Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Kúrenie

Staviate dom? Premyslite si akú formu vykurovania zvolíte

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 269 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Staviate dom? Premyslite si akú formu vykurovania zvolíte
Kúrenie

Staviate dom? Premyslite si akú formu vykurovania zvolíte

Stavba domu je spojená s mnohými rozhodnutiami, ktoré musíte mať naozaj dobre premyslené, aby ste neskôr svoj nápad neoľutovali. Jedným z takýchto rozhodnutí je aj forma vykurovania, ktorá dokáže okrem spôsobu zabudovania kúrenia ovplyvniť aj vstupné výdavky, priebežné náklady a dopad na životné prostredie. Aké formy vykurovania by ste mali zvážiť?

Vykurovanie drevom

Vykurovanie drevom môžeme považovať za ekologickejší variant privádzania tepla do vášho domova. Na poskytovanie paliva je výhodné využiť lokálnych dodávateľov. Vďaka novodobému kondenzačnému efektu dokážete teplo pri vykurovaní drevom získavať splynovaním Dôležité je rozhodnúť sa, ktorý typ vykurovania drevnej biomasy bude pre vás najvhodnejší.

Vybrať si môžete z 3 možností kotlov:

  • kotly na kusové drevo,
  • na drevené pelety
  • alebo na drevnú štiepku.

Prípadne môžete zvoliť kombinovaný kotol, ktorý predstavuje mix všetkých troch variantov.

Vykurovanie elektrickou energiou

Vykurovanie elektrickou energiou sa dnes čoraz viac považuje za menej atraktívne, a to najmä kvôli spaľovaniu fosílnych energií. Výhodou je malá vstupná investícia a jednoduchá prevádzka. Medzi nevýhody môžeme rátať najmä vyššie prevádzkové náklady.

V systéme na elektrické vykurovanie sa pri prechode elektrickým prúdom zohrieva elektricky vodivý materiál. Vzniknuté teplo sa používa na priame vykurovanie miestnosti alebo sa prenáša na akumulačné médium. 

Pri vykurovaní elektrickou energiou môžete použiť priamy elektrický ohrievač, akumulačné kachle na nočný prúd alebo elektrické podlahové kúrenie.

Vykurovanie plynom

Vykurovanie plynom využíva na výrobu tepla spaľovanie plynu. Tento spôsob výroby tepla je známy už 200 rokov a prešiel mnohými inováciami vďaka čomu sa jeho účinnosť vyšplhala na viac ako 95% akumulovanej energie v palive. Podmienkou na nainštalovanie plynového kúrenia je prípojka na plyn alebo zásobník. Pre plynový vykurovací systém je možné využiť ako palivo zemný plyn, bioplyn alebo kvapalný plyn.

Vykurovanie plynom je možné troma spôsobmi, a to plynovým kondenzačným zariadením (kotlom) bez solárnej termiky, plynovým vykurovaním so solárnou termikou a plynovou absorpčnou vykurovacou jednotkou.

Vykurovanie olejom

Vykurovanie olejovou kondenzačnou jednotkou prebieha spaľovaním vykurovacieho oleja. Vďaka tomu, že okrem výroby tepla pri spaľovaní oleja, sa teplo produkuje aj zo spalín, sa vyšplhala jeho efektivita až na viac ako 95% využitia akumulovanej energie. Na spaľovanie oleja je možné použiť kondenzačný kotol na olej alebo olejovo-solárny systém. Na vykurovanie je možné využívať vykurovací olej s nízkym obsahom síry a biologický vykurovací olej.

Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá predstavujú veľmi ekologický spôsob vykurovania, pretože využívajú na vykurovanie tepelnú energiu zo životného prostredia, a teda zo vzduchu, geotermálneho zdroja alebo z podzemných vôd. 

Pri využívaní tepelných čerpadiel sú výhodou nízke náklady na vykurovanie a tiež šetrenie fosílnych zdrojov a životného prostredia. Nevýhodou sú prílišné vysoké prvotné náklady a tiež potreba mnohých povolení. 

Solárne vykurovanie

Solárne vykurovanie predstavuje spôsob ako zachytávať slnečnú energiu a premieňať ju na teplo prostredníctvom solárnej termiky. Solárnu termiku je potrebné vždy dopĺňať nejakým iným typom vykurovania, pretože slnečná energia sa nevyskytuje vždy v rovnakom množstve. Solárne zariadenia, ktoré môžete využiť na výrobu tepla sú solárne kolektory na streche, solárny okruh s regulačnou a bezpečnostnou technikou a zásobník na akumulovanie tepla. 

Palivové články a kogeneračné jednotky

Vykurovací systém s palivovým článkom funguje na základe chemického procesu štiepenia vodíka získaného z plynu. Okrem toho, že dokáže vyrobiť teplo a zabezpečiť teplú vodu, produkuje palivový článok aj elektrickú energiu pre váš dom. Oplatí sa preto najmä vtedy, ak je možné elektrický prúd spotrebovať pre vlastnú spotrebu. 

Rovnako ako palivové články aj kogeneračné jednotky produkujú nielen teplo a teplú vodu, ale aj elektrinu. Spaľovací motor kogeneračnej jednotky pritom môže využívať na svoju produkciu plyn, olej alebo drevo. Pri ich spaľovaní vzniká primárne elektrický prúd a sekundárne teplo na vykurovanie a prípravu teplej vody. 

Spôsobov ako zabezpečiť teplo pre váš domov je mnoho. Dôležité je rozhodnúť sa podľa toho, čo pre vás tvorí v oblasti vykurovania najdôležitejší aspekt, či je to ohľad na vstupné investície, typ paliva, dopad na životné prostredie alebo priebežné náklady.

autor: Miroslava

Jan 4, 2022

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 28 289 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Termo T.

Firma
Košice
5,0

Kúrenie

Team odborníkov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Poradia a vyriešia všetko od vykurovania po klimatizáciu. Sú tu pre vás dostupní vždy, či sa vám pokazí kotol na Vianoce alebo počas vrcholu sezóny klimatizácií. Riešenia na mieru bez starostí Postaráme sa o príjemné teplo a chlad vo vašom domove. Poradíme vám, aké zariadenia sú najvhodnejšie do vašej domácnosti. Zabezpečíme kompletnú montáž a prípadne aj likvidáciu starého zariadenia. Na produkty od nás nemusíte dlho čakať a šetriť. Dodanie celého riešenia sa snažíme realizovať do 7 dní a v prípade potreby aj so splácaním postupne. Montážou sa naša starostlivosť nekončí a ku všetkým produktom patrí aj následný servis. Našou úlohou je prevziať všetky vaše starosti na seba, aby ste si vy mohli užívať príjemnú teplotu vo vašom dome.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš S.

Firma
Jelka
4,7

Kúrenie

-servisak kotlov Buderus, Junkers -čistenie vykurovacieho systému -kopletná montáž voda, uk, plyn novostavby aj rekonštrukcie -momtáž kotolní -montáž solárnych systémov a tepelných čerpadiel

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Pezinok
4,5

Kúrenie

Sme skuseny inštalatery s viac ako 10 rokmi prace. Pracujeme s modernymi ale overenymi materialmi. Overenymi s nasej praxe ale tak isto vieme pracovat aj s PPR alebo inymi materialmi. Vieme zavezpecit revizie ci uz kotlov, tepelnych cerpadiel, plynu, pripojky do domov, potvrdenia ku kolaudacii ako tlakove skušky a mnoho ineho. V podstate vieme najst na akykolvek projekt alebo problem riešenie. Tešime sa na spoluprácu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef P.

Firma
Malinovo
5,0

Oprava potrubia

Fungujeme na trhu cca 20rokov v oblasti inštalácii voda. Plyn. kurenie. Kazdy zákazník je môj šéf a snažím sa vyhovieť Spokojný zákazník je viac, než veľa penazi. Naša oblasť sa rozšírila na vyhľadávanie únikov vody vodikovou skúškou, vlhnutia stien. Montáž solárnych zariadeni. Montáž vodomerov. Tepelných cerpadiel Pomôcť zákazníkom je náš ciel. Prievalsky

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Chynorany
5,0

Vodoinštalácia

dobrý deň , venujeme na montáži a servisu vody, kanalizácie , kúrenia , kombinované kúrenie , mont. plynových - elektrických - na tuhé palivá - peletové kotle , podlahové kúrenia , radiátory , kotolne , solárna technika , ponorné čerpadla , vodárničky atd.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek J.

Firma
Bratislava
5,0

Servis kotlov

Stavebná firma + inštalácie. Stavby rodinných domov, kotolne, plynofikácia, prípojky kanalizácia a voda. Certifikát iso 9001, 3834, autorizovaný inžinier projekty plynu, kúrenia, VZT. Servis kotlov Viessmann, Buderus, Junkers

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Michal S.

Firma
Ružindol
5,0

Plynár

Odborné prehliadky, skúšky tlakových a plynových zariadení, revízie, servis, montáž, voda, ÚK, plyn.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Milan G.

Firma
Tekovský Hrádok
5,0

Oprava strechy

Dobrý deň mám skúsenosti z mnohých odborov ponúkam vám zváračské práce, Inštalatérské práce, kúrenie, kanalizácia, hodinový manžel, tesárske práce, maľovanie a aj iné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
4,9

Vodár

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9

Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vasil V.

Firma
Bratislava
4,9

Vodár

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9

Vodár

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin L.

Živnostník
Prešov
4,9

Elektrikár

Elektrikárske práce - zapájanie zásuviek, svetiel, rozvádzačov, spotrebičov, termostatov. Pokládka plávajúcej podlahy, pokládka elektrického kúrenia.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard P.

Firma
Bratislava
4,9

Kovové ploty

Začal som sám na seba ako szco pred 12 rokmi Živím sa ako Zvarac Potrubar montér. Vyrastal som na dome takže nic mi neni neznáme od rôznych prác od A po Z. Rad vám opravím zhotovím poradím ak to bude možné.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš O.

Firma
Palota
4,9

Montáž, skladanie nábytku

Ponúkame-montážne, stavebné, vodárenske a kurenárske práce. Oprava odpadov, železné konštrukcie. Pohotovosť pri problémoch s vodovodom, kúrením.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Kúrenie

Nižšia cena20,00 €/hod
Priemerná cena34,00 €/hod
Vyššia cena50,00 €/hod

Pošlite dopyt 28289 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte kurenára na kúrenie? V tejto kategórii máme 18 269 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt