Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Stolárstvo

Stolári a ich umenie: miesto stolárstva vo svete nábytku

Hľadáte stolára? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Stolári a ich umenie: miesto stolárstva vo svete nábytku
StolárstvoStolári a ich umenie: miesto stolárstva vo svete nábytku

Stolári a ich zručnosti stoja v srdci stolárstva - remesla, ktoré zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe krásneho a funkčného nábytku. Ich schopnosti v spracovaní dreva, montáži nábytku a výrobe dverí sa premietajú do každého kúsku nábytku, ktorý vidíme v našich domovoch a priestoroch. V tomto článku si priblížime svet stolárov, stolárstva a jeho kľúčových aspektov.

Úloha Stolára
Stolár je remeselník, ktorý sa zaoberá výrobou, montážou a opravou nábytku, dverí a iných drevených prvkov. Jeho práca zahŕňa rôznorodé úlohy od jednoduchých opráv až po zložité projekty výroby nábytku na mieru. Stolár má významný vplyv na vzhľad a funkčnosť interiéru a exteriéru domov, obchodov a kancelárií.

Čo Robí Stolár?

Oprava nábytku - stolári sú kľúčoví, keď príde na opravy nábytku. Majú schopnosť zrekonštruovať a obnoviť nábytok tak, aby vyzeral ako nový.
Montáž nábytku - stolári zabezpečujú, že nábytok je správne a bezpečne nainštalovaný. Ich presnosť pri montáži je kľúčová pre dlhodobú trvanlivosť nábytku.
Výroba dverí a nábytku - stolári majú zručnosti na výrobu dverí, stolov, stoličiek, postelí a iného nábytku. Ich kreativita a skúsenosti umožňujú vytvárať jedinečné kúsky.
Nábytok na mieru - stolári sa často špecializujú na výrobu nábytku na mieru, ktorý je prispôsobený presne podľa požiadaviek zákazníka. To umožňuje vytváranie unikátnych dizajnov a riešení.
Tradícia a moderné inovácie - stolárstvo má bohatú históriu, ktorá siaha do minulosti. Tradície sa prenášajú z generácie na generáciu, pričom sa spojujú so súčasnými inováciami.
Tatranský profil stolárstva - slovenské tatranské stolárstvo je známe svojou precíznosťou a unikátnym dizajnom. Tatranskí stolári získali povest kvalitnej práce s drevom a ich produkty sa často vyznačujú tradičnými vzormi a detailmi.
Vstavané skrine a interiérové dvere - stolári majú dôležitú úlohu pri výrobe vstavaných skríň a interiérových dverí. Vstavané skrine sú často prispôsobené priestoru a poskytujú štýlové úložné riešenia. Interiérové dvere nie len oddelujú miestnosti, ale aj prispievajú k estetike priestoru.
Drevené obklady a spracovanie dreva - stolári majú zručnosť pracovať s rôznymi druhmi dreva, čím umožňujú vytvárať drevené obklady a detaily. Spracovanie dreva zahŕňa rezanie, brúsenie, tvarovanie a spojovanie drevených častí.
Individualita a unikátnosť: nábytok na mieru - jedným z najväčších prínosov stolárov je výroba nábytku na mieru. Táto služba umožňuje zákazníkom mať nábytok presne podľa ich predstáv a požiadaviek. Stolári spolupracujú so zákazníkom na vytvorení jedinečného nábytku, ktorý sa hodí do ich priestoru.

Kuchyne na mieru: kombinácia funkcionality a elegancie

Medzi najpopulárnejšie projekty stolárov patria kuchyne na mieru. Tieto kuchyne sú špeciálne navrhnuté tak, aby maximálne využívali dostupný priestor a zároveň ponúkali praktické a funkčné riešenia pre prípravu jedál.

Stolári hrajú nenahraditeľnú úlohu v procese výroby nábytku, interiérových prvkov a opráv. Ich zručnosti, kreativita a oddanosť precíznosti umožňujú vytvárať jedinečné diela, ktoré zdobia naše domovy a vytvárajú pohodlné a estetické prostredie. Bez ich prác by náš svet nábytku bol oveľa chudobnejší.

Kuchynské linky: rozmanitosť, funkcionalita a štýl
Pokračujúc v našom pohľade na svet stolárstva, nedá sa zabudnúť na dôležitosť kuchynských liniek. Tieto centrálny prvky v každej kuchyni sú miestom, kde sa miešajú chuťové potešenia s tvorbou jedál. Stolári majú významný podiel na tvorbe rôznych typov kuchynských liniek, od lacných až po moderné a špičkové.

Lacné kuchynské linky: kombinácia ceny a kvality
Lacné kuchynské linky sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú praktické a funkčné riešenia za dostupnú cenu. Stolári majú zručnosť vytvárať lacné kuchynské linky, ktoré nezostávajú pozadu za kvalitou a efektívnosťou. Tieto linky môžu ponúkať všetko potrebné pre základné kuchynské operácie a pritom zostávajú cenovo dostupné.

Rohové kuchynské linky: maximálna využiteľnosť priestoru
Pri výbere kuchynskej linky často hrá úlohu využiteľnosť priestoru. Tu vstupujú do hry rohové kuchynské linky, ktoré umožňujú efektívne využitie rohových oblastí kuchyne. Stolári majú schopnosť vytvárať linky, ktoré sa dokonale prispôsobia tvaru miestnosti a ponúknu dostatok úložného priestoru.

Moderné kuchynské linky: elegancia a inovácia
Moderné kuchynské linky sú výsledkom kombinácie estetiky a inovácie. Stolári sú schopní vytvoriť linky s hladkými líniemi, vysokokvalitnými materiálmi a pokrokovými technológiami. Tieto linky nie len vynikajú svojím vzhľadom, ale aj funkčnosťou, často obsahujú integrované spotrebiče a šikovné úložné riešenia.

Kuchynská linka na mieru: presne podľa vašich predstáv
Ak hľadáte skutočne unikátnu kuchynskú linku, ktorá bude presne podľa vašich predstáv, stolári vám môžu ponúknuť kuchynskú linku na mieru. Táto možnosť umožňuje prispôsobiť každý detail podľa vašich požiadaviek, od materiálov a farieb až po usporiadanie skriniek a zásuviek.

Cena kuchynskej linky na mieru závisí od mnohých faktorov
Cena kuchynskej linky na mieru sa líši v závislosti od viacerých faktorov. Materiály, veľkosť kuchyne, komplexnosť dizajnu a technické požiadavky všetko ovplyvňuje celkovú cenu. Pravdepodobne budete musieť konzultovať so skúseným stolárom, ktorý vám môže poskytnúť presnú cenovú kalkuláciu podľa vášho projektu.

Stolári majú zásadný vplyv na tvorbu nábytku a kuchynských liniek. Ich zručnosti, schopnosti a kreativita umožňujú vytvárať nábytok, ktorý nie len spĺňa funkčné požiadavky, ale aj zdobí a obohacuje naše interiéry. Bez ich remeselných diel by náš domov nebol rovnaký. Bez ohľadu na to, či preferujete klasický štýl, modernú eleganciu alebo niečo jedinečné na mieru, stolári majú potrebné zručnosti na to, aby vaše predstavy dostali do reality.

autor: Veronika

Aug 9, 2023

Boli pre vás tieto informácie užitočné?
PoskytovateliaViac ako 28 910 overenych poskytovateľov vo vašom okolí
profile image

Marek T.

Živnostník
Bratislava
5,0
Stolárstvo

Som nezávislý mladý vyštudovaný stolár. Tejto práci sa venujem zhruba 6 rokov. Prešiel som si od plánovania výkresovej a technickej dokumentácie cez výrobu nábytku až po samotnú montáž. Mám 2 ročnú skúsenosť s montážou nábytku a kuchýň v zahraničí. Momentálne sa živím ako montážnik komplexnych interiérov. Dajte šancu mladej krvi, neoľutujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Michal B.

Firma
Kučín
4,9
Stolárstvo

Robím kvalitnú prácu so zmyslom pre detail. Som vyučený stolár síce s kratšou praxou(venujem sa aj inej profesii), ale o to s väčším odhodlaním urobiť pre Vás maximum. Za svojou prácou si stojím a záruka na vykonanú prácu je u mňa samozrejmosťou. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Juraj L.

Živnostník
Veľký Biel
4,7
Stolárstvo

Pracujem ako montaznik kuchyn a nabytku a hodinovy manzel,velmi rad vam pomozem ak to bude v mojich silach,a som velmi rad ak je zakaznik nad mieru spokojni.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0
Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0
Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Filip R.

Firma
Macov
5,0
Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0
Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Roman H.

Firma
Bratislava
5,0
Nábytok

Poslednych 26 rokov sa venujem dizajnu, interierovym dekoraciam a vyrobe nabytku. Snazim sa pochopit a realizovat priania klientov ..Mam skusenosti s dizajnovym software AutCAD, PYTHA a 3D studio MAX. Nabytok vyrabame podlsa vlastnych dizajnov, ale aj na zaklade klientovych navrhov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin R.

Firma
Bratislava
5,0
Nábytok

Navrh, vyroba a nasledna instalacia bytovych doplnkov z dreva ocele hlinika podla poziadaviek zakaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Anna G.

Firma
Nemecká
5,0
Pokladanie alebo výmena podlahy

Sme stavebná spoločnosť ktorá sa zaoberá renováciou podláh. Kladieme parkety, drevené aj laminát, brúsime parkety bezprašnými profi brúskami BONA, tmelíme, lakujeme, voskujeme. Podlahy pre vás urobíme podľa vašich predstáv... drevo, laminát, vinyl. Renovujeme dvere, zárubne do vinylových fólií. Drevené dvere masív napr. povrchová úprava Osmom .... a kopu ďalších možností.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tomas H.

Firma
Šaštín-Stráže
4,9
Elektrikár

Dobrý deň, pred rokom som sa vrátil z Londýna a pomalí sa zapracovavam na domácej pôde. Robil som v zahraničí veľmi podobnú prácu ako ponúka aplikácia Wilio. Údržbár v dáta centre, rôznych budovách, taktiež programátor inteligentného osvetlenia systemov Lutron, Eaton, a Prolojik. Pracoval so. Aj v stolárskej dielni, oprava elektroniky v oblasti osvetlenia, Mam rad všetky remeslá, opravy vodoinštalačné práce, klimatizácie...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter K.

Živnostník
Sládkovičovo
4,9
Hodinový manžel

Dobrý deň prajem, ponúkam pomocné práce, tzv "dobrý sused" som zručny vo veľa veciach, viem ako čo rýchlo opraviť a dať do pôvodného stavu, som vyučený murár s diplomom, čiže murárske, maliarske práce, ďalej kutilske, stolárske a záhradné práce sú pre mňa maličkosťou, taktiež pomôžem s demontovanim, montovanim a usadenim a poradenstvom. V prípade záujmu ma kontaktujte rovno do správy. 👌Ďakujem.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ľuboš Š.

Firma
Bratislava
4,9
Montáž svietidiel

Domáci majster - Handyman Ponúkam svoje služby ako domáci majster: skladania a opravy nábytku montáž svietidiel, vypínačov montáž zásuviek, zrkadiel, obrazov a poličiek výmena vodovodných batérií oprava upchatých odtokov maľovanie a mnoho ďalšieho... Handyman services: flat pack furniture assembling and fixing basic electrical jobs: change of wall plugs and switches basic plumbing shelves, pictures, mirrors hanging curtains and blinds mounting painting decorating and much more. I SPEAK ENGLISH

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Radoslav M.

Firma
Biely kostol
4,9
Nábytok

Dlhé roky sa venujeme výrobe masívnych jedálenských stolov, konferenčných stolikov, masívnych kúpeľňových políc, barových pultov a iné vychytávky podľa vášho želania. Máme za sebou stovky spokojných zákazníkov. Budeme radi, ak spolu vymyslíme kvalitný a zaujímavý projekt pre vaše potreby. Neváhajte sa nám ozvať. Ďakujeme.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9
Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Michal P.

Živnostník
Trnava
4,9
Stavebné práce

Hodinovy manzel Po viacerych rokoch som sa vypracoval a nabral skusenosti v stavebnictve. V poslednych rokoch som zacal fungovat viac ako hodinovy manzel. Praca ma bavi a naplna. Som detailista a mam rad, ked vidim za sebou kvalitnu robotu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Štefan V.

Firma
Trnava
4,9
Nábytok

Zákazková výroba na mieru, kuchyne, šatníky, šatníkové miestnosti, obývačky , spálne, detské izby, vybavenie hotelov a prevádzok

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8
Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Zadajte svoj projekt bezplatne za pár sekúnd
Zadať projekt