Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Ploty a brány

Prečo si vybrať plot a bránu z hliníka?

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 16 643 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Prečo si vybrať plot a bránu z hliníka?
Ploty a brány

Prečo si vybrať plot a bránu z hliníka?

Plot a brána plní pri každej stavbe viaceré dôležité funkcie. Okrem dizajnovej je tu najmä funkcia zabezpečenia ochrany pre budovu samotnú, pozemok a všetko, čo sa na ňom nachádza. Plot spolu s bránou tiež prinášajú zvýšenú mieru súkromia, ochraňujú majiteľa pred hlukom a nežiaducimi pohľadmi. Výberom vhodného materiálu získa majiteľ plot trvácny, dizajnovo atraktívny a tiež aj cenovo dostupný. Všetky spomenuté výhody prinášajú ploty a brány z hliníka.

Aké sú výhody hliníka

Najväčšou výhodou hliníka je jeho trvácnosť. Hliník odoláva všetkým poveternostným podmienkam, je tepelne stály a udržiava si svoje vlastnosti celé desaťročia. Všetky spomenuté výhody sa prejavujú pri minimálnej údržbe a v praxi sa o hliníkový plot alebo bránu nie je potrebné špeciálne starať. 

Ďalšou výhodou je veľké množstvo dizajnov spolu s variáciami. Pestrá farebná škála zabezpečí, že majiteľ plota a brány vždy prispôsobí farbu okoliu, domu alebo svojim požiadavkám.

Poslednou veľkou výhodou je cena. Suma za plot alebo bránu z hliníka je prekvapivo oveľa nižšia ako pri drevenom alebo kovanom plote. Keď k tomu prirátame investície v podobe času a materiálu na údržbu dreveného a kovaného plota, hliníkové výrobky sú jasným víťazom.  

Hliníkové ploty

Pri výbere hliníkového plota je v ponukách predajcov možné vyberať z veľkého množstva vyhotovení a dizajnov. Predstavíme si najčastejšie typy dielcov, ktoré je možné použiť do plotov. Veľkou výhodou je možnosť výroby plotového dielca, ktorý má dĺžku až 6 metrov a nie je na ňom viditeľný zvar.

Lamely

Tento typ sa v súčasnosti vyskytuje mimoriadne často a je obľúbený najmä pri novostavbách. Dizajn jednotlivých lamiel má mnoho variácií. Lamela môže byť široká alebo aj úzka. Voliteľná je tiež medzera medzi jednotlivými lamelami. Minimálna škára zabezpečí maximálne súkromie. Lamely je navyše možné uložiť tradične – horizontálne, ale aj vertikálne. Takýto plot vždy poskytuje moderný a symetrický vzhľad. Veľkou výhodou je, že v prípade poškodenia je možná výmena každej lamely samostatne.

Palisády

Palisádový plot je tvorený tyčami z hliníka, ktoré sú osadené do rámu. Vrchné ukončenie môže byť rovné alebo oblúkové. Na jednotlivé palisády je možné vybrať ukončovacie čiapky, ktoré môžu byť guľaté alebo vo forme hrotov. Rozostup aj farby palisádového plota sú úplne voliteľné. Tento typ plota ale neposkytuje dokonalú ochranu súkromia.

Dierovaný plot

Pomerne zaujímavým dizajnovým plotom z hliníka je dierovaný plot. Do rámu je umiestnená tabuľa z hliníka alebo ťahokovu. Diery v plote môžu mať voliteľný tvar – štvorčeky, dierky, pásiky. Ľubovoľné je tiež ich usporiadanie a počet. Tento plot poskytuje maximalnu mieru ochrany súkromia. 

Kované ploty

Kovaný plot z hliníka znie na prvý pohľad ako nezmysel. Dnes je však možné vyhotoviť dizajn kovaného plota s použitím hliníka. Výsledkom je efektný plot z hliníka, ktorý vydrží celé desaťročia a nebude vyžadovať žiadnu údržbu povrchu.

Plot s nepriehľadnou výplňou

Tento typ plota pozostáva z hliníkového rámu, ktorého výplň môže byť z iného materiálu. Najčastejším riešením je osadenie lát z hliníka alebo drevených z tatranca. Výsledkom bude kompletne nepriehľadný a masívny plot, ktorý sa hodí najmä do rustikálnejších stavieb.

Hliníkové brány

Podstatnou súčasťou každého oplotenia je vstup na pozemok. Ten zabezpečuje brána, ktorá by mala spolu s plotom tvoriť jeden celok. Prax je taká, že brána sa preto vyberá spolu s plotom. Dopredu je nutné sa rozhodnúť, aký typ brány sa použije. Výber je opäť pestrý a bránu je tak možné osadiť do každého priestoru. 

Najmä kvôli pohodliu sa zvyknú inštalovať brány s pohonom. V tomto prípade je na bráne nainštalovaný elektrický motor, ktorý sa ovláda diaľkovým ovládaním. Druhou možnosťou je brána bez pohonu na miestach bez prívodu elektrickej energie.

Samonosná brána

Samonosná brána nevyžaduje vyrovnaný terén pretože je nesená nad zemou. Vzdialenosť od zeme je zvyčajne  5 – 10 cm. Brána je osadená do C profilu. Otváranie a zatváranie sa realizuje prostredníctvom nosných vozíkov, ktoré sú ukotvené v betónovom základe. Vďaka tejto konštrukcii je brána bezúdržbová. Dôležité je myslieť na priestor pre odsunutie brány. Obrovskou výhodou je bezproblémový chod v zimnom období.

Koľajnicová brána

Pri tomto type brány je pohyb zabezpečený prostredníctvom koliesok, ktoré sa nachádzajú na spodnej časti brány. Tie jazdia po koľajnici, ktorá musí byť pevne ukotvená na vyrovnanom povrchu. Pomocou ozubeného hrebeňa je brána posúvaná pohonom, ktorý ju otvára a zatvára. Menšou nevýhodou je nutnosť pravidelného čistenia koľaje od nečistôt. Tie môžu celú bránu po istom čase aj znefunkčniť.

Dvojkrídlová brána

Veľmi jednoduché a nenáročné riešenie vstupu na pozemok. Dvojkrídlová brána nevyžaduje nutne pohon. Vhodná je najmä pri starších domoch, kde sa nekladú veľké nároky na prejazd a častú manipuláciu – napríklad v zadných dvoroch. Povrchová úprava zabezpečuje aj tejto bráne z hliníka vysokú životnosť. Práškovým lakovaním je možné na bránu naniesť farbu podľa želania.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka Zoltána Schwarza zo spoločnosti AMP plast

Aké výhody majú hliníkové ploty a brány?

Prednosti hliníkových plotov a hliníkových brán je ich veľká variabilita, ktorá umožňuje výber z celého radu a typov. Plot je vizitkou každého domu a nemalou mierou ovplivnuje jeho celkový vzhľad. Preto by mal hliníkový plot alebo hliníková brána ladiť s architektúrou stavby.

U nás dostupné hliníkové ploty a brány sú známe svojou dlhou životnosťou. Všetky komponenty sú vyrobené z odolného hliníka a upevňovacie prvky použité pri inštalácii sú tiež z nehrdzavejúcej ocele. Ploty a brány tak budú nielen bez údržby, ale zostanú aj náklady na každoročné prelakovanie a všetky druhy opráv.

Aké výhody majú plastové ploty a brány?

Plastové ploty sú vďaka priestorovej konštrukcii dostatočne tuhé a tvarovo stále, majú odolný povrch a sú aj farebne stále (obsahujú UV filter). Plastové profily, ktoré používame na výrobu plastových plotov alebo samostatných plotových profilov sú vyrobené z tvrdeného vytláčaného PVC a zodpovedajú najprísnejším európskym normám.

Najlepším argumentom prečo si vybrať plastový plot je skutočnosť, že sa vyrábajú už niekoľko rokov, a sú tak aj dlhodobo preverené reálnymi podmienkami. Plastové ploty pritom nemajú žiadne nároky na dodatočnú povrchovú úpravu (nemusí sa natierať) a ani po mnohých rokoch neoxidujú a nemenia farbu.

Ako si správne vybrať aký typ plotu a brány zvoliť?

Ak sa chystáte vybrať si bránu, ale máte málo miesta a nechcete sa vzdať rastlín, kam by sa posúvala brána tak je pre Vás výhodnejšie inštalácia dvojkrídlovej brány. Aj krídlové brány sa samozrejme dajú ovládať elektricky. Ďalšia varianta je posuvná brána po koľajnici, ktorá je tiež ovládaná pohonom. Modernejšia verzia posuvnej brány je samonosná brána, ktorá sa posúva na dvoch vozíkoch.

Spoločnosť AMP plast - špecialisti na hliníkové a plastové ploty a brány

autor: Andrej

Oct 13, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 824 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Szabolcs S.

Firma
Čierna Voda
4,9

Zámočník

Výroba brán, plotov a zábradlii v kovanom ale aj v modernom štýle od roku 2008. Rýchle dodanie, zinkovanie a prášková farba samozrejnosťou. Precízna práca podľa požiadaviek zákazníka.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Julius K.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,9

Pokládka dlažby

Poskytujem maliarske práce,(prax 2 roky) tapetovanie(prax 2 roky) hodinový manžel,atď. Nebojím sa žiadnej práce. Ozvite sa ,vyskúšajte a uvidíte sami 😁

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Živnostník
Košice
4,8

Hodinový manžel

Už 10 rokov poskytujem svoje služby ako montáž interiérových dverí, pokládka podlahy, skladanie nábytku a rôzne údržbárske práce.Som pedant a preto kvalita vykonanej práce je pre mňa dôležitá.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,7

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav V.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Sme ambiciózny mladý tým s 10 ročnou skúsenosťou v odbore rôznych stavebných činnosti. Prevažne sa zaoberáme realizaciou kúpeľni a bazenov ale samozrejme realizujeme aj inštalačné práce každého odvetvia. Dôkladnosť a profesiálny prístup je na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6

Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Ploty a brány

Nižšia cena47,00 €/ks
Priemerná cena145,40 €/ks
Vyššia cena240,00 €/ks

Pošlite dopyt 25824 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 16 643 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt