Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Strešné okno

Presvetlite váš domov strešnými oknami

Hľadáte strechára na strešné okno? V tejto kategórii máme 14 548 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Presvetlite váš domov strešnými oknami
Strešné okno

Presvetlite váš domov strešnými oknami

Strešné okno je vynikajúcim riešením všade tam, kde do interiéru potrebujete priviesť dodatočné svetlo. Vertikálne okná nie vždy dokážu splniť túto požiadavku najmä v podkrovných priestoroch. Strešné okno je skvelým, a zároveň jediným, riešením problému s nedostatkom prirodzeného svetla. Vďaka strešnému oknu sa miestnosti v podkroví menia na tie najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie v celom dome.

Moderné systémy strešných okien poskytujú popri osvetlení priestoru aj celý rad ďalších výhod. Prvou je výborné vetranie podkrovného priestoru, ktoré je veľmi rýchle a efektívne. Nasleduje výborný výhľad do okolia, ktorý sa len tak nezunuje spolu s výbornými izolačnými vlastnosťami. Poslednou výhodou strešného okna je, že jeho inštalácia je výrazne lacnejšia ako realizácia vikiera a klasického okna.

Kde všade je možné inštalovať strešné okno

Strešné okno sa inštaluje do strechy domu alebo bytu. Strecha pritom môže byť aj úplne plochá. V tomto prípade plní strešné okno funkciu svetlíka (nie svetlovodu). Druhým spôsobom je inštalácia do strechy, ktorá má určitý sklon, ktorý meriame v stupňoch.

Dôležitým momentom pri rozhodovaní sa, ako vyriešiť prívod svetla s použitím strešného okna, je oslovenie certifikovaných profesionálov, najlepšie s referenciami. Obhliadka na mieste a následný návrh najlepšieho riešenia zaručuje dlhodobú funkčnosť strešného okna a bezchybnú inštaláciu so zárukou. 

Typy strešných okien

Možností pri výbere typu strešného okna je veľké množstvo. Jednotlivé typy strešných okien vychádzajú zo spôsobu otvárania okna, ktoré závisí od kovania, ktoré je v ňom nainštalované. Kovanie potom určuje možnosti otvárania okna aj spolu s jeho ďalšími funkciami.

Výber správneho typu strešného okna odporúčame uskutočňovať s profesionálnou firmou, ktorá poradí najvhodnejší typ, vysvetlí výhody a nevýhody konkrétneho riešenia, poskytne certifikovanú montáž, záruku na montáž aj samotné okno a tiež servis. 

Kyvné okná

Základný a najpoužívanejší typ strešného okna. Kovanie vo vnútri okna obsahuje pánt v strede. Preto sa okno pri otvorení vyklopí okolo stredovej osi presklenej časti tak, že polovica smeruje von a polovica dnu. Kľučka sa nachádza na spodnej hrane okna a moderné strešné okná vďaka nej umožnňujú štrbinové vetranie. Do vlhkých priestorov (podkrovné kúpeľne pod.) sa odporúča zvoliť strešné okno so zvýšenou ochranou voči vlhkosti.

Kyvno-výklopné okná

Pokročilejší typ kovania s viacerými prvkami umožňuje okno otvoriť dvoma spôsobmi. Prvý je klasický – ako pri kyvnom. Druhý, pomocou piestu, umožňuje okno vyklopiť úplne pomocou pánta, ktorý sa nachádza na hornej hrane okna. Moderné okná obsahujú dve nezávislé kovania – každé pre konkrétny typ otvárania.

Jednotlivé spôsoby otvárania okna sa volia prostredníctvom prepínača, ktorý je súčasťou kovania. Tento typ okna sa zvyčajne vyhotovuje s dvojsklom. Výrobcovia ale ponúkajú aj možnosť trojskla – zvyčajne pri vybraných rozmeroch. 

Výlezové okná

Pre výlezové okno je príznačný spôsob otvárania do boku – tak, ako pri klasickom vertikálnom okne. Kľučka sa v tomto prípade nachádza na bočnej hrane okna. Tento typ okna sa montuje najmä do priestorov, kde sa vyžaduje jednoduchý a bezpečný výstup na strechu.

Balkónové okná

Balkónové okno pozostáva z dvoch samostatných častí – krídel, ktoré po otvorení vytvoria balkón. Horná časť (s väčšou plochou) sa otvára smerom nahor až do uhla 40°. Dolná časť po otvorení vytvára priestor pre vstup do vnútra balkóna. Súčasťou okna je aj bočné zábradlie, ktoré tvorí jeden celok so spodným krídlom.

Z čoho pozostáva strešné okno

Strešné okno nie je len sklo, okenný rám, kovanie a kľučka. Kvôli zvýšeným nárokom na izoláciu, najmä proti tečúcej vode, ktorá preniká zvonka dnu a tiež proti pare, ktorá sa kondenzuje vo vnútri musí obsahovať aj iné súčasti. Para sa zráža na okne samotnom aj v jeho okolí najmä počas vetrania, kedy sa stretáva teplý a chladnejší vzduch. 

Aby sa predišlo škodám na konštrukcii strechy, okne samotnom a tiež priestoroch pod oknami, pozostáva každé strešné okno z viacerých nasledovných častí.

Rám/okenný profil

Tak, ako aj pri klasickom okne základným prvkom okna je jeho rám. Ten určuje jeho izolačné vlastnosti a vzhľad. Materiál rámu alebo okenného profilu môže byť drevo alebo plast. Pri plastových strešných oknách sa používajú viackomorové systémy, ktoré majú zabezpečiť čo najúčinnejšiu izoláciu. Výhodou plastových profilov je ich nenasiakavosť a odolnosť voči korózii a zvetraniu. 

Sklo

Sklo tvorí najväčšiu plochu strešného okna. Na výber je veľké množstvo typov zasklenia. Základnou možnosťou je dvojsklo. Nasleduje trojsklo s výrazne lepšími izolačnými vlastnosťami. Poslednou možnosťou je štvorsklo, ktoré sa v súčasnosti považuje za maximum. Vnútro zasklenia býva vyplnené izolačným plynom – argónom. Vonkajšie sklo môže byť buď klasické, špeciálne bezúdržbové alebo bezpečnostné. 

Výber vhodného typu zasklenia je dobré konzultovať s odborníkmi, ktorí disponujú presnými technickými údajmi o každom type skla. Vďaka tomu dostanete presné výpočty o tepelných stratách, prestupe slnečného žiarenia, odolnosti voči UV žiareniu a množstve ďalších údajov, ktoré sa pri jednotlivých typoch skiel uvádzajú.

Lemovanie

Lemovanie na strešnom okne zabezpečuje jeho dokonalé splynutie s povrchom strechy. Skladá sa zo štyroch častí (vrchná, spodná, dve bočné) a ich funkciou je dokonale utesniť priestor okolo celého okna. Pod lemovaním sa nachádza celý systém zateplenia a izolácie okna.

Kovanie

Použité kovanie ovplyvňuje spôsob otvárania okna aj celkové možnosti práce so strešným oknom pri jeho údržbe. Ak má okno viacero spôsobov otvárania, malo by obsahovať pre každý spôsob samostatné kovanie. 

Kľučka

Dôležitý dizajnový aj funkčný prvok. Pekná ale najmä kvalitná kľučka výrazne zvyšuje komfort pri narábaní s oknom. Viaceré polohy kľučky zabezpečia štrbinové vetranie. 

Montáž strešného okna

Existuje viacero spôsobov montáže strešného okna. Pri montáži do šikmej strechy existujú tri základné spôsoby. Montáž na laty sa realizuje tak, že sa do vyprázdneného priestoru medzi krokvami inštalujú nové laty, ktoré presne zodpovedajú rozmeru strešného okna. Nové okno sa následne upevní na tieto laty. 

Montáž na krokvách sa začína vypílením prebytočných lát a upevnením strešného okna na krokvy. V prípade, že priestor v streche ani rozmer okna neumožňuje ani jeden z uvedených spôsobov, realizuje sa montáž na výmenách. Tu sa do krovu strechy doložia podľa potreby pomocné laty alebo krokvy a okno sa upevní do nich.

Montáž strešného okna v žiadnom prípade nevykonávajte na základe internetových alebo iných návodov. V celom procese sa jedná o najzásadnejší krok, ktorý musí byť realizovaný bez akejkoľvek chyby. Najmenší nedostatok sa dôsledkom amatérskej inštalácie prejaví veľmi skoro a odstránenie škôd vyjde majiteľa podkrovia veľmi draho. Ak ste už v procese výberu postupovali bez odbornej pomoci, pri inštalácii ju určite vyhľadajte.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti DOSTAV - strešné okná

Aká je životnosť okien?

Pri optimálnych podmienkach a pravidelnom servisovaní je životnosť okien približne 15-20 rokov. Po tomto čase už okno nespĺňa aktuálne energetické požiadavky trhu a je potrebné ho vymeniť.

Vymeniť alebo opraviť okno? Podľa čoho sa rozhodnúť?

Servis okna by sa mal vykonávať každých 3-5 rokov od montáže. Ak sa zákazník rozhoduje medzi opravou a výmenou okna, musí si prehodnotiť čo požaduje on od daného okna. Servisom si predĺži životnosť okna. Ak by však chcel na cca 15-20 ročnom okne vymeniť zasklenie a zasklievací rámik, v tomto prípade sa jednoznačne oplatí rozmýšľať nad výmenou okna. Výmena okna ponúka taktiež viac možností, ktoré je potrebné prekonzultovať na obhliadke. Túto obhliadku robíme pred realizáciou.

Aké služby dostane zákazník, keď sa rozhodne osloviť špecialistov na okná?

Ponúkame komplexné služby v oblasti predaja, montáže a servisu strešných okien a doplnkov rôznych typov a značiek. Sme špecifickí v tom, že pri kúpe zákazníkovi vieme poradiť a odpovedať na všetky otázky, čo veľakrát predajcovia stavebnín nevedia. Kúpa strešných okien je veľmi špecifická, pretože ich výber záleží od rôznych parametrov. Poskytujeme špecifikáciu na mieru. Zákazník následne nemusí riešiť dovoz ani vynesenie okien. Ak si zakúpi tovar u nás, zákazník nemusí riešiť ani prípadné reklamácie, pretože zodpovednosť nesieme my. Realizujeme montáž a poskytujeme aj servis, takže zákazníci majú všetko pod jednou strechou.

Spoločnosť DOSTAV - strešné okná - špecialisti na predaj, montáž a servis strešných okien

autor: Andrej

Sep 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21 934 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan D.

Firma
Kysucké Nové Mesto
5,0

Strecha

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov murovanie salovanie, vencov, montaz okapoveho systemu,plechovanie kominov, foliovanie latovanie a pokryvanie striech

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman U.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobry den Mam všestranné skúsenosti v prácach všetkého druhu viac ako 12r Vodoinstalacia. Kurenie. Sadrokarton. Montaz nábytku. Montaz kuchinske linky. Vsetko co vás napadne. Co neviem urobyt na 100% taku pracu racej odmietnem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš Š.

Živnostník
Košice
4,7

Elektrikár

Základova platňa od výkopu až po betonáž (precíznosť) Založenie prvej rady, murovanie obvodových a vnútorných priečok z porobetónu (prácu si vážim a robím ju dôsledne) v prípade zájujmu poskytnem referencie. Venujem sa aj domovej inštalácii (mám §)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman R.

Firma
Pata
4,6

Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal P.

Firma
Bratislava
4,6

Klampiar, Klampiarstvo

Zaoberám sa prácou vo výškach a ťažko dostupných miestach s využitím horolezeckej techniky.Výškové práce pomocou horolezeckej techniky využívam tam, kde nie je možné pracovať z pevných a bezpečných pracovných podláh, prípadne sú pracovníci ohrození pádom z výšky do hĺbky, prepadnutím alebo zasunutím a musia sa zaistiť proti pádu.Táto technika je ekonomicky a časovo výhodnejšia ako prenájom a stavba lešenia, alebo zapožičanie mobilnej hydraulickej plošiny. Horolezeckú techniku je možné použiť aj v ťažko dostupných miestach, kde z technických príčin nie je možné využiť lešenie alebo pojazdné plošiny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Strešné okno

Nižšia cena180,00 €/ks
Priemerná cena412,00 €/ks
Vyššia cena810,00 €/ks

Pošlite dopyt 21934 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na strešné okno? V tejto kategórii máme 14 548 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt