Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Ploty a brány

Stavba plotu - oplatí sa investovať do hliníkového plota?

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 16 287 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Stavba plotu - oplatí sa investovať do hliníkového plota?
Ploty a brány

Stavba plotu - oplatí sa investovať do hliníkového plota?

Hovorí sa – môj dom, môj hrad. Ku každému hradu vždy patrili pevné hradby, ktoré ho chránili pred nechcenými návštevami a zvedavými pohľadmi susedov. Radi by ste si aj vy urobili okolo svojho pozemku pevné hradby a tým vytýčili svoje územie, v dnešnej dobe lepšie povedané svoj pozemok a súkromie? Investujte do kvalitného plota. Jedna z prvých otázok, ktorú si pri výbere položíte bude určite jeho cena, no verte, že táto otázka nemôže byť smerodajným parametrom. Vyberte si plot, ktorý vám vydrží niekoľko desiatok rokov a stále vás bude pohľad na neho tešiť. Presne to vám ponúkajú hliníkové ploty, ktoré sú ideálnou voľbou k domom s modernou architektúrou.

Plot, ktorý vás prežije

Každý, kto investuje do hliníkového plota si musí byť vedomý, že ho jeho oplotenie pravdepodobne prežije. Hliník je totiž vysoko odolný materiál. Jeho odolnosť zaručuje životnosť minimálne 35 rokov, no reálne životnosť takéhoto plota môže byť až 60 rokov.

Prečo práve hliník?

Ak sa rozhodujete, aké oplotenie bude pre vás to pravé, skúste si spísať všetky plusy a mínusy iných materiálov. Medzi nimi je napríklad drevo, plast alebo len obyčajný vypletaný plot. Je samozrejmé, že hliníkový plot vám z toho vyjde ako najdrahší, no verte, že drahá je len prvotná investícia, pretože do budúcna tento plot rozhodne nepotrebuje žiadne ďalšie investície a rokmi nestratí na svojej kvalite ani dizajne.

Na rozdiel od hliníkového plota bude mať napríklad plastový plot po rokoch užívania farbu vyťahanú od slnku. Hnedá farba vybledne a už nebude taká, ako bola a bielu farbu slnko vyťahá tak, že zažltne. Takýto plot bude potom potrebné vymeniť alebo ho natrieť nanovo.

Čo sa týka dreva, tiež bude v budúcnosti potrebná investícia. Slnko a používanie vyťahá z dreva lak a potom bude potrebné ho lakovať nanovo. Zatiaľ čo hliník bude v tomto období ešte stále ako nový.

Aké sú výhody hliníkového plota?

  • Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Hlavnou výhodou hliníka ako materiálu je jeho prirodzená odolnosť voči korózií. Okrem toho je tiež odolný aj voči poveternostným vplyvom ako sú napríklad, dážď, sneh, krúpy, vysoké tepoty, silný vietor či rôzne chemikálie a to najmä vďaka dodatočnému povrchovému ošetreniu. Jednoducho nemáte žiadne starosti, nemusíte ho každý rok brúsiť a znova natierať alebo lakovať.

  • Nízka hmotnosť

Hliníkové ploty sa vyznačujú nízkou hmotnosťou. To v skutočnosti znamená, že inštalácia a preprava takéhoto plota bude jednoduchšia ako by bola v prípade ťažkého oceľového plota. Nízkou hmotnosťou šetríte aj kotevné systémy a nosné stĺpiky, ktoré nemusia niesť tak veľkú záťaž. Okrem toho majte na pamäti aj fakt, že vďaka nízkej hmotnosti nepotrebujete na elektrické otváranie tak silný motor ako v prípade dreveného alebo oceľového plota. 

  • Vysoká pevnosť

Hoci je hliník ozaj ľahký materiál, je zároveň veľmi pevný. Hliníkové brány a ploty teda nemajú tendenciu krútiť sa, resp. časom meniť svoj tvar. Aj z tohto dôvodu sú medzi ľuďmi veľmi obľúbené. Benefitom hliníka je aj jeho nízka teplotná rozťažnosť. Vďaka nej nedochádza k veľkým rozmerovým odchýlkam pri zmene teplôt a tým pádom plot nenamáha nosnú konštrukciu. 

  • Štylistická univerzálnosť

Určite aj to je vhodným argumentom pri výbere plota, pretože hliníkový plot môže mať farbu a tvar naozaj rôznu, presne tak, aby splnil vaše požiadavky. Hliníkový plot dokonale ladí s modernou architektúrou, a preto by nemal chýbať pri žiadnej modernej novostavbe. Typ povrchovej úpravy sa dá dokonale prispôsobiť či už práškovou farbou alebo populárnym dreveným profilom, ktorý mu dodá retro nádych. Na hliníkovú konštrukciu je možné namontovať aj LED osvetlenie, ktoré vašej nehnuteľnosti dodá moderný nádych. 

Aká je cena hliníkového plota?

Cena sa odvíja najmä od rozmerov a vybranej farby, použitých nosných konštrukcií. Požiadajte odborníkov o nacenenie hliníkového oplotenia a uistite sa, že sa vám táto investícia naozaj oplatí.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti ZRF, spol. s r.o.

Aké výhody má hliníkový plot?

Ako prvá a najdôležitejšia výhoda hliníkového oplotenia je samozrejme trvácnosť. Hliník nehrdzavie čiže sa nemusíte obávať, že sa farba začne olupovať. Odpadávajú dlhé hodiny otravného brúsenia a maľovania oplotenia ako pri železných a drevených konštrukciách. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je váha použitých materiálov. Úspora váhy oproti železným produktom sú dve tretiny.

Aké ukotvenie sa používa pri hliníkových plotoch?

Hliníkové oplotenie váži len takmer tretinu železného oplotenia a tým pádom sú jednak menej namáhané časti oplotenia, na ktoré sú brány, bráničky a dielce ukotvené. Pri montáži používame len produkty od najlepších výrobcov, čo nám umožňuje pri niektorých typoch úplne ukryť body uchytenia.

Prečo môžeme pri hliníku hovoriť o štylistickej univerzálnosti?

V našej ponuke máme veľké množstvo rôznych typov a rozmerov lamiel, pričom farebné prevedenia sú takmer neobmedzené. Či sa jedná o špeciálne farby ako je nástrek v efekte dreva, farby vzorkovníka RAL alebo špeciálne lesklé farby s efektom metalízy, dokážeme vyhovieť skoro každej požiadavke zákazníka, čím vieme nájsť ku každému typu domu a pozemku správnu kombináciu.

Spoločnosť ZRF, spol. s r.o. - špecialisti na výrobu a montáž kvalitných hliníkových brán a plotov

autor: Natália

Jan 24, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 833 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0

Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter V.

Živnostník
Levice
5,0

Zváranie

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do...Zobraziť viac

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do plechu zameranie a poradenstvo grátis

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan M.

Živnostník
Trnava
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu,...Zobraziť viac

Dobrý deň robíme murárske práce pokládka obkladu dlažby sietkovanie omietky fasády stavba plotu pokládka zamkovej dlažby výkopové práce úprava terénu, maliarske a natieračské práce oprava strechy hydroizolacie pivníc, stien, striech.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane ...Zobraziť viac

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane studne - kanalizácie - Orezy stromov - Betonove ploty - Potery - Zimné záhrady podľa vašich predstáv - Asfaltovie - Demolačne prace -upratovanie - EPOXIDOVÉ dlažby - Anhydrove potere - Kamene koberce - Sadrokartón a montáž sadrokartónu - Zatepľovacie práce a zateplovanie fasád - Pokladanie zámkovej dlažby + osadenie obrubníkov - Murovky a stavby rodinných domov - Rekonštrukčné práce - Zemné a výkopové práce - A iné podľa dohody Pre viac info ma neváhajte kontaktovať správe

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ivan N.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá...Zobraziť viac

Zaoberáme sa realizáciou stavebných prác, epoxidové podlahy, hydroizolácie, obklady dlažby,stavby plotov a rekonštrukčné práce. Na foto viď. malá ochutnávka.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Szabolcs S.

Firma
Čierna Voda
4,9

Zámočník

Výroba brán, plotov a zábradlii v kovanom ale aj v modernom štýle od roku 2008. Rýchle dodanie, zinkovanie a prášková...Zobraziť viac

Výroba brán, plotov a zábradlii v kovanom ale aj v modernom štýle od roku 2008. Rýchle dodanie, zinkovanie a prášková farba samozrejnosťou. Precízna práca podľa požiadaviek zákazníka.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter P.

Firma
Senec
4,8

Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy...Zobraziť viac

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií...Zobraziť viac

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako...Zobraziť viac

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marcel S.

Živnostník
Modra
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov...Zobraziť viac

Kosenie krovinorezom, rotačnou kosačkov. Ponúkame služby všetkého druhu. Údržby pozemkov a firemných areálov.Čistenie pozemkov od naletovich drevín, tráv rezanie stromov vývoz odpadu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7

Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a...Zobraziť viac

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Monika K.

Živnostník
Bratislava
4,7

Oprava strechy

Vykonávam tieto nasledovne práce rekonštrukcie rodinných domov i bitovich jadier opravi striech, komínov, oplotenia zamkove dlažby búracie práce vypratávacie omietky...Zobraziť viac

Vykonávam tieto nasledovne práce rekonštrukcie rodinných domov i bitovich jadier opravi striech, komínov, oplotenia zamkove dlažby búracie práce vypratávacie omietky maľovanie sietkovanie betonovanie väčších plôch obklady dlažby a tak dal...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

snazim.sa robit pracu najlepsie ako sa da a na profesionalnej urovni som viuceny v odbore murar obkladac , disponujem...Zobraziť viac

snazim.sa robit pracu najlepsie ako sa da a na profesionalnej urovni som viuceny v odbore murar obkladac , disponujem certifikatom na velkoroZmerove obklady a maloformatove obklady od firiem,murexin a mapei

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Otto E.

Živnostník
Veľké Kosihy
4,6

Stavebné práce

Vykopove prace minibagrom ba a okolie Okrem toho este robíme : zámkovú dlažbu ,hrubú stavbu,prípojky voda-kanál

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Firma
Košice
4,6

Murárske práce

Venujeme sa rozvodom vody,kúrenia,kanalizácii,odpadových potrubí,rekonštrukcie bytov,domov,výstavbu plotov a oplotení. Pokládka dlažby,obkladov,zámkovej dlažby, búracie a výkopové práce,maľby....

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Firma
Holice
4,5

Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Ploty a brány

Nižšia cena47,00 €/ks
Priemerná cena145,40 €/ks
Vyššia cena240,00 €/ks

Pošlite dopyt 24833 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na ploty a brány? V tejto kategórii máme 16 287 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt