Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Fúkaná izolácia

Prečo je izolácia vašej nehnuteľnosti dôležitá? 

Hľadáte zateplovača na fúkanú izoláciu? V tejto kategórii máme 19107 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Prečo je izolácia vašej nehnuteľnosti dôležitá? 
Fúkaná izolácia

Prečo je izolácia vašej nehnuteľnosti dôležitá? 

Ak vlastníte nehnuteľnosť, pravdepodobne sa skôr či neskôr začnete zamýšľať nad tým, či by nebolo vhodné svoj dom, prípadne byt, zatepliť. Platí to u majiteľov starších, ale i novších domov, hoci pri nich sa v podstate s izoláciou počíta už pri projektovaní a výstavbe. Kedysi to tak však nebolo a izolácia bola výhradne na rozhodnutí majiteľa. Ak disponoval dostatočným množstvom finančných prostriedkov a rozmýšľal do budúcna, dal si spraviť izoláciu. Ak nie, je najvyšší čas na tom niečo zmeniť.

Prečo je izolácia dôležitá? 

  • Znižujete únik tepla

Slovensko je krajina, v ktorej sa striedajú ročné obdobia, a preto je cez zimu nutné príbytky vykurovať. Ak nemáte dom dobre zaizolovaný, množstvo tepla uniká von do priestoru a stojí vás to kopu zbytočnej práce s kúrením (ak využívate ešte pevné palivo), času a v neposlednom rade aj peňazí.

  • Predlžujete životnosť nehnuteľnosti

So striedaním teplôt sú spojené aj poveternostné vplyvy pôsobiace na budovu. Zateplením tieto vplyvy eliminujete, chránite konštrukciu obydlia, a tým predlžujete jeho životnosť.

  • Robíte dom bezpečnejším

Moderné izolácie sú takmer úplne nehorľavé, čím sa vaše obydlie stáva opäť o niečo viac chráneným. 

  • Zvyšujete akustickú ochranu

Izolácia slúži nielen proti úniku tepla, ale, naopak, zabraňuje zvukom z vonkajšieho prostredia dostať sa do domu, a tým zabezpečuje o niečo zdravšie prostredie na život. 

Fúkaná izolácia

Je to moderný a pohodlný spôsob, ako vyriešiť miesta v domoch, ktoré nie je možné alebo je ich veľmi komplikované zatepliť klasickou, bežnou izoláciou, ako sú polystyrénové platne či bloky minerálnej vlny. Izolačný materiál sa pomocou špeciálneho stroja vháňa hadicami na miesto, ktoré potrebujete izolovať. 

Výhody

Materiál sa vkladá priamo do stroja, ktorý nemusí byť umiestnený vnútri obydlia, ale pokojne môže byť pred ním. Na miesto určenia sa izolácia dostane hadicami. Týmto spôsobom odpadá namáhavá práca, ktorá by vás čakala pri vynášaní tradičnej izolácie napríklad do podkrovia alebo iných neprístupných miest.

Odpadá vám starosť s odpadom. Pri fúkanej izolácii totiž žiaden nemáte. Materiál sa na požadované miesto nastrieka v rovnomernej vrstve, pričom sa minie vždy iba toľko, koľko ho je v skutočnosti potrebného. Nezostávajú po ňom nespotrebované zvyšky, všetko sa to zaobíde bez odrezkov, a teda nebudete mať žiaden problém s upratovaním.

Pri klasickej izolácii, ktorú ukladáte vedľa seba, na spojoch zostávajú medzery, cez ktoré uniká teplo alebo sa do domu dostáva vlhkosť. Pri fúkanej izolácii sa tomuto problému elegantne vyhnete a nedáte tepelným mostom žiadnu šancu.

Okrem týchto výhod, ktoré sú vlastné iba fúkanej izolácii, ponúka i ďalšie. Má výborné zvukovo-izolačné vlastnosti a je nehorľavá. V miestach jej aplikácie nevznikajú plesne, keďže prepúšťa vlhkosť a pary, čo v zásade znamená, že je aj zdravotne neškodná, čo podčiarkuje aj fakt, že je vyrobená výlučne z prírodných materiálov. Je veľmi odolná, stála vo svojom tvare a objeme a počas celej životnosti stavby s ňou nebudete mať žiadne ďalšie problémy a náklady. Samozrejmosťou je odolnosť proti škodcom a všetkému hmyzu.  

Z čoho je vyrobená?

Na fúkanú izoláciu sa používa viacero druhov materiálov. Všetky sa hrdia svojou ekologickosťou a neškodnosťou, a tak sa od seba odlišujú účinnosťou a cenou.

Celulózová izolácia

Nie je to nič iné než recyklovaný, na kusy roztrhaný novinový papier zmiešaný s chemickými látkami tak, aby sa výsledná zmes stala nehorľavou, odolnou proti hmyzu a plesniam. Je to najlacnejší typ fúkanej izolácie.

Izolácia z drevovlákna

Vezmite borovicové drevo, vyrobte z neho štiepku a nasekajte ju až na vlákna. Tak ako pri celulóze primiešajte chemické látky, ktoré zabezpečia odolnosť a nehorľavosť, a máte drevovláknovú izoláciu. Fúkané drevovlákno dokáže veľmi dobre akumulovať v sebe teplo, a preto je tento materiál z hľadiska jeho udržania v dome úplne bezkonkurenčný.

Minerálna vlna

Ako materiál je tu použité sklo a kremičitý piesok. Spolu sa tavia pri vysokých teplotách, zmes vyteká na točiaci sa valec, ktorý z nej vytvára tenučké a na dotyk hebké vlákna. Pri tejto izolácii nie je použitá žiadna chemická prímes. Zo všetkých fúkaných izolácií má najlepšie protipožiarne vlastnosti, najlepšie drží tvar a takmer nesadá.

Fúkaná izolácia je dobré rozhodnutie, ak ho však spravíte, musíte rátať s jednou nevýhodou. Ak si pri klasickej izolácii dokážete zateplenie riešiť svojpomocne vo vlastnej réžii, pri fúkanej izolácii bude nutné osloviť firmu. Zadajte si dopyt na Wilio a dajte si vypracovať viacero cenových ponúk. Porovnajte ich navzájom tak, aby ste porovnávali rovnaké parametre.

A hoci vás fúkaná izolácia vzhľadom na nutnosť osloviť odborníkov vyjde možno trošku drahšie, výdavky sa vám vrátia prostredníctvom zvýšenej bezpečnosti, úspory tepla, a tým aj úspory vašich financií.  

autor: Marián

Jul 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19107 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Rastislav B.

Živnostník
Hrabovčík
5,0

Dlažba na terasu

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich...Zobraziť viac

Poradíme a urobíme podľa vašich predstav, cenová ponuka zdarma celé východne Slovensko, čistota a kvalita je pre nás prvoradá Pre našich zákazníkov chceme len to najlepšie

#
#
#
Zadať dopyt

Robert J.

Firma
Bratislava
5,0

Povrchové úpravy

Kvalitné práce a zodpovedne, čistota Dlhodobá prax v remesle Rekonštrukcie bytov. Maliarske práce,sadrokartony, stierky, nátery Búracie práce mladý profesionálny chlap zaručenou prácou..........

#
#
#
Zadať dopyt

Daniel Š.

Živnostník
Liptovský Trnovec
5,0

Odvoz odpadu

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných...Zobraziť viac

Dovoz a odvoz odpadu , štrk , piesok , suchý betón , drevo , uhlie , zem . Prevoz malých stavebných strojov , Vykopove prace Minibagrom

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne...Zobraziť viac

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

#
#
#
Zadať dopyt

Kubota M.

Živnostník
Mojzesovo
4,9

Stavebné práce

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH...Zobraziť viac

PONÚKAM ZEMNÉ A VÝKOPOVÉ PRÁCE MINIBÁGROM KUBOTA K008-3.ŠÍRKA VÝKOPOVÝCH LYŽÍC JE 20cm,35cm,PLANÍROVACIA JE 70cm.BAGER JE VHODNÝ NA PRÁCU V STIESTNENÝCH PRIESTOROCH,HĹBKA VÝKOPU JE 1,7m (mimoosē kopanie).REALIZUJEM VÝKOPY BAZÉNOV,SEPTIKOV,INŹ.SIETÍ,ELEK.VODA,PLYN,ZÁK LADY PLOTOV,BUDOV,TRATIVODY,OBKOPAVANIE VLHKÝCH BUDOV.....MINIBAGRIK JE NA GUMOVÝCH PÁSOCH TÝM JE ŠETRNÝ TRÁVNIKOM DLAŹBÁM...BÁGRIK JE VHODNÝ AJ NA PRÁCU V INTERIÈRI..cena prace dohodou. LEPŠIE MALÝ BÁGRIK AKO VEĽKÁ LOPATA.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

IN I.

Živnostník
Žilina
4,9

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané...Zobraziť viac

Naša firma sa zaoberá vylepšením Vášho interiéru pomocou sadrokartónov, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť netypické diela rôznych rozmerov, tvarov. Lepšie povedané vytvoríme Vám to, čo si vymyslíte. Pretvoríme Váš interiér aby nebol nudný, nemoderný a aby ste sa v ňom cítili ako doma. Chceme aby Váš interiér bol „In“ v tejto dobe. Preto vystupujeme pod značkou IN – IN.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir D.

Živnostník
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Maliar,restaurator,malovanie na bielo farebne,benatsky stuk,malba interierov kreativna omietka,stierkovanie,tapetovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef F.

Firma
Koniarovce
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia...Zobraziť viac

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia - voda, elektrika - podlahy - buracie práce - prestavby, prístavby - kúpeľňe na kľúč - kompletné rekonštrukcie bytov, domov Som veľmi flexibilný a zručný mám prax v oblasti 17 rokov. V tejto oblasti som podnikal a pracoval v zahraničí a v tomto pokračujem aj na Slovensku. Zodpovednosť, kvalita, k spokojnosti zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Fúkaná izolácia

Nízka cena12,05 €/m2
Priemerná cena15,66 €/m2
Vysoká cena20,00 €/m2

Pošlite dopyt 19107 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte zateplovača na fúkanú izoláciu? V tejto kategórii máme 19107 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt