Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Architekt, architektúra

Projekt domu od architekta

Hľadáte architekta na architektonický návrh? V tejto kategórii máme 13 280 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Projekt domu od architekta
Architekt, architektúra

Projekt domu od architekta

Stavba každého rodinného domu začína projektom. Práve dobre vypracovaný projekt Vám pomôže zabezpečiť, že bude dom spĺňať všetky Vaše požiadavky, výstavba prebehne hladko, a že sa výsledný objekt stane nie len pekne vyzerajúcou budovou, ale hlavne Vašim vysnívaným domovom, v ktorom sa budete cítiť šťastne a pohodlne. Kto Vám teda tento projekt vypracuje?

V podstate máte na výber medzi dvoma možnosťami – vybrať si z ponuky katalógových domov, alebo sa obrátiť na skúseného architekta, ktorý Vám vytvorí originálne riešenie na mieru. Nemôžeme povedať, že by jedna z týchto možností bola tou lepšou, ideálnou pre každého klienta.

Aj v radoch katalógových domov dnes nájdeme zaujímavé, premyslené a moderné riešenia. Dôležitým faktorom je samozrejme i cena. Pokiaľ nájdete v katalógu dom, ktorý presne sadne na Váš pozemok, splní všetky Vaše kritériá, a neprekáža Vám, že takmer identických domov budú existovať desiatky i stovky, potom môžete ušetriť peniaze i čas a bez obáv sa rozhodnúť pre túto alternatívu. Pokiaľ ale zvažujete dom od architekta, prečítajte si niekoľko dôvodov, prečo túto voľbu určite neoľutujete.

Dom šitý na mieru

Práca architekta je možno komplexnejšia, než by si laik na prvý pohľad predstavil. Cieľom dobrého architekta je vytvoriť súlad medzi estetikou, funkčnosťou, praktickým riešením i ekonomickou stránkou projektu. Projekt od architekta jednoducho vyrieši všetky problémy, ktoré sa spájajú s katalógovými domami.

Možete si byť istí, že veľkosť, tvar i orientácia domu budú presne prispôsobené Vášmu pozemku. Architekt sa postará o to, aby ste aj z nie ideálneho pozemku vyťažili maximum. Svahovité pozemky, ktoré sú pre katalógové projekty často nočnou morou, môžu byť naopak pre architekta výhodou – dom rešpektujúci prirodzený terén a kontext okolia býva často ešte zaujímavejší než objekt postavený na zelenej lúke.

Problém nebude ani s napojením na inžinierske siete. Architekt komunikuje s ďalšími profesistami, ktorí sa na projekte podieľajú, čím sa znižuje riziko nedorozumení a problémov počas výstavby. 

Nemenej dôležitá je samozrejme dispozícia domu. Proces návrhu pozostáva z mnohých konzultácií, na základe ktorých architekt vytvorí naozaj funčnú súhru miestností s ohľadom na Váš vkus, vízie a životný štýl. Architekt pri svojom návrhu nezabúda na dostatok úložného priestoru, ktorý býva v katalógových domoch častým kameňom úrazu, možnosti prirodzeného i umelého osvetlenia, či praktické riešenia pre každý priestor. Môžete sa spoľahnúť na cenné poradenstvo a inšpirácie a spoločnými silami sa tak dopracujete k ideálnemu riešeniu bez kompromisov – k domu, ktorý Vás bude absolútne vystihovať, tak, ako ste si ho predstavovali, ibaže ešte lepšie.

Ako je to s cenou?

Najčastejším dôvodom, prečo sa mnohí investori chcú práci s architektom vyhnúť a obrátiť sa radšej na katalógový dom, sú otázky financií. Samozrejme je pravda, že za originálny dom na mieru si niečo priplatíte. Zároveň si však treba uvedomiť, že cena udávaná pri katalógových domoch platí iba v prípade, že Vám projekt dokonale vyhovuje a nemusíte na ňom nič meniť.

Akékoľvek väčšie zmeny, ako je zmena nosných konštrukcií či tvaru strechy, či dokonca úprava projektu pre svahovitý pozemok, môžu viesť k výraznému navýšeniu ceny. Tá sa tak začne približovať k cenám, ktoré by Vám ponúkol architekt. Názor, že architekt navrhuje projekt ako umelecké dielo a nestará s pri tom o to, koľko bude takáto stavba stáť, je tiež z veľkej miery mýtus. Architekt musí pri návrhu rešpektovať Váš rozpočet, ktorý by mal byť jasne udaný hneď na prvých stretnutiach. 

Tipy pri výbere architekta

Ak ste sa už rozhodli, že dom od architekta je pre Vás tým správnym riešením, je čas na výber toho správneho profesionála. Architektonických ateliérov je na trhu mnoho, ako si teda vybrať ten pravý?

Prezrite si architektovo portfólio a referencie. Pokiaľ sa chystáte stavať špecifický typ domu, napríklad drevostavbu alebo pasívny dom, zamerajte sa ideálne na architektov, ktorí sa na tento typ stavieb špecializujú a majú s nimi bohaté skúsenosti. Nepodceňujte ani osobné kvality – architektonický návrh by mal byť dialógom, v ktorom sa architekt snaží čo najlepšie porozumieť Vašim potrebám a premeniť ich na skutočné riešenia.

Tento proces môže trvať i niekoľko mesiacov a je teda dôležité, aby bola komunikácia efektívna a v neposlednom rade, aby ste sa v tomto dialógu cítili komfortne.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti domy od architektov s.r.o.

Aké výhody má nechať si naprojektovať rodinný dom od architektov?

Najväčšou výhodou individuálneho projektu rodinného domu od architekta je to, že projekt je šitý klientovi na mieru a zohľadňuje všetky jeho potreby na kvalitné bývanie. Výsledkom teda je, že z pozemku a priestoru získavame maximum, keďže využívame všetky jeho danosti.

Klientovi prinášame aj finančné úspory, pretože ho nasmerujeme správnym smerom a poradíme mu v oblastiach, v ktorých by sa sám nevedel efektívne zorientovať. Výsledný rodinný dom je tak unikátny a ťažko sa mu vyrovná typové riešenie.

Môžu sa na projektovaní zúčastniť aj klienti?

Ak sa klient zúčastňuje na projektovaní od samotného počiatku, je to tá najlepšia možnosť. Vďaka spolupráci architekta a klienta je výsledným produktom unikátny projekt, ktorý spĺňa všetky jeho požiadavky. Počas projekcie si prechádzame s klientom všetky varianty stavebných materiálov, technológií a možnosti výstavby. Klient sa tak lepšie zorientuje v obrovskom množstve informácií a správne si vyberie. V konečnom dôsledku ušetrí čas a financie.

Aký postup má projektovanie interiérového dizajnu?

Projektovanie interiérového dizajnu má množstvo krokov. Vyhotovením samotného projektu sa tieto práce rozhodne nekončia. Pri navrhovaní interiérov je potrebné veľmi dobre poznať klientove potreby a zvyklosti na priestor, aby prostredie, v ktorom bude tráviť svoj život, spĺňal všetky jeho požiadavky.

Na začiatku vytvárame tzv. štúdiu interiérového dizajnu, výsledkom ktorej sú vizualizácie budúcich priestorov. Interiér sa však nedá zrealizovať len na základe obrázkov, preto je potrebná ďalšia dokumentácia. Podľa zložitosti návrhu sa spracúvajú
rôzne formy realizačnej dokumentácie interiéru, atypových stolárskych výrobkov zhotovených na mieru a ďalších detailov.

Dôležitá je taktiež fáza realizácie, výberu dodávateľov a podrobná kontrola vyhotovenia. Ako architekti pracujeme s množstvom dodávateľov, čím dokáže klient ušetriť na dodaní zariadenia do domu, povrchov alebo realizácií prác.

Spoločnosť domy od architektov s.r.o. - špecialisti na návrh, projekt a interiérové riešenia vášho budúceho bývania

autor: Nadia

Nov 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 16 663 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jana D.

Živnostník
Žarnovica
5,0

Interiérový dizajn

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Hurbanovo
5,0

Interiérový dizajn

Mám ukončenú spš stavebnú- odbor pozemné stavby.Fotorealistická 3D vizualizácia je pre Vás najlepším riešením, ak chcete Váš budúci domov vidieť pred samotnou realizáciou. Získate odpovede na Vaše pochybnosti o správnosti kombinácií obkladov a dlažieb, umiestnenia a dispozície kuchynskej linky, nábytku a dekorácií. Uvidíte to, čo je najdôležitejšie, UVIDÍTE KONCEPT VÁŠHO BUDÚCEHO BÝVANIA. Fotorealistické 3D vizualizácie Vám vypracujem profesionálne a v najkratšom možnom čase.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

H S.

Firma
Prestavlky
5,0

Rekonštrukcia bytu

Stavebná firma špecifikujúca sa na výstavba pasívnych domov, rekonštrukcie , stavebné poradenstvo, zhotovovanie projektovej dokumentácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9

Interiérový dizajn

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Anastasiia D.

Firma
Bratislava
4,9

Interiérový dizajn

Som interiérový dizajnér. Viem, ako urobiť nielen krásny dizajn, ale aj tak, aby bol pohodlný. Ak chcete vidieť viac mojich prác, navštívte moje portfólio:http://.... Aj z tej najmenšej miestnosti môžem vytvoriť nezabudnuteľný priestor.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Timea F.

Firma
Košice
4,9

Interiérový dizajn

Vypracovanie 3D vizualizácií interiérov- bytov, rodinných domov, kancelárskych priestorov, reštaurácií, 3D vizualizácia určená na prezentáciu bytu na podporu predaja alebo prezentácie výrobku, nábytku. Vypracujem Vám návrh na mieru podľa Vašich predstáv. Pomocou 3D grafického programu vytvorím 3D objekty, materiály, textúry, potom nasleduje osvetlenie scény. Následne sa vytvoria fotorealistické zábery pomocou renderovania- čiže tvorba obrazu. Doba dodania: 1-2 týždne, od dodania všetkých podkladov, od potvrdenia začatia prác a uhradenia zálohovej faktúry. Projekty posudzujeme individuálne podľa náročnosti zadania.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

T S.

Firma
Trnava
4,2

Rekonštrukcia bytu

Kompletné extrierové a interiérové práce, obklady, dlažby, ploty, zateplenie fasády, malé stavby, malovky, prerábky bytov, vizualizácie, elektrika a pod.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Architekt, architektúra

Nižšia cena8,00 €/m2
Priemerná cena14,80 €/m2
Vyššia cena24,00 €/m2

Pošlite dopyt 16663 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte architekta na architektonický návrh? V tejto kategórii máme 13 280 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt