Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Stavba a výroba schodov

Stavba schodiska z pórobetónu

Hľadáte staviteľa na stavbu a výrobu schodov? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Stavba schodiska z pórobetónu
Stavba a výroba schodovStavba schodiska z pórobetónu

Pri viacpodlažných domoch je jednou z veľkých otázok, ktoré by mali byť zodpovedané už počas hrubej stavby, riešenie vzhľadu, umiestnenia a materiálu schodiska. Jednou z možností je stavba schodiska z pórobetónu. Aké sú jeho výhody a v čom je takéto schodisko špecifické?

Pórobetónové schodisko je vhodné umiestniť najmä do interiérov rodinných domov a bytových domov a zároveň je možné ho vystavať a používať v relatívne krátkom čase. Aké sú jeho výhody?

Okamžitá použiteľnosť a pochôdznosť

Veľkou výhodou schodiska z pórobetónových dielcov, je možnosť používania schodiska ihneď po položení. Nemusíte čakať kým betón či lak zaschne alebo sa schodisko usadí, stačí počkať na vytvrdnutie malty a môžete po ňom hneď začať chodiť. Povrchovú úpravu schodiska, a teda obloženie odolnejším a krajším materiálom, stačí vykonať neskôr. 

Rýchla a jednoduchá stavba

Tým, že nie je potrebný žiaden mokrý proces betónovania a na spájanie sa používa iba tenkovrstvá malta, proces stavby schodiska závisí hlavne od šikovnosti murárov. Poskladanie stupňov podľa návodu dokáže aj zručnejší domáci majster s jedným pomocníkom. Ak si však na to netrúfate, jednoduchšie a istejšie je zveriť stavbu do rúk odborníkov, ktorí schodisko zhotovia za naozaj krátku dobu. 

Nízka hmotnosť a tichosť

Pórobetón patrí medzi ľahké materiály, a teda jeho objemová hmotnosť je nízka. Vďaka tomu nie je stavba príliš zaťažená. Pórobetón zároveň predstavuje materiál, ktorý je nehlučný, nevŕzga ani nijako obzvlášť s postupom času nepracuje.

Požiarna odolnosť 

Pórobetón ako materiál sa vyznačuje ohňovzdornosťou a vďaka svojim vlastnostiam sa zaraďuje do triedy A1 čo sa týka požiarnej odolnosti.

Cenová dostupnosť

Pórobetónové schodiská predstavujú jednu z cenovo najvýhodnejších možností stavby schodiska na našom trhu. Okrem toho, že cena materiálu je relatívne nízka, vďaka nenáročnosti procesu stavby schodiska z pórobetónu, ušetríte aj na cene práce pokiaľ si necháte schodisko postaviť odborníkmi.

Dlhá životnosť a žiadna údržba

Zatiaľ čo drevené schodisko potrebuje časom prelakovať alebo inak ošetrovať, pórobetónové schodisko nevyžaduje ďalšiu údržbu. Takisto sa tento materiál vyznačuje dlhou životnosťou, takže bude fungovať kým bude vaša stavba stáť. 

Chystáte sa schodisko stavať sami? Ako na to?

  • Nákup dielcov

Dielce na výstavbu schodiska si objednáte u špecializovaných predajcov, ktorí vám ich pripravia v presných veľkostiach podľa objednávky. Stupne nie je potrebné dodatočne upravovať. Väčšina firiem poskytuje ku dielcom presný plán skladby dielcov a presný nákres. 

  • Vymeranie priestoru pre schodisko

Priestor pre schodisko si vymeriame presne podľa projektovej dokumentácie. Pokiaľ staviate schodisko na stavbe, je potrebné správne položiť prvý stupeň. Nezabudnite pokladať stupeň s ohľadom na výšku budúcej podlahy. 

  • Maltové lôžko

Stupne môžeme pokladať do nosnej steny schodiska, na podmurovku alebo na oceľové konzoly. Pripravte si maltové lôžka v murive alebo podmurovke a stupne môžete začať pokojne osádzať. Uloženie stupňa musí byť minimálne 1,5 cm. Výšku schodov môžete ovplyvniť pomocou hrúbky maltového lôžka, do ktorého stupeň osádzate. Maltu nanášajte na stupeň i na nosnú schodiskovú stenu. 

  • Obloženie stupňov

Po položení pórobetónových stupňov, je možné obložiť nášľapné plochy. Na obloženie je možné použiť rôzne typy obkladov. Medzi často používané patria keramické obklady, drevo či laminát.

  • Omietnutie zbytku schodiska

Spodnú časť schodiska ošetrite omietkou alebo obložte sadrokartónom, prípadne drevom. Na výber máte z vápennej, vápenno-cementovej, sadrovej alebo vápenno-sadrovej omietky. 

Schodisko z pórobetónu sa vyznačuje mnohými kladnými vlastnosťami. Veľkou výhodou je aj jednoduchosť procesu stavby. Tak čo poviete, je pre vás pórobetón to pravé? 

autor: Lucia

Mar 21, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 22 814 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Matej F.

Živnostník
Košice
4,9
Montáž, skladanie nábytku

Poskytujem služby v oblasti elektroinštalacie vodoinštalácie stavebné práce rôzného druhu.. zameriavam sa predovsetkým na opravy a prerábky menšieho rozsahu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Karol V.

Firma
Malacky
4,7
Rekonštrukcia bytu

Ponúkam stavebné práce bytovych aj nebytových priestorov a kompletné prerábky bytov a domou.Venujem sa tomu viac ako 5 rokou na živnosť.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,6
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

René M.

Firma
Košice
4,5
Hodinový manžel

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť .Robim každu pracu najlepšie ako viem a s radosťou .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt