Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchynskej linky

Renovácia kuchynskej linky

Hľadáte stolára na renováciu kuchynskej linky? V tejto kategórii máme 19 228 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Renovácia kuchynskej linky
Renovácia kuchynskej linky

Renovácia kuchynskej linky

Kuchyňa je jeden z priestorov, kde sa najčastejšie a najradšej zdržiavame, preto jej renovácia môže mať na nás a našu pohodu veľký vplyv. Než si teda najmeme dodávateľa a začneme vyhadzovať staré zariadenie kuchyne a rúcať steny, je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých vecí a to najmä rozpočet, rozsah renovácie a plán a postup realizácie prác, ktorý môže zásadne ovplyvniť na dlhšie obdobie bežný život rodiny.

Určite si rozpočet renovácie

Rozpočet musí vychádzať zo skutočných potrieb výmeny nefunkčných zariadení ale aj z vašich finančných možností. Veľké projekty renovácií často zaberú viac času a peňazí, ako plánujete, takže je dobré zamerať sa na konzervatívny rozpočet, ktorý je pod úrovňou vašich konkrétnych finančných možností, aby bolo zaistené, že pri prípadnom prekročení rozpočtu budete mať k dispozícii isté finančné prostriedky nad plánovaný rozpočet.

Všeobecnou skúsenosťou je to, že musíme mať k dispozícii 10 až 20 % financií nad rámec plánovaného rozpočtu. Tým sa vyhneme napríklad aj tomu, aby sme uprostred projektu riešili zháňanie úverových prostriedkov. Zvážte aj skryté náklady, napríklad v platbách za dopravu, prípadne v dodatočných daniach na materiál objednaný z krajín mimo EÚ. Zvážte tiež práce, ktoré by ste dokázali realizovať sám a tak uvoľniť tlaku na rozpočet. Zamerajte sa na nákup kvalitných materiálov, ale podľa pravidla „kvalita za rozumnú cenu“. Kvalita vám zaistí trvanlivosť vykonanej renovácie a veľmi ju oceníte v budúcnosti.

Urobte si prehľad v aktuálnych trendoch

Spravne si prieskum o tom, ako sa aktuálne budujú nové kuchyne, aké materiály sa používajú alebo ako sa renovujú jestvujúce kuchyne. Tu ako zdroj veľmi dobre poslúži internet, ale najlepšia je návšteva kuchynského štúdia, kde pracujú odborne spôsobilí pracovníci a dokážu vám poradiť aj v otázkach, v ktorých vás môže internet zaviesť a pomýliť.

Finálny výber vhodných materiálov je dobré urobiť až po prieskume maloobchodov, kde ľahko môžete zistiť, že za plánované peniaze získate oveľa vyššiu kvalitu, ako ste pôvodne predpokladali. Určite je však možné nájsť aj špičkové položky na predaj od jednotlivých predajcov online.

Buďte praktickí a nenakupujte nepotrebné veci a plánovaniu venujte dostatok času. Môže byť lákavé kúpiť si najrôznejšie pomôcky a luxusné spotrebiče, ale je lepšie vychádzať zo spoľahlivých základných informácií, ktoré zaručia, že investujete iba do vybavenia, ktoré budete používať. Nekupujte si drahý spotrebič len na „ozdobu“ a tiež myslite na to, že každý ďalší spotrebič vám zvyšuje váš každodenný účet za elektrinu. A nielen to, ale aj potreby a náklady na údržbu.

Praktický a funkčný priestor

Kuchyňa musí byť praktická a funkčná viac, ako ktorákoľvek iná miestnosť v dome. Popremýšľajte ako využívate svoju súčasnú kuchyňu na určenie svojich priorít, ktoré chcete zohľadniť pri renovácii svojej novej kuchyne. Dôležité je premyslieť, čo bude pre vašu kuchyňu fungovať najlepšie. 

Pokiaľ je to možné, využite klasický trojuholník, drez, chladnička, sporák. Toto sa všeobecne považuje za najpohodlnejšie nastavenie, pretože šetrí zbytočné kroky. Popremýšľajte tiež nad tým, koľko ľudí zvyčajne pracuje v kuchyni súčasne. Ak je to viac ako jedna osoba, možno budete chcieť začleniť do kuchyne viac ako jedno pracovné stanovisko. Vtedy je najvhodnejšie uvažovať s pridaním ostrovčeka alebo kúpa kolieskového vozíka, ktorý je možné premiestniť po miestnosti a odložiť na najvhodnejšie miesto.

Dobrý dodávateľ prestavby kuchyne vám môže pomôcť skontrolovať, či sú veci rozmiestnené tak, tak aby zaistili náležitú bezpečnosť. Je to však na nás, aby ste si pohodlie naplánovali.

Pri priestorovom hodnotení treba mať na zreteli nasledovné základné priestorové požiadavky:

  • priestor na prípravu jedla musí mať najmenej 90 cm,
  • drez musí mať na jednej strane 45 cm a na druhej 60 cm, 
  • spotrebiče odporúčame inštalovať tak, aby bol vynechaný dostatočný priestor na otváranie dverí alebo dvierok, na čo budete potrebovať minimálne 65 cm, alebo až 90 cm,
  • dajte si tiež pozor na smer a hĺbku natáčania dverí spotrebiča, najmä pokiaľ ide o chladničku alebo mrazničku. Ak ich plánujete inštalovať pri stene, uistite sa, že sa dvere otvárajú v správnom smere, inak môže stena brániť ich úplnému otvoreniu,
  • je potrebné tiež nechať dostatočný priestor na presun tak, aby ľudia mohli ľahko prejsť bez toho aby sa navzájom rušili. 

Ako renovovať kuchynské skrinky? 

Ak chceme, aby sa kuchyňa rýchlo zmenila, riešenie je v renovácii skriniek. V prípade že nie je možné, alebo vhodné, aby sme urobili kompletnú prestavbu kuchyne, môžu niektoré drobné zmeny alebo vylepšenia spôsobiť, že kuchyňa bude vyzerať nová alebo aspoň vynovená. 

Dôležitým predpokladom pri plánovaní je určenie rozpočtu na renováciu kuchynskej linky a z toho vyplývajúceho rozsahu renovácie. 

Výmena úchytiek

Jedným z relatívne jednoduchých a lacných spôsobov ako dať kuchynským skrinkám nový vzhľad, je vymeniť úchytky. Pre ich výmenu je potrebné zistiť, či jestvujúce úchytky sú typu „knobky“, čiže upevnené jednou skrutkou, alebo úchytky upevňované dvomi skrutkami s rôznym rozstupom.

Ceny týchto úchytiek začínajú na úrovni 0,5 eura, ale môže stáť aj 10 či viac €, podľa toho, či ide o jednoduché úchytky, moderné alebo rustikálne. Aby sme predišli dodatočným komplikáciám v odstraňovaní otvorov po jestvujúcich úchytkách, najvhodnejším a najvýhodnejším riešením je dodržanie spôsobu uchytenia a aj rozstupu otvorov uchytenia.

Dnes trh ponúka veľké množstvo úchytiek, takže môžete využiť pôvodné otvory a podstatne môžete zmeniť a vylepšiť vzhľad kuchynskej linky. Ak predsa len chcete nahradiť knobky novými, povedzme modernými úchytkami, môžete si vybrať také, ktoré bez potreby ďalších úprav prekryjú bývalý stredný otvor po uchytení knobkovej úchytky.

Opačný prípad je už problematickejší, pretože bezchybne upraviť dva otvory je bez povrchovej úpravy dvierok nevhodné. Zostáva nám už len vyhotoviť dva otvory pre nové úchytky, čo je aj pre menej zručných zvládnuteľné. K tomu je vhodné použiť malý trik a to vytvoriť si šablónu, napríklad s kartónového papiera, čo nám uľahčí a aj urýchli prácu.

Výmena pántov

Výmena pántov - závesov na dvierka kuchynskej linky je spôsobená väčšinou zníženou alebo nedostatočnou funkčnosťou jestvujúcich dvierok. V súčasnosti sa najčastejšie používajú naložené závesy, vložené závesy, polonaložené závesy, uhlové závesy a BLUM závesy. Pri ich výmene je vhodné dodržať pôvodný typ závesu, pretože zmena typu môže byť nereálna a vyžiada si potrebu výmeny dvierok kuchynskej linky.

Obnova pôvodných skriniek

Ak sa vaše staré skrinky javia ako pevné, ale ich vzhľad sa vám už nepáči, zvážte zmenu povrchovej úpravy ich lakovaním alebo morením. To vám umožní nechať si korpusy na mieste a teda aj v nich uložené veci, čo nám umožní ďalej v kuchyni prevádzkovo fungovať.

Dvierka môžeme lakovať alebo moriť na mieste, alebo mimo kuchyne, napríklad v dielničke. Pred lakovaním, sa musíme presvedčiť, že všetky povrchy, ktoré sa majú natierať, sú hladké a čisté. Pomocou brúsneho papiera s jemným zrnom (zrnitosť 150 alebo viac) vybrúsite všetky drsné miesta. Všetky štrbiny, ryhy alebo iné nerovnosti vyplňte napríklad syntetickým tmelom alebo dvojzložkovým tmelom, ktoré sú dlhodobo odolné voči vode a vlhkosti a tie tiež vybrúste. Spôsob spracovania tmelu je podrobne uvedený na štítku materiálu. 

Prelakovanie vašich existujúcich skriniek je dokonalou voľbou, v prípade ak sú existujúce korpusy zdravé a pevné a chceme len zmeniť štýl dvierok a zásuviek. Na odkryté čelá skrinky z pohľadovej strany nanesieme dyhu (tenká samolepiaca vrstva dreva), aby ladila s farbou dvierok. Bežne dostupné v odborných predajniach sú dyhové panely z drevotriesky z rovnakého druhu dreva ako nové dvierka alebo čelá zásuviek, ktoré sú inštalované na odkrytých bočných paneloch koncových skriniek.

Dvierka, čelá zásuviek, dyhy a drevotrieskové panely si môžete zakúpiť povrchovo farebne upravené, alebo bez farebného dezénu, ktorý umožní vyniknúť vašej tvorivosti pri jeho úprave. 


 

autor: Maroš

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19 228 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Michal B.

Firma
Kučín
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o...Zobraziť viac

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan Š.

Živnostník
Košice
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Robím rôzne práce potrebné v domácnosti (tzv.,,hodinový manžel") Z mojej profesie viem zabezpečiť aj pracovnú dosku na kuchynskú linku z rôznych...Zobraziť viac

Robím rôzne práce potrebné v domácnosti (tzv.,,hodinový manžel") Z mojej profesie viem zabezpečiť aj pracovnú dosku na kuchynskú linku z rôznych materiálov.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin R.

Živnostník
Trnava
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Pomôžem s montážou nábytku, zvládam zakladne opravy v domacnosti, rad pracujem s drevom, natieranie a všetky možné práce okolo domu,...Zobraziť viac

Pomôžem s montážou nábytku, zvládam zakladne opravy v domacnosti, rad pracujem s drevom, natieranie a všetky možné práce okolo domu, či bytu. Som manuálne zručný, seriózny,férový a taký prístup vyžadujem aj ja. Mám zmysel pre dizajn, estetiku, rád tvorím nové veci zo starých. prerabam, obnovujem, recyklujem stare veci a nabytok a dávam druhu šancu...

#
#
#
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
5,0

Výroba nábytku

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou...Zobraziť viac

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

#
#
#
Zadať dopyt

Anna G.

Firma
Nemecká
5,0

Pokladanie alebo výmena podlahy

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme,...Zobraziť viac

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme, lakujeme, voskujeme. Podlahy pre vás urobíme podľa vašich predstáv... drevo, laminát, vinyl. Renovujeme dvere, zárubne do vinylových fólií. Drevené dvere masív napr. povrchová úprava Osmom .... a kopu ďalších možností.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján S.

Živnostník
Voderady
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír B.

Živnostník
Vlčkovce
4,9

Výroba nábytku

Som vyučený 32 ročný stolár s praxou. 17 rokov sa venujem drevu a povrchovej úprave dreva, inováciám a stále novým technológiam...Zobraziť viac

Som vyučený 32 ročný stolár s praxou. 17 rokov sa venujem drevu a povrchovej úprave dreva, inováciám a stále novým technológiam v odbore, kvalita je u mňa na prvom mieste, čo sa týka práce pre požadovaného zákazníka. Plaťte si za kvalitu, nie za rýchlo odrobenú neodbornú prácu, s ktorou nebudete časom spokojný. Preto Vám ponúkam moje služby s praxou. Prajem Vám pekný deň a budem rád ak budem môcť práve pre Vás vytvoriť niečo pekné do Vášho rodinného domu, bytu alebo do Vašej firmy.

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Matej S.

Firma
Bratislava
4,8

Výroba nábytku

Vyučený stolár s vlastnou kompletne zariadenou stolárskou dielňou so zameraním na nábytok, kuchynské linky, vstavané skrine a podobne. Momentálne je práca...Zobraziť viac

Vyučený stolár s vlastnou kompletne zariadenou stolárskou dielňou so zameraním na nábytok, kuchynské linky, vstavané skrine a podobne. Momentálne je práca s masívom v obmedzenom režime.

#
#
#
Zadať dopyt

Mikuláš J.

Firma
Stupava
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné...Zobraziť viac

Mám 25 ročnú prax v stavebníctve, hlavne interiérové a dokončovacie práce. Montáž nábytku, podláh, zárubní a dverí, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce. Viem zabezpečiť dovoz materiálu vlastnou dodávkou.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

#
#
#
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,7

Maliarske práce, maliar

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň...Zobraziť viac

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik N.

Živnostník
Poprad
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov ,...Zobraziť viac

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov , zateplených fasád, zrealizovaných striech, krovov a krytin, venujeme sa aj kúpeľniam ale aj rekonštrukcii a opravy všetkého druhu

#
#
#
Zadať dopyt

Martin K.

Firma
Košice
4,6

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Stavebne prace od A po Z. Kvalitna praca + rozumna cena .Rekonstrukcie byt.jadra,rodinneho domu,kupelne,pokladka pl.podlah,obkladov,dlazieb,zamkove dlazby,sadrokarton,osadenie okien,dveri vonkajsich aj vnutornych,voda,elektrina,malby,stierky,tapety.napiste...Zobraziť viac

Stavebne prace od A po Z. Kvalitna praca + rozumna cena .Rekonstrukcie byt.jadra,rodinneho domu,kupelne,pokladka pl.podlah,obkladov,dlazieb,zamkove dlazby,sadrokarton,osadenie okien,dveri vonkajsich aj vnutornych,voda,elektrina,malby,stierky,tapety.napiste nam urobime cenovu ponuku k vasej spokojnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter Š.

Firma
Košice
4,6

Výroba nábytku

Výroba nábytku a zariadenie interiéru na mieru podľa vašich predstáv -...Zobraziť viac

Výroba nábytku a zariadenie interiéru na mieru podľa vašich predstáv - kuchyne , šatníky , vstavané skrine s posuvnými dverami , komody , postele , montáž obložkových zárubní a dverí, jedinečný exkluzívny interiérový prvok obkladové 3D dosky z masívu , proste komplet všetko pre interiér vášho bytu , domu ,kancelárie alebo obchodného priestoru. Kvalitné materiály a špičkové kovanie GRASS. Serioznosť , kvalita , profesionalita a bezkonkurenčná cena je ZARUČENÁ.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchynskej linky

Nízka cena13,00 €/hod
Priemerná cena17,40 €/hod
Vysoká cena21,00 €/hod

Pošlite dopyt 19228 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na renováciu kuchynskej linky? V tejto kategórii máme 19 228 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt