Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Stavba terasy

Stavba terasy - otázky a odpovede

Hľadáte staviteľa na stavbu terasy? V tejto kategórii máme 20 018 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Stavba terasy - otázky a odpovede
Stavba terasy

Stavba terasy - otázky a odpovede

Ak plánujete pristaviť k svojej nehnuteľnosti terasu, má zmysel preskúmať rôzne možnosti, pokiaľ ide o dizajn a materiály terasy. Najskôr si urobte prieskum akú terasu chcete svojpomocne. Potom možno budete chcieť najať architekta alebo dizajnéra, aby vám vypracoval projekt terasy. Na základe projektu by mal byť kvalifikovaný stavbár schopný zrealizovať výstavbu vašej terasy.

Z čoho by som mal postaviť svoju terasu?

Pokiaľ ide o výber materiálu pre vašu terasu, zistíte, že existuje veľa možností. Najobľúbenejšie materiály pre stavbu terás je drevo, kameň alebo kompozit. Drevo je krásny prírodný materiál a je populárne. Na výber máte z dvoch variantov: domáce ihličnaté dreviny – sú lacnejšie, sú náchylné na zdeformovanie a prasknutie. Druhé sú exotické dreviny – ponúkajú krásu, vynikajú odolnosťou, sú menej náchylné na prirodzené poškodenie, sú menej dostupné kvôli vysokej cene.

Nevýhodou dreva je, že je náchylné k rozkladu – zle reaguje na vlhkosť a tepelné zmeny, napádajú ho huby a hmyz. Starnutie a nehodnotenie drevenej terasy možno spomaliť za pomoci náterov a pravidelným ošetrovaním.

Lacnejšia voľba, tlakovo upravené drevo, je veľmi populárna. Je však náchylné na zdeformovanie a prasknutie. Trvanlivejšie možnosti, ako je sekvoja a céder, sú na trhu čoraz menej dostupné. Ponúkajú krásu, sú menej náchylné na prirodzené poškodenie, ale majú mastnú cenovku. Aj keď kompozitné drevo nie je také estetické, je to lacnejšia možnosť.

Hliníkové profily pre zastrešenie terasy sú najtrvanlivejšou možnosťou zo všetkých. Je to vzácna voľba pre stavbu terasy, pretože má vysokú cenu. Nezabudnite si urobiť prieskum, aby ste prišli s najlepším materiálom pre váš domov. Budete chcieť správnu kombináciu krásy, trvanlivosti a cenovej dostupnosti. Terasa z kompozitu – dosky z kompozitného materiálu spájajú drevo a PVC, sú vode odolné a odolávajú aj mechanickému poškodeniu.  

Kedy by som mal opraviť alebo vymeniť svoju terasu?

Ak vás zaujíma, či je čas na opravu terasy alebo celkovú výmenu, zavolajte na posúdenie dodávateľa terasy. Ak sa vaše terasové dosky prehýbajú, keď po nich idete, alebo sa vám trasie zábradlie, je čas na posúdenie stavu terasovej dosky. Terasa, ktorá je v zlom stave, môže byť nebezpečná.

Odborník na terasy bude vedieť, či váš balíček sedí na zhnitých stĺpoch. Staršie terasy sú často postavené priamo na drevených pätkách, ktoré nasávajú vlhkosť a časom sa rozpadajú. Profesionál môže spozorovať voľné dosky. Upevňovacie dosky držia bočnú stranu terasy, ktorá je pripevnená k domu. Ak je spojenie vášho stĺpu slabé alebo ak nie je zabezpečené pozinkovanými skrutkami, môže to opäť predstavovať labilitu terasy a nebezpečenstvo. Existuje celá rada ďalších problémov, ktoré môžu vyžadovať opravu alebo výmenu terasy. Odborník na terasy vašu terasu posúdi a dá vám vedieť, čo by bolo potrebné urobiť a či sa náklady na opravu blížia k nákladom na výmenu celej terasy.

Čo by som mal hľadať u odborníka na terasy?

Keď je čas najať si odborníka na terasy, urobte si najprv svoju domácu úlohu. Požiadajte o odporúčania, možno majú priatelia dobré skúsenosti s miestnym dodávateľom. Vyberajte dodávateľov terasy, ktorí uvádzajú pozitívne recenzie. Skontrolujte, či má každý miestnu adresu, miestne telefónne číslo a či je v podnikaní niekoľko rokov. Nechajte každého dodávateľa, aby prišiel k vám domov, aby urobil na mieste posúdenie vašej terasy alebo projektu terasy. Dobrý dodávateľ by mal byť schopný ponúknuť podrobný písomný odhad nákladov na materiál a prácu pre váš projekt terasy. Porovnaním troch ponúk na výstavbu alebo opravu terasy môžete prísť k najlepšej ponuke.

Uistite sa, že každý dodávateľ terasy, ktorého si najmete, má správne licencie a poistenie. Skontrolujte, či majú uzatvorené poistenie na jeden projekt, alebo či majú celkové poistenie pokrývajúce viac projektov naraz. Dohodnite sa na spôsobe a načasovaní platby za projekt. Na záver sa uistite, či je dodávateľ schopný  spolupracovať s vami a počúvať vaše názory,

Koľko účtujú dodávatelia za výstavbu terasy?

Ak uvažujete o stavbe  terasy k vášmu domu, má zmysel najať si kvalifikovaného, ​​licencovaného a poisteného dodávateľa terasy. Najatie profesionála na stavbu vašej terasy zabezpečí, že nová terasa bude nielen bezpečná, ale aj krásna a užitočná. Dodávatelia budú za postavenie terasy účtovať rôzne sumy v závislosti od mnohých faktorov. Vplyv na cenu bude mať aj lokalita, či už žijete na vidieku alebo mestskej oblasti. Vyškolení a skúsení dodávatelia môžu účtovať vyššie sadzby. Vyššia sadzba môže byť kompenzáciou za to, že práca bude vykonaná rýchlejšie a efektívnejšie. Skúsenejší dodávatelia terás budú poznať triky výstavby terás, vďaka ktorým bude váš projekt stavby terasy zrealizovaný rýchlejšie. 

Ak dodávateľ kupuje materiály pre vašu terasu, náklady pokryjú prácu aj materiál. Všeobecne platí, že dodávatelia terasy určujú náklady za prácu na štvorcový meter terasy. Profesionál môže pri komplexnejších projektoch účtovať viac za štvorcový meter. Nezabudnite si vyžiadať minimálne tri ponuky od troch dodávateľov, aby ste vedeli, že platíte najrozumnejšiu cenu.

Aké ťažké je postaviť terasu?

Pre majiteľov domov môže byť lákavé predpokladať, že výstavba terasy môže byť ľahkým projektom, ktorý zvládnu aj sami. Nová terasa môže zväčšiť životný priestor domu. Terasa bezprostredne nadväzuje na dom a tvorí akýsi prechod medzi interiérom a záhradou, ponúka priestor na vonkajšiu zábavu, grilovanie a relaxáciu. Avšak na vytvorenie terasy, ktorá je bezpečná a krásna, môže byť správnou voľbou najať si profesionála cez Wilio.

Existuje veľa možností a rozhodnutí o konštrukčnom návrhu, ktoré je potrebné urobiť pri stavbe terasy. Dodávateľ Vás oboznámi s kladmi a zápormi každého typu stavebného materiálu terasy. Môže vám poradiť, či je pre vašu novú terasu najlepším materiálom lisované  drevo (z domácich ihličnatých drevín alebo tvrdých exotických), kameň, hliník alebo kompozitný materiál. Profesionál Vás oboznámi s akýmikoľvek povoleniami, ktoré sú potrebné pre váš projekt, a ponúkne vám balíček služieb, ktorý spĺňa miestne zákony a stavebné normy. 

Dodávateľ podlahových krytín zabezpečí, aby boli spoje stĺpikov pevné, lemovanie hlavnej knihy udržiavalo škodlivú vlhkosť vonku a vaše zábradlie bolo pevné a bezpečné. Licencovaný a poistený dodávateľ terasy môže váš balíček postaviť včas a v rámci rozpočtu. Môže mať zmysel najať profesionála na výrobu bezpečnej a krásnej novej terasy.

Aká je vhodná veľkosť terasy na zábavu?

Ak plánujete pristaviť k svojmu domu terasu, zvážte, ako chcete tento priestor využiť. Ak plánujete svoju terasu používať na zábavu, budete chcieť, aby mala správnu veľkosť a tvar, aby ste sa vy i vaši hostia cítili v pohode. Pri zvažovaní toho, aký veľký má byť váš nový balíček, odborníci odporúčajú pamätať na dva hlavné faktory. Rozmery terasy netreba podceňovať. Veľkosť terasy by mala byť primeraná veľkosti záhrady, domu. Mala by zodpovedať počtu členov rodiny, financiám a životnému štýlu. Najskôr obmedzte veľkosť terasy na najviac 20 percent vnútorného priestoru vášho domu. Uistite sa tiež, že terasa nie je väčšia ako podlahová plocha najväčšej miestnosti vo vašom dome.

Pri použití rozsiahlejšieho nábytku, napríklad ako sú ležadlá, sedacia súprava, počítajte určite s väčšou plochou. Vytvorte priestor pre ľudí, aby sa mohli  bez obmedzenia pohybovať. Niektorí odborníci odhadujú, že na pobavenie 10 - 12 ľudí môžete potrebovať až 87 m2.  Na sedenie pre 10 – 12 ľudí 40 m2. Ale tento druh odhadu nezohľadňuje veľkosť a priestor vášho domu a dvora. Zvážte, či si najmete dizajnéra alebo profesionála na terasy, ktorý vám pomôže vytvoriť balíček, ktorý bude mať tú pravú veľkosť na pobavenie, aj tú pravú veľkosť pre váš dom a dvor.
 

autor: Juraj

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20 018 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Juraj K.

Firma
Trnava
5,0

Stavba terasy

Naša firma sa zaoberá pokladkou drevených terás, stavbou altankou, drevených prístreškov, gabionových a sypaných plotov, výrobou rôznych drevených konštrukcií, stavaním...Zobraziť viac

Naša firma sa zaoberá pokladkou drevených terás, stavbou altankou, drevených prístreškov, gabionových a sypaných plotov, výrobou rôznych drevených konštrukcií, stavaním murovaných bazénov.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0

Dom na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na...Zobraziť viac

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter V.

Živnostník
Levice
5,0

Zváranie

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do...Zobraziť viac

Realizácia a montáž hliníkových prístreškov a prestrešení na auto alebo terasu zváranie hliníkových brán tahokou, lamelové aj vyfrezovane do plechu zameranie a poradenstvo grátis

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Franistek B.

Firma
Gajary
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa...Zobraziť viac

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa nestretol z niekim ktorý by nebol spokojný za odvedenie mojej práce, na cene sa viem vzdi dohodnúť, mam slušných zamestnancov a vzornych.

#
#
#
Zadať dopyt

Milan D.

Firma
Šaštín - Stráže
5,0

Zámková dlažba

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám...Zobraziť viac

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám partiu je nas 5 robíme za dobré ceny určite sa dohodneme

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

D K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti...Zobraziť viac

Hodinový Manžel aj čiastočné či celkové rekonštrukcie , opravy , zhotovenia montáže a poradenský servis takmer všetkých stavebných činnosti vrátane inštalačných . V domoch , bytoch , kanceláriách a firmách . S profesionálnym prístupom . Na základe dlhoročných zahraničných skúsenosti., ktoré chcem využit aj na Slovenskom trhu prace . Ako to má byť ! Heslom ,, Náš zákazník , náš pán ! "

#
#
#
Zadať dopyt

Kristián O.

Živnostník
Sabinov
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Prax v stavebníctve takmer 10 rokov, klasické aj atypické riešenia, široká ponuka služieb s dôrazom na kvalitu a spokojnosť zákazníka....Zobraziť viac

Prax v stavebníctve takmer 10 rokov, klasické aj atypické riešenia, široká ponuka služieb s dôrazom na kvalitu a spokojnosť zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Banská Bystrica
4,9

Murárske práce, murár

Som stavebný technik,20 ročná skúsenosť. Stavby na kľúč, hrubé stavby,práca s drevom ,krovy, altánky, drevené prístrešky pre autá, zemné a...Zobraziť viac

Som stavebný technik,20 ročná skúsenosť. Stavby na kľúč, hrubé stavby,práca s drevom ,krovy, altánky, drevené prístrešky pre autá, zemné a výkopové práce, zámkove dlažby, Stavby z liateho betónu, oporné múry.

#
#
#
Zadať dopyt

Jakub T.

Firma
Bratislava
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani...Zobraziť viac

Dobrý deň robím každý projekt tak aby sme boli spokojné obidve strany čiže ak náhodou pri odhadovani ceny poviem veľkú sumu treba mi to napísať a povedať mi vašu predstavu a určite sa stretneme ...Ja totižto neviem ako vyzerá to o com si píšeme čiže buď je zľa fotka alebo tam nieje žiadna alebo nedáte rozmer....v skratke treba sa ozvať 😉

#
#
#
Zadať dopyt

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8

Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

#
#
#
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,8

Klampiar, strechár

stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

#
#
#
Zadať dopyt

Viktor K.

Firma
Banská Bystrica
4,8

Tesár

Mám 28 rokov. Robím v oblasti drevostavieb hlavne projekčnú činnosť (projekty, projektové dokumentácie, zahradne domceky, detske domceky a dalsie produkty...Zobraziť viac

Mám 28 rokov. Robím v oblasti drevostavieb hlavne projekčnú činnosť (projekty, projektové dokumentácie, zahradne domceky, detske domceky a dalsie produkty z dreva,...) od navrhu, ponuku, vyrobu, realizaciu, dovoz,montáž.

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef F.

Firma
Koniarovce
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia...Zobraziť viac

Remeselnė a stavebné práce - murárske práce a stavebné práce - obklady a dlažby - maľovanie - kuchynské linky inštalácia - voda, elektrika - podlahy - buracie práce - prestavby, prístavby - kúpeľňe na kľúč - kompletné rekonštrukcie bytov, domov Som veľmi flexibilný a zručný mám prax v oblasti 17 rokov. V tejto oblasti som podnikal a pracoval v zahraničí a v tomto pokračujem aj na Slovensku. Zodpovednosť, kvalita, k spokojnosti zákazníka.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
4,8

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

#
#
#
Zadať dopyt

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú...Zobraziť viac

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac

Pošlite dopyt 20018 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na stavbu terasy? V tejto kategórii máme 20 018 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt