Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia rodinného domu – takto sa vyhnete problémom

Hľadáte staviteľa na rekonštrukciu domu? V tejto kategórii máme 20 990 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Rekonštrukcia rodinného domu – takto sa vyhnete problémom
Rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia rodinného domu – takto sa vyhnete problémom

Podobne, ako stavba doma, aj jeho rekonštrukcia si vyžaduje dôsledné premyslenie a plánovanie. Zbúranie priečok a otvorenie priestoru môže vyzerať lákavo, no čo ak táto priečka mala nosnú funkciu? A to nie je jediný problém, ktorý môže pri rekonštrukcii nastať. Predtým, ako sa pustíte do rekonštrukcie, si najskôr ujasnite odpovede na nasledujúce otázky.

Čo od rekonštrukcie očakávate?

Základ vydarenej rekonštrukcie, to je splnenie pôvodných očakávaní. Práve preto je pred samotným začiatkom rekonštrukcie potrebné zamyslieť sa nad všetkými vašimi očakávaniami a ich reálnosťou. Taktiež by ste sa mali upriamiť nielen na estetickosť, ale aj funkčné využitie jednotlivých priestorov. Predtým, ako sa pustite do akýchkoľvek prác, preskúmajte možnosti. Nakreslite si priestor, spíšte požiadavky, prelistujte katalógy, vyberte zariadenie, prípadne sa poraďte s bytovým architektom a dizajnérom.

V tomto kroku je taktiež potrebné ujasniť si aj rozsah rekonštrukcie. Je rozdiel či sa rozhodnete rekonštruovať dom ako celok alebo rekonštruovať len jednu konkrétnu miestnosť a taktiež aj požadovaný rozsah prác v danej miestnosti.

Pred zakomponovaním akýchkoľvek dispozičných a stavebných úprav si overte ich realizovateľnosť – napríklad možnosť posunutia alebo demolácie priečky, zväčšenie okna a podobne. Ak sa chystáte na rozsiahlu rekonštrukciu, požiadajte o pomoc s plánovaním odborníkov. Vypracovanie projektu rekonštrukcie uľahčí práca a taktiež je súčasťou žiadosti o stavebné povolenie.

Koľko financií ste ochotný investovať?

Stanoviť si rozpočet, ktorý ste ochotný do rekonštrukcie investovať to je základ. Od neho sa následne rozvíja celá rekonštrukcia – od jej rozsiahlosti, až po výber materiálov a jej realizáciu.

Pri plánovaní rekonštrukcie počítajte aj s istou finančnou rezervou. Pri prácach sa vždy môžu vyskytnúť aj neočakávané udalosti, ktoré bude potrebné riešiť. Vyhnite sa preto rozplánovaniu celého rozpočtu do posledného centu, ale nejakú jeho časť, ideálne 10 % si nechajte aj pre prípad núdze.

Ak vám príde odloženie financií bokom ako ich mrhanie, naplánujete si ich využitie na niečo, čo nie je nutnou požiadavkou vašej rekonštrukcie, ale urobilo by vám to radosť. Napríklad v prípade rekonštrukcie kúpeľne môže ísť o kúpu sušičky na prádlo. Ak tieto rezervné financie nebudete pri rekonštrukcii potrebovať, na záver si spravíte radosť malou odmenou. Ak financie počas rekonštrukcie využijete na nečakané udalosti nebudú vám chýbať, pretože rekonštrukciu je možné dokončiť aj bez nich.

Aké povolenia budete potrebovať?

Kým pri niektorých stavebných prácach nepotrebujete povolenie žiadne, na ďalšie postačuje oznámenie stavebnému úradu, pri rozsiahlejších úpravách budete musieť čakať na vydanie stavebného povolenia. Povinnosti, ktoré musíte pri rekonštrukcii splniť presne definuje stavebný zákon.

Ak máte pochybnosti o tom, či potrebuje práce súvisiace s prerábkou vášho domu ohlásiť alebo potrebujete stavebné povolenie, všetky potrebné informácie vám poskytnú na príslušnom stavebnom úrade. Zamestnanci stavebného úradu vás taktiež informujú aj o prílohách, ktoré bude k vašej žiadosti potrebné doložiť. Obchádzanie stavebného zákona sa pri rekonštrukcii rozhodne nevypláca, splňte si preto túto povinnosť skôr, ako sa pustíte do akýchkoľvek prác.

Zvládnete práce svojpomocne, alebo ich prenecháte na robotníkov?

Otázka, či sa pustiť do prác svojpomocne, alebo s pomocou odborníkov, je vždy tou najdiskutovanejšou. Pri svojpomocnej rekonštrukcii môžete ušetriť nejaké tie financie, ale nie vždy tomu musí byť tak. Najmä, ak ste stavbársky antitalent, svojpomocné práce vám môžu priniesť viac problémov, ako osohu a v konečnom dôsledku môžu vyjsť drahšie, ako keby ste ich od začiatku nechali na profesionálov. V tomto prípade si prípadné škody budete musieť hradiť sami, ale keby ich spôsobili odborníci, vyriešili by ste vzniknutý problém v rámci reklamácie.

Preto, ak si v niektorej stavebnej oblasti nie ste istý, nebojte sa osloviť skúsených remeselníkov. Ich výber si však dobre premyslite. Stavte na referencie a odporúčania od známych. Vyhnite sa spolupráci s remeselníkmi bez podpisu zmluvy. Správne formulovaná zmluva bude pre vás poistkou kvality odvedenia prác a pomôže k prípadnému riešeniu reklamácie.

Koľko času vám rekonštrukcia zaberie?

Pred začiatkom realizácie rekonštrukcie si spracujte plán prác, aby ste vedeli odhadnúť čas, ktorý vám rekonštrukcia zaberie. Pri spracovaní plánu, podobne ako pri rozpočte, nezabudnite pracovať aj s istou časovou rezervou.

Pri rozsiahlej rekonštrukcii starého domu musíte rátať s množstvom stavebných prác. Náročnosť takejto rekonštrukcie je niekoľko mesiacov, pokojne aj rok. Menšie rekonštrukcie, ako je napríklad rekonštrukcia kúpeľne, sa zmestia do jedného mesiaca.

Každý dom sa časom opotrebuje a vyžaduje si menšie či väčšie stavebné úpravy. Predtým, ako sa pustite do akejkoľvek rekonštrukcie, je nutné si všetky práce dôkladne premyslieť. Zároveň treba myslieť aj na fakt, že zrekonštruovať celú miestnosť sa často oplatí viac, ako len vymeniť jej časť. Ak sa napríklad chystáte meniť sprchový kút v kúpeľni, zamyslite sa rovno nad stavom celej miestnosti. Nebude vhodné rovno vymeniť aj kachličky? Nie sú steny špinavé a zaplesnené? 

Podobné odporúčanie platí aj pri rekonštrukcii starého domu. Vymeniť okná, všetky rozvody a ďalšie problémové časti sa oplatí viac ako zrekonštruovať jednu miestnosť. Keď bude potrebné riešiť tieto záležitosti budete novo prerobenú miestnosť búrať?

autor: Jakub

Aug 10, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20 990 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
5,0

Výroba nábytku

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou...Zobraziť viac

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

#
#
#
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

#
#
#
Zadať dopyt

Roman H.

Firma
Bratislava
5,0

Výroba nábytku

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam...Zobraziť viac

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam skusenosti s dizajnovym software AutCAD, PYTHA a 3D studio MAX. Nabytok vyrabame podlsa vlastnych dizajnov, ale aj na zaklade klientovych navrhov.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Martin S.

Živnostník
Košice
4,9

Elektroinštalácia

Elektroinštalačné práce Rekonštrukcia a oprava elektroinštalácie Prípojky NN Slaboprúdové rozvody PC,SAT,TEL Podlahové elektrické vykurovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9

Interierový dizajn a návrh interiéru

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a...Zobraziť viac

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter K.

Firma
Nové Zámky
4,9

Maliarske práce, maliar

Naša firma ponúka: Predaj,pokládka podlahových krytín -Laminátové podlahy -Lepenie vinylovej podlahy -Lepenie PVC pásov -Celoplošne lepenie koberca v pásoch - Lepenie kobercových štvorcov...Zobraziť viac

Naša firma ponúka: Predaj,pokládka podlahových krytín -Laminátové podlahy -Lepenie vinylovej podlahy -Lepenie PVC pásov -Celoplošne lepenie koberca v pásoch - Lepenie kobercových štvorcov - Nivelizácia podlahy -Malovky,stierky,tapety

#
#
#
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,8

Klampiar, strechár

stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Košice
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi...Zobraziť viac

Dobrý deň prajem zaoberáme sa stavebnými úpravami, ktoré začínajú vykopovymi prácami a končia finalizaciou interiéru. Radi Vám pomôžeme s Vašimi požiadavkami tak, aby ste boli maximálne spokojní, pričom však na prvom mieste je výber kvalitných materiálov a nie stále jeho cena. Prajem pekný deň.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,7

Murárske práce, murár

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Stanislav P.

Firma
Dunajská Lužná
4,7

Murárske práce, murár

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace,...Zobraziť viac

Dobrý deň, Poskytujeme profesionálne služby v stavebnom odvetvií ako napríklad: stavba rodinných domov na kľúč, kompletná rekonštrukcia bytov , inštalačné prace, exteriérové a záhradnícke prace . Týmto prácam sa venujeme vyše 10 rokov so stabilným tímom skúsených majstrov a odborníkov. Velmy radi Vám vieme poskytnúť poradenstvo v stavebnom sektore. Tešíme sa na každú spoluprácu z budúcimi klientami.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik N.

Živnostník
Poprad
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov ,...Zobraziť viac

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov , zateplených fasád, zrealizovaných striech, krovov a krytin, venujeme sa aj kúpeľniam ale aj rekonštrukcii a opravy všetkého druhu

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia domu

Nízka cena7 500,00 €/kpl
Priemerná cena13 180,00 €/kpl
Vysoká cena21 000,00 €/kpl

Pošlite dopyt 20990 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na rekonštrukciu domu? V tejto kategórii máme 20 990 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt