre poradia. 

Drevo

V súčasnosti je stále častejšie vidieť aj dlažbu okolo bazéna vytvorenú z dreva. Už na prvý pohľad vyzerá takáto dlažba zaujímavo, priam až nadčasovo. Navyše ide o prírodný materiál, ktorý na záhrade pôsobí veľmi prirodzene. Na vytvorenie drevenej dlažby sa využívajú exotické dreviny (zväčša rovnaké, aké sa používajú pri výrobe záhradného nábytku) ako napríklad teak, či céder. Ak sa rozhodnete pre drevenú dlažbu, musíte však rátať s vyššími nákladmi a ťažšou údržbou. 

V konečnom výsledku je len na vás, k akému typu dlažby sa prikloníte. Je to vecou vkusu, ale samozrejme aj vašich finančných možností.A malý tip na záver - ak sa neviete rozhodnúť, alebo túžite po niečom skutočne výnimočnom, vyskúšajte kombináciu rôznych materiálov. Či už skombinujete liaty betón s dlaždicami alebo prírodný kameň s drevom, získate nezvyčajný vzhľad, ktorý podčiarkne krásu celej vašej záhrady. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o.

Aké máme možnosti na úpravu okolia bazéna? 

Existuje veľa možností, ako upraviť okolie bazéna a trh poskytuje veľké množstvo riešení. Výber konkrétneho materiálu závisí predovšetkým od preferencií majiteľa nehnuteľnosti. Zákazník sa môže prikloniť k jednoduchosti, ale zvoliť si môže aj odvážnejšie riešenie.

Kvôli údržbe bazéna sa neodporúča, aby bol za jeho okrajom hneď trávnik, z ktorého sa do vody ľahko dostanú rôzne nečistoty. Odporúčame celé okolie bazéna vydláždiť. Na spevnenú plochu možno zvoliť drevo, vinylové dielce, kameň či kompozitné dosky.

Veľmi obľúbené sú aj betónové dlažby a platne či veľké porcelánové platne. K ich prednostiam patrí variabilnosť, a to z hľadiska farby i tvaru dlažby. K dispozícii sú menšie i väčšie formáty, rôzne typy povrchov, teplé aj studené odtiene, melírované či jednoliate farby, ktoré možno navzájom kombinovať.

V prípade riešenia spevnených plôch v okolí bazéna je nevyhnutné zvoliť si výrobcu, ktorý okrem kvalitnej dlažby ponúka aj  širokú škálu doplnkov, ako sú nášlapné platne, schody, lemovanie, obrubníky či dekoratívne kvetináče. Tieto prvky pomáhajú zákazníkovi vytvoriť jednoliaty celok.

Dlažby a doplnky Semmelrock oživia každý priestor, a to pri dodržaní požadovanej funkčnosti a kvality.

Aké vlastnosti by mala spĺňať dlažba okolo bazéna? 

V blízkosti bazéna si treba zvoliť dlažbu, ktorá predovšetkým dlho vydrží, ale zároveň jeho okolie aj zatraktívni. Vzhľad a životnosť však zďaleka nie sú jedinými faktormi, ktoré by ste si pri výbere mali všímať. Povrch dlažby v okolí bazéna by mal byť tiež protišmykový, a to v suchom i mokrom stave. Zamerajte sa aj na odolnosť materiálu proti nárazu, oderu a soliam, ktoré majú zásadný vplyv na jeho životnosť. Dlažba v okolí bazéna by mala zároveň odolávať rôznym vplyvom počasia – UV žiareniu, dažďu či mrazu.

Z hľadiska údržby odporúčame dlažby väčších formátov s menším počtom škár, pri ktorých sa znižuje riziko zanášania škárovacieho piesku do bazéna. Veľkoplošné platne je možné nalepiť na betónový podklad a škáry vyplniť škárovacou maltou, v takom prípade je nulové riziko zanášania materiálu do bazéna.

Optimálne sú dlažby či platne s jednoliatym povrchom a menšími pórmi, ktorý sa dobre čistí a neprispieva k znečisťovaniu vody. V oblasti výberu farieb má zákazník neobmedzené možnosti, ideálne je zladiť dlažbu so záhradným nábytkom či ostatnými prvkami použitými na dome či v záhrade. Odporúčame dlažbu v svetlejšom odtieni, ktorej povrch nebude páliť a bude po ňom možné chodiť aj naboso.

Aký je najvhodnejší materiál dlažby, ktorá je určená okolo bazéna? 

Ako sme už spomínali, ideálnym materiálom do okolia bazénov sú betónové dlažby a platne alebo porcelánové platne. Z portfólia značky Semmelrock odporúčame platne Bradstone Travero či Bradstone Old Town. Majú pozdĺžny formát s nepravidelne štruktúrovaným povrchom, vďaka ktorému dodajú domu a záhrade nezameniteľný charakter. Platne majú rovné a mierne zaoblené pohľadové hrany. Na výrobku sa môže časom vytvoriť patina, ktorá povrch zušľachťuje a dodáva mu jedinečný vzhľad.

Rôzne formáty a farby týchto platní a doplnkov umožňujú široké možnosti stvárnenia spevnených plôch v exteriéri. Výhodou produktov Bradstone je navyše samotný bazénový lem, s použitím ktorého sa nenaruší ucelenosť priestoru v okolí bazéna. K zaujímavým riešeniam patria aj platne Pastella s jemne vymývaným povrchom, ktorý je tvorený drťou z prírodného kameniva a kremičitého piesku. Ide o veľmi odolnú dlažbu so zvýšenou oderuvzdornosťou a odolnosťou. Platne sú v ponuke v hnedom alebo svetlosivom odtieni a ozvláštnia každý exteriér. Vyznačujú sa tiež jednoduchým spôsobom kladenia.

Unikátny priestor v blízkosti bazéna sa podarí vytvoriť aj s veľkoformátovými porcelánovými platňami AirPave. Majú hrúbku iba 2 cm a zaujmú najmä milovníkov sofistikovaného dizajnu a minimalizmu. Ich výhodou je ľahká údržba a široký výber farieb a vzorov. Veľkorysý obdĺžnikový formát znižuje podiel škár a prináša do záhrady elegantnú ľahkosť. Sú odolné proti UV žiareniu, oderu a vyznačujú sa protišmykovým povrchom a dlhou životnosťou. 

Spoločnosť SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o. - špecialisti na komplexné riešenie pre stavbu domu vrátene riešenia pre steny, strechy, fasády aj podlahy

autor: Patrícia

May 6, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 26 613 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0
Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0
Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0
Murárske práce

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan S.

Firma
Košice
5,0
Murárske práce

Mam vyse 15 rokou prax v vstavebnictve, zaoberam sa vecsinou pracev interiery, pracujeme v dvojici, nasim cielom je splnit zakazku zakaznikom co najlepsie a kvalitne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0
Murárske práce

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan D.

Firma
Šaštín - Stráže
5,0
Záhrada a vonkajšie práce

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám partiu je nas 5 robíme za dobré ceny určite sa dohodneme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,9
Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9
Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Igor T.

Firma
Modra
4,9
Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Obklady, dlažby. Sadrokarton. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia kúpeľne

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9
Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Michal P.

Živnostník
Trnava
4,9
Stavebné práce

Hodinovy manzel Po viacerych rokoch som sa vypracoval a nabral skusenosti v stavebnictve. V poslednych rokoch som zacal fungovat viac ako hodinovy manzel. Praca ma bavi a naplna. Som detailista a mam rad, ked vidim za sebou kvalitnu robotu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek K.

Živnostník
Brezno
4,9
Montáž, skladanie nábytku

Vítam vás na mojom profile. Som chalan SZČO zo stredného Slovenska, ktorého baví ručná práca a nebojí sa nových skúseností. Aktívne sa pohybujem v oblasti stavebných prác a rekonštrukcií a posledné 3 roky pracujem ako profesionálny podlahár. Pred tým som pracoval pod skúseným majstrom a spolu sme rekonštruovali kúpeľne, izby a rôzne interiérové práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

daniel g.

Firma
Žilinský kraj
4,9
Zámková dlažba

Profesionálne čistenie fasád od plesní,zateplovanie fasád,výstavba plotov,pokladka dlažieb,výškové práce. Zakladanie stavieb. Výkopové práce,rekonštrukcie bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Pokládka dlažby

Nižšia cena11,00 €/m2
Priemerná cena15,02 €/m2
Vyššia cena20,00 €/m2
Pošlite dopyt 26613 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte obkladača na pokládku dlažby? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt