Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Renovácia kuchyne

Sprievodca renováciou kuchyne

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 16 364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Sprievodca renováciou kuchyne
Renovácia kuchyne

Sprievodca renováciou kuchyne

Súčasní majitelia domov majú tendenciu pozerať sa na kuchyňu ako na srdce domova, na miesto určené nie výlučne na prácu, ale na miesto, v ktorom sa budú cítiť dobre. Nebolo to však vždy tak. Ak ste teda zdedili alebo kúpili dom či byt a našli ste v ňom kuchyňu, ktorá bola jasne navrhnutá iba s ohľadom na funkčnosť, zrejme sa to budete snažiť zmeniť. Ako na to?

banner

Najbežnejším spôsobom, ako získať prehľad o aktuálnych možnostiach a dizajnoch kuchynských zostáv, je prostredníctvom dodávateľa kuchyne alebo priamo výrobcu. Ak sa obrátite na špecializovanú kuchynskú spoločnosť s vašimi predbežnými návrhmi, zvyčajne vám ponúkne niekoľko možností, ktoré by ste mali zvážiť – všetko na základe rozmerov miestnosti, vašich individuálnych potrieb a financií. Tieto návrhy výrobcovia zvyčajne vedia spraviť zadarmo, prípadne za protihodnotu pri nákupe od ich spoločnosti.

Môžete však požiadať aj špecializovaných architektov, návrhárov interiérov alebo dizajnérov. Títo si však za svoje návrhy zvyčajne dajú zaplatiť. Ako poslednú možnosť máte vypracovanie vlastného návrhu a jeho odovzdanie dodávateľovi, ktorý vám na jeho základe poskytne cenovú ponuku.

Stručný návrh kuchynského dizajnu

Ak chcete získať kuchyňu svojich snov, budete musieť stručne uviesť všetky vaše požiadavky. Začnite základom:

 • Každá kuchyňa potrebuje sporák, chladničku s mrazničkou a drez. Začnite týmito položkami a pridajte k nim ďalšie spotrebiče, ktoré plánujete využívať.
 • Pozrite sa, čo dokážete využiť zo starej kuchyne. Existujú nejaké zaujímavé architektonické detaily, ktoré by sa dali začleniť do nového dizajnu, napríklad staré trámy alebo výklenky?
 • Dostatočný kuchynský úložný priestor je nevyhnutnosťou. Základom skladovacích priestorov je veľkosť vašej domácnosti, počet ľudí, ktorí v nej žijú, množstvo kuchynského vybavenia, ktoré vlastníte, a to, ako máte vo zvyku skladovať jedlo. A hlavne, aké množstvo máte v zásobách. 

Budete tiež musieť vziať do úvahy, aké aktivity sa v nej budú konať okrem varenia:

 • Budete využívať kuchyňu iba ako miestnosť na skladovanie, prípravu a varenie jedla, alebo bude súčasne slúžiť i ako jedálenský, prípadne aj obývací priestor?
 • Bude to tiež priestor, v ktorom sa budete chcieť tiež zabaviť so svojimi priateľmi alebo s deťmi?
 • Uvažujete nad jedným pultom určeným na rýchle naraňajkovanie sa, ostrovnou jednotkou so stoličkami, alebo plánujete plnohodnotný stôl na väčšie rodinné stolovanie?

Zvážte rozmery miestnosti a potom si vytvorte zoznam želaní podľa priority.

Ako odstrániť starú kuchyňu

Čím opatrnejší budete pri odstraňovaní starej kuchyne, tým ľahšie sa bude montovať nová. Skôr ako začnete demontovať a kompletne likvidovať starú kuchyňu, nezabudnite, že môžu existovať veci, ktoré stojí za to zachrániť. Ak renovujete kuchyňu a máte nízky rozpočet, oplatí sa pozrieť, v akom stave sú základy pôvodnej kuchyne. Dvierka na skrinkách síce môžu byť v zlom stave alebo nie príliš podľa vášho vkusu, korpusy však môžu byť viac než zachovalé a pripravené ešte dlho slúžiť.

Poradie prác pri renovácii kuchyne

 1. Odstráňte skrinky zo stien
 2. Odstráňte pracovnú dosku a stojacie skrinky
 3. Odstráňte podlahovú krytinu
 4. Najskôr opravte elektrinu
 5. Pokračujte inštalatérskymi prácami
 6. Položte novú podlahu
 7. Namontujte skrinky na steny
 8. Namontujte stojacie skrinky
 9. Namontujte osvetlenie
 10. Prispôsobte si pracovnú dosku
 11. Namontujte drez a kompletné rozvody vody na vodovodné batérie, odtoky a prístroje
 12. Nainštalujte spotrebiče
 13. Nasaďte digestor
 14. Nalepte dlažbu

Začnite odstránením skriniek zo steny. Ak najskôr vyhodíte stojacie skrinky a pracovnú dosku, nebudete mať neskôr o čo oprieť ťažké skrinky odmontované zo stien.

Pri demontáži skriniek najskôr odstráňte všetky vnútorné police. Každá časť bude pravdepodobne pripevnená k susednej buď skrutkami do dreva, alebo inými spojovacími prvkami. Staršie skrinky sa kedysi pripevňovali na stenu dlhými skrutkami, modernejšie sú obvykle namontované na stenu nastaviteľným systémom háčikov a konzol.

Pred odmontovaním umývadla sa uistite, či je zastavená voda. Otočte ventilmi a počkajte, kým prestane úplne tiecť. Je dobré mať vedľa seba niekoľko zaslepovacích koncoviek, aby ste upchali potrubie, a zabránili tak vytekaniu vody. Potom budete musieť odmontovať odpadové potrubie. To sa dá ľahko urobiť otočením hornej plastovej časti so závitom proti smeru hodinových ručičiek a umiestnením vedra pod ním, aby sa zachytila všetka špinavá voda. Ďalej odstráňte pracovné dosky a dajte pozor, aby ste pri postupe nepoškodilo potrubie, ktoré vedie pod, za alebo cez ne.

Odstránenie stojacích skriniek je podobný proces ako pri nástenných. Najskôr sa zbavte dvierok, potom vyberte poličky. Odstráňte všetky upevňovacie prvky a potom kompletné skrinky. Pri demontáži drezu buďte opatrní, aby ste nepoškodili potrubie.

Odstraňovanie obkladov by malo byť jednoduché, zvládnete to pomocou kladivka a majzla. Vypnite elektrické napájanie, pretože môžete pracovať v blízkosti zásuviek, a vždy noste ochranné okuliare a rukavice. 

Inštalácia nového kúrenia v starej kuchyni

Aj vykurovanie je potrebné dôsledne zvážiť a naplánovať. Niektorí ľudia sa rozhodnú, že v kuchyni nebudú mať vôbec kúrenie, keďže je to miestnosť, v ktorej je pri varení často až príliš teplo. Majú pocit, že je to zbytočné. Tí, ktorí používajú svoje kuchyne na viac ako len na varenie, majú niekoľko možností:

 • Najlacnejšie a najjednoduchšie je vybaviť radiátor termostatickým ventilom tak, aby sa dal ľahko nastaviť. Budete však potrebovať dostatočný priestor na stenu.
 • Použiť sa dajú i ohrievače, ktoré úhľadne zapadnú do priestoru medzi spodnou časťou stojacích skriniek a podlahou. Ohrievače môžu byť elektrické na spôsob ventilátora, ovládané spínačom alebo spojené so zvyškom systému ústredného kúrenia.
 • Môžete použiť i vyhrievané rebríkové radiátory na uteráky a utierky. Existuje celý rad spoločností, ktoré sa nimi zaoberajú a ktoré dokážu ponúknuť riešenia i pre najtesnejšie a najužšie priestory.
 • Podlahové kúrenie je ďalšou populárnou voľbou generujúcou rovnomerné a príjemné teplo. Ak sa rozhodnete pre elektrické vykurovanie, na rozdiel od systému ohrievaného vodou môžete celú inštaláciu zvládnuť svojpomocne iba vďaka svojej šikovnosti.

Dobré odvetrávanie zabezpečí, že kuchyňa bude príjemným miestom na život a trávenie času, odstráni pachy a paru a udrží rovnomernú teplotu. Veľkosť a výkon vášho digestora alebo ventilátora budú vo veľkej miere závisieť od veľkosti miestnosti a od toho, koľko varíte a koľko času trávite v kuchyni.

Inštalácia nových elektrických rozvodov do starej kuchyne

Pred namontovaním novej kuchyne je potrebné najskôr vykonať elektrické práce. Elektrikár bude musieť skontrolovať existujúci systém, pretože pri renovácii sa v mnohých projektoch i tak vyžaduje kompletné prekáblovanie alebo výmena rozvodov.

Dajte elektrikárovi plán znázorňujúci počet a polohu všetkých elektrických spínačov a zásuviek. Budete potrebovať zásuvky pre všetky spotrebiče a, samozrejme, i ďalšie, ktoré v prípade potreby využijete.

Aj keď väčšinu práce vykoná kvalifikovaný elektrikár, môžete ušetriť tým, ak si niektoré veci, dokážete zmajstrovať vo vlastnej réžii. Pred namontovaním pracovných dosiek by sa mal elektrikár k vám ešte raz vrátiť a dokončiť pripojenia k zásuvkám či bodovým svetlám. Pri kúpe zásuviek nezabudnite, že niektoré spotrebiče, napríklad sporák, budú vyžadovať istič, ktorý vám umožní ich vypnutie bez toho, aby ste ich vytiahli zo zásuvky.

Vybavenie kuchynských armatúr

Inštalatérske práce vo vašej kuchyni musia zabezpečovať dve funkcie – dodávku vody a odvádzanie odpadu. Budete potrebovať prívod teplej a studenej vody a musí existovať odvod na odpad z drezu do kanalizácie, žumpy či čističky. Ak máte v kuchyni i práčku, bude ju treba pripojiť buď na teplú, alebo studenú vodu, alebo iba na studenú.

Pokiaľ ide o umývačky riadu, väčšina si vyžaduje iba prípojku na studenú vodu. Požiadajte inštalatéra, aby sa pozrel na vaše potrubia a rozhodol sa, či sa ich oplatí využiť, alebo položiť úplne nanovo.

Hlavnou vecou, ktorú budete musieť zvážiť, je, či existujúce usporiadanie potrubí nebude prekážať plánovanému usporiadaniu novej kuchyne. Ak teda nebudete dávať všetko späť na rovnaké miesto. V opačnom prípade pravdepodobne zistíte, že potrubie budete musieť prerobiť a presmerovať. Skontrolujte staré rúrky, či nie sú zalomené a pretlačené, a tiež skontrolujete spoje a dajte pozor na priesaky a netesnosti. 

Kuchynské osvetlenie

Kvalitné osvetlenie kuchyne je nevyhnutné. Tu existuje priestor, kde sa naozaj môžete intenzívne realizovať.

Pozrite sa, koľko prirodzeného svetla je v miestnosti. Ak je ho veľmi málo, zvážte spôsoby, ako ho získať viac, napríklad pomocou strešného okna alebo zaťahovacích dverí.

Vyhýbajte sa lustru v strede miestnosti. Svetlo, ktoré produkuje, nie je dostatočné, má tendenciu vrhať tiene po stranách miestnosti. Zvážte viac svetiel s nastaviteľnou úrovňou. 

Použite bodové osvetlenie alebo osvetlenie vo forme hada pod skrinkou, na ešte lepšie osvetlenie pracovných dosiek. Ak váš digestor neobsahuje svetlo, zabezpečte dostatočné osvetlenie nad sporákom.

Ktorá podlaha je do kuchyne najvhodnejšia?

Pri výbere podlahy stavte na praktickosť a odolnosť. Podlaha v kuchyni musí odolávať vlhkosti, mastnote a škvrnám. Medzi najzaujímavejšie možnosti patria:

 • prírodný kameň, napríklad bridlica alebo vápenec (obidve budú vyžadovať škárovanie),
 • linoleum,
 • keramická alebo porcelánová dlažba,
 • parkety alebo plávajúce podlahy.

Môže sa stať, že už máte existujúcu podlahu, ktorú stačí jednoducho iba obnoviť – vyčistiť, zaškárovať, prebrúsiť a nalakovať. Nerobte si prácu zbytočne. Nevyhadzujte všetko. Ušetríte čas i peniaze. 

Čo s malou kuchyňou

Ak máte len malý priestor, zvážte, či by sa niektoré veci, napríklad pranie bielizne, nemohli vykonávať niekde inde. Zamyslite sa, či by kuchyňu nebolo možné rozšíriť o ďalšiu miestnosť, a vytvoriť tak otvorenú kuchyňu alebo kuchyňu spojenú s obývacím priestorom.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, vytvorte si kuchyňu, v ktorej sa vám bude nielen dobre pracovať, ale aj dobre žiť a zabávať sa.

autor: Michaela

Jun 24, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 25 466 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek V.

Firma
Košice
5,0

Elektrikár

Kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov, montáž zásuviek, vypínačov a svietidiel, napájanie elektrospotrebičov, výroba ističových skriniek (bytových rozvodníc), montáž LED osvetlenia kuchynských liniek, riešenie porúch

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard M.

Firma
Nový Život
5,0

Maliar, Maliarske práce

Volám sa Richard mezei mám 31 rokov robíme to už sedem rokov spolu s kolegami robíme maliarstva stavebníctvo prerábky bytov na kľúč zámkovej dlažby a rodinné domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján S.

Firma
Bratislava
4,9

Hodinový manžel

Šikovné ruky pre vašu domácnosť, firmu, kanceláriu a záhradku. Spoľahlivosť, férovosť a vždy načas s dobrou náladou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal B.

Firma
Kučín
4,9

Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin S.

Firma
Košice
4,9

Elektroinštalácia

Elektroinštalačné práce Rekonštrukcia a oprava elektroinštalácie Prípojky NN Slaboprúdové rozvody PC,SAT,TEL Podlahové elektrické vykurovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9

Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Serhii R.

Firma
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Pomôžem vám dať všetko do poriadku.Dokoncovanie holodomov a holo bytov, Prerabky,Rekonstrukcie bytov. Ponúkam svoje služby ako majster, ktorý dokaže opravovať, inštalovať, premiestňovať, & byte a najmä za spravodlivé ceny. . Iné interiérové práce > montáž políc, vešiakov, regálov > upevnenie obrazov > montáž záclonových tyčí > tmelenie sprchovacích kútov a vaní > výmena zámkov a kovaní dverí > montáž zrkadiel > oprava zásuviek (šuplíkov) > Výmena WC klasické a moderné . > Upchaté WC, vymena a prerobenie renovovať . > Výmena vodovodnej batérie (drez, umývadlo, vaňa, sprcha) . > Výmena sifonov . > Výmena ventilu práčky, umývačky . > Montáž, rekonštrukcia a výmena rozvodov vody . > maľovanie stien > natieranie radiátorov a zábradlí > Pripoejenie práčky, umývačky riadu, elektrický sporák, digestor, indukčný > Vodoinštalatérske > zavesenia zrkadlá do vaničky , svetelne a t.d

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robert P.

Živnostník
Šamorín
4,9

Nábytok

Zdravim! Robím nábytok z masívu ale aj z laminátu. Skrine, jedálenske stoly, skrinky pod umyvadlo, Keby ste mali nejaké otázky neváhajte ma kontaktovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,9

Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8

Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Renovácia kuchyne

Nižšia cena1 500,00 €/práca
Priemerná cena4 270,00 €/práca
Vyššia cena7 150,00 €/práca

Pošlite dopyt 25466 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte stolára na rekonštrukciu kuchyne? V tejto kategórii máme 16 364 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt