Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia kúpeľne

Stavebný materiál potrebný na prerábku kúpeľne

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 21316 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Stavebný materiál potrebný na prerábku kúpeľne
Rekonštrukcia kúpeľne

Stavebný materiál potrebný na prerábku kúpeľne

Predstava vysnenej kúpeľne by aj bola, netreba však zabúdať na to, že kúpeľňa nie je miesto, ktoré sa bude prerábať každý rok. Pri rekonštrukcii kúpeľne teda myslite na detaily, ktoré môžu byť po pár mesiacoch jej používania kľúčovými. Medzi ne patrí aj výber kvalitného stavebného materiálu, podlahy či obkladov. Pri rozhodovaní myslite na to, aby boli kúpeľňové materiály ľahko udržiavateľné a dobre sa čistili.

Vodeodolné a ľahko umývateľné materiály

Už pri podlahe a obkladoch je potrebné myslieť na to, aby bola podlaha napríklad protišmyková, ľahko umývateľná a odolná voči vode. Steny a podlaha v kúpeľni by mali byť pripravené na podmienky v mokrom prostredí. Rozhodujúcou vlastnosťou materiálu je odolnosť proti vlhkosti, podlaha by nemala byť šmykľavá ani vtedy, keď je mokrá. 

Akú podlahu do kúpeľne vybrať? 

Dlažba a obklady v kúpeľni sú vystavené náročnejším podmienkam, než tie v suchších miestnostiach, ich výber by ste preto nemali podceniť. Dlaždice a obkladačky, ktoré chcete v kúpeľni použiť, by mali mať približne rovnaký rozmer. V opačnom prípade bude veľkosť špár medzi každým párom dlaždíc iná.

Dobrým tipom pre obkladanie kúpeľne je používanie veľkoplošných dlaždíc, väčší formát dlaždíc dokáže opticky zväčšiť aj tú najmenšiu kúpeľňu. Trendom je v súčasnosti tiež obkladanie stien až po strop, vďaka čomu znížite v kúpeľni riziko plesní a vlhkosti, ktorú zvyčajne omietkové steny nasávajú. 

Menej frekventovaná, ale do minimalistickej kúpeľne ako stvorená, môže byť aj liata podlaha, ktorá vytvorí jednoliaty jednofarebný povrch ‒ neobyčajne odolný proti zaťaženiu, vode, kyselinám aj lúhom, ale náchylný na poškriabanie. Ryhy na povrchu síce podlahe neuberú na funkčnosti, nie každý sa však bude vedieť s nimi vo svojej kúpeľni esteticky vyrovnať. 

Rozhodli ste sa pre obklady? V tom prípade môžu byť ďalšou možnosťou veľkoformátové obklady. Nezabudnite ale ani na rozmery miestnosti. Ak má vaša kúpeľňa len pár štvorcových metrov, siahnite po väčších formátoch obkladov v svetlých farbách, ktoré ukladajte na šírku. Priestor tak opticky získa na veľkosti.  

Vymeniť dlaždice za parkety? A prečo nie! 

Keďže drevo sa tradične používalo na stavbu lodí či v saunách, kde vládnu omnoho drsnejšie podmienky než v bežných kúpeľniach, pri rekonštrukcii starej kúpeľni ho pokojne môžete použiť miesto dlaždíc. Drevo prirodzene reaguje na zmenu vlhkosti vo svojom okolí (rozťahuje sa, sťahuje, krúti), každé drevo však reaguje inak a potrebuje iné zaobchádzanie. Dôležitý je preto starostlivý výber druhu dreva, jeho príprava a úprava a väčšinou aj upevnenie na konštrukciu, ktorá umožní jeho prevetrávanie. 

Ak chcete docieliť svetlý interiér, možno odporučiť napríklad palubovku zo severských ihličnanov alebo z topoľového dreva, z ktorého sa robia aj obklady v saunách. Asi najznámejším exotickým drevom v našich končinách je tík, aj u nás sa však možno prepracovať k drevu z cédra alebo zo stromov s tajomnými menami, ako iroko, ipe, massaranduba, wenge či makassar.

Správne zvolené kúpeľňové doplnky vytvárajú bezpochyby tú pravú atmosféru vo vašej wellness oáze. Drevo na nich použité je veľmi príjemné na dotyk, čo vám zaručene spríjemní každodenné rituály a dopraje vytúžený relax a oddych. 

Obklad vs. omietky

Okrem obkladu (či už keramického, alebo dreveného) sú ďalšou možnosťou povrchovej úpravy stien omietky. V kúpeľniach sa však obvykle využívajú tam, kde na ne voda nemá dosah. Najčastejšie sa používa sadrová, vápenná štuková omietka a vápenná pálená štuková omietka, ktorá sa hodí špeciálne do vlhkých miestností. Na klasické omietky patrí ešte vhodná maľba.

Na miestach, kde stena prichádza často do priameho kontaktu s vodou a kde sa žiada pravidelne ju umývať, napríklad od mydlových fľakov či stôp po zubnej paste, je dobré vystriedať ju osvedčeným, odolným a umývateľným keramickým obkladom.

Ak sa chcete vyhnúť opozeranej keramike a siahnuť po niečom originálnejšom, môžete omietnuté steny chrániť na exponovaných miestach sklom alebo plexisklom (vzory pre takéto riešenia sa dajú celkom bežne nájsť napríklad na stenách za kuchynskou linkou). 

Minimalistickým trendom ulahodí aj pálená cementová omietka so vzhľadom hladkého sivého betónu alebo betón vyhladený oceľovým hladidlom na superhladkú, bezprašnú a umývateľnú plochu (takzvaný kletovaný betón). Aj keď nasiakne, rovnako ľahko sa z neho voda aj odparí, takže pri dobrom vetraní a zriedkavom namáčaní sa vlastne nič hrozné nestane.

Ďalším riešením vhodným do vlhkého prostredia kúpeľní sú hladené vápenné štukové omietky farbené v hmote (niekoľkovrstvová hladená benátska štuka alebo marocká štuka na báze vápna a jemného kamenného prášku, ktorej povrch pripomína mramor, takzvaný tadelakt).

Tieto omietky sa farbia v hmote, nanášajú sa špeciálnym postupom a hladia tak, až sa ich povrch zamatovo leskne. Sú pórovité, čo je vo vlhkom prostredí výhodou – dokážu totiž „dýchať“. Tieto omietky však rozhodne nie sú lacným riešením a komplikované bude aj zohnať firmu, ktorá vám ich kvalitne zrealizuje.  

autor: Jana

Jul 16, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 21316 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8

Rekonštrukcia kúpeľne

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy,...Zobraziť viac

Opravár, inštalatér, stavbár, montér nábytku a rôznych iných konštrukcií (drevo,kov) , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava

#
#
#
Zadať dopyt

Henrich R.

Firma
Nová Dedinka
4,6

Rekonštrukcia kúpeľne

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné...Zobraziť viac

Sme partia remeselníkov ako murár, obkladač, maliar, sadrokartónista, vodár, kúrenár, elektrikár. Robíme kompletné rekonštrukcie bytov, bytových jadier, elektroinštalačné a vodoinstalačné práce. Montujeme alarmy, kamerové systémy, elektrické kúrenia, fotovoltaické panely. Robíme kompletné kúrenárske a vodoinstalačné práce, montujeme bojlery, solárne panely, montujeme plynové kotly. Všetok elektroinštalačný a vodoinstalačný materiál vrátane kotlov a vyhrievaných telies a panely na solár a fotovoltaiku vieme dodať. Maľujeme, stierkujeme, robíme sádrokartóny, murujeme, obkladáme a dlaždíme, robíme nivelačky a potery. Pokladáme parkety, montujeme zárubne a dvere. Zabezpečujeme kompletný dovoz materiálu a vývoz stavebného odpadu. PS: kompletná rekonštrukcia bytov a rodinných domov "na kľúč", upratovanie s našou upratovačku máte Grátis.

#
#
#
Zadať dopyt

Ivan Č.

Živnostník
Malacky
4,0

Rekonštrukcia kúpeľne

Ponúkame prácu v oblasti obklady dlažby rekonštrukcie kúpeľní a bytového jadra terasy cena za M2 podľa formátu dohodou, dlhodobé skúsenosti...Zobraziť viac

Ponúkame prácu v oblasti obklady dlažby rekonštrukcie kúpeľní a bytového jadra terasy cena za M2 podľa formátu dohodou, dlhodobé skúsenosti v oblasti

#
#
#
Zadať dopyt

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Vasyl K.

Firma
Bratislava
5,0

Kovovýroba

Ponúkame kvalitné služby v oblasti : pieskovanie, stavebné práce, práškové lakovanie, zváranie a kovovýroba. Vyrábame kovový nábytok, záhradné posedenie v Loft...Zobraziť viac

Ponúkame kvalitné služby v oblasti : pieskovanie, stavebné práce, práškové lakovanie, zváranie a kovovýroba. Vyrábame kovový nábytok, záhradné posedenie v Loft style.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Sabína K.

Živnostník
Myjava
5,0

Murárske práce, murár

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni...Zobraziť viac

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni rekonštrukcia bytového jadra zamkova dlažba upravy terenov okrasne ploty brány zateplenie domu izolácia strecha a.t.d.

#
#
#
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér....Zobraziť viac

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Klasov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a...Zobraziť viac

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a az po domy na kluč

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir G.

Živnostník
Prešov
5,0

Stavba plotu

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so...Zobraziť viac

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so z Prešova mám aj vlastné náradie

#
#
#
Zadať dopyt

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0

Murárske práce, murár

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

Emil K.

Živnostník
Trnava
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Dobrý den, síce tu mám profil ja (Emil) ale chcel by som vám predatavit náš tým 3 odborníkov vo svojej...Zobraziť viac

Dobrý den, síce tu mám profil ja (Emil) ale chcel by som vám predatavit náš tým 3 odborníkov vo svojej oblasti. Ja som Emil mám 27r vyštudoval som stavebnú učnovku a následovne nadstavbové štúdium(stavitelstvo) vdaka čomu mam všeobecný rozhlad v stavebnej problematike, od jednoduchých prvkou až po zložite statické prvky. Druhý z nás je Andrej ktorý ma 22r a špecializuje sa na sadrokartónové systémy. Tretí z nás je Matej ktorý doštudoval ako umelecký stolár a vdaka jeho šikovním rukám zvládame aj tie najzložitejšie detajly. Máme za sebou vela úspešných projektov doma a vo svete (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Česká Republika, Lichtenštajsko)

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane ...Zobraziť viac

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane studne - kanalizácie - Orezy stromov - Betonove ploty - Potery - Zimné záhrady podľa vašich predstáv - Asfaltovie - Demolačne prace -upratovanie - EPOXIDOVÉ dlažby - Anhydrove potere - Kamene koberce - Sadrokartón a montáž sadrokartónu - Zatepľovacie práce a zateplovanie fasád - Pokladanie zámkovej dlažby + osadenie obrubníkov - Murovky a stavby rodinných domov - Rekonštrukčné práce - Zemné a výkopové práce - A iné podľa dohody Pre viac info ma neváhajte kontaktovať správe

#
#
#
Zadať dopyt

Peter J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Inštalácia vodovodnej batérie, umývadla

15 rokov praxe voda,kúrenie,kanalizácia,plyn Čistenie kanalizácie tlakom vody do priemeru 125mm-20m Kamera do kanalizácie do 5m

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia kúpeľne

Nízka cena3 200,00 €/práca
Priemerná cena4 864,00 €/práca
Vysoká cena6 200,00 €/práca

Pošlite dopyt 21316 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 21316 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt