Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia kuchyne

Prestavba kuchyne - ako na to?

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 20426 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Prestavba kuchyne - ako na to?
Rekonštrukcia kuchyne

Prestavba kuchyne - ako na to?

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zvýšiť hodnotu každého domu, je prestavba kuchyne. Čo to však konkrétne znamená a čo by mal človek očakávať? Ak máte v úmysle prerobiť si časti kuchyne vlastnoručne, potom získava pochopenie procesu ďalší význam. Aj keď pôjdete do prerábania svojpomocne, pravdepodobne si budete musieť aspoň na niektoré práce zavolať pomoc profesionálov. Inštalatérske práce väčšieho rozsahu totiž zvládne iba naozaj šikovný domáci majster.

Ak sa však, rozhodnete odovzdať väčšinu zodpovednosti do rúk odborníkom, budete musieť pred samotnou prestavbou podstúpiť niektoré kroky, ktoré zahŕňajú vyhľadanie, preverenie a objednanie si projektantov a dodávateľov, alebo nájsť firmu zameranú na dizajn, ktorá vám prípadne bude vedieť pomôcť aj so stavebnými prácami, tak aby ste mali všetko pokope na jednom mieste. I keď nemusíte vykonávať žiadnu prácu sami, vedomosti o správnom spôsobe prestavby kuchyne vám môžu pomôcť lepšie si naplánovať činnosti, ktoré sa jej týkajú.

Pár krokov, ktorých by ste sa mali držať 

1. Urobte si predstavu o novej kuchyni

Prvá a základná vec. Ak idete niečo prerábať, musíte mať jasnú predstavu o tom, ako má konečný výsledok vyzerať. Je úplne jedno, či budete prerábanie miestnosti realizovať vo vlastnej réžii, alebo vám kuchyňu prerobí špecializovaná firma. Plán, ako to má všetko vyzerať, už musíte mať v tejto chvíli v rukách. Tento plán si viete navrhnúť a nakresliť aj sami pomocou voľne stiahnuteľného počítačového softvéru, ale istejšie je nechať si ho vyhotoviť v obchode, v ktorom predávajú nábytok, ktorý si plánujete zaobstarať do svojej kuchyne. Takúto službu by vám mal vedieť poskytnúť každý dobrý dodávateľ kuchynského zariadenia.

2. Vyhoďte všetko, čo nebudete potrebovať

Máte už v ruke návrh, viete, ako bude vyzerať vaša kuchyňa, a tiež viete, čo budete do nej potrebovať a čo už nie. Nebuďte zbytočne sentimentálni a, pokiaľ je to možné, vyhoďte úplne všetko, o čom ste presvedčení, že to už naozaj nikdy nevyužijete. Takých vecí je veľa. Porozmýšľajte, kedy a čo ste použili naposledy a čo sa vám bude do novej kuchyne hodiť. Ak je vám ľúto zbaviť sa všetkých vecí, ktoré vám doteraz verne slúžili, pouvažujte nad tým, či nepoznáte niekoho, komu by sa mohli ešte hodiť, prípadne ho mohli potešiť. Ak nepoznáte nikoho, skúste to nafotiť a predať za symbolickú sumu na internete. Vaše veci možno ešte nájdu svojho majiteľa a vy získate niekoľko eur na ďalšiu prestavbu navyše.

3. Odborné práce

Inštalatérske, vodárenské a elektrikárske práce boli vo vašej kuchyni vykonané už dávnejšie a s veľkou pravdepodobnosťou úplne nekorešpondujú s vašimi aktuálnymi potrebami. V tejto fáze budete zrejme potrebovať špecializovanú firmu alebo nejakého profesionála, ktorý vám s prerábkou buď pomôže, alebo ju rovno kompletne vykoná. Je možné, že bude nutné doplniť elektrické rozvody a pridať niekoľko elektrických zásuviek. S veľkou pravdepodobnosťou bude treba prerobiť vodovodné potrubia. Všetko to bude potrebné zapracovať a zabudovať do stien a podlahy, čo znamená, že bude nutné mať aj majstra, ktorý sa vyzná v stavebných prácach.

4. Dokončenie stien a podláh

Všetky rozvody máte na svojom mieste, krásne zabudované, zapracované a zamurované v hladkých stenách a podlahách, a teraz je čas na detaily. Vyberte si farbu. Buď sa uspokojíte s odtieňmi, ktoré sú bežne dostupné v predajniach s farbami, alebo si necháte namiešať takú, aká sa najviac hodí k vašim predstavám ideálnej farby do kuchyne. Namaľujte steny a nechajte farbu vyschnúť.

Medzitým by ste už mali mať rozmyslené, aký materiál použijete na podlahu. Ideálne by bolo, keby ste ho už mali doma, aby ste mohli začať na tom ihneď pracovať. Do kuchyne môžete využiť tak dlažbu, ako i plávajúce podlahy alebo parkety. Jednoducho čo chcete. Prípadne môžete materiály i kombinovať.   
 

5. Dvere a okná

Namontujte dvere a okná. Tento krok sa vás však bude týkať iba v prípade, ak ste kuchyňu prerábali naozaj zásadne, aj s rozsiahlymi búracími prácami. Ak ste však dispozíciu kuchyne nechali neporušenú a využili ste pôvodný priestor, pokračujte ďalším bodom.

6. Čas na skrinky 

A prichádza na rad inštalácia skriniek a zariaďovanie. Toto je už tá zábavnejšia a veselšia časť procesu, pretože konečne môžete vidieť, ako sa hotový projekt začína formovať a prestavba sa chýli ku koncu. Nábytkárska firma vám postupne vešia a montuje jednu skrinku za druhou a to, čo ste zatiaľ nosili len vo svojej hlave, prípadne ste to mali doma iba na papieri ako realizačný projekt, nadobúda reálne kontúry. Pomaly môžete začať nosiť a vkladať do skriniek drahý porcelán, ktorý opatrujete ako dedičstvo po babičke. Drez, batérie, osvetlenie, stôl, stoličky. Všetko nevyhnutné a dôležité, čo budete potrebovať na to, aby ste sa v kuchyni cítili príjemne.

7. Nové spotrebiče

Ak máte voľne stojacie spotrebiče, máte už skoro vyhraté a môžete pomaly začať variť kávu a rozlievať víno. Ak ste sa rozhodli pre vstavané a zabudované spotrebiče, počkajte, kým ich majstri zapracujú. Toto je už v podstate posledný krok, ktorý bolo treba nutne vykonať na to, aby ste mohli začať kuchyňu využívať plnohodnotne a prestať používať iba dvojplatničku a rýchlovarnú kanvicu.

8. Oslávte a pokrstite svoju novú kuchyňu

Blahoželáme! Projekt renovácie je dokončený. Teraz je už naozaj čas pohodlne sa usadiť a osláviť svoju krásnu novú kuchyňu. Nalejte si pohár vína alebo uvarte obľúbené jedlo pre seba či priateľov. Bez ohľadu na to, koľko ste toho zvládli sami alebo pomocou profesionálneho dodávateľa, teraz máte hotovo a k dispozícii krásne miesto na vytváranie spomienok a potešenie.
 

autor: Lukáš

Jun 23, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20426 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Klasov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a...Zobraziť viac

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a az po domy na kluč

#
#
#
Zadať dopyt

Richard B.

Živnostník
Sabinov
5,0

Výroba nábytku

Ponúkam: - výroba nábytku na mieru ...Zobraziť viac

Ponúkam: - výroba nábytku na mieru - montáž drevených obkladov a podláh - výroba psích búd , latrín - výroba dekoračných predmetov do záhrad - výroba dreveńych obalov

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,8

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a...Zobraziť viac

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

#
#
#
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je...Zobraziť viac

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš R.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobrý deň, na platforme willio ponúkam tieto služby: - údrzbárske práce ( voda v domácnosti, drobné opravy ) výmena batérie, oprava...Zobraziť viac

Dobrý deň, na platforme willio ponúkam tieto služby: - údrzbárske práce ( voda v domácnosti, drobné opravy ) výmena batérie, oprava WC splachovaca.. - elektroinštalačné práce v domoch a bytoch (opravy elektroinštalácií, odstraňovanie porúch, pripojenie a výmena spotrebičov, svetiel,zásuviek, vypínačov..) - pokladanie plavajucich podláh - skladanie nábytku, detských ihrísk, -skladanie kuch. linky Ikea (oprava, výmena spotrebičov, drezu, výmena prac. dosky..) a ine.

#
#
#
Zadať dopyt

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné...Zobraziť viac

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,7

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,7

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Martin J.

Živnostník
Košice
4,7

Murárske práce, murár

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné...Zobraziť viac

Poskytujeme komplexné stavebné a rekonštrukčné práce, od 3D vizualizácií, cez poradenstvo až po samotnú realizáciu projektu. Kvalitná práca za prijateľné ceny je samozrejmosťou.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia kuchyne

Nízka cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vysoká cena7 150,00 €/práca

Pošlite dopyt 20426 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 20426 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt