Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Stavba bazénu

Stavebná chémia potrebná pri budovaní bazéna

Hľadáte staviteľa na stavbu bazénu? V tejto kategórii máme 21849 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Stavebná chémia potrebná pri budovaní bazéna
Stavba bazénu

Stavebná chémia potrebná pri budovaní bazéna

Bazén už dávno nie je výsadou mocných a bohatých. Môže si ho dovoliť čoraz viac ľudí, a to nehovoríme o obyčajných nadzemných bazénoch z nejakého marketu, ale o plnohodnotných, do zeme zapustených a murovaných bazénoch, ktoré vám nešpatia záhradu, ale, naopak, dodávajú jej určitý stupeň exkluzivity.

Domáce bazény čoraz viac vyhovujú väčšiemu množstvu ľudí, ktorí sa už odmietajú tlačiť pri verejných bazénoch na plavárňach a kúpaliskách.

Stavba bazéna

Postaviť si bazén nie je zasa až taká strašná veda, je to však podmienené aspoň základnými zručnosťami, priestorom, na ktorý dokážete bazén umiestniť; ten musí byť dostatočne veľký a pokiaľ možno čo najrovnejší s prístupom z každej svetovej strany. A ešte potrebujete kvalitný materiál, medzi ktorý treba rátať aj stavebnú bazénovú chémiu. 

Na čo slúži stavebná chémia

Prioritne na ochranu objektov vo vašom vlastníctve. To platí pre pivnice alebo i základy rodinných domov, prípadne iných stavieb, ako sú garáže alebo hospodárske budovy. Na ochranu vodojemov, celých rodinných domov, ale napríklad i bazénov. Môžete ju použiť pri nových stavbách, ale aj pri starších objektoch, pri ktorých izolácia chýba, bola zanedbaná, prípadne sa už na nej podpísal zub času a stráca svoju účinnosť.

Hydroizolácie

Je ich viacero typov, každá zabraňuje prieniku vody do vašich objektov, niektorými vlastnosťami sú si veľmi podobné, inými sa trošku líšia. Na trhu napríklad nájdete povrchovo aplikovaný kapilárny hydroizolačný prípravok proti vlhkosti a tlakovej vode slúžiaci na sanáciu stavieb od malých bazénov cez plavecké bazény až po priehrady.

Takáto ochrana vám trvalo vyrieši problém s prenikaním vody a odoláva pomerne veľkému tlaku. Okrem toho ochráni váš betónový bazén pred koróziou, ktorú dokáže voda spôsobiť. Bonusom je, že neobsahuje žiadne chloridy.

Ďalším prípravkom dostupným v obchodoch, ktorý vytvorí po zaschnutí pružnú hydroizolačnú vrstvu je tekutá lepenka na cementovej báze akrylátového kopolyméru a kremičitého piesku s ochranou proti radónu. Dokáže výborne priľnúť nielen k betónu, ale môžete ju využiť na všetky stavebné materiály vrátane kovov. Práca s týmto materiálom je rýchla a je jednoducho spracovateľný. Okrem radónu vás ochráni aj pred koróziou.    

Epoxidový hydroizolačný náter na bazény s UV filtrami je zasa mimoriadne odolný proti chlóru. Je schopný dokonale utesniť betón, a zabrániť tak úniku vody. UV filtre navyše robia túto ochranu ešte odolnejšou proti poveternostným podmienkam. Vytvárajú hladký a homogénny povrch, ktorý sa jednoducho udržiava. Vďaka jeho vlastnostiam nedáva šancu žiadnym riasam, ktoré sa naň nedokážu prichytiť.

Na rozdiel od vyššie spomínaných možností, ktoré slúžia ako náter na už hotovú stavbu, sú vám k dispozícii i vodotesniace prísady, ktoré sa zapracovávajú priamo do betónov a mált. Neobsahujú chloridy a nevytvárajú vzduchové póry. Použitím takejto prísady sa zmes stáva plastickejšou a zvyšuje sa pevnosť v tlaku i ťahu. Nájdu si svoje uplatnenie v exteriéri i interiéri.

Používajú sa i pri vodonepriepustných betónových a železobetónových konštrukciách, ako sú silá a nádrže na vodu, a keďže zvládajú izolácie takýchto veľkých konštrukcií, bez problémov zvládnu aj klasický záhradný bazén. 

Stavebná bazénová chémia nechráni iba váš majetok, ale v podstate i vaše financie. Dobré je na toto všetko myslieť už pri výstavbe, keď je najvhodnejšia chvíľa na aplikovanie bazénovej chémie. Je totiž finančne omnoho výhodnejšie predchádzať jej použitím problémom, ako neskôr opravovať postupne prejavujúce sa netesnosti a priesaky. Keď pri výstavbe bazéna budete už na začiatku myslieť na stavebnú bazénovú chémiu, svoj bazén si budete môcť užívať v neporušenom stave dlhé roky.

       

 

autor: Marián

Jul 15, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21849 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Dusan T.

Živnostník
Čachtice
4,9

Murárske práce, murár

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby...Zobraziť viac

Dobrý deň sme partia ludy ktorá poskytuje stavebné práce. Robime všetko .zamkove dlazby ,obklady, aj kopacke prace .dakukem a teším sa na spoluprácu z každým.klientom máme aj pár fotiek na profile tak sy môžete pozrieť.

#
#
#
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,8

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

#
#
#
Zadať dopyt

Pavol K.

Živnostník
Konská
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef A.

Živnostník
Bratislava
4,3

Pokládka dlažby a obkladov

Čalúnené veskereho nábytku .obklady a dlažby revízie komínov a elektriky a spotrebičov Plynu kotlov.malovanie a všetky Stavebné práce

#
#
#
Zadať dopyt

Lukáš A.

Firma
Bratislava
4,3

Elektroinštalácia

Poskytujeme full-servis v oblasti stavebníctva, najmä však : Stavba domov na kľúč, výkopové práce, realizácie bazénov a záhrad, elektroinštalácie, stavba...Zobraziť viac

Poskytujeme full-servis v oblasti stavebníctva, najmä však : Stavba domov na kľúč, výkopové práce, realizácie bazénov a záhrad, elektroinštalácie, stavba plotov z pohľadového betónu, alebo tvárnic. Nezľakneme sa však žiadnej výzvy !

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír Š.

Firma
Nitra
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne...Zobraziť viac

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne ale vzdy na kluc (dodanie služby od zadania az po odovzdanie vratane vsetkych potrebnych ukonov a komponentov pre kompletne zrealizovanie) zadajte nam požiadavku a my sa postarame o všetko.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Stavba bazénu

Nízka cena500,00 €/ks
Priemerná cena1 450,00 €/ks
Vysoká cena2 300,00 €/ks

Pošlite dopyt 21849 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte staviteľa na stavbu bazénu? V tejto kategórii máme 21849 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt