Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Sadrokartóny

Systémy suchej výstavby - sadrokartónové dosky

Hľadáte sádrokartónistu na sadrokartón, montáž sadrokartónu? V tejto kategórii máme 15 702 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Systémy suchej výstavby - sadrokartónové dosky
Sadrokartóny

Systémy suchej výstavby - sadrokartónové dosky

Systém suchej výstavby s použitím sadrokartónových dosiek je dnes bežne používanou stavebnou metódou. Uplatňuje sa v interiéroch novostavieb aj pri rekonštrukciách. Pomocou sadrokartónových dosiek je možné vybudovať vnútorné priečky alebo prekryť podkrovné priestory tam, kde sa stavebník rozhodol, že strop nebude z betónu. Vysvetlíme si, aké sú výhody suchej výstavby s použitím sadrokartónu a tiež možnosti pri výbere vhodnej sadrokartónovej dosky.

Výhody dosiek zo sadrokartónu

Sadrokartónová doska sa vyrába z prírodnej sadry a celulózy, ktorá tvorí jej obal. Doska môže byť dodatočne ošetrená a vtedy získava špeciálne vlastnosti. Každá, aj najlacnejšia, sadrokartónová doska má nasledovné vlastnosti:

  • Reguluje klímu. Doska zo sadrokartónu je schopná vyrovnávať rozdiely vo vlhkosti. Pri prudkom náraste vlhkosti v priestore ju pohltí a pri nárazovom poklese ju zas vie uvoľniť do priestoru.
  • Nehorľavosť. Sadrokartónová konštrukcia spolu s doskami lepšie odoláva vysokým teplotám. V praxi to znamená, že sadrokartón sa vplyvom vysokej teploty, ktorá nastane následkom požiaru, rozpadne o niečo neskôr.
  • Nízka hmotnosť. Prednosťou sadrokartónu je ľahká manipulácia a rýchly postup stavby.
  • Rovnosť. Inštaláciou dosiek na správne zhotovenú konštrukciu vzniká úplne rovný povrch, ktorý nevyžaduje dodatočné vyrovnávanie.
  • Nepriťahuje prach. Na sadrokartón nesadá prach vďaka nízkej povrchovej vodivosti. Toto je obrovská výhoda pre alergikov.
  • Cena. Mimoriadne nízka cena, od 1,5 €/ m2, robí zo sadrokartónovej dosky jasnú voľbu pri každej rekonštrukcii alebo novostavbe.        

Typy dosiek 

Sadrokartón je vhodný do každého priestoru. Pred výstavbou je potrebné vybrať vhodný typ sadrokartónovej dosky. V kúpeľniach, technických miestnostiach a práčovniach bude potrebné počítať so zvýšenou vlhkosťou. Do niektorých priestorov môže prenikať viac hluku, v kotolni s tuhým palivom budeme potrebovať zvýšenú ochranu proti ohňu. Riešenie v podobe špeciálne upravenej sadrokartónovej dosky existuje vždy. Vybrať si je možné z nasledujúcich typov:   

Klasická sadrokartónová doska

Najbežnejšia doska, zvyčajne s hrúbkou 12,5 mm. Je vhodná do všetkých typov interiérov, ktoré dosahujú maximálne 65% vlhkosti pri teplote 20°C. Váha jednej dosky je zvyčajne od 7 kg – 8 kg. Rozmery sú štandardne 200 cm x 120 cm. Dosky je možné ľubovoľne skracovať, nadpájať, tvoriť vzory po hranách alebo vytvárať zložitejšie priestorové útvary na stropoch alebo stenách.

Do dosky je možné uchytiť stropné svietidlá ľubovoľných tvarov. V prípade bežných svietidiel sa používajú špeciálne hmoždinky do sadrokartónu. Pri ťažkých svietidlách, zo skla alebo kovu, je nutné už pri realizácii konštrukcie pripraviť zosilnenie v mieste budúceho umiestnenia.  

Protipožiarna sadrokartónová doska

Nutná je v priestoroch, kde kvôli bezpečnosti potrebujeme mať istotu protipožiarnej ochrany. Taktiež je dôležité umiestňovať protipožiarny sadrokartón do drevených stavieb a v okolí predmetov ako sú krby, kachle a pod. Tento typ sadrokartónu má zosilnenú konštrukciu a špeciálny povrch, ktorý zabezpečí, že ohňu bude odolávať oveľa dlhšie ako klasický sadrokartón.

Impregnovaná sadrokartónová doska

V miestnostiach, kde je zvýšený výskyt vlhkosti a pár a tiež v miestach, kde by mohlo dôjsť ku kontaktu s tečúcou vodou. Kúpeľne, práčovne, miesta v kuchyni nad sporákom alebo pri odparovačoch. Všade sa automaticky musí použiť tento špeciálny sadrokartón, ktorý je typický svojou zelenou farbou a dokáže odolávať vlhkosti vzduchu až do 75 %.

Akustická sadrokartónová doska

Špecialitou tejto dosky je, že okrem základných surovín (prírodná sadra a celulóza) obsahuje sklenené vlákno. Tento sadrokartón vďaka tomu dokáže veľmi účinne tlmiť zvuky a priestor dokonale odhlučniť. Je typický svojou červenou farbou, ale nie je to vždy pravidlom. Tento akustický sadrokartón tlmí zvuky prichádzajúce do miestnosti, ale aj zvuky, ktoré z miestnosti odchádzajú. Vhodný je teda do detských izieb, spální, zvukových štúdií a pod.

Ako prebieha montáž

Pri výpočte ceny za sadrokartónový interiér je potrebné okrem ceny za dosky pripočítať aj sumu za konštrukciu a doplnky potrebné k finalizácii. Pomerne veľkou položkou bude kúpa hliníkových profilov, ktoré pri umiestnení na strope plnia funkciu nosnej konštrukcie. Do nej sa vŕtaním umiestňujú jednotlivé sadrokartónové dosky. Podobne sa postupuje aj pri inštalácii na vertikálnu stenu. Konštrukcia musí byť rovná a jednotlivé profily musia mať správny rozostup. V mieste, kde sa stretávajú dve sadrokartónové dosky je nutné použiť pásku na prekrytie spoja, ktorý sa následne vyplní spojovacím tmelom. Ten sa po zaschnutí obrúsi do hladka tak, aby spoj splýval s okolím. Až po týchto úpravách je možné na steny alebo stropy zo sadrokartónu nanášať ďalšie vrstvy interiérovej stierky alebo farby. 

Nechajte si poradiť od nášho overeného odborníka zo spoločnosti Amonta, s.r.o.

Na čo slúžia sadrokartónové konštrukcie?

Jednoduchá a ľahka konštrukcia umožňuje široké spektrum použtia sadrokartónových konštrukcií. Sú to hlavne deliace priečky, predsadené steny, inštalačné steny a šachty, podhľady a podkrovia. Je to suchá výstavba, čize stavbu nezaťazuje ďaľsou vlhkosťou.

Akým spôsobom prebieha montáž sadrokartónových konštrukcií?

Montáž prebieha v troch základnych krokoch:

  1. montáž konštrukcie,
  2. montáž sadrokartónových platní a izolácie,
  3. povrchová úprava (tmelenie spojov)
Aké výhody majú sadrokartónové konštrukcie?

Hlavnou výhodou je ich jednoduchá montáž, suchá výstavba a nižšia hmotnosť, čo umožňuje výstavbu aj tam, kde nie je možné použiť bežné stavebné materiály. Požiarne alebo aj akustické konštrukcie majú lepšie parameter, ako bežné stavebné materiály.

Spoločnosť Amonta, s.r.o. - špecialisti na sadrokartón, znižovanie stropov, podhľady, priečky a podkrovie.

autor: Andrej

Oct 11, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 24 425 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marian L.

Firma
Štúrovo
5,0

Sadrokartóny

Snažím sa všetko urobiť podľa požiadaviek zákazníka. Prax približne 10 rokov závisí od druhu práce. Recenzie boli zatiaľ pozitívne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9

Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš P.

Firma
Košice
4,9

Sadrokartóny

Ponúkam realizáciu sadrokartónových a kazetových systémov. Tmelenie, brúsenie, maľovanie interiérov, prerabky interiérov čo sa týka sadrokartónov znížené stropy, odhlučnenie stien, stropov. Zameriavam sa čisto na sadrokartonarske práce a maľovanie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
5,0

Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukas D.

Firma
Ilija
5,0

Maliar, Maliarske práce

Murar.venujem sa uz tomu 10 rokov.realizujeme-zateplovanie.domy na kluc.zamkova dlazba.obklady a dlazby ,sadrokarton Vybavime stavebne povolenie kolaudaciu.a ponukame stavebneho dozora

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš B.

Firma
Šurany
5,0

Elektrikár

Som elektrikár so skúsenosťami s domovými či bytovými instaláciami aj rekonštrukciami, montáže bleskozvodov či revízie za prijateľné ceny. Projekty nerobim. Cenová ponuka a doprava do 30km zdarma.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert G.

Firma
Bratislava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Rekonštrukcie bytov, bytových jadier, kúpeľní, stavanie nábytku,maľovanie, sadrokartónové stropy a steny,vodoinštalácia, omietky,stierky,obklady a dlažby

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert H.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Venujeme sa špecializovaným stavebným prácam (maliarske práce,sdk, obklady,dlažby,zatepľovanie ...) zámočníckym prácam,výškovým prácam s použitím horolezeckej techniky,montážne demontáže práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman K.

Firma
Partizánske
5,0

Murárske práce

Profesionalita, spoľahlivosť, diskrétnosť , spokojnosť zákazníkov , ľudia plný energie ktorý chcú pracovať. A spraviť váš domov. Taký ako si. Predstavujete a chcete , na mieru , kompletné rekonštrukcie domov bytov , dlhoročné skúsenosti Poradíme ,navrhneme, zrealizujeme ,

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,9

Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Mario S.

Živnostník
Sereď
4,9

Montáž svietidiel

Vyštudovaný elektrikár v Trnave komenskeho 1. Skusenosti 10tky domov a bytov, zásuvky, vypínače, podlahové kúrenie elektrické, stropné svetlá, lustre, LED pásy vonkajšie vnútorné, zapojenie spotrebičov, bodové svetlá,pohybove senzorové svetlá,stropné ventilátory, bleskozvody - revízie Obklady, dlažby,parkety,vinyl, sadrokartóny Dom na kľúč :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Sadrokartóny

Nižšia cena2,80 €/m2
Priemerná cena4,68 €/m2
Vyššia cena7,60 €/m2

Pošlite dopyt 24425 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte sádrokartónistu na sadrokartón, montáž sadrokartónu? V tejto kategórii máme 15 702 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt