Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bazény, wellness

Stavba plastového bazéna osadeného do zeme

Hľadáte staviteľa na stavbu bazénu? V tejto kategórii máme 17 960 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Stavba plastového bazéna osadeného do zeme
Bazény, wellness

Stavba plastového bazéna osadeného do zeme

Rozhodli ste sa spríjemniť si letné dni na záhrade a kúpiť si bazén? Pri výbere vhodného bazéna by ste mali zohľadniť veľa faktorov, ktoré začínajú od toho akú máte predstavu o využívaní bazéna až po reálne priestorové, ale hlavne finančné možnosti.

Možnosti bazénov, ktoré sú dnes na trhu je nespočetné množstvo. Ak do výstavby bazéna nechcete investovať príliš veľa financií, zamerajte sa na podzemné bazény z tvrdených plastov. Tento typ bazéna nie je zložitý na výstavbu, je finančne dostupný, aj prevádzkovo nenáročný. Bazén je možné zakúpiť od rôznych výrobcov a v ponuke je v rôznych tvaroch.

Bazén je možné upraviť dodatočnými schodíkmi, osvetlením, protiprúdom, tepelným čerpadlom na zohrievanie vody alebo prestrašením, ktoré napomáha stabilite teploty vody, ale hlavne jej čistoty. Všetko toto má vplyv na výslednú cenu a ovplyvňuje technickú náročnosť obsluhy bazéna.

No čo treba myslieť pri výstavbe

Výber priestoru pre umiestnenie bazéna

Pri umiestnení bazéna musíme vziať do úvahy faktory viditeľné na prvý pohľad, ale aj tie, ktoré by nám možno ani nenapadli. Asi každý, kto si chce kúpiť bazén premýšľa najmä nad tým, ako umiestni bazén z architektonického pohľadu - teda ako by sa mu to najviac páčilo s ohľadom na okolité stavby a priestory. Treba však brať do úvahy aj ostatné, viditeľné prekážky, ako stromy, chodníky a susedné parcely.

Častokrát nás v umiestnení obmedzia faktory, ktoré nevieme vyhodnotiť voľným okom ako napríklad nestabilné podložie, vysoká hladina spodnej vody, alebo iné prekážky ukryté pod povrchom zeme.    

Prípravné práce

Polovica úspechu stavby bazéna je v zvládnutí prípravných prác. Sem patrí najmä správne zrealizovanie výkopu a to nie len pokiaľ ide o hĺbku výkopu, ale aj jeho správne priestorové vykonanie. Ak bude treba vybudovať dodatočné debnenie, náklady na výstavbu sa o niečo zvýšia.

Iná situácia je samozrejme ak je výkop nestabilný a je potrebné dopĺňať paženie. Dôležitou súčasťou prípravných prác je vybudovanie drenáže na odvedenie podzemnej vody z priestorov osadenia bazénu a technologickej šachty. Zanedbaním tohto opatrenia môže prísť k nadvihnutiu bazéna hlavne v zimnom období, kedy bazén nebude celkom naplnený vodou.

Toto môže zásadne ohroziť stabilitu konštrukcie bazénu. Výhodou takéhoto bazénu je, že tak ako bazén samotný aj technologická šachta je vyrábaná a montovaná v dielni výrobcu, čo podstatne zvyšuje kvalitu a spoľahlivosť technológie. Pre technologickú šachtu platia rovnaké podmienky pre prípravné práce ako pre bazén.

Realizačné práce

Realizácia pre uloženie bazénu na vybrané miesto začína vybudovaním základovej dosky. Okrem presného zamerania výšky základovej dosky je tiež dôležité, aby bola skonštruovaná v prísne vodorovnej rovine. Do základovej dosky je pre jej celkovú tuhosť potrebné zapracovať armovanie pomocou kari siete umiestnenej v 1/3 výšky základovej dosky. Použitý betón sa odporúča v kvalite min C 16/20. Hrúbka základovej dosky je určená výrobcom a závisí od veľkosti montovaného bazénu, respektíve hmotnosti bazénu naplneného vodou. 

Podklad pre základovú dosku sa robí zo štrkového podsypu, pričom jeho hrúbka je závislá od únosnosti podložia. Podsyp sa vibruje a jeho hrúbka je min 150 mm.

Pred osadením bazénu je potrebné obložiť steny bazénu polystyrénom hrúbky 3-5 cm, ktorý slúži ako tepelná izolácia a po obvode bazénu sa doplní roxorovými tyčami na spevnenie po obetónovaní. Ako podklad pod dno bazénu sa použije 3 cm hrubý XPS extrudovaný polystyrén.

Keďže steny plastového bazénu sú relatívne pružné a ohybné, je potrebné stužiť konštrukciu bazénu drevenými doskami, ktorými docielime pevnosť a stabilitu počas manipulácie s bazénom a počas napĺňania a obetónovania Inštalačná šachta sa tepelne neizoluje a po jej uložení sa prepoja jednotlivé jej časti s bazénom.

Obetónovanie bazénu sa robí postupne, najskôr sa do 1/3 napustí vodou a následne sa do výšky hladiny obetónuje. Betón sa nesmie hutniť. Pokračovať v napúšťaní vody do 2/3 sa môže uskutočniť až po 24 hodinách po prvej vrstve. Za ďalších 24 hodín, keď je bazén obetónovaný do 2/3 môžeme doplniť bazén v celkovej jeho hĺbke.

Obetónovanie je naozaj potrebné robiť minimálne v troch a viac dňoch aby mohli jednotlivé vrstvy dobre stuhnúť.

Spustenie do prevádzky

Spustenie bazénu do prevádzky sa odporúča najskôr po 24 hodinách od úplného obetónovania. V ideálnom prípade by prvé spustenie mala realizovať odborná firma, ktorá vykoná kontrolu všetkých prevádzkových komponentov a poučí vás o tom ako bazén používať.

autor: Juraj

Sep 14, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 26 705 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan C.

Firma
Bratislava
4,9

Obklady, dlažby

Obkladačské práce od obkladov veľkého formátu po mozaiku. Renovácie, rekonštrukcie, opravy každého typu. Prax z Austrálie, 100+ celomozaikových bazénov vrátane okolia z prírodných kameňov. Mozaikovanie sáun a iných interiérových či exteriérových prvkov. Distribúcia španielskej mozaiky, porcelánových dlažieb, prírodného kameňa a stavebných materiálov na bazény najvyššej kvality. Od prípravy po realizáciu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav V.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Sme ambiciózny mladý tým s 10 ročnou skúsenosťou v odbore rôznych stavebných činnosti. Prevažne sa zaoberáme realizaciou kúpeľni a bazenov ale samozrejme realizujeme aj inštalačné práce každého odvetvia. Dôkladnosť a profesiálny prístup je na prvom mieste.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin B.

Firma
Hlohovec
4,7

Oprava strechy

Naša firma sa venuje plochým strechám,zeleným strechám na rodinných domoch,výrobných halách, taktiež izolácii bazénov, jazierok, spodným izoláciám,prístreškom...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš A.

Firma
Bratislava
4,3

Elektroinštalácia

Poskytujeme full-servis v oblasti stavebníctva, najmä však : Stavba domov na kľúč, výkopové práce, realizácie bazénov a záhrad, elektroinštalácie, stavba plotov z pohľadového betónu, alebo tvárnic. Nezľakneme sa však žiadnej výzvy !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Bazény, wellness

Nižšia cena500,00 €/ks
Priemerná cena1 450,00 €/ks
Vyššia cena2 300,00 €/ks

Pošlite dopyt 26705 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na stavbu bazénu? V tejto kategórii máme 17 960 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt