Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Drevené terasy

Stavba terasy - otázky a odpovede

Hľadáte staviteľa na stavbu terasy? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Stavba terasy - otázky a odpovede
Drevené terasyStavba terasy - otázky a odpovede

Ak plánujete pristaviť k svojej nehnuteľnosti terasu, má zmysel preskúmať rôzne možnosti, pokiaľ ide o dizajn a materiály terasy. Najskôr si urobte prieskum akú terasu chcete svojpomocne. Potom možno budete chcieť najať architekta alebo dizajnéra, aby vám vypracoval projekt terasy. Na základe projektu by mal byť kvalifikovaný stavbár schopný zrealizovať výstavbu vašej terasy.

Z čoho by som mal postaviť svoju terasu?

Pokiaľ ide o výber materiálu pre vašu terasu, zistíte, že existuje veľa možností. Najobľúbenejšie materiály pre stavbu terás je drevo, kameň alebo kompozit. Drevo je krásny prírodný materiál a je populárne. Na výber máte z dvoch variantov: domáce ihličnaté dreviny – sú lacnejšie, sú náchylné na zdeformovanie a prasknutie. Druhé sú exotické dreviny – ponúkajú krásu, vynikajú odolnosťou, sú menej náchylné na prirodzené poškodenie, sú menej dostupné kvôli vysokej cene.

Nevýhodou dreva je, že je náchylné k rozkladu – zle reaguje na vlhkosť a tepelné zmeny, napádajú ho huby a hmyz. Starnutie a nehodnotenie drevenej terasy možno spomaliť za pomoci náterov a pravidelným ošetrovaním.

Lacnejšia voľba, tlakovo upravené drevo, je veľmi populárna. Je však náchylné na zdeformovanie a prasknutie. Trvanlivejšie možnosti, ako je sekvoja a céder, sú na trhu čoraz menej dostupné. Ponúkajú krásu, sú menej náchylné na prirodzené poškodenie, ale majú mastnú cenovku. Aj keď kompozitné drevo nie je také estetické, je to lacnejšia možnosť.

Hliníkové profily pre zastrešenie terasy sú najtrvanlivejšou možnosťou zo všetkých. Je to vzácna voľba pre stavbu terasy, pretože má vysokú cenu. Nezabudnite si urobiť prieskum, aby ste prišli s najlepším materiálom pre váš domov. Budete chcieť správnu kombináciu krásy, trvanlivosti a cenovej dostupnosti. Terasa z kompozitu – dosky z kompozitného materiálu spájajú drevo a PVC, sú vode odolné a odolávajú aj mechanickému poškodeniu.  

Kedy by som mal opraviť alebo vymeniť svoju terasu?

Ak vás zaujíma, či je čas na opravu terasy alebo celkovú výmenu, zavolajte na posúdenie dodávateľa terasy. Ak sa vaše terasové dosky prehýbajú, keď po nich idete, alebo sa vám trasie zábradlie, je čas na posúdenie stavu terasovej dosky. Terasa, ktorá je v zlom stave, môže byť nebezpečná.

Odborník na terasy bude vedieť, či váš balíček sedí na zhnitých stĺpoch. Staršie terasy sú často postavené priamo na drevených pätkách, ktoré nasávajú vlhkosť a časom sa rozpadajú. Profesionál môže spozorovať voľné dosky. Upevňovacie dosky držia bočnú stranu terasy, ktorá je pripevnená k domu. Ak je spojenie vášho stĺpu slabé alebo ak nie je zabezpečené pozinkovanými skrutkami, môže to opäť predstavovať labilitu terasy a nebezpečenstvo. Existuje celá rada ďalších problémov, ktoré môžu vyžadovať opravu alebo výmenu terasy. Odborník na terasy vašu terasu posúdi a dá vám vedieť, čo by bolo potrebné urobiť a či sa náklady na opravu blížia k nákladom na výmenu celej terasy.

Čo by som mal hľadať u odborníka na terasy?

Keď je čas najať si odborníka na terasy, urobte si najprv svoju domácu úlohu. Požiadajte o odporúčania, možno majú priatelia dobré skúsenosti s miestnym dodávateľom. Vyberajte dodávateľov terasy, ktorí uvádzajú pozitívne recenzie. Skontrolujte, či má každý miestnu adresu, miestne telefónne číslo a či je v podnikaní niekoľko rokov. Nechajte každého dodávateľa, aby prišiel k vám domov, aby urobil na mieste posúdenie vašej terasy alebo projektu terasy. Dobrý dodávateľ by mal byť schopný ponúknuť podrobný písomný odhad nákladov na materiál a prácu pre váš projekt terasy. Porovnaním troch ponúk na výstavbu alebo opravu terasy môžete prísť k najlepšej ponuke.

Uistite sa, že každý dodávateľ terasy, ktorého si najmete, má správne licencie a poistenie. Skontrolujte, či majú uzatvorené poistenie na jeden projekt, alebo či majú celkové poistenie pokrývajúce viac projektov naraz. Dohodnite sa na spôsobe a načasovaní platby za projekt. Na záver sa uistite, či je dodávateľ schopný  spolupracovať s vami a počúvať vaše názory,

Koľko účtujú dodávatelia za výstavbu terasy?

Ak uvažujete o stavbe  terasy k vášmu domu, má zmysel najať si kvalifikovaného, ​​licencovaného a poisteného dodávateľa terasy. Najatie profesionála na stavbu vašej terasy zabezpečí, že nová terasa bude nielen bezpečná, ale aj krásna a užitočná. Dodávatelia budú za postavenie terasy účtovať rôzne sumy v závislosti od mnohých faktorov. Vplyv na cenu bude mať aj lokalita, či už žijete na vidieku alebo mestskej oblasti. Vyškolení a skúsení dodávatelia môžu účtovať vyššie sadzby. Vyššia sadzba môže byť kompenzáciou za to, že práca bude vykonaná rýchlejšie a efektívnejšie. Skúsenejší dodávatelia terás budú poznať triky výstavby terás, vďaka ktorým bude váš projekt stavby terasy zrealizovaný rýchlejšie. 

Ak dodávateľ kupuje materiály pre vašu terasu, náklady pokryjú prácu aj materiál. Všeobecne platí, že dodávatelia terasy určujú náklady za prácu na štvorcový meter terasy. Profesionál môže pri komplexnejších projektoch účtovať viac za štvorcový meter. Nezabudnite si vyžiadať minimálne tri ponuky od troch dodávateľov, aby ste vedeli, že platíte najrozumnejšiu cenu.

Aké ťažké je postaviť terasu?

Pre majiteľov domov môže byť lákavé predpokladať, že výstavba terasy môže byť ľahkým projektom, ktorý zvládnu aj sami. Nová terasa môže zväčšiť životný priestor domu. Terasa bezprostredne nadväzuje na dom a tvorí akýsi prechod medzi interiérom a záhradou, ponúka priestor na vonkajšiu zábavu, grilovanie a relaxáciu. Avšak na vytvorenie terasy, ktorá je bezpečná a krásna, môže byť správnou voľbou najať si profesionála cez Wilio.

Existuje veľa možností a rozhodnutí o konštrukčnom návrhu, ktoré je potrebné urobiť pri stavbe terasy. Dodávateľ Vás oboznámi s kladmi a zápormi každého typu stavebného materiálu terasy. Môže vám poradiť, či je pre vašu novú terasu najlepším materiálom lisované  drevo (z domácich ihličnatých drevín alebo tvrdých exotických), kameň, hliník alebo kompozitný materiál. Profesionál Vás oboznámi s akýmikoľvek povoleniami, ktoré sú potrebné pre váš projekt, a ponúkne vám balíček služieb, ktorý spĺňa miestne zákony a stavebné normy. 

Dodávateľ podlahových krytín zabezpečí, aby boli spoje stĺpikov pevné, lemovanie hlavnej knihy udržiavalo škodlivú vlhkosť vonku a vaše zábradlie bolo pevné a bezpečné. Licencovaný a poistený dodávateľ terasy môže váš balíček postaviť včas a v rámci rozpočtu. Môže mať zmysel najať profesionála na výrobu bezpečnej a krásnej novej terasy.

Aká je vhodná veľkosť terasy na zábavu?

Ak plánujete pristaviť k svojmu domu terasu, zvážte, ako chcete tento priestor využiť. Ak plánujete svoju terasu používať na zábavu, budete chcieť, aby mala správnu veľkosť a tvar, aby ste sa vy i vaši hostia cítili v pohode. Pri zvažovaní toho, aký veľký má byť váš nový balíček, odborníci odporúčajú pamätať na dva hlavné faktory. Rozmery terasy netreba podceňovať. Veľkosť terasy by mala byť primeraná veľkosti záhrady, domu. Mala by zodpovedať počtu členov rodiny, financiám a životnému štýlu. Najskôr obmedzte veľkosť terasy na najviac 20 percent vnútorného priestoru vášho domu. Uistite sa tiež, že terasa nie je väčšia ako podlahová plocha najväčšej miestnosti vo vašom dome.

Pri použití rozsiahlejšieho nábytku, napríklad ako sú ležadlá, sedacia súprava, počítajte určite s väčšou plochou. Vytvorte priestor pre ľudí, aby sa mohli  bez obmedzenia pohybovať. Niektorí odborníci odhadujú, že na pobavenie 10 - 12 ľudí môžete potrebovať až 87 m2.  Na sedenie pre 10 – 12 ľudí 40 m2. Ale tento druh odhadu nezohľadňuje veľkosť a priestor vášho domu a dvora. Zvážte, či si najmete dizajnéra alebo profesionála na terasy, ktorý vám pomôže vytvoriť balíček, ktorý bude mať tú pravú veľkosť na pobavenie, aj tú pravú veľkosť pre váš dom a dvor.
 

autor: Juraj

Apr 27, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 24 574 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Juraj K.

Firma
Trnava
5,0
Drevené terasy

Naša firma sa zaoberá pokladkou drevených terás, stavbou altankou, drevených prístreškov, gabionových a sypaných plotov, výrobou rôznych drevených konštrukcií, stavaním murovaných bazénov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0
Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Patrik P.

Firma
Zborov nad Bystricou
5,0
Domy na kľúč

Spoločnosť, ktorá vznikla za účelom stavebno obchodnej činnosti. Postupne rozširujeme svoje portfólio s lídrami v oblasti stavebníctva a obchodu na Slovenskom a Českom trhu. Spolupracujeme tiež s významnou nemeckou spoločnosťou Wallpen, ktorá si patentovala revolučnú metódu tlačenia na vertikálne povrchy. Držíme prvensto na domácom a Českom trhu, kde sme prvá a jediná spoločnosť realizujúca vertikálnu tlač. Naším cieľom je poskytovať kvalitne odvedenú prácu za použitia najlepších matárialov a pracovných postupov. Máme viacero referenčných objektov, kde sa budúci zákazník môže osobne presvedčiť o našich kvalitách a výsledneho dojmu zrealizovaného diela.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0
Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jozef O.

Firma
Senec
5,0
Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Miloš O.

Firma
Marianka
5,0
Montáž, skladanie nábytku

Hodinový manžel mám skúsenosti z rôznych odborov ako.. maľovanie, vŕtanie,skladanie nábytku,opravy vodovodných batérií,sifonov,sprchovacych kútov,pokládka laminátových parkiet,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan D.

Firma
Šaštín - Stráže
5,0
Záhrada a vonkajšie práce

Som živnostník robím všetky murarske práce vykopové práce buracie zamkove dlažby úprava terénov upratovacie práce aj maliarske mám partiu je nas 5 robíme za dobré ceny určite sa dohodneme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Erik K.

Živnostník
Slovenský Grob
4,9
Hodinový manžel

Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jan H.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Radi Vám pomôžem s Vaším projektom, pripravím kompletnú cenovú ponuku a okrem realizácie zabezpečím potrebný materiál. Úzko spolupracujeme s Wilio a patríme medzi ich Wilio TOP poskytovateľov. Práce, ktorým sa venujeme: - všetky druhy rekonštrukčných prác - elektrina a elektroinštalácia - voda a vodoinštalácia - obklady, pokladanie, podlahy - maľovanie - sadrokartón - murárske práce - klampiarske práce, strecha - hodinový manžel Reagujeme okamžite, tešíme sa na nové projekty a spokojných zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír F.

Firma
Bratislava
4,8
Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tomáš P.

Firma
Dubová
4,8
Záhrada a vonkajšie práce

Venujeme sa službám okolo zahradnych prác a vsetkeho príslušenstva, stavebcnictvo , montáže , a technicke služby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Viktor K.

Firma
Banská Bystrica
4,8
Tesár, krovy, väzníky

Mám 30 rokov. Robil som 6 rokov v oblasti návrhu záhradných domčekov a altánkov. Od návrhu, cez rozkreslovanie do výroby až po montáž. Momentálne je priorita montáž zakúpených štandardných produktov prípadne dohodou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7
Obklady, dlažby

Viac ako 25 ročné skúseností s rekonštrukciami a úpravou bytov a domov . Terasy, pergoly,sedenia,detské ihriská,domčeky na stromoch Kúpelne ,toalety, obklady a dlažby Podlahy,sdk,omietky,stierky,malovky Poradenstvo Kreatívny prístup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7
Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukáš Š.

Živnostník
Bratislava
4,7
Plynár

VODA-PLYN-KURENIE-ODPAD-MONTAZ KOTLOV-REVIZIE KOTLOV-PODLAHOVE KURENIE-KOMPLETAZE KUPELNY....................................ROZNE OPRAVY PRI HAVARIACH VODY PLYNU

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,6
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Gustin L.

Firma
Miloslavov
4,6
Obklady, dlažby

ahojte, nam 40 rokov a robim pokladku zamkovej dlazby, kachliciek, chodníky, ploty, zahrada, taktiez viem aj malovat interiéri, plus viem robit aj veškere prace v dome a byte ako hodinový manžel teda okrem elektriky a plynu :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt