Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Ploty a brány

Prečo si vybrať plot a bránu z hliníka?

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 23 017 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Prečo si vybrať plot a bránu z hliníka?
Ploty a brány

Prečo si vybrať plot a bránu z hliníka?

Plot a brána plní pri každej stavbe viaceré dôležité funkcie. Okrem dizajnovej je tu najmä funkcia zabezpečenia ochrany pre budovu samotnú, pozemok a všetko, čo sa na ňom nachádza. Plot spolu s bránou tiež prinášajú zvýšenú mieru súkromia, ochraňujú majiteľa pred hlukom a nežiaducimi pohľadmi. Výberom vhodného materiálu získa majiteľ plot trvácny, dizajnovo atraktívny a tiež aj cenovo dostupný. Všetky spomenuté výhody prinášajú ploty a brány z hliníka.

banner

Aké sú výhody hliníka

Najväčšou výhodou hliníka je jeho trvácnosť. Hliník odoláva všetkým poveternostným podmienkam, je tepelne stály a udržiava si svoje vlastnosti celé desaťročia. Všetky spomenuté výhody sa prejavujú pri minimálnej údržbe a v praxi sa o hliníkový plot alebo bránu nie je potrebné špeciálne starať. 

Ďalšou výhodou je veľké množstvo dizajnov spolu s variáciami. Pestrá farebná škála zabezpečí, že majiteľ plota a brány vždy prispôsobí farbu okoliu, domu alebo svojim požiadavkám.

Poslednou veľkou výhodou je cena. Suma za plot alebo bránu z hliníka je prekvapivo oveľa nižšia ako pri drevenom alebo kovanom plote. Keď k tomu prirátame investície v podobe času a materiálu na údržbu dreveného a kovaného plota, hliníkové výrobky sú jasným víťazom.  

Hliníkové ploty

Pri výbere hliníkového plota je v ponukách predajcov možné vyberať z veľkého množstva vyhotovení a dizajnov. Predstavíme si najčastejšie typy dielcov, ktoré je možné použiť do plotov. Veľkou výhodou je možnosť výroby plotového dielca, ktorý má dĺžku až 6 metrov a nie je na ňom viditeľný zvar.

Lamely

Tento typ sa v súčasnosti vyskytuje mimoriadne často a je obľúbený najmä pri novostavbách. Dizajn jednotlivých lamiel má mnoho variácií. Lamela môže byť široká alebo aj úzka. Voliteľná je tiež medzera medzi jednotlivými lamelami. Minimálna škára zabezpečí maximálne súkromie. Lamely je navyše možné uložiť tradične – horizontálne, ale aj vertikálne. Takýto plot vždy poskytuje moderný a symetrický vzhľad. Veľkou výhodou je, že v prípade poškodenia je možná výmena každej lamely samostatne.

Palisády

Palisádový plot je tvorený tyčami z hliníka, ktoré sú osadené do rámu. Vrchné ukončenie môže byť rovné alebo oblúkové. Na jednotlivé palisády je možné vybrať ukončovacie čiapky, ktoré môžu byť guľaté alebo vo forme hrotov. Rozostup aj farby palisádového plota sú úplne voliteľné. Tento typ plota ale neposkytuje dokonalú ochranu súkromia.

Dierovaný plot

Pomerne zaujímavým dizajnovým plotom z hliníka je dierovaný plot. Do rámu je umiestnená tabuľa z hliníka alebo ťahokovu. Diery v plote môžu mať voliteľný tvar – štvorčeky, dierky, pásiky. Ľubovoľné je tiež ich usporiadanie a počet. Tento plot poskytuje maximalnu mieru ochrany súkromia. 

Kované ploty

Kovaný plot z hliníka znie na prvý pohľad ako nezmysel. Dnes je však možné vyhotoviť dizajn kovaného plota s použitím hliníka. Výsledkom je efektný plot z hliníka, ktorý vydrží celé desaťročia a nebude vyžadovať žiadnu údržbu povrchu.

Plot s nepriehľadnou výplňou

Tento typ plota pozostáva z hliníkového rámu, ktorého výplň môže byť z iného materiálu. Najčastejším riešením je osadenie lát z hliníka alebo drevených z tatranca. Výsledkom bude kompletne nepriehľadný a masívny plot, ktorý sa hodí najmä do rustikálnejších stavieb.

Hliníkové brány

Podstatnou súčasťou každého oplotenia je vstup na pozemok. Ten zabezpečuje brána, ktorá by mala spolu s plotom tvoriť jeden celok. Prax je taká, že brána sa preto vyberá spolu s plotom. Dopredu je nutné sa rozhodnúť, aký typ brány sa použije. Výber je opäť pestrý a bránu je tak možné osadiť do každého priestoru. 

Najmä kvôli pohodliu sa zvyknú inštalovať brány s pohonom. V tomto prípade je na bráne nainštalovaný elektrický motor, ktorý sa ovláda diaľkovým ovládaním. Druhou možnosťou je brána bez pohonu na miestach bez prívodu elektrickej energie.

Samonosná brána

Samonosná brána nevyžaduje vyrovnaný terén pretože je nesená nad zemou. Vzdialenosť od zeme je zvyčajne  5 – 10 cm. Brána je osadená do C profilu. Otváranie a zatváranie sa realizuje prostredníctvom nosných vozíkov, ktoré sú ukotvené v betónovom základe. Vďaka tejto konštrukcii je brána bezúdržbová. Dôležité je myslieť na priestor pre odsunutie brány. Obrovskou výhodou je bezproblémový chod v zimnom období.

Koľajnicová brána

Pri tomto type brány je pohyb zabezpečený prostredníctvom koliesok, ktoré sa nachádzajú na spodnej časti brány. Tie jazdia po koľajnici, ktorá musí byť pevne ukotvená na vyrovnanom povrchu. Pomocou ozubeného hrebeňa je brána posúvaná pohonom, ktorý ju otvára a zatvára. Menšou nevýhodou je nutnosť pravidelného čistenia koľaje od nečistôt. Tie môžu celú bránu po istom čase aj znefunkčniť.

Dvojkrídlová brána

Veľmi jednoduché a nenáročné riešenie vstupu na pozemok. Dvojkrídlová brána nevyžaduje nutne pohon. Vhodná je najmä pri starších domoch, kde sa nekladú veľké nároky na prejazd a častú manipuláciu – napríklad v zadných dvoroch. Povrchová úprava zabezpečuje aj tejto bráne z hliníka vysokú životnosť. Práškovým lakovaním je možné na bránu naniesť farbu podľa želania.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Zoltána Schwarza zo spoločnosti AMP plast

Aké výhody majú hliníkové ploty a brány?

Prednosti hliníkových plotov a hliníkových brán je ich veľká variabilita, ktorá umožňuje výber z celého radu a typov. Plot je vizitkou každého domu a nemalou mierou ovplivnuje jeho celkový vzhľad. Preto by mal hliníkový plot alebo hliníková brána ladiť s architektúrou stavby.

U nás dostupné hliníkové ploty a brány sú známe svojou dlhou životnosťou. Všetky komponenty sú vyrobené z odolného hliníka a upevňovacie prvky použité pri inštalácii sú tiež z nehrdzavejúcej ocele. Ploty a brány tak budú nielen bez údržby, ale zostanú aj náklady na každoročné prelakovanie a všetky druhy opráv.

Aké výhody majú plastové ploty a brány?

Plastové ploty sú vďaka priestorovej konštrukcii dostatočne tuhé a tvarovo stále, majú odolný povrch a sú aj farebne stále (obsahujú UV filter). Plastové profily, ktoré používame na výrobu plastových plotov alebo samostatných plotových profilov sú vyrobené z tvrdeného vytláčaného PVC a zodpovedajú najprísnejším európskym normám.

Najlepším argumentom prečo si vybrať plastový plot je skutočnosť, že sa vyrábajú už niekoľko rokov, a sú tak aj dlhodobo preverené reálnymi podmienkami. Plastové ploty pritom nemajú žiadne nároky na dodatočnú povrchovú úpravu (nemusí sa natierať) a ani po mnohých rokoch neoxidujú a nemenia farbu.

Ako si správne vybrať aký typ plotu a brány zvoliť?

Ak sa chystáte vybrať si bránu, ale máte málo miesta a nechcete sa vzdať rastlín, kam by sa posúvala brána tak je pre Vás výhodnejšie inštalácia dvojkrídlovej brány. Aj krídlové brány sa samozrejme dajú ovládať elektricky. Ďalšia varianta je posuvná brána po koľajnici, ktorá je tiež ovládaná pohonom. Modernejšia verzia posuvnej brány je samonosná brána, ktorá sa posúva na dvoch vozíkoch.

Spoločnosť AMP plast - špecialisti na hliníkové a plastové ploty a brány

autor: Andrej

Oct 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 23 017 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

#
#
#
Zadať dopyt

Peter V.

Živnostník
Levice
5,0

Zváranie

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do...Zobraziť viac

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do plechu zameranie a poradenstvo grátis

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol Č.

Živnostník
Dolné Srnie
5,0

Betónovanie

Dobrý deň som poskytovateľ stavebných prác , som nový klient pre vás v stavebných činnostiach .Som už 10rokov...Zobraziť viac

Dobrý deň som poskytovateľ stavebných prác , som nový klient pre vás v stavebných činnostiach .Som už 10rokov na trhu budem rad za každú spoluprácu s každým klientom

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane ...Zobraziť viac

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane studne - kanalizácie - Orezy stromov - Betonove ploty - Potery - Zimné záhrady podľa vašich predstáv - Asfaltovie - Demolačne prace -upratovanie - EPOXIDOVÉ dlažby - Anhydrove potere - Kamene koberce - Sadrokartón a montáž sadrokartónu - Zatepľovacie práce a zateplovanie fasád - Pokladanie zámkovej dlažby + osadenie obrubníkov - Murovky a stavby rodinných domov - Rekonštrukčné práce - Zemné a výkopové práce - A iné podľa dohody Pre viac info ma neváhajte kontaktovať správe

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan N.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá...Zobraziť viac

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá ochutnávka.

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor P.

Živnostník
Kolta
4,9

Murárske práce, murár

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by...Zobraziť viac

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by sa nedal realizovat

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Živnostník
Hlohovec
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce, úpravy stavieb, dokončovanie stavieb, stavebná a projektantská činnosť, strechárske práce - Obklady, pokládky, dlažby, omietky, fasády, malovanie, sádrokartóny, zateplenie...Zobraziť viac

Stavebné práce, úpravy stavieb, dokončovanie stavieb, stavebná a projektantská činnosť, strechárske práce - Obklady, pokládky, dlažby, omietky, fasády, malovanie, sádrokartóny, zateplenie - Montáže, výroba kovových brán, schodísk, nájazdov, zábradlí - Elektroinštalácie, vodárenské a kúrenárske práce. Skúsenosti zo stavieb v Bratislave, Trnave, Hlohovci, Rakúsku, za prijateľné ceny a individuálny prístup.

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov...Zobraziť viac

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Trenčín
4,7

Plynár

Kúrenie, voda, jednoduché zámočníctvo a zváračské práce. Plynové prípojky, demontáž, montáž a úpravy plynového potrubia, revízie. Z kúrenia, výmena kotlov,...Zobraziť viac

Kúrenie, voda, jednoduché zámočníctvo a zváračské práce. Plynové prípojky, demontáž, montáž a úpravy plynového potrubia, revízie. Z kúrenia, výmena kotlov, radiátorov, bojlerov, opravy, výmena ventilov, hlavíc a prerábky.... výmena vodovodných batérií, opravy, prekladky, bytové jadrá, výmena ventilov a podobne...zo zamocnictva je to výroba a opravy jednoduchých konštrukcií a celkov.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,7

Klampiar, strechár

stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Ploty a brány

Nízka cena47,00 €/ks
Priemerná cena145,40 €/ks
Vysoká cena240,00 €/ks

Pošlite dopyt 23017 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 23 017 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt