Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Strešné okno

Presvetlite váš domov strešnými oknami

Hľadáte strechára na strešné okno? V tejto kategórii máme 19 984 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Presvetlite váš domov strešnými oknami
Strešné okno

Presvetlite váš domov strešnými oknami

Strešné okno je vynikajúcim riešením všade tam, kde do interiéru potrebujete priviesť dodatočné svetlo. Vertikálne okná nie vždy dokážu splniť túto požiadavku najmä v podkrovných priestoroch. Strešné okno je skvelým, a zároveň jediným, riešením problému s nedostatkom prirodzeného svetla. Vďaka strešnému oknu sa miestnosti v podkroví menia na tie najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie v celom dome.

banner

Moderné systémy strešných okien poskytujú popri osvetlení priestoru aj celý rad ďalších výhod. Prvou je výborné vetranie podkrovného priestoru, ktoré je veľmi rýchle a efektívne. Nasleduje výborný výhľad do okolia, ktorý sa len tak nezunuje spolu s výbornými izolačnými vlastnosťami. Poslednou výhodou strešného okna je, že jeho inštalácia je výrazne lacnejšia ako realizácia vikiera a klasického okna.

Kde všade je možné inštalovať strešné okno

Strešné okno sa inštaluje do strechy domu alebo bytu. Strecha pritom môže byť aj úplne plochá. V tomto prípade plní strešné okno funkciu svetlíka (nie svetlovodu). Druhým spôsobom je inštalácia do strechy, ktorá má určitý sklon, ktorý meriame v stupňoch.

Dôležitým momentom pri rozhodovaní sa, ako vyriešiť prívod svetla s použitím strešného okna, je oslovenie certifikovaných profesionálov, najlepšie s referenciami. Obhliadka na mieste a následný návrh najlepšieho riešenia zaručuje dlhodobú funkčnosť strešného okna a bezchybnú inštaláciu so zárukou. 

Typy strešných okien

Možností pri výbere typu strešného okna je veľké množstvo. Jednotlivé typy strešných okien vychádzajú zo spôsobu otvárania okna, ktoré závisí od kovania, ktoré je v ňom nainštalované. Kovanie potom určuje možnosti otvárania okna aj spolu s jeho ďalšími funkciami.

Výber správneho typu strešného okna odporúčame uskutočňovať s profesionálnou firmou, ktorá poradí najvhodnejší typ, vysvetlí výhody a nevýhody konkrétneho riešenia, poskytne certifikovanú montáž, záruku na montáž aj samotné okno a tiež servis. 

Kyvné okná

Základný a najpoužívanejší typ strešného okna. Kovanie vo vnútri okna obsahuje pánt v strede. Preto sa okno pri otvorení vyklopí okolo stredovej osi presklenej časti tak, že polovica smeruje von a polovica dnu. Kľučka sa nachádza na spodnej hrane okna a moderné strešné okná vďaka nej umožnňujú štrbinové vetranie. Do vlhkých priestorov (podkrovné kúpeľne pod.) sa odporúča zvoliť strešné okno so zvýšenou ochranou voči vlhkosti.

Kyvno-výklopné okná

Pokročilejší typ kovania s viacerými prvkami umožňuje okno otvoriť dvoma spôsobmi. Prvý je klasický – ako pri kyvnom. Druhý, pomocou piestu, umožňuje okno vyklopiť úplne pomocou pánta, ktorý sa nachádza na hornej hrane okna. Moderné okná obsahujú dve nezávislé kovania – každé pre konkrétny typ otvárania.

Jednotlivé spôsoby otvárania okna sa volia prostredníctvom prepínača, ktorý je súčasťou kovania. Tento typ okna sa zvyčajne vyhotovuje s dvojsklom. Výrobcovia ale ponúkajú aj možnosť trojskla – zvyčajne pri vybraných rozmeroch. 

Výlezové okná

Pre výlezové okno je príznačný spôsob otvárania do boku – tak, ako pri klasickom vertikálnom okne. Kľučka sa v tomto prípade nachádza na bočnej hrane okna. Tento typ okna sa montuje najmä do priestorov, kde sa vyžaduje jednoduchý a bezpečný výstup na strechu.

Balkónové okná

Balkónové okno pozostáva z dvoch samostatných častí – krídel, ktoré po otvorení vytvoria balkón. Horná časť (s väčšou plochou) sa otvára smerom nahor až do uhla 40°. Dolná časť po otvorení vytvára priestor pre vstup do vnútra balkóna. Súčasťou okna je aj bočné zábradlie, ktoré tvorí jeden celok so spodným krídlom.

Z čoho pozostáva strešné okno

Strešné okno nie je len sklo, okenný rám, kovanie a kľučka. Kvôli zvýšeným nárokom na izoláciu, najmä proti tečúcej vode, ktorá preniká zvonka dnu a tiež proti pare, ktorá sa kondenzuje vo vnútri musí obsahovať aj iné súčasti. Para sa zráža na okne samotnom aj v jeho okolí najmä počas vetrania, kedy sa stretáva teplý a chladnejší vzduch. 

Aby sa predišlo škodám na konštrukcii strechy, okne samotnom a tiež priestoroch pod oknami, pozostáva každé strešné okno z viacerých nasledovných častí.

Rám/okenný profil

Tak, ako aj pri klasickom okne základným prvkom okna je jeho rám. Ten určuje jeho izolačné vlastnosti a vzhľad. Materiál rámu alebo okenného profilu môže byť drevo alebo plast. Pri plastových strešných oknách sa používajú viackomorové systémy, ktoré majú zabezpečiť čo najúčinnejšiu izoláciu. Výhodou plastových profilov je ich nenasiakavosť a odolnosť voči korózii a zvetraniu. 

Sklo

Sklo tvorí najväčšiu plochu strešného okna. Na výber je veľké množstvo typov zasklenia. Základnou možnosťou je dvojsklo. Nasleduje trojsklo s výrazne lepšími izolačnými vlastnosťami. Poslednou možnosťou je štvorsklo, ktoré sa v súčasnosti považuje za maximum. Vnútro zasklenia býva vyplnené izolačným plynom – argónom. Vonkajšie sklo môže byť buď klasické, špeciálne bezúdržbové alebo bezpečnostné. 

Výber vhodného typu zasklenia je dobré konzultovať s odborníkmi, ktorí disponujú presnými technickými údajmi o každom type skla. Vďaka tomu dostanete presné výpočty o tepelných stratách, prestupe slnečného žiarenia, odolnosti voči UV žiareniu a množstve ďalších údajov, ktoré sa pri jednotlivých typoch skiel uvádzajú.

Lemovanie

Lemovanie na strešnom okne zabezpečuje jeho dokonalé splynutie s povrchom strechy. Skladá sa zo štyroch častí (vrchná, spodná, dve bočné) a ich funkciou je dokonale utesniť priestor okolo celého okna. Pod lemovaním sa nachádza celý systém zateplenia a izolácie okna.

Kovanie

Použité kovanie ovplyvňuje spôsob otvárania okna aj celkové možnosti práce so strešným oknom pri jeho údržbe. Ak má okno viacero spôsobov otvárania, malo by obsahovať pre každý spôsob samostatné kovanie. 

Kľučka

Dôležitý dizajnový aj funkčný prvok. Pekná ale najmä kvalitná kľučka výrazne zvyšuje komfort pri narábaní s oknom. Viaceré polohy kľučky zabezpečia štrbinové vetranie. 

Montáž strešného okna

Existuje viacero spôsobov montáže strešného okna. Pri montáži do šikmej strechy existujú tri základné spôsoby. Montáž na laty sa realizuje tak, že sa do vyprázdneného priestoru medzi krokvami inštalujú nové laty, ktoré presne zodpovedajú rozmeru strešného okna. Nové okno sa následne upevní na tieto laty. 

Montáž na krokvách sa začína vypílením prebytočných lát a upevnením strešného okna na krokvy. V prípade, že priestor v streche ani rozmer okna neumožňuje ani jeden z uvedených spôsobov, realizuje sa montáž na výmenách. Tu sa do krovu strechy doložia podľa potreby pomocné laty alebo krokvy a okno sa upevní do nich.

Montáž strešného okna v žiadnom prípade nevykonávajte na základe internetových alebo iných návodov. V celom procese sa jedná o najzásadnejší krok, ktorý musí byť realizovaný bez akejkoľvek chyby. Najmenší nedostatok sa dôsledkom amatérskej inštalácie prejaví veľmi skoro a odstránenie škôd vyjde majiteľa podkrovia veľmi draho. Ak ste už v procese výberu postupovali bez odbornej pomoci, pri inštalácii ju určite vyhľadajte.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti DOSTAV - strešné okná

Aká je životnosť okien?

Pri optimálnych podmienkach a pravidelnom servisovaní je životnosť okien približne 15-20 rokov. Po tomto čase už okno nespĺňa aktuálne energetické požiadavky trhu a je potrebné ho vymeniť.

Vymeniť alebo opraviť okno? Podľa čoho sa rozhodnúť?

Servis okna by sa mal vykonávať každých 3-5 rokov od montáže. Ak sa zákazník rozhoduje medzi opravou a výmenou okna, musí si prehodnotiť čo požaduje on od daného okna. Servisom si predĺži životnosť okna. Ak by však chcel na cca 15-20 ročnom okne vymeniť zasklenie a zasklievací rámik, v tomto prípade sa jednoznačne oplatí rozmýšľať nad výmenou okna. Výmena okna ponúka taktiež viac možností, ktoré je potrebné prekonzultovať na obhliadke. Túto obhliadku robíme pred realizáciou.

Aké služby dostane zákazník, keď sa rozhodne osloviť špecialistov na okná?

Ponúkame komplexné služby v oblasti predaja, montáže a servisu strešných okien a doplnkov rôznych typov a značiek. Sme špecifickí v tom, že pri kúpe zákazníkovi vieme poradiť a odpovedať na všetky otázky, čo veľakrát predajcovia stavebnín nevedia. Kúpa strešných okien je veľmi špecifická, pretože ich výber záleží od rôznych parametrov. Poskytujeme špecifikáciu na mieru. Zákazník následne nemusí riešiť dovoz ani vynesenie okien. Ak si zakúpi tovar u nás, zákazník nemusí riešiť ani prípadné reklamácie, pretože zodpovednosť nesieme my. Realizujeme montáž a poskytujeme aj servis, takže zákazníci majú všetko pod jednou strechou.

Spoločnosť DOSTAV - strešné okná - špecialisti na predaj, montáž a servis strešných okien

autor: Andrej

Sep 29, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19 984 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš K.

Živnostník
Humenné
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravím ponúkam Vám moje služby v oblasti zateplenia, sadrokartónu, omietky a veľa ďalších prác . Svoju prácu robím zodpovedne a...Zobraziť viac

Zdravím ponúkam Vám moje služby v oblasti zateplenia, sadrokartónu, omietky a veľa ďalších prác . Svoju prácu robím zodpovedne a vždy chcem pre zákazníka, aby bola u neho 100% spokojnosť

#
#
#
Zadať dopyt

Roman P.

Firma
Tomášov
5,0

Klampiar, strechár

Tesár, stolár Spracovanie dreva a drevené konštrukcie sú pre mňa viac hobby ako práca. O kvalite a skúsenostiach nech prehovorila...Zobraziť viac

Tesár, stolár Spracovanie dreva a drevené konštrukcie sú pre mňa viac hobby ako práca. O kvalite a skúsenostiach nech prehovorila spokojní zákazníci ktorých máme od roku 2008 naozaj dosť.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Ján M.

Firma
Zvolen
5,0

Oprava strechy

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor...Zobraziť viac

Strechám sa venujem od 15.r až do teraz. (Mám 33.) Pôsobil som vo Francúzsku (2015/2018) ako klampiar a mám vyštudovaný odbor tesár. Teším/e sa na Vás

#
#
#
Zadať dopyt

Jan D.

Firma
Kysucké Nové Mesto
5,0

Strecha

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov...Zobraziť viac

Venujem sa hlavne krytinam Ruuki a Isola... ponukam aj stavby krovov podla projektovej dokumentacie pripadne aj nadstavby rodinnych domov murovanie salovanie, vencov, montaz okapoveho systemu,plechovanie kominov, foliovanie latovanie a pokryvanie striech

#
#
#
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie...Zobraziť viac

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol Č.

Živnostník
Čachtice
5,0

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň som poskytovateľ stavebných prác , som nový klient pre vás v stavebných činnostiach .Som už 10rokov...Zobraziť viac

Dobrý deň som poskytovateľ stavebných prác , som nový klient pre vás v stavebných činnostiach .Som už 10rokov na trhu budem rad za každú spoluprácu s každým klientom

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Tibor P.

Živnostník
Kolta
4,9

Murárske práce, murár

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by...Zobraziť viac

Pracujem v zahraničí ponukam aj prace na slovensku vieme split každé vase źelanie Pobpripade nás mozete kontaktovať nieje projekt ktorý by sa nedal realizovat

#
#
#
Zadať dopyt

Jakub T.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani...Zobraziť viac

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani ceny poviem veľkú sumu treba mi to napísať a povedať mi vašu predstavu a určite sa stretneme ...Ja totižto neviem ako vyzerá to o com si píšeme čiže buď je zľa fotka alebo tam nieje žiadna alebo nedáte rozmer....v skratke treba sa ozvať 😉

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník...Zobraziť viac

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Živnostník
Šaľa
4,9

Oprava strechy

Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty

#
#
#
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

David K.

Živnostník
Bojná
4,8

Murárske práce, murár

Pokladka obkladov dlazby všeho druhu okrem dreva komplet kupelne srechy zamkova dlažba omietky zateplovanie spolahlivost je na prvom mieste a...Zobraziť viac

Pokladka obkladov dlazby všeho druhu okrem dreva komplet kupelne srechy zamkova dlažba omietky zateplovanie spolahlivost je na prvom mieste a spokojnost zakaznika

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Strešné okno

Nízka cena180,00 €/ks
Priemerná cena412,00 €/ks
Vysoká cena810,00 €/ks

Pošlite dopyt 19984 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte strechára na strešné okno? V tejto kategórii máme 19 984 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt