Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchyne

Prestavba kuchyne - ako na to?

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 16 364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Prestavba kuchyne - ako na to?
Renovácia kuchyne

Prestavba kuchyne - ako na to?

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť hodnotu každého domu, je prestavba kuchyne. Čo to však konkrétne znamená a čo by mal človek očakávať? Ak máte v úmysle prerobiť si časti kuchyne vlastnoručne, potom získava pochopenie procesu ďalší význam. Aj keď pôjdete do prerábania svojpomocne, pravdepodobne si budete musieť aspoň na niektoré práce zavolať pomoc profesionálov. Inštalatérske práce väčšieho rozsahu totiž zvládne iba naozaj šikovný domáci majster.

banner

Ak sa však, rozhodnete odovzdať väčšinu zodpovednosti do rúk odborníkom, budete musieť pred samotnou prestavbou podstúpiť niektoré kroky, ktoré zahŕňajú vyhľadanie, preverenie a objednanie si projektantov a dodávateľov, alebo nájsť firmu zameranú na dizajn, ktorá vám prípadne bude vedieť pomôcť aj so stavebnými prácami, tak aby ste mali všetko pokope na jednom mieste. I keď nemusíte vykonávať žiadnu prácu sami, vedomosti o správnom spôsobe prestavby kuchyne vám môžu pomôcť lepšie si naplánovať činnosti, ktoré sa jej týkajú.

Pár krokov, ktorých by ste sa mali držať 

1. Urobte si predstavu o novej kuchyni

Prvá a základná vec. Ak idete niečo prerábať, musíte mať jasnú predstavu o tom, ako má konečný výsledok vyzerať. Je úplne jedno, či budete prerábanie miestnosti realizovať vo vlastnej réžii, alebo vám kuchyňu prerobí špecializovaná firma. Plán, ako to má všetko vyzerať, už musíte mať v tejto chvíli v rukách. Tento plán si viete navrhnúť a nakresliť aj sami pomocou voľne stiahnuteľného počítačového softvéru, ale istejšie je nechať si ho vyhotoviť v obchode, v ktorom predávajú nábytok, ktorý si plánujete zaobstarať do svojej kuchyne. Takúto službu by vám mal vedieť poskytnúť každý dobrý dodávateľ kuchynského zariadenia.

2. Vyhoďte všetko, čo nebudete potrebovať

Máte už v ruke návrh, viete, ako bude vyzerať vaša kuchyňa, a tiež viete, čo budete do nej potrebovať a čo už nie. Nebuďte zbytočne sentimentálni a, pokiaľ je to možné, vyhoďte úplne všetko, o čom ste presvedčení, že to už naozaj nikdy nevyužijete. Takých vecí je veľa. Porozmýšľajte, kedy a čo ste použili naposledy a čo sa vám bude do novej kuchyne hodiť. Ak je vám ľúto zbaviť sa všetkých vecí, ktoré vám doteraz verne slúžili, pouvažujte nad tým, či nepoznáte niekoho, komu by sa mohli ešte hodiť, prípadne ho mohli potešiť. Ak nepoznáte nikoho, skúste to nafotiť a predať za symbolickú sumu na internete. Vaše veci možno ešte nájdu svojho majiteľa a vy získate niekoľko eur na ďalšiu prestavbu navyše.

3. Odborné práce

Inštalatérske, vodárenské a elektrikárske práce boli vo vašej kuchyni vykonané už dávnejšie a s veľkou pravdepodobnosťou úplne nekorešpondujú s vašimi aktuálnymi potrebami. V tejto fáze budete zrejme potrebovať špecializovanú firmu alebo nejakého profesionála, ktorý vám s prerábkou buď pomôže, alebo ju rovno kompletne vykoná. Je možné, že bude nutné doplniť elektrické rozvody a pridať niekoľko elektrických zásuviek. S veľkou pravdepodobnosťou bude treba prerobiť vodovodné potrubia. Všetko to bude potrebné zapracovať a zabudovať do stien a podlahy, čo znamená, že bude nutné mať aj majstra, ktorý sa vyzná v stavebných prácach.

4. Dokončenie stien a podláh

Všetky rozvody máte na svojom mieste, krásne zabudované, zapracované a zamurované v hladkých stenách a podlahách, a teraz je čas na detaily. Vyberte si farbu. Buď sa uspokojíte s odtieňmi, ktoré sú bežne dostupné v predajniach s farbami, alebo si necháte namiešať takú, aká sa najviac hodí k vašim predstavám ideálnej farby do kuchyne. Namaľujte steny a nechajte farbu vyschnúť.

Medzitým by ste už mali mať rozmyslené, aký materiál použijete na podlahu. Ideálne by bolo, keby ste ho už mali doma, aby ste mohli začať na tom ihneď pracovať. Do kuchyne môžete využiť tak dlažbu, ako i plávajúce podlahy alebo parkety. Jednoducho čo chcete. Prípadne môžete materiály i kombinovať.   
 

5. Dvere a okná

Namontujte dvere a okná. Tento krok sa vás však bude týkať iba v prípade, ak ste kuchyňu prerábali naozaj zásadne, aj s rozsiahlymi búracími prácami. Ak ste však dispozíciu kuchyne nechali neporušenú a využili ste pôvodný priestor, pokračujte ďalším bodom.

6. Čas na skrinky 

A prichádza na rad inštalácia skriniek a zariaďovanie. Toto je už tá zábavnejšia a veselšia časť procesu, pretože konečne môžete vidieť, ako sa hotový projekt začína formovať a prestavba sa chýli ku koncu. Nábytkárska firma vám postupne vešia a montuje jednu skrinku za druhou a to, čo ste zatiaľ nosili len vo svojej hlave, prípadne ste to mali doma iba na papieri ako realizačný projekt, nadobúda reálne kontúry. Pomaly môžete začať nosiť a vkladať do skriniek drahý porcelán, ktorý opatrujete ako dedičstvo po babičke. Drez, batérie, osvetlenie, stôl, stoličky. Všetko nevyhnutné a dôležité, čo budete potrebovať na to, aby ste sa v kuchyni cítili príjemne.

7. Nové spotrebiče

Ak máte voľne stojacie spotrebiče, máte už skoro vyhraté a môžete pomaly začať variť kávu a rozlievať víno. Ak ste sa rozhodli pre vstavané a zabudované spotrebiče, počkajte, kým ich majstri zapracujú. Toto je už v podstate posledný krok, ktorý bolo treba nutne vykonať na to, aby ste mohli začať kuchyňu využívať plnohodnotne a prestať používať iba dvojplatničku a rýchlovarnú kanvicu.

8. Oslávte a pokrstite svoju novú kuchyňu

Blahoželáme! Projekt renovácie je dokončený. Teraz je už naozaj čas pohodlne sa usadiť a osláviť svoju krásnu novú kuchyňu. Nalejte si pohár vína alebo uvarte obľúbené jedlo pre seba či priateľov. Bez ohľadu na to, koľko ste toho zvládli sami alebo pomocou profesionálneho dodávateľa, teraz máte hotovo a k dispozícii krásne miesto na vytváranie spomienok a potešenie.
 

autor: Lukáš

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 466 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek V.

Firma
Košice
5,0

Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0

Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
4,9

Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin S.

Firma
Košice
4,9

Elektroinštalácia

Elektroinštalačné práce Rekonštrukcia a oprava elektroinštalácie Prípojky NN Slaboprúdové rozvody PC,SAT,TEL Podlahové elektrické vykurovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert P.

Živnostník
Šamorín
4,9

Nábytok

Zdravim! Robím nábytok z masívu ale aj z laminátu. Skrine, jedálenske stoly, skrinky pod umyvadlo, Keby ste mali nejaké otázky neváhajte ma kontaktovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchyne

Nižšia cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vyššia cena7 150,00 €/práca

Pošlite dopyt 25466 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 16 364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt