Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Omietky

Strojové alebo ručné omietanie? Aké sú ich výhody a nevýhody?

Hľadáte omietkára na omietky? V tejto kategórii máme 15 862 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Strojové alebo ručné omietanie? Aké sú ich výhody a nevýhody?
Omietky

Strojové alebo ručné omietanie? Aké sú ich výhody a nevýhody?

Áno, existujú i ľudia, ktorí sa vyžívajú v prirodzenosti materiálov, a teda nemusia vôbec uvažovať nad tým, či steny omietnuť ručne, alebo strojovo. Jednoducho postavia dom, či už z dreva, kameňa, alebo tehly a nechajú si interiér v takom úplne surovom a prírodnom stave. My ostatní, súčasní alebo noví majitelia rodinných domov, sa budeme musieť skôr či neskôr zamyslieť nad tým, akú omietku použiť a ako sa s ňou vôbec popasovať. Majitelia starších rodinných domov to budú musieť riešiť pri obnove a rekonštrukcii svojich príbytkov, stavitelia ihneď po dostavaní a uzatvorení budovy.

Vlastnosti omietok

Omietka nie je nutné zlo, ktoré si nanášame na stenu len preto, aby sme sa mohli pohnúť ďalej a aby sme mohli napríklad na stenu naniesť farbu, ktorá by nám inak na samotnej tehle nedržala. Omietky ovplyvňujú interiér (ale často i exteriér) oveľa viac, než by ste si mohli myslieť.

Chránia napríklad konštrukciu budovy a stien pred mechanickým poškodením a tým, samozrejme, ovplyvňujú ich stav, stálosť, pevnosť, životnosť a zhodnocujú ich kvalitu. Vyznačujú sa izolačnými vlastnosťami, či už tepelnými, alebo zvukovými a poskytujú protipožiarnu, ale i protiplesňovú ochranu, čím pomáhajú udržať váš životný priestor zdravší, a tým ochraňujú i vás samotných.  

Ručné verzus strojové omietanie. Aké sú výhody a nevýhody?

Kedysi sa veľmi špekulovať nedalo, omietať sa muselo ručne, či sa to niekomu páčilo, alebo nie. Stroje jednoducho neboli. Dnes si našťastie môžeme vybrať.

Ručné omietanie

Hoci sa na prvý pohľad zdá, že stroje sú na to, aby nám šetrili čas a strojové omietanie je logická voľba, ručné omietanie je ešte stále populárne. Hlavne u domácich majstrov, ktorí si ešte stále cenia starú dobrú ručnú prácu. Je to však práca naozaj pre šikovných majstrov, ktorí disponujú zručnosťami a trpezlivosťou.

Už len zarobiť si klasickú omietkovú zmes pozostávajúcu z piesku, vody, cementu a vápna v miešačke chvíľu trvá, nehovoriac o tom, že dodržať ten správny pomer je celkom zložitá alchýmia. Ďalej túto zmes musíte nahodiť na stenu, čo si vyžaduje naozaj silného a vytrvalého remeselníka, a nakoniec ju musíte uhladiť. Samozrejme, v súčasnosti už existujú hotové zmesi, ktoré len jednoducho zarobíte s vodou a nanášate na stenu. Stále je to však prácna záležitosť.

Výhody: 

 • poctivá remeselná práca
 • práca vo vlastnej réžii
 • finančne menej náročné (pokiaľ ide o pracovnú silu)

Nevýhody:

 • prácnosť
 • časová náročnosť
 • náročné na fyzickú kondíciu
Strojové omietanie

Nedá sa povedať, že by šlo o novú technológiu, pár rokov sa už využíva, ale v zásade je to ešte stále moderná záležitosť. Vykonáva sa špeciálnymi omietacími strojmi, ktoré sa navzájom líšia vyhotovením a výkonom. V omietačke sa zmieša sypký materiál s vodou a pod tlakom sa hadicami nanáša na steny.

Využitím tlaku zmes na steny lepšie priľne, nehovoriac o tom, že samotná zmes je vďaka neustálemu miešaniu v mašine kvalitnejšia a homogénnejšia. Okrem toho má stále rovnaké zloženie a pri priebežnom rýchlom nanášaní nevznikajú na stene žiadne škáry, prechody alebo nepekné záplaty.  

Výhody:

 • výkon a rýchlosť – za omnoho kratší čas sa omietne oveľa viac metrov
 • vyššia odolnosť, pevnosť, a tým aj kvalita
 • homogénnosť
 • šetrenie materiálu

Nevýhody:

 • na niektoré zmesi nemôžete klásť obklad či dlažbu
 • čas schnutia
 • väčšia hlučnosť (toto, samozrejme, nehrá veľkú úlohu pri voľne stojacich uzatvorených rodinných domoch)
 • silné stroje spotrebujú viac energie a zdrojov
 • potrebná je špecializovaná firma

Ceny omietok

Je jasné, že celková cena sa bude odvíjať od štvorcových metrov, ktoré potrebujete omietnuť. Aktuálne platí, že strojové omietanie stien a stropov stojí približne 7 až 9 eur/m2, pričom v cene býva často zahrnutý i dovoz materiálu. Ceny materiálov sú zasa závislé od ich kvality. A hoci by sa mohlo zdať, že ručné omietanie je lacnejšie, pohybuje sa niekde na úrovni 4 – 6 eur/m2, ak si prirátate čas a prácu, zrejme vás to vyjde takmer rovnako, dokonca strojové omietanie býva často lacnejšie.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, na wilio.sk nájdete majstrov na ručné omietky, ale i odborníkov, ktorí sa špecializujú na tie strojové. Nájdite si toho svojho a pokračujte v prácach tak, aby vás nič nebrzdilo a nebránilo vám čo najrýchlejšiemu užívaniu si v pohodlí svojho domova.

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti RVP Stone s.r.o.

Aké dokončovacie práce v rámci rekonštrukcie sú najbežnejšie?

Najbežnejšie dokončovacie práce môžu byť: 

 • sadrokartonárske práce
 • stierkovanie
 • maľovanie
 • montáž podláh
 • obklady a dlažby v kúpeľni a obývačke
Kde sa dajú využiť strojové omietky?

Strojové omietky sa dajú využiť pri novostavbách aj rekonštrukciách rodinných domov, bytoviek, administratívnych priestorov a iných s plochou od 250m2. Podstatné je, že je to mokrý a hlučný proces, preto nie sú vhodné pre väčšinu samostatných bytov v bytovke.

Aké výhody majú strojové omietky?

Najvýznamnejšími výhodami strojových omietok sú:

 • rýchla práca ( je to oveľa rýchlejší proces ako ručné omietanie)
 • rovnomerne nanášanie strojom
 • menej namáhavá práca - pracovníci sú sústredení na kvalitu
 • nižšia cena ako ručné omietky

Spoločnosť RVP Stone s.r.o. - špecialisti na strojové omietky, rekonštrukčné práce aj prepravu a sťahovanie

autor: Jakub

Sep 20, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 853 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš C.

Živnostník
Karlova Ves
5,0

Maliar, Maliarske práce

Realizujem maliarske práce,stierky a všelijake opravy. Profesionalny spolahlivy maliar. Dám si záležat na každom detaile. Žiadna práca pre mna nie je príliš velká ani malá! Instagram @najmaliar

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,9

Pokladač, obklady

Hodinovy manzel, drobne elektro opravy, montaz svietidiel, obkladacske prace, montaz nabytku, pomocne prace v zahrade, montaz vstavanych skrin, drobne murarske prace, pomoc pri preberani novostavby,...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9

Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8

Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol B.

Živnostník
Bratislava
4,8

Hodinový manžel

Dobrý deň chcel by sme Vám ponúknuť širokú škálu rôznych drobných prác či už v interieri alebo exteriéri. Mám skúsenosti s rôznymi prácami, v oblasti stavieb sa pohybujem už nejaký ten čas, všetky veci ktoré viem som prebral od veľa ľudí s ktorými som pracoval a tým by som chcel posunúť moju prácu na ešte vyššiu úroveň. Takže veľmi rád Vam poskytnem moje služby. •MONTAŽ NABYTKU •TEPOVANIE/ČISTENIE •ZAHRADNÉ PRÁCE

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Živnostník
Bratislava
4,8

Murárske práce

Dobrý deň. V úvode by som Vám chcel predstaviť moju stavebnú partiu. Máme bohaté skúsenosti zo zahraničných krajín ako sú Švajčiarko, Nemecko ale aj Rakúsko. Pracovná skupina pozostáva z ludí ktorý maju prax s vonkajšími prácami ako sú napríklad zateplovacie systémy ale aj kompletletnými interierovými prácami či už sa jedná o omietky, stierky, maľovanie alebo aj o niečo komplexnejšie práce s dlažbami a obkladmi. Vieme spracovať vaše nové bývanie k Vašej spokojnosti. Chápeme, že každému zákazníkovy záleži najviac na tom svojom a preto robíme maximum aby sme Vám splnili Vaše sny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Obklady, dlažby

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ing. Kristián N.

Firma
Vrbové
4,7

Záhrada a vonkajšie práce

Som záhradný architekt a realizátor. Záhrady riešim od kompletného návrhu (pôdorys, vizualizácie, osadzovací, vytyčovací plán) cez kompletnú realizáciu a následnú údržbu. Taktiež sa venujem dokončovacím prácam v exteriéri ( zámková dlažba, obrubníky, terasy, suché múriky)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Karin K.

Firma
Prešov
4,7

Maliar, Maliarske práce

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Rekonštrukcia bytu

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,7

Maliar, Maliarske práce

Dobry den Firma poskytuje kvalitne stavebne prace od roku 2017 -pripravne prace -buracie prace -dokoncovacie prace -upratovacie prace -Sadrokartonove,obkladacie -vsetko podla vopred urcenej dohody,objednavky

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6

Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Firma
Galanta
4,6

Murárske práce

sme partia skusenich viucenich murarov , obkladacou venujeme.sa vistavbe ale aj kompletnim.rekonstrukciam bytov , domou , dokoncenie holodomou a holo bytov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Omietky

Nižšia cena1,50 €/kg
Priemerná cena2,60 €/kg
Vyššia cena5,00 €/kg

Pošlite dopyt 24853 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte omietkára na omietky? V tejto kategórii máme 15 862 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt