Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Elektrické podlahové kúrenie

Podlahové kúrenie - estetická a funkčná možnosť vykurovania

Hľadáte kurenára na elektrické podlahové kúrenie? V tejto kategórii máme 23 208 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Podlahové kúrenie - estetická a funkčná možnosť vykurovania
Elektrické podlahové kúrenie

Podlahové kúrenie - estetická a funkčná možnosť vykurovania

Ak staviate dom, tak je jasné, že skôr či neskôr sa budete musieť zamyslieť nad tým, akou formou ho budete vykurovať. K dispozícii máte niekoľko možností. Na vykurovanie si môžete zvoliť kozub a pomocou prieduchov teplo distribuovať do všetkých miestností, prípadne kozub napojiť na radiátory. Podobne môžete postupovať aj pri klasických plynových kotloch alebo solárnych kolektoroch. Ak sa však chcete radiátorom vyhnúť a túžite mať čisté rovné steny bez zbytočných rušivých prvkov, siahnuť môžete po podlahovom kúrení.

Aké sú výhody a nevýhody elektrického podlahového kúrenia?

Ako sme už spomínali, jednou z výhod je estetika. O podlahovom kúrení ani neviete, že ho máte, nikde nepretŕča, nikde neprečnieva, nezavadzia. Vyhrieva rovnomerne, čiže teplota povrchov, podlahy a vzduchu je skoro rovnaká, čo znamená, že v miestnosti nie je také výrazné prúdenie vzduchu ako pri radiátorovom vykurovaní a nevíri sa toľko prachu. Aj preto je podlahové vykurovanie mimoriadne vhodné aj pre alergikov.

Nevýhodou je, že trvá dlhšie, kým sa miestnosti vykúria na požadovanú teplotu, avšak dlhšie trvá aj to, kým celý systém vychladne, pretože podlahové kúrenie má oveľa väčšiu schopnosť akumulovať a udržiavať teplo. Pri podlahovom kúrení musíte mať premyslené i rozmiestnenie nábytku, aby sa vám nestalo, že vám všetko teplo pohltí zariadenie miestností a priestoru sa už neujde.

Podlahové kúrenie je v prípade, ak sa dobre zhotoví a sú pri ňom použité kvalitné materiály, prakticky bezúdržbové. Ak sa však niečo pokazí, oprava je jasne finančne náročnejšia. Samostatnou kapitolou je potom vyššia cena celého systému. Je fajn, ak sa riadite určitým projektom, na ktorom máte alternatívne riešené vykurovanie, aby ste si mohli vypočítať, ktorým spôsobom by bolo pre vás kúrenie najideálnejšie a ekonomicky najvýhodnejšie. 

Ak sa rozhodnete pre elektrické podlahové kúrenie  

Ako každú prácu, tak aj položenie podlahového kúrenia si dokážete urobiť sami. V prvom kroku už musíte mať prichystanú elektroinštaláciu. Na očistený podklad položte podlahovú izoláciu, na ňu separačnú fóliu a dilatáciu. Najskôr naneste fóliu a jej spoje dôkladne prelepte na to určenou lepiacou páskou. Dilatačný pás umiestnite po obvode miestnosti a tiež ho pomocou pásky uchyťte a prelepte proti zatečeniu.

V tomto kroku môžeme začať ukladať vykurovacie káble. Veďte ich rovnomerne, v rovnakých rozstupoch a stabilizujte ich príchytkami na vopred pripravené a položené lišty. Po kábloch nestúpajte. Z miesta pripojenia umiestnite chráničku pre podlahový senzor. Ten sa nesmie nikdy klásť priamo na podlahu – ak sa vám niekedy v budúcnosti pokazí, z chráničky sa vám bude lepšie vymieňať. Chránička musí byť uložená rovnobežne s vykurovacím káblom. Pred zaliatím do podlahy je nutné všetko ešte raz vizuálne prekontrolovať a káble premerať po elektrickej stránke.

Ak ste sa dostali až sem a systém funguje, všetko zalejte anhydritom, čo je samonivelizačný poter, ktorý je vďaka svojej perfektnej tepelnej vodivosti ideálny práve na efektívne fungovanie podlahového kúrenia. Chvíľu ho nechajte vytvrdnúť. Potrebuje asi 24 hodín, lepšie je však o niečo viac. Ak nemusíte, radšej sa neponáhľajte a nechajte ho vytvrdnúť poriadne.  
Na prvý pohľad je to jednoduchá práca, ktorú by mal zvládnuť každý dobrý domáci majster. Podlahové vykurovanie je však zradné práve v tom, že sa na ňom môže prejaviť každá chybná maličkosť, ktorá sa mimoriadne zle odstraňuje. Často sú pri nej nutné búracie práce, a tým sa chce každý radšej vyhnúť.

Preto si dobre zvážte, či pôjdete do toho rizika a elektrické podlahové vykurovanie si zhotovíte sami, alebo oslovíte špecializované firmy. Tých máme na Wilio veľké množstvo a každá z nich vám rada vypracuje cenovú ponuku. Tá býva väčšinou zadarmo. Dajte si vypracovať viacero ponúk, aby ste si vedeli dobre vybrať. Ideálne sú firmy vo vašej blízkosti, ktoré vám nemusia zarátať do ponuky i ďalekú cestu k vám. Zadajte zadarmo dopyt!

Nech sa rozhodnete akokoľvek, elektrické podlahové vykurovanie môže byť naozaj dobrá voľba. Tak pre alergikov, ktorí budú ušetrení od víriaceho sa prachu, ako aj pre milovníkov estetiky. A hlavne je to dobrá voľba z hľadiska funkčnosti a pohody, čo je vlastne na tom to najdôležitejšie. 

autor: Marián

Sep 6, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 208 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie, kurenári

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní...Zobraziť viac

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

#
#
#
Zadať dopyt

Ľubomír L.

Firma
Galanta
4,9

Elektroinštalácia

Profesionálny elektrikár.Mám za sebou množstvo rekonštrukcií elekroinstalacii.Ci uz v domoch alebo bytoch.Samozrejmostou je montaz vypinacov,zasuviek,svietidiel,podlahového elektrického vykurovania.Opravy porúch a nefunkčných...Zobraziť viac

Profesionálny elektrikár.Mám za sebou množstvo rekonštrukcií elekroinstalacii.Ci uz v domoch alebo bytoch.Samozrejmostou je montaz vypinacov,zasuviek,svietidiel,podlahového elektrického vykurovania.Opravy porúch a nefunkčných vedení.Cena je vec dohody.Samozrejmostou sú pri prerabkach revízne správy.

#
#
#
Zadať dopyt

Mikuláš B.

Firma
Žilina
4,9

Elektroinštalácia

V elektroinštalaciach pracujem už 6 rokov. Začal som ihneď po skončení štúdia v Žiline na strednej elektrotechnickej Škole v odbore...Zobraziť viac

V elektroinštalaciach pracujem už 6 rokov. Začal som ihneď po skončení štúdia v Žiline na strednej elektrotechnickej Škole v odbore mechanik elektrotechnik. Mám platný paragraf 23. Ponúkam bezplatne cenové ponuky a obhliadky. Pomôžem Vám z vypracovaním projektovej dokumentácie a zabezpečím správnu realizáciu Vášho projektu. Nebojte sa na mňa obrátiť s akýmikoľvek otázkami k Vášmu projektu.

#
#
#
Zadať dopyt

Miroslav O.

Firma
Letanovce
4,9

Elektroinštalácia

Elektroinštalácie, infra vykurovanie, rekuperácie, jadrové vŕtanie, elektroinštalačný materiál toto všetko vám vieme poskytnúť na základe našich dlhoročných skúseností zo sveta...Zobraziť viac

Elektroinštalácie, infra vykurovanie, rekuperácie, jadrové vŕtanie, elektroinštalačný materiál toto všetko vám vieme poskytnúť na základe našich dlhoročných skúseností zo sveta elektroinštalácii a sveta stavieb po celej Európe. Vaša spokojnosť je naša priorita.

#
#
#
Zadať dopyt

Dávid M.

Firma
Senec
4,8

Elektroinštalácia

Profesionálne elektro montážne práce, revízie, projektová dokumentácia. Montáž, údržba, revízie a projekcia zabezpečovacích systémov na základe technickej licencie (akceptované poisťovňami)....Zobraziť viac

Profesionálne elektro montážne práce, revízie, projektová dokumentácia. Montáž, údržba, revízie a projekcia zabezpečovacích systémov na základe technickej licencie (akceptované poisťovňami).

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,7

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš Š.

Živnostník
Bratislava
4,7

Plynár

VODA-PLYN-KURENIE-ODPAD-MONTAZ KOTLOV-REVIZIE KOTLOV-PODLAHOVE KURENIE-KOMPLETAZE KUPELNY....................................ROZNE OPRAVY PRI HAVARIACH VODY PLYNU

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik H.

Firma
Moravský Svätý Ján
4,6

Elektrikár

Poskytujeme vysoko kvalitné a nákladovo efektívne automatizačné služby. Sme popredná spoločnosť poskytujúca služby v oblasti riadenia a automatizácie. Poskytujeme profesionálne...Zobraziť viac

Poskytujeme vysoko kvalitné a nákladovo efektívne automatizačné služby. Sme popredná spoločnosť poskytujúca služby v oblasti riadenia a automatizácie. Poskytujeme profesionálne a špecializované služby v oblastiach automatizovaného priemyslu, elektrických inštalácií, prístrojového vybavenia, školení, outsourcingu pracovných síl.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal P.

Firma
Košice
4,5

Elektroinštalácia

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.Ponúkame kompletné elektroinštalačné práce v rodinných domoch a bytoch,montáž bleskozvodov,prípojky,revízie,dátové a televízne rozvody.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Elektrické podlahové kúrenie

Nízka cena93,82 €/m2
Priemerná cena160,10 €/m2
Vysoká cena196,00 €/m2

Pošlite dopyt 23208 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na elektrické podlahové kúrenie? V tejto kategórii máme 23 208 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt