Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Pletivo

Pletivo - výhodné oplotenie vášho pozemku

Hľadáte špecialistu na pletivo? V tejto kategórii máme 14 786 podlahárov. Pošlite dopyt.

Pletivo - výhodné oplotenie vášho pozemku
PletivoPletivo - výhodné oplotenie vášho pozemku

Pletivo je možné použiť na ochranu majetku pred cudzími osobami rovnako ako aj pred tým, aby váš pes utiekol či sa túlavé zviera dostalo na váš pozemok. Okrem využitia pletiva na oplotenie pozemku okolo domu sa pletivo využíva aj na oplotenie rôznych budov či športových ihrísk.

Pletivo je výhodné oplotenie – je cenovo dostupné, trvácne a jeho osádzanie je pomerne nenáročné. Jeho ďalšia výhoda je, že ak sa na niektoré miesto v budúcnosti rozhodnete osadiť napríklad bránku, dá sa s pletivom ľahko manipulovať. Cez pletivo tiež preniká slnko na váš pozemok a ak sa rozhodnete mať trošku súkromia, stačí na pletivo nainštalovať tieniacu sieť/tkaninu, o ktorú sa rovnako, ako aj o pletivo, netreba ďalej starať. Tieniaca tkanina je vzdušná, zároveň neprepustí slnko a vietor a vás a vašej záhrade poskytne dokonalý tieň a súkromie. 

Druhy pletív 

Klasické záhradné pletivo

Klasické záhradné štvorhranné pletivo nájdete určite aj vo svojom okolí, pri záhradách a domoch. Predáva sa v kompaktných rolkách a je vyrobené z kvalitného zinkového drôtu, z ktorého sa buď splieta zinkové pletivo alebo sa drôt poplastuje a splieta sa ako poplastované pletivo.

Ani jeden z týchto povrchov nepotrebuje po inštalácii žiadnu povrchovú úpravu – nehrdzavie. Klasické záhradné pletivo môžete využiť ako oplotenie pre záhrady, bazény, sady, výbehy pre domáce zvieratá, tiež ako oplotenie pre rekreačné a komerčné objekty (kde nie je potrebné dbať na špeciálne zabezpečenie) alebo ako pletivo okolo stavenísk či športových areálov. 

Zvárané siete

Sú o niečo pevnejšie než klasické záhradné pletivá a často sa používajú tam, kde sa kladie väčší dôraz na pevnosť plotu, napríklad kvôli väčším plemenám psov. Zvárané pletivá sú v každom mieste kríženia drôtov odporovo zvárané a následne poplastované vnorením do roztaveného plastu.

Možno ich použiť ako oplotenie pre záhrady a domy s vyššími nárokmi na pevnosť oplotenia, okolo elektrární a priemyselných objektov s vyšším stupňom zabezpečenia, okolo parkov, súkromných pozemkov a verejných priestorov. 

Priemyselné oplotenie

Medzi takéto oplotenie radíme 2D alebo 3D panely, dostupné v pozinkovanej alebo poplastovanej úprave. Panely sa montujú na štvorcové alebo obdĺžnikové stĺpiky a pretože je šírka panelu pevne daná (250 cm), je potrebné pri betónovaní dbať na ich presné rozostupy. Takéto pevné oplotenie sa využíva najčastejšie okolo priemyselných objektov, tovární, skladísk, ale tiež napríklad okolo väčších záhrad a dvorov s autami, poľnohospodárskymi strojmi či k areálom firiem. 

Mobilné oplotenie

Je potrebné všade tam, kde plot nemá plniť dlhodobý účel ochrany pozemku, ale je tam potrebné dočasne zamedziť vstup nepovolaných ľudí, napríklad na stavenisko, pri opravách diaľnic a chodníkov alebo do areálov provizórne vytvorených pre kultúrne a športové akcie.

Je vyrábané z vystužených oceľových drôtov, ktoré sa k sebe pripevňujú pomocou prenosných betónových podstavcov, spojovacích prvkov a bezpečnostných spojovacích prvkov na kľúč. Pre vytvorenie provizórnej brány slúži mobilné koliesko a otočný záves. 

Montáž a zabezpečenie pletiva

Samotným pletivom ochrana vášho pozemku nekončí. Pletivo je možné zabezpečiť, a to hneď viacerými spôsobmi – zospodu, vďaka podhrabovým doskám a zvrchu – ostnatým drôtom alebo žiletkovou páskou. Napriek tomu, že na prvý pohľad nie je inštalácia plotov z drôteného pletiva zložitá, je najlepšie zveriť ho odborníkom špecializujúcim sa na tento druh činnosti.

Keďže náklady na drôtové pletivo sú pomerne nízke, takýmto oplotením získate i mnoho výhod: pletivo má nízku hmotnosť a tak pri jeho inštalácii netreba masívny rám alebo nalievanie základov, pletivo je vysoko odolné voči vonkajším vplyvom a UV žiareniu, nevytvára prekážky slnečnému žiareniu, je nenáročné na starostlivosť a opravy, odoláva rozbitiu a čo je najlepšie – takýto plot možno nainštalovať počas krátkej doby. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Petra Jakubca zo spoločnosti Myjavské plotové centrum

Aké využitie a výhody majú klasické 4-hranné pletivá?

Klasické 4-hranné pletivá sa vďaka svojej povrchovej úprave PVC radia medzi ekonomické oplotenia. Majú univerzálne použitie. Chránia sa nimi záhrady a parky pri domoch, pozemky, rôzne areály, ale aj športoviská... Na rozdiel od iných typov oplotenia, dokáže kopírovať terén bez potreby vytvárania odskokov.

Výhody 4-hranného pletiva:

  • Veľmi efektívne kopíruje terén
  • Jednoduchá montáž
  • Tradičný vzor
  • Priaznivá cena
  • Dostatočne pevné
  • Jednoduché uskladnenie (kompaktné balenie)
V čom spočívajú prednosti zváraného oplotenia v rolke?

Zvárané oplotenie, ako aj názov hovorí, je sieť pozváraná z pozinkovaného drôtu a následne povrchovo upravená poplastovaním na zvýšenie životnosti oplotenia. Zvárané oplotenie je v pomere cena pevnosť zlatá stredná cesta. Vzhľad zváraného oplotenia je modernejší a v spojení s kvalitnou povrchovou úpravou (15 rokov záruka na povrchovú úpravu), patrí medzi obľúbené oplotenia.

Vzhľadovo existujú 3 typy zváraného oplotenia. Rozdiel je vo veľkosti oka a hrúbke drôtu. Lacnejšie verzie majú obdĺžnikové oko a o niečo drahšia verzia má štvorčekové oko. Zvárané oplotenia v rolke sú vhodné nielen k domom, ale aj na chaty, ihriská a priemyselné objekty.

Oplotenie je veľmi populárne aj ako ochrana stromov pred zverou, vďaka svojej pevnosti a schopnosti držať želaný tvar.

Aké pletivo je vhodné pre chovateľské potreby? Líši sa jeho montáž od klasického pletiva?

Najčastejšie používané chovateľské pletivo sa nazýva 6-hranné pletivo. Môže byť v dvoch verziach: poplastované a pozinkované.

Rôzne okatosti v zhode s výškou a priemerom drôtov umožňujú 6-hranným pletivám široké použitie. Využívajú sa najmä v chovateľstve na uzatvorenie klietok pre domachované zvieratá. V pestovateľstve sú pre svoju ľahkosť výborné na ochranu sadeníc, trávnikov, mladých stromčekov a ich koreňov.

Chovateľské pletivá sú veľmi jednoduché na montáž. Zväčša sa pletivo prichytáva na pripravenú konštrukciu alebo dvierka.

Pri ohradení stromov, vám stačia malé kolíky zapichnuté v zemi a kúsok drôtiku, ktorým pletivo priviažete ku kolíkom.

Spoločnosť Myjavské plotové centrum - špecialisti na komplexné služby od poradenstva, vypracovania cenových ponúk až po realizáciu oplotenia a plotov

autor: Lukáš

Dec 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 19 680 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0
Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0
Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0
Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin B.

Živnostník
Košice
4,9
Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Szabolcs S.

Firma
Čierna Voda
4,9
Zámočník

Výroba brán, plotov a zábradlii v kovanom ale aj v modernom štýle od roku 2008. Rýchle dodanie, zinkovanie a prášková farba samozrejnosťou. Precízna práca podľa požiadaviek zákazníka.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,8
Elektrikár

Domová a bytová elektroinštalácia komplet od prívodného kábla až po montáž zásuvky, poruchy, opravy, výmeny atď Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne). Referencie nájdete v mojom profile.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin V.

Firma
Prešov
4,8
Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír F.

Firma
Bratislava
4,7
Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Marek R.

Firma
Bratislava
4,7
Rekonštrukcia kúpeľne

Moja práca je aj moje hobby, poskytujem stavebné služby rôzneho druhu. Vždy sa snažim vyhovieť spokojnosti klienta lebo ta je pre mna prvoradá,kvalitne detaily su dôležite pre celkový výsledok práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Monika K.

Firma
Bratislava
4,7
Oprava strechy

Vykonávam tieto nasledovne práce rekonštrukcie rodinných domov i bitovich jadier opravi striech, komínov, oplotenia zamkove dlažby búracie práce vypratávacie omietky maľovanie sietkovanie betonovanie väčších plôch obklady dlažby a tak dal...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Branislav V.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Sme ambiciózny mladý tím s 10 ročnou skúsenosťou v odbore rôznych stavebných činnosti. Prevažne sa zaoberáme realizaciou nových kúpeľni alebo rekonštrukciu starých. Dôkladnosť a profesiálny prístup je na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Pošlite dopyt 19680 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte špecialistu na pletivo? V tejto kategórii máme 14 786 podlahárov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt