Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

Hľadáte omietkára na fasádnu omietku? V tejto kategórii máme 19 847 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Silikónová fasádna omietka
Fasádna omietka

Silikónová fasádna omietka

I keď by sa mohlo zdať, že na trhu nie je zasa až tak veľa druhov omietok, ich výber nie je úplne jednoduchý. Ešte pred samotnou voľbou je dobré niečo si o tom naštudovať a vybrať si tú úplne najvhodnejšiu. Všetko závisí od toho, ako dobre poznáte svoj dom. Či už prerábate starší dom, alebo ste si postavili úplne nový a práve hľadáte správnu omietku, potrebujete si zodpovedať niekoľko zásadných otázok.

V prvom rade je dôležité, či je váš dom vôbec zateplený, a ak áno, tak akým materiálom. Dôležitý faktor zohráva aj prostredie, v ktorom sa obydlie nachádza. Či je v meste, na dedine, uprostred obce, alebo niekde pod horou. Aké poveternostné vplyvy naň budú pôsobiť. Na aký podklad sa budú omietky nanášať.

Možno sa to bude niekomu zdať ako nepodstatnosť, ale na výber fasádnej omietky vplýva aj to, či má dom rovnú, alebo šikmú strechu. No a v neposlednom rade bude treba vyriešiť ešte jeden síce malý, ale veľmi dôležitý detail – aký farebný odtieň preferujete.

Ujasnite si, aký máte vlastne k dispozícii rozpočet. Prípadne ešte môžete zauvažovať aj nad budúcnosťou, to znamená, či hodláte prežiť vo vašom dome niekoľko desaťročí, alebo máte už teraz v pláne obzerať sa o niekoľko rokov po novom bývaní.

Najkvalitnejšia z omietok 

K dispozícii máte v súčasnosti akrylátové, silikátové a silikónové omietky, prípadne ešte ich kombinácie, ako sú napríklad silikátovo-silikónové, ktoré kombinujú pozitívne vlastnosti oboch typov. Z nich sú silikónové omietky považované za jedny z najkvalitnejších.

Sú dostatočne paropriepustné. Obsahujú silikónové živice, ktoré dodávajú týmto omietkam vysokú odolnosť proti vode. Znamená to, že sú vhodné aj do prostredia a do miest, kde často prší a kde sú takéto fasády slabo chránené, a sú teda často vystavované vplyvu dažďa. 

Predstavuje to aj pomerne veľkú výhodu pri údržbe, keď je možné takéto fasády čistiť obyčajným prúdom vody. Výhodou je aj to, že takúto údržbu nebudete musieť vykonávať často, keďže fasádna silikónová omietka veľmi dobre odoláva nečistotám a obsahuje látky, ktoré zabraňujú tomu, aby sa na nej objavovali a usádzali napríklad huby, lišajníky, prípadne iné prírodné biologické látky. Preto vám silikónová fasáda vydrží pomerne dlho čistá.

Okrem odolnosti proti prírodným poveternostným podmienkam výborne odoláva aj mechanickému poškodeniu, takže je výhodné využiť ju na domoch a stavbách, ktoré plánujete využívať skutočne dlhodobo. Za túto odolnosť a pevnosť vďačí akrylátovej zložke, ktorú tiež obsahuje.  

Dá sa veľmi dobre prispôsobovať pomocou rôznych prísad. Pomocou jednej sa dá docieliť to, že so silikónovou omietkou sa dá pracovať aj pri nižších teplotách a oveľa vyššej vlhkosti, než je v našich podmienkach bežné, a druhá prísada dokáže zabezpečiť, že vaša fasáda získa väčšiu odolnosť proti UV žiareniu, a tým aj dlhodobú farebnú stálosť. Táto omietka sa dodáva vo forme pasty, čím je zabezpečené jej okamžité a bezproblémové použitie.

Nevýhody

Je ich len pár a výhody majú jednoznačne navrch. Silikónové omietky sú síce paropriepustné, ale o niečo menej ako silikátové a na výber máte menšiu farebnú škálu ako pri akrylátových. Okrem toho sú cenovo najnákladnejšie, čo je však daň za ich vysokú kvalitu a odolnosť.

Nanášanie omietky

Práca s fasádnymi omietkami je na prvý pohľad pomerne jednoduchá záležitosť, a ak chcete ušetriť, dokážete si ich naniesť aj sami. Ak ste však zvolili silikónovú omietku, je jasné, že vám na nej a na dome záleží, preto by vám malo záležať aj na dobre vykonanej práci. Túto prácu zvládnu oveľa lepšie firmy, ktoré sa na to špecializujú. Nájdite overených odborníkov na omietky na Wilio. Stačí zadarmo zadať dopyt!

 

Špecializované firmy vám dokážu urobiť ponuku na kompletnú fasádu, ktorá môže zahŕňať už aj zateplenie, následné zabezpečenie fasádnej omietky i jej nanesenie. Vy budete bez starostí, firma za vás vykoná všetko potrebné a vy si na konci už len vychutnáte pohľad na dom, ktorý je zrazu úplne iný, ako býval. Novší, krajší a čistejší.

autor: Maroš

Sep 7, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 19 847 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliarske práce, maliar

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

#
#
#
Zadať dopyt

Ján B.

Firma
Kežmarok
5,0

Murárske práce, murár

Sme partia stavbárov. Realizujeme hrubé stavby, vonkajšie dokončovacie (ploty, zámkové dlažby, obrubníky) a vnútorné dokončovacie práce (sadrokartón, oblady, maľovanie, stierkovanie)

#
#
#
Zadať dopyt

Franistek B.

Firma
Gajary
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa...Zobraziť viac

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa nestretol z niekim ktorý by nebol spokojný za odvedenie mojej práce, na cene sa viem vzdi dohodnúť, mam slušných zamestnancov a vzornych.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš H.

Živnostník
Skalica
4,9

Hodinový manžel

Mám 10r skúsenosti s prácou na stavbách. Som vyučený elektrotechnik. Mám paragraf 23- Elektrotechnik na riadenie činnosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,9

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Topoľčany
4,9

Murárske práce, murár

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť....Zobraziť viac

Stavebné práce , rekonštrukcie bytov a domov, tesárske a betonárske práce. Taktiež máme expressed Kurierské služby. Rýchlosť - spoľahlivosť. Dostupnosť 7/24. Fungujeme cely NR kraj a okolie.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin T.

Firma
Lužianky
4,9

Zateplenie, izolácia

Sme firma z Nitry ktorá sa zaoberá stavebnými prácami od roku 1997. Vykonávame zateplenie budov, rekonštrukcie bytových priestorov, sadrokartonárske práce,...Zobraziť viac

Sme firma z Nitry ktorá sa zaoberá stavebnými prácami od roku 1997. Vykonávame zateplenie budov, rekonštrukcie bytových priestorov, sadrokartonárske práce, obklady, dlažby veľa iných stavebných prác. Roky praxe nás naučili lojálnemu prístupu k zákazníkovi a kvalitne odvedenej práce a preto nás neváhajte kontaktovať a nechať si vypracovať nezáveznú cenovú ponuku. Ak potrebujete poradiť, ponúkame naše dlhoročné skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,8

Klampiar, strechár

stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce, murár

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik N.

Živnostník
Poprad
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov ,...Zobraziť viac

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov , zateplených fasád, zrealizovaných striech, krovov a krytin, venujeme sa aj kúpeľniam ale aj rekonštrukcii a opravy všetkého druhu

#
#
#
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,5

Maliarske práce, maliar

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5

Maliarske práce, maliar

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s...Zobraziť viac

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav B.

Firma
Bratislava
4,5

Maliarske práce, maliar

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na...Zobraziť viac

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na komplet,rekonštrukcie bytov domov.Naše heslo znie prace sa nebojíme

#
#
#
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,4

Maliarske práce, maliar

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho...Zobraziť viac

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky.

#
#
#
Zadať dopyt

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás...Zobraziť viac

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Fasádna omietka

Nízka cena4,00 €/m2
Priemerná cena4,55 €/m2
Vysoká cena5,00 €/m2

Pošlite dopyt 19847 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na fasádnu omietku? V tejto kategórii máme 19 847 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt