Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchynskej linky

Renovácia kuchynskej linky

Hľadáte stolára na renováciu kuchynskej linky? V tejto kategórii máme 14 822 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Renovácia kuchynskej linky
Renovácia kuchynskej linky

Renovácia kuchynskej linky

Kuchyňa je jeden z priestorov, kde sa najčastejšie a najradšej zdržiavame, preto jej renovácia môže mať na nás a našu pohodu veľký vplyv. Než si teda najmeme dodávateľa a začneme vyhadzovať staré zariadenie kuchyne a rúcať steny, je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých vecí a to najmä rozpočet, rozsah renovácie a plán a postup realizácie prác, ktorý môže zásadne ovplyvniť na dlhšie obdobie bežný život rodiny.

Stanovte si rozpočet renovácie

Rozpočet musí vychádzať zo skutočných potrieb výmeny nefunkčných zariadení ale aj z vašich finančných možností. Veľké projekty renovácií často zaberú viac času a peňazí, ako plánujete, takže je dobré zamerať sa na konzervatívny rozpočet, ktorý je pod úrovňou vašich konkrétnych finančných možností, aby bolo zaistené, že pri prípadnom prekročení rozpočtu budete mať k dispozícii isté finančné prostriedky nad plánovaný rozpočet.

Všeobecnou skúsenosťou je to, že musíme mať k dispozícii 10 až 20 % financií nad rámec plánovaného rozpočtu. Tým sa vyhneme napríklad aj tomu, aby sme uprostred projektu riešili zháňanie úverových prostriedkov. Zvážte aj skryté náklady, napríklad v platbách za dopravu, prípadne v dodatočných daniach na materiál objednaný z krajín mimo EÚ. Zvážte tiež práce, ktoré by ste dokázali realizovať sám a tak uvoľniť tlaku na rozpočet. Zamerajte sa na nákup kvalitných materiálov, ale podľa pravidla „kvalita za rozumnú cenu“. Kvalita vám zaistí trvanlivosť vykonanej renovácie a veľmi ju oceníte v budúcnosti.

Urobte si prehľad v aktuálnych trendoch

Spravne si prieskum o tom, ako sa aktuálne budujú nové kuchyne, aké materiály sa používajú alebo ako sa renovujú jestvujúce kuchyne. Tu ako zdroj veľmi dobre poslúži internet, ale najlepšia je návšteva kuchynského štúdia, kde pracujú odborne spôsobilí pracovníci a dokážu vám poradiť aj v otázkach, v ktorých vás môže internet zaviesť a pomýliť.

Finálny výber vhodných materiálov je dobré urobiť až po prieskume maloobchodov, kde ľahko môžete zistiť, že za plánované peniaze získate oveľa vyššiu kvalitu, ako ste pôvodne predpokladali. Určite je však možné nájsť aj špičkové položky na predaj od jednotlivých predajcov online.

Buďte praktickí a nenakupujte nepotrebné veci a plánovaniu venujte dostatok času. Môže byť lákavé kúpiť si najrôznejšie pomôcky a luxusné spotrebiče, ale je lepšie vychádzať zo spoľahlivých základných informácií, ktoré zaručia, že investujete iba do vybavenia, ktoré budete používať. Nekupujte si drahý spotrebič len na „ozdobu“ a tiež myslite na to, že každý ďalší spotrebič vám zvyšuje váš každodenný účet za elektrinu. A nielen to, ale aj potreby a náklady na údržbu.

Praktický a funkčný priestor

Kuchyňa musí byť praktická a funkčná viac, ako ktorákoľvek iná miestnosť v dome. Popremýšľajte ako využívate svoju súčasnú kuchyňu na určenie svojich priorít, ktoré chcete zohľadniť pri renovácii svojej novej kuchyne. Dôležité je premyslieť, čo bude pre vašu kuchyňu fungovať najlepšie. 

Pokiaľ je to možné, využite klasický trojuholník, drez, chladnička, sporák. Toto sa všeobecne považuje za najpohodlnejšie nastavenie, pretože šetrí zbytočné kroky. Popremýšľajte tiež nad tým, koľko ľudí zvyčajne pracuje v kuchyni súčasne. Ak je to viac ako jedna osoba, možno budete chcieť začleniť do kuchyne viac ako jedno pracovné stanovisko. Vtedy je najvhodnejšie uvažovať s pridaním ostrovčeka alebo kúpa kolieskového vozíka, ktorý je možné premiestniť po miestnosti a odložiť na najvhodnejšie miesto.

Dobrý dodávateľ prestavby kuchyne vám môže pomôcť skontrolovať, či sú veci rozmiestnené tak, tak aby zaistili náležitú bezpečnosť. Je to však na nás, aby ste si pohodlie naplánovali.

Pri priestorovom hodnotení treba mať na zreteli nasledovné základné priestorové požiadavky:

  • priestor na prípravu jedla musí mať najmenej 90 cm,
  • drez musí mať na jednej strane 45 cm a na druhej 60 cm, 
  • spotrebiče odporúčame inštalovať tak, aby bol vynechaný dostatočný priestor na otváranie dverí alebo dvierok, na čo budete potrebovať minimálne 65 cm, alebo až 90 cm,
  • dajte si tiež pozor na smer a hĺbku natáčania dverí spotrebiča, najmä pokiaľ ide o chladničku alebo mrazničku. Ak ich plánujete inštalovať pri stene, uistite sa, že sa dvere otvárajú v správnom smere, inak môže stena brániť ich úplnému otvoreniu,
  • je potrebné tiež nechať dostatočný priestor na presun tak, aby ľudia mohli ľahko prejsť bez toho aby sa navzájom rušili. 

Ako renovovať kuchynské skrinky? 

Ak chceme, aby sa kuchyňa rýchlo zmenila, riešenie je v renovácii skriniek. V prípade že nie je možné, alebo vhodné, aby sme urobili kompletnú prestavbu kuchyne, môžu niektoré drobné zmeny alebo vylepšenia spôsobiť, že kuchyňa bude vyzerať nová alebo aspoň vynovená. 

Dôležitým predpokladom pri plánovaní je určenie rozpočtu na renováciu kuchynskej linky a z toho vyplývajúceho rozsahu renovácie. 

Výmena úchytiek

Jedným z relatívne jednoduchých a lacných spôsobov ako dať kuchynským skrinkám nový vzhľad, je vymeniť úchytky. Pre ich výmenu je potrebné zistiť, či jestvujúce úchytky sú typu „knobky“, čiže upevnené jednou skrutkou, alebo úchytky upevňované dvomi skrutkami s rôznym rozstupom.

Ceny týchto úchytiek začínajú na úrovni 0,5 eura, ale môže stáť aj 10 či viac €, podľa toho, či ide o jednoduché úchytky, moderné alebo rustikálne. Aby sme predišli dodatočným komplikáciám v odstraňovaní otvorov po jestvujúcich úchytkách, najvhodnejším a najvýhodnejším riešením je dodržanie spôsobu uchytenia a aj rozstupu otvorov uchytenia.

Dnes trh ponúka veľké množstvo úchytiek, takže môžete využiť pôvodné otvory a podstatne môžete zmeniť a vylepšiť vzhľad kuchynskej linky. Ak predsa len chcete nahradiť knobky novými, povedzme modernými úchytkami, môžete si vybrať také, ktoré bez potreby ďalších úprav prekryjú bývalý stredný otvor po uchytení knobkovej úchytky.

Opačný prípad je už problematickejší, pretože bezchybne upraviť dva otvory je bez povrchovej úpravy dvierok nevhodné. Zostáva nám už len vyhotoviť dva otvory pre nové úchytky, čo je aj pre menej zručných zvládnuteľné. K tomu je vhodné použiť malý trik a to vytvoriť si šablónu, napríklad s kartónového papiera, čo nám uľahčí a aj urýchli prácu.

Výmena pántov

Výmena pántov - závesov na dvierka kuchynskej linky je spôsobená väčšinou zníženou alebo nedostatočnou funkčnosťou jestvujúcich dvierok. V súčasnosti sa najčastejšie používajú naložené závesy, vložené závesy, polonaložené závesy, uhlové závesy a BLUM závesy. Pri ich výmene je vhodné dodržať pôvodný typ závesu, pretože zmena typu môže byť nereálna a vyžiada si potrebu výmeny dvierok kuchynskej linky.

Obnova pôvodných skriniek

Ak sa vaše staré skrinky javia ako pevné, ale ich vzhľad sa vám už nepáči, zvážte zmenu povrchovej úpravy ich lakovaním alebo morením. To vám umožní nechať si korpusy na mieste a teda aj v nich uložené veci, čo nám umožní ďalej v kuchyni prevádzkovo fungovať.

Dvierka môžeme lakovať alebo moriť na mieste, alebo mimo kuchyne, napríklad v dielničke. Pred lakovaním, sa musíme presvedčiť, že všetky povrchy, ktoré sa majú natierať, sú hladké a čisté. Pomocou brúsneho papiera s jemným zrnom (zrnitosť 150 alebo viac) vybrúsite všetky drsné miesta. Všetky štrbiny, ryhy alebo iné nerovnosti vyplňte napríklad syntetickým tmelom alebo dvojzložkovým tmelom, ktoré sú dlhodobo odolné voči vode a vlhkosti a tie tiež vybrúste. Spôsob spracovania tmelu je podrobne uvedený na štítku materiálu. 

Prelakovanie vašich existujúcich skriniek je dokonalou voľbou, v prípade ak sú existujúce korpusy zdravé a pevné a chceme len zmeniť štýl dvierok a zásuviek. Na odkryté čelá skrinky z pohľadovej strany nanesieme dyhu (tenká samolepiaca vrstva dreva), aby ladila s farbou dvierok. Bežne dostupné v odborných predajniach sú dyhové panely z drevotriesky z rovnakého druhu dreva ako nové dvierka alebo čelá zásuviek, ktoré sú inštalované na odkrytých bočných paneloch koncových skriniek.

Dvierka, čelá zásuviek, dyhy a drevotrieskové panely si môžete zakúpiť povrchovo farebne upravené, alebo bez farebného dezénu, ktorý umožní vyniknúť vašej tvorivosti pri jeho úprave. 


 

autor: Maroš

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22 330 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Anna G.

Firma
Nemecká
5,0

Pokladanie alebo výmena podlahy

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme, lakujeme, voskujeme. Podlahy pre vás urobíme podľa vašich predstáv... drevo, laminát, vinyl. Renovujeme dvere, zárubne do vinylových fólií. Drevené dvere masív napr. povrchová úprava Osmom .... a kopu ďalších možností.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
4,9

Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert P.

Živnostník
Šamorín
4,9

Nábytok

Zdravim! Robím nábytok z masívu ale aj z laminátu. Skrine, jedálenske stoly, skrinky pod umyvadlo, Keby ste mali nejaké otázky neváhajte ma kontaktovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8

Obklady, dlažby

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

ŠTEFAN O.

Firma
Košice
4,7

Montáž, skladanie nábytku

Výroba nábytku na mieru kuchynské linky,vstavané skrine,vešiaky, botníky a servis.Drobné domáce práce,Inštalatérské práce , výmena batérii,wc,sprch.kútov,umývadla a upratovanie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj L.

Živnostník
Veľký Biel
4,7

Stolárstvo

Pracujem ako montaznik kuchyn a nabytku a hodinovy manzel,velmi rad vam pomozem ak to bude v mojich silach,a som velmi rad ak je zakaznik nad mieru spokojni.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milos B.

Firma
Trnava
4,6

Montáž, skladanie nábytku

Som vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter Š.

Firma
Košice
4,6

Nábytok

Výroba nábytku a zariadenie interiéru na mieru podľa vašich predstáv - kuchyne , šatníky , vstavané skrine s posuvnými dverami , komody , postele , montáž obložkových zárubní a dverí, jedinečný exkluzívny interiérový prvok obkladové 3D dosky z masívu , proste komplet všetko pre interiér vášho bytu , domu ,kancelárie alebo obchodného priestoru. Kvalitné materiály a špičkové kovanie GRASS. Serioznosť , kvalita , profesionalita a bezkonkurenčná cena je ZARUČENÁ.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol K.

Firma
Trnava
4,4

Maliar, Maliarske práce

Pri každej zákazke si počítam cestovné 0,5 centa za kilometer a po dohode 60 percent zálohu zo sumy dohodnutej na materiál zlé skúsenosti zo zákazníkmi. Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem z rôznymi vodoinštalačnými prácami (opravy vodovodných batérií, sifónov,výmena WC atď.) inštaláciou svietidiel, garniži, vŕtanie poličiek, obrazov maľovanie, montáž nábytku a podobne. Robím kvalitnú prácu a veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete!Bývam v Trnave pracujem v okolí 100 km podľa dohody.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavla R.

Firma
Bratislava
4,2

Upratovacie služby

Specializujem sa na upratovanie firiem, domacnosti, zehlenie, vencenie dom.milacikov. Renovacie nabytku, drobne prace s drevom.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchynskej linky

Nižšia cena13,00 €/hod
Priemerná cena17,40 €/hod
Vyššia cena21,00 €/hod

Pošlite dopyt 22330 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na renováciu kuchynskej linky? V tejto kategórii máme 14 822 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt