Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Ploty a brány

Stavba plotu - oplatí sa investovať do hliníkového plota?

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 16 787 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Stavba plotu - oplatí sa investovať do hliníkového plota?
Ploty a brányStavba plotu - oplatí sa investovať do hliníkového plota?

Hovorí sa – môj dom, môj hrad. Ku každému hradu vždy patrili pevné hradby, ktoré ho chránili pred nechcenými návštevami a zvedavými pohľadmi susedov. Radi by ste si aj vy urobili okolo svojho pozemku pevné hradby a tým vytýčili svoje územie, v dnešnej dobe lepšie povedané svoj pozemok a súkromie? Investujte do kvalitného plota. Jedna z prvých otázok, ktorú si pri výbere položíte bude určite jeho cena, no verte, že táto otázka nemôže byť smerodajným parametrom. Vyberte si plot, ktorý vám vydrží niekoľko desiatok rokov a stále vás bude pohľad na neho tešiť. Presne to vám ponúkajú hliníkové ploty, ktoré sú ideálnou voľbou k domom s modernou architektúrou.

Plot, ktorý vás prežije

Každý, kto investuje do hliníkového plota si musí byť vedomý, že ho jeho oplotenie pravdepodobne prežije. Hliník je totiž vysoko odolný materiál. Jeho odolnosť zaručuje životnosť minimálne 35 rokov, no reálne životnosť takéhoto plota môže byť až 60 rokov.

Prečo práve hliník?

Ak sa rozhodujete, aké oplotenie bude pre vás to pravé, skúste si spísať všetky plusy a mínusy iných materiálov. Medzi nimi je napríklad drevo, plast alebo len obyčajný vypletaný plot. Je samozrejmé, že hliníkový plot vám z toho vyjde ako najdrahší, no verte, že drahá je len prvotná investícia, pretože do budúcna tento plot rozhodne nepotrebuje žiadne ďalšie investície a rokmi nestratí na svojej kvalite ani dizajne.

Na rozdiel od hliníkového plota bude mať napríklad plastový plot po rokoch užívania farbu vyťahanú od slnku. Hnedá farba vybledne a už nebude taká, ako bola a bielu farbu slnko vyťahá tak, že zažltne. Takýto plot bude potom potrebné vymeniť alebo ho natrieť nanovo.

Čo sa týka dreva, tiež bude v budúcnosti potrebná investícia. Slnko a používanie vyťahá z dreva lak a potom bude potrebné ho lakovať nanovo. Zatiaľ čo hliník bude v tomto období ešte stále ako nový.

Aké sú výhody hliníkového plota?

  • Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Hlavnou výhodou hliníka ako materiálu je jeho prirodzená odolnosť voči korózií. Okrem toho je tiež odolný aj voči poveternostným vplyvom ako sú napríklad, dážď, sneh, krúpy, vysoké tepoty, silný vietor či rôzne chemikálie a to najmä vďaka dodatočnému povrchovému ošetreniu. Jednoducho nemáte žiadne starosti, nemusíte ho každý rok brúsiť a znova natierať alebo lakovať.

  • Nízka hmotnosť

Hliníkové ploty sa vyznačujú nízkou hmotnosťou. To v skutočnosti znamená, že inštalácia a preprava takéhoto plota bude jednoduchšia ako by bola v prípade ťažkého oceľového plota. Nízkou hmotnosťou šetríte aj kotevné systémy a nosné stĺpiky, ktoré nemusia niesť tak veľkú záťaž. Okrem toho majte na pamäti aj fakt, že vďaka nízkej hmotnosti nepotrebujete na elektrické otváranie tak silný motor ako v prípade dreveného alebo oceľového plota. 

  • Vysoká pevnosť

Hoci je hliník ozaj ľahký materiál, je zároveň veľmi pevný. Hliníkové brány a ploty teda nemajú tendenciu krútiť sa, resp. časom meniť svoj tvar. Aj z tohto dôvodu sú medzi ľuďmi veľmi obľúbené. Benefitom hliníka je aj jeho nízka teplotná rozťažnosť. Vďaka nej nedochádza k veľkým rozmerovým odchýlkam pri zmene teplôt a tým pádom plot nenamáha nosnú konštrukciu. 

  • Štylistická univerzálnosť

Určite aj to je vhodným argumentom pri výbere plota, pretože hliníkový plot môže mať farbu a tvar naozaj rôznu, presne tak, aby splnil vaše požiadavky. Hliníkový plot dokonale ladí s modernou architektúrou, a preto by nemal chýbať pri žiadnej modernej novostavbe. Typ povrchovej úpravy sa dá dokonale prispôsobiť či už práškovou farbou alebo populárnym dreveným profilom, ktorý mu dodá retro nádych. Na hliníkovú konštrukciu je možné namontovať aj LED osvetlenie, ktoré vašej nehnuteľnosti dodá moderný nádych. 

Aká je cena hliníkového plota?

Cena sa odvíja najmä od rozmerov a vybranej farby, použitých nosných konštrukcií. Požiadajte odborníkov o nacenenie hliníkového oplotenia a uistite sa, že sa vám táto investícia naozaj oplatí.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti ZRF, spol. s r.o.

Aké výhody má hliníkový plot?

Ako prvá a najdôležitejšia výhoda hliníkového oplotenia je samozrejme trvácnosť. Hliník nehrdzavie čiže sa nemusíte obávať, že sa farba začne olupovať. Odpadávajú dlhé hodiny otravného brúsenia a maľovania oplotenia ako pri železných a drevených konštrukciách. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je váha použitých materiálov. Úspora váhy oproti železným produktom sú dve tretiny.

Aké ukotvenie sa používa pri hliníkových plotoch?

Hliníkové oplotenie váži len takmer tretinu železného oplotenia a tým pádom sú jednak menej namáhané časti oplotenia, na ktoré sú brány, bráničky a dielce ukotvené. Pri montáži používame len produkty od najlepších výrobcov, čo nám umožňuje pri niektorých typoch úplne ukryť body uchytenia.

Prečo môžeme pri hliníku hovoriť o štylistickej univerzálnosti?

V našej ponuke máme veľké množstvo rôznych typov a rozmerov lamiel, pričom farebné prevedenia sú takmer neobmedzené. Či sa jedná o špeciálne farby ako je nástrek v efekte dreva, farby vzorkovníka RAL alebo špeciálne lesklé farby s efektom metalízy, dokážeme vyhovieť skoro každej požiadavke zákazníka, čím vieme nájsť ku každému typu domu a pozemku správnu kombináciu.

Spoločnosť ZRF, spol. s r.o. - špecialisti na výrobu a montáž kvalitných hliníkových brán a plotov

autor: Natália

Jan 24, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Priemerné ceny

Cena za: Ploty a brány

Nižšia cena47,00 €/ks
Priemerná cena145,40 €/ks
Vyššia cena240,00 €/ks
Pošlite dopyt 26071 poskytovateľom v tejto kategórii!
Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 16 787 poskytovateľov. Pošlite dopyt.
Zadať dopyt