Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Montované domy

Prečo zvažovať montovaný dom a aké sú jeho výhody?

Hľadáte staviteľa na montované domy? V tejto kategórii máme 15 707 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Prečo zvažovať montovaný dom a aké sú jeho výhody?
Montované domy

Prečo zvažovať montovaný dom a aké sú jeho výhody?

Domov je miesto, kde trávime s rodinou väčšinu svojho života. Rodinný dom je akési útočisko pred vonkajším svetom, a preto každý budúci majiteľ domu chce, aby bol čo najkvalitnejší. Samozrejme v rámci jeho finančných možností, čo býva popri rozhodovaní o druhu domu – murovaný či montovaný, často ďalším rozhodujúcim faktorom.

banner

Murovaný dom je klasikou, jeho výstavba si však vyžaduje veľa financií, práce, ale aj času. Vhodnou alternatívou by mohol byť montovaný dom na kľúč, ktorý síce nie je žiadnou novinkou, no stále je medzi ľuďmi pomerne nový a neznámy. Ak chcete mať svoj vysnívaný dom čo najskôr a mať vopred stanovený rozpočet, montovaný dom rozhodne stojí za zváženie.  

Čo je montovaný dom? 

Montovaný dom sa od klasického murovaného líši najmä z hľadiska použitej nosnej konštrukcie. Kým rozdiel medzi tehlou či pórobetónom (ktoré sa používajú pri murovanom dome) nie je až taký veľký, rozdiel medzi materiálmi použitými na výstavbu montovaného domu je už väčší.

Nosné konštrukcie montovaných domov môžu byť z dreva, ocele, keramiky alebo betónu. Pojem montovaný dom už z názvu hovorí, že je to dom na objednávku, takzvaný „katalógový dom“ a jeho jednotlivé diely, panely, zmontujú pracovníci zväčša priamo na vašom pozemku. Tým pádom sa šetrí aj čas, potrebný na výstavbu nového domu.

Montované domy sú totižto veľkým trendom práve vďaka tomu, že priemerný čas výstavby takéhoto domu sú zhruba štyri mesiace. Stavba montovaného domu láka aj svojou cenou, ktorá je značne nižšia, než pri murovanom dome – je to nielen ekonomický variant výstavby, trvá kratšie a vyžaduje si podstatne menej námahy, než pri klasickom dome z tehál. 

Ako vzniká montovaný dom? 

Ako sme už spomínali vyššie, všetky jeho časti sa vyrábajú v stavebných firmách, a potom sa na stavbe osadia do základov. Po spodnej časti domu prídu na rad obvodové steny, dvere, strecha a potom inštalácie a povrchové úpravy. Konštrukcia montovaného domu môže byť z dreva, ale aj z panelov či tehál. Najprv sa vyhotoví základová doska, podľa plánu sa nareže materiál, ktorý sa zmontuje do konštrukcie a stavba sa oplášti. Objednávateľ všetky tieto úkony len sleduje a nemusí sa na nich fyzicky podieľať. 

Čo sa ponuky montovaných domov týka, je skutočne široká. Pri zvažovaní výstavby rodinného domu na kľúč si vždy vyberajte firmu aj na základe projektov, ale aj referencií. Keď si záujemca po dôkladnom zvážení vyberie firmu a osloví ju, následne sa prechádza k spracovaniu technickej a projektovej dokumentácie a vybavovaniu stavebného povolenia. Pri tomto kroku je potrebné zvážiť vizualizáciu domu, ktorá zapadne do okolia a prostredia, kde má váš nový rodinný dom „vyrásť.“ Aj tu môžu pomôcť rady architekta.  

Výhody montovaného domu 

Výhodou (pre niekoho aj nevýhodou) môže byť, že si tento typ domu musíte celý objednať – nie je tu priestor na žiadnu sebarealizáciu, čo nemusí byť každému po vôli, no zároveň väčšina ľudí tento fakt oceňuje a navyše – ponuka montovaných domov je dnes taká pestrá, že si na svoje príde azda každý.

Takto budete už na začiatku výstavby presne vedieť, ako bude váš dom vyzerať a čo vás bude stáť. Pri výbere projektu máte dve možnosti – vychádzať z katalógových alebo z individuálnych projektov, doslova na kľúč. A tu je výhoda práve v tom, že si každý môže zvoliť to, čo mu finančné možnosti dovolia. 

Pri stavbe montovaného domu šetríte čas, jeho výhodou je tiež veľmi dobrý tepelný odpor stien, ich takmer polovičná hrúbka v porovnaní s klasickou stenou, čo zväčšuje úžitkovú plochu vášho pozemku a tiež ekologická nezávadnosť. Aj keď pre stavbu nezvolíme práve najekologickejší materiál, veľkým plusom je, že sa montovaný dom stavia bez použitia chemických spojov. Znamená to nielen šetrnosť k životnému prostrediu, ale aj k zdraviu obyvateľov. 

Ďalšou výhodou montovaných domov je nižšia spotreba energií. Pre montované domy či bungalovy na kľúč je charakteristická nižšia energetická náročnosť. Takýto dom ročne spotrebuje 15 až 50kWh na meter štvorcový, pričom jeho spotreba môže byť oproti klasickému murovanému domu až o polovicu nižšia! Súčasťou montovaných domov je zateplenie minerálnou vlnou, rekuperačný systém či využívanie tepelného čerpadla, čím ušetríte nielen svoje peniaze, ale aj životné prostredie. 

Možno vás poteší i fakt, že rozvody vody, elektriny či kanalizácie sú pri montovanom dome už zabudované v jednotlivých dielcoch – nie je teda potrebné sekanie ako pri klasických stenách. Rovnako pozitívny je aj fakt, že takáto stavba má málo tepelných mostov (miest úniku tepla) a že takáto stavba minimálne „sadá,“ a ak aj áno, tak celistvo. 

Samozrejme, výber montovaného domu má oproti výhodám aj niekoľko nevýhod. Keď si však zhodnotíme klady a zápory – vyjdú z pohľadu záujemcu asi rovnako ako pri murovanom dome. Všetko je však individuálne – niekomu záleží na cene, niekomu zas na čase samotnej výstavby a niekto chce mať klasiku, ktorú si môže sám budovať už od začiatku. Nevieme teda porovnať, ktorý variant rodinného domu je pre výber lepší, no vieme predpokladať, že montované domy sa stávajú čoraz obľúbenejšími a stojí za to zvážiť ich pri rozhodovaní sa, aký dom postaviť. 

autor: Lucia

Nov 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 126 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav D.

Živnostník
Tesárske Mlyňany
5,0

Nábytok

Profesionálny stolár 25 rokov praxe výroba a montáž nábytku, kuchynské linky, obývačky, predsiene, spálne, vstavané skrine, pergoly a iné výrobky z dreva.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip L.

Firma
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Stavebné práce, výkopové a zemné práce minibagrom, obklady, dlažby, domy na kľuč, maľovanie technikou AirLess, fasády, základy, sadrové/štukové omietky, montáž sadrokartónov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan D.

Firma
Malacky
4,9

Maliar, Maliarske práce

Robime murarske prace zamkova dlazba,stavane ploti ,priecky,zateplovanie,buracie prace,vykopove prace,asvalt,sme ptecizni a spolahlivy a cenovo vyhodny..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Miroslava B.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, naša stavebná firma Vám ponúka svoje komplexné služby v oblasti stavebníctva. Našou hlavnou činnosťou sú výstavby domov na kľúč, rekonštrukcie starých domov, bytov a bytových jadier. Poskytujeme Vám viac ako 10 ročné skúsenosti!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,7

Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Montované domy

Nižšia cena45 787,00 €/ks
Priemerná cena63 352,80 €/ks
Vyššia cena87 890,00 €/ks

Pošlite dopyt 24126 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na montované domy? V tejto kategórii máme 15 707 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt