Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Fúkaná izolácia

Prečo je izolácia vašej nehnuteľnosti dôležitá? 

Hľadáte zateplovača na fúkanú izoláciu? V tejto kategórii máme 15 335 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Prečo je izolácia vašej nehnuteľnosti dôležitá? 
Fúkaná izolácia

Prečo je izolácia vašej nehnuteľnosti dôležitá? 

Ak vlastníte nehnuteľnosť, pravdepodobne sa skôr či neskôr začnete zamýšľať nad tým, či by nebolo vhodné svoj dom, prípadne byt, zatepliť. Platí to u majiteľov starších, ale i novších domov, hoci pri nich sa v podstate s izoláciou počíta už pri projektovaní a výstavbe. Kedysi to tak však nebolo a izolácia bola výhradne na rozhodnutí majiteľa. Ak disponoval dostatočným množstvom finančných prostriedkov a rozmýšľal do budúcna, dal si spraviť izoláciu. Ak nie, je najvyšší čas na tom niečo zmeniť.

Prečo je izolácia dôležitá? 

  • Znižujete únik tepla

Slovensko je krajina, v ktorej sa striedajú ročné obdobia, a preto je cez zimu nutné príbytky vykurovať. Ak nemáte dom dobre zaizolovaný, množstvo tepla uniká von do priestoru a stojí vás to kopu zbytočnej práce s kúrením (ak využívate ešte pevné palivo), času a v neposlednom rade aj peňazí.

  • Predlžujete životnosť nehnuteľnosti

So striedaním teplôt sú spojené aj poveternostné vplyvy pôsobiace na budovu. Zateplením tieto vplyvy eliminujete, chránite konštrukciu obydlia, a tým predlžujete jeho životnosť.

  • Robíte dom bezpečnejším

Moderné izolácie sú takmer úplne nehorľavé, čím sa vaše obydlie stáva opäť o niečo viac chráneným. 

  • Zvyšujete akustickú ochranu

Izolácia slúži nielen proti úniku tepla, ale, naopak, zabraňuje zvukom z vonkajšieho prostredia dostať sa do domu, a tým zabezpečuje o niečo zdravšie prostredie na život. 

Fúkaná izolácia

Je to moderný a pohodlný spôsob, ako vyriešiť miesta v domoch, ktoré nie je možné alebo je ich veľmi komplikované zatepliť klasickou, bežnou izoláciou, ako sú polystyrénové platne či bloky minerálnej vlny. Izolačný materiál sa pomocou špeciálneho stroja vháňa hadicami na miesto, ktoré potrebujete izolovať. 

Výhody

Materiál sa vkladá priamo do stroja, ktorý nemusí byť umiestnený vnútri obydlia, ale pokojne môže byť pred ním. Na miesto určenia sa izolácia dostane hadicami. Týmto spôsobom odpadá namáhavá práca, ktorá by vás čakala pri vynášaní tradičnej izolácie napríklad do podkrovia alebo iných neprístupných miest.

Odpadá vám starosť s odpadom. Pri fúkanej izolácii totiž žiaden nemáte. Materiál sa na požadované miesto nastrieka v rovnomernej vrstve, pričom sa minie vždy iba toľko, koľko ho je v skutočnosti potrebného. Nezostávajú po ňom nespotrebované zvyšky, všetko sa to zaobíde bez odrezkov, a teda nebudete mať žiaden problém s upratovaním.

Pri klasickej izolácii, ktorú ukladáte vedľa seba, na spojoch zostávajú medzery, cez ktoré uniká teplo alebo sa do domu dostáva vlhkosť. Pri fúkanej izolácii sa tomuto problému elegantne vyhnete a nedáte tepelným mostom žiadnu šancu.

Okrem týchto výhod, ktoré sú vlastné iba fúkanej izolácii, ponúka i ďalšie. Má výborné zvukovo-izolačné vlastnosti a je nehorľavá. V miestach jej aplikácie nevznikajú plesne, keďže prepúšťa vlhkosť a pary, čo v zásade znamená, že je aj zdravotne neškodná, čo podčiarkuje aj fakt, že je vyrobená výlučne z prírodných materiálov. Je veľmi odolná, stála vo svojom tvare a objeme a počas celej životnosti stavby s ňou nebudete mať žiadne ďalšie problémy a náklady. Samozrejmosťou je odolnosť proti škodcom a všetkému hmyzu.  

Z čoho je vyrobená?

Na fúkanú izoláciu sa používa viacero druhov materiálov. Všetky sa hrdia svojou ekologickosťou a neškodnosťou, a tak sa od seba odlišujú účinnosťou a cenou.

Celulózová izolácia

Nie je to nič iné než recyklovaný, na kusy roztrhaný novinový papier zmiešaný s chemickými látkami tak, aby sa výsledná zmes stala nehorľavou, odolnou proti hmyzu a plesniam. Je to najlacnejší typ fúkanej izolácie.

Izolácia z drevovlákna

Vezmite borovicové drevo, vyrobte z neho štiepku a nasekajte ju až na vlákna. Tak ako pri celulóze primiešajte chemické látky, ktoré zabezpečia odolnosť a nehorľavosť, a máte drevovláknovú izoláciu. Fúkané drevovlákno dokáže veľmi dobre akumulovať v sebe teplo, a preto je tento materiál z hľadiska jeho udržania v dome úplne bezkonkurenčný.

Minerálna vlna

Ako materiál je tu použité sklo a kremičitý piesok. Spolu sa tavia pri vysokých teplotách, zmes vyteká na točiaci sa valec, ktorý z nej vytvára tenučké a na dotyk hebké vlákna. Pri tejto izolácii nie je použitá žiadna chemická prímes. Zo všetkých fúkaných izolácií má najlepšie protipožiarne vlastnosti, najlepšie drží tvar a takmer nesadá.

Fúkaná izolácia je dobré rozhodnutie, ak ho však spravíte, musíte rátať s jednou nevýhodou. Ak si pri klasickej izolácii dokážete zateplenie riešiť svojpomocne vo vlastnej réžii, pri fúkanej izolácii bude nutné osloviť firmu. Zadajte si dopyt na Wilio a dajte si vypracovať viacero cenových ponúk. Porovnajte ich navzájom tak, aby ste porovnávali rovnaké parametre.

A hoci vás fúkaná izolácia vzhľadom na nutnosť osloviť odborníkov vyjde možno trošku drahšie, výdavky sa vám vrátia prostredníctvom zvýšenej bezpečnosti, úspory tepla, a tým aj úspory vašich financií.  

autor: Marián

Jul 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 591 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0

Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Kristián G.

Firma
Poprad
5,0

Maliar, Maliarske práce

Máme skúsenosti z mnohých oborov. Radi vám pomôžeme s rôznymi prácami. Spoľahlivá a profesionálna práca.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Igor T.

Firma
Modra
4,9

Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Daniel P.

Firma
Bratislava
4,9

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa realizácii záhrad na objednávku, pri ktorých využívame naše dlhoročné skúsenosti. Naše služby zahŕňajú všetky záhradné práce, či doplnkové práce v rámci záhradnej starostlivosti. Kosenie Výsadba a rezanie rastlín a stromov Terénne úpravy Realizácia záhrad na kľúč Údržba Čistiace práce a odpratávanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Fúkaná izolácia

Nižšia cena12,05 €/m2
Priemerná cena15,66 €/m2
Vyššia cena20,00 €/m2

Pošlite dopyt 23591 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte zateplovača na fúkanú izoláciu? V tejto kategórii máme 15 335 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt