Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia kúpeľne

Tipy na prerábku malej kúpeľne

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 16 987 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Tipy na prerábku malej kúpeľne
Rekonštrukcia kúpeľne

Tipy na prerábku malej kúpeľne

Trápi Vás malý priestor v kúpeľni? V našom článku sa dozviete o jednoduchých spôsoboch, ktorými dosiahnete zväčšenie vašej kúpeľne bez potreby meniť stavebné základy miestnosti. Použitie sviežej farby či svetlých podláh sú tie triky, ktoré vám zaručia rozmernejšiu kúpeľňu.

banner

Pred niekoľkými desaťročiami bola zaužívanou formou výstavba malých kúpeľní. Väčšina nemala väčšie rozmery ako 5 x 8 metrov, no spĺňali základné požiadavky – poskytovali dostatok priestoru na vaňu kombinovanú so sprchou, toaletu a hygienické potreby.

Môže sa javiť, že zväčšenie priestoru malej kúpeľne je bez zbúrania niekoľkých jej stien nemožné. Ako môžete dosiahnuť pocit otvoreného priestranstva v malej miestnosti? Znie to ako nemožná úloha, no opak je pravdou. Majitelia domov či bytov s maličkými kúpeľňami, ktorí sa rozhodli docieliť otvorenejší priestor vo svojej kúpeľni vedia, že to ide aj bez stavebných úprav. Správny výber farieb, zariadenia a vybavenia kúpeľne pridajú vášmu priestoru chýbajúce rozmery, po ktorých tak túžite. 

 Jedným zo základných spôsobov akým dosiahnete optické zväčšenie priestoru je to, v ktorom sa budete vyhýbať tmavým farbám a kontrastným odtieňom. Ostaňte vo svetlých farbách, najlepšie je monochromatické farebné riešenie, to zaistí, že sa nebudete cítiť ako v "jaskyni". Práve teraz sú veľmi populárne napríklad mäkké sivé steny. Ak by ste chceli viac farby, zvážte ďalšie trendy možnosti, ako je ľadová modrá, odtieň zelenej morskej, teplá biela, alebo maslovo žltá farba.

Všetky tieto farby fungujú skvelo s bielym lemovaním a skrinkami, na vytvorenie otvoreného priestoru kúpeľne. Čo sa týka svetlých skriniek, tam nájdete istotne viacero lákavých farebných odtieňov. Ak sa vyhnete nábytku v kontrastných farbách a prispôsobíte rôzne svetlé odtiene použitím farieb a nábytku, váš priestor sa bude javiť ešte väčším.

Farebná jednotnosť podlahových dlaždíc a steny je rovnako dobým nápadom – zaniknú tým rohy miestnosti a vy máte pocit, že sa nachádzate v ešte väčšom priestore. Na strop nenanášajte žiadne farby, základná biela je tu najlepšou voľbou. Jednotné svetlé farby stien a minimálna farebnosť neznamená, že do priestoru nemôžete aplikovať žiadnu farbu. Môžete sa v priestore farebne vyhrať pri výbere kúpeľňového príslušenstva. Odvážne červené uteráky a dávkovač mydla v rovnakom odtieni dodajú priestoru šmrnc, bez toho, aby ho farebne pohltili.

Ak Vás unavuje vzhľad vašej kúpeľne, táto farebná stratégia vám pomôže dodať priestoru nový look. Stačí zvoliť vhodné doplnky a správne textílie, ktoré váš priestor inovujú. Pocit zväčšeného priestoru kúpeľne dosiahnete aj optickým vyvýšením stropu. To najlepšie na začiatok, je vymeniť široké lišty v kúpeľni za decentnejšie užšie lišty, v jednotnej farbe so stropom. Lišty, ktoré farebne ladia so stropom sa v miestnosti strácajú a nepôsobia tak stroho ako tie tmavé, ktoré sú pre malú miestnosť príliš výrazným prvkom.  

Ak túžite opticky zväčšiť váš priestor, prehodnoťte takisto typ použitého osvetlenia v priestore. Stropné svietidlá, visiace nadol upriamujú pozornosť na malé rozmery priestoru. Pre krajší a čistejší vzhľad preto radšej použite bodové stropné svetlá. Chcete nahradiť bežné typy svietidiel v kúpeľni? Vyskúšajte nástenné svietidlá, ktorých svetlo smeruje nahor a opticky odstraňuje hranicu medzi stenou a stropom. Táto ilúzia pôsobí, ako keby sa strop vo svetle strácal.

Čím viac svetla sa vo vašej kúpeľni odráža, tým rozmernejšie pôsobí miestnosť. Najlepším a najjednoduchším spôsobom ako to dosiahnuť je použiť čo najviac materiálov, ktoré odrážajú svetlo – zrkadlá. Kedykoľvek budete mať možnosť umiestniť na stenu zrkadlo, vyberte si to najväčšie, ktoré sa do neho zmestí. Vytvorí to ilúziu, že miestnosť je väčšia, ako v skutočnosti. Možno si to neuvedomujete, no vysoko-lesklé typy materiálov použitých na zariadeniach ako sú vaňa, umývadlá, sprcha či použitie lesklých dosiek a dlaždíc, ktoré odrážajú svetlo, dopomáhajú k vytvoreniu rovnakej ilúzie. Hľadajte a vyberajte si materiály, ktoré poskytnú v priestore dostatok lesku a podporia tak váš účel, ktorým je optické zväčšenie miestnosti. 

Ďalším skvelým typom je využitie posuvných dverí. Štandardné dvere do kúpeľne sa pri otváraní otáčajú smerom dovnútra, čím sa znehodnocuje podlahový priestor za nimi. Takýto typ otvárania znemožňuje praktické využitie priestoru, využiteľného napríklad na úložný priestor. Posuvné dvere naopak nezasahujú do priestoru, zaťahujú sa do steny, čím sa maximálne využije malý priestor kúpeľne. Zatiaľ čo pri bežných dverách musia byť do stien inštalované rámy, na inštaláciu posuvných dverí stačí vytvorenie úzkeho priestoru, do ktorého sa môžu dvere zasunúť. Táto zmena nezaberie viac ako pár centimetrov priestoru. Pri prerábke kúpeľne máte možnosť namontovať posuvné dvere s matnou sklenenou výplňou, ktoré priestor ešte viac opticky otvoria. 

V kúpeľni všeobecne býva málo úložného priestoru, preto si pred prerábkou vypíšte, čo všetko tam chcete mať uložené. Upriamte sa iba na to najdôležitejšie – niekoľko náhradných uterákov, čistiace prostriedky, toaletný papier. Balenia vreckoviek môžete umiestniť aj na iné miesto, napríklad do spálne. Zamerajte sa aj na pracovnú plochu.

V malých kúpeľniach je problémom obmedzený priestor dosky. Často sa pozastavíte nad tým, kam si položiť fén, alebo kulmu. Jedným z kreatívnych riešení je výber vlastného pracovného pultu. Zatiaľ čo bežné rozloženie väčšiny kúpeľní umiestňuje pracovný pult vedľa komody, odborníci navrhnujú šikovnejšie riešenie - predĺžiť úzku rímsu pracovného pultu pozdĺž steny až za toaletu. Takto inak nevyužitý priestor dokážete využiť na uskladnenie vreckoviek či iných toaletných potrieb. 

Vybrať si správny pracovný pult a navrhnúť vhodne úložný priestor pre konkrétny typ kúpeľne, nie je tak ťažké, ako to znie. Ak si dohodnete konzultáciu ku kvalifikovanému poradcovi, ten za vás zmeria kúpeľňu, čo vám pomôže vybrať si pracovný pult a skrinky z pohodlia domova. Počas konzultácie si môžete vybrať sprchové kúty, podlahy aj doplnky, ktoré vyhovujú vášmu štýlu a sedia do rozpočtu.

Zatiaľ čo sprchový kút s matným sklom ponúka väčší pocit súkromia, sprchový kút z číreho skla vytvára pocit zjednotenej kúpeľne. Vtedy nepôsobí kút ako oddelený priestor v miestnosti, ako sa to deje pri použití závesov či bočnej sprchovej steny. Ak to vaše plány umožňujú, zvážte výmenu vane za sprchový kút a pri sprche zvoľte bočnice zo skla, ako aj priehľadné sklenené dvere. 

Ak keď s použitím ventilácie sa malá kúpeľňa nezmení na väčšiu, určite sa budete cítiť lepšie. Pre vaše osobné pohodlie a pre ochranu novo zrekonštruovaného priestoru kúpeľne odborníci odporúčajú nainštalovať dostatočné vetranie, aby ste docielili zníženie vysokej vlhkosti v priestore, ktorá môže spôsobiť poškodenie farby alebo sadrokartónu. 

Väčšina kúpeľňovej ventilácie je inštalovaná na strop, odkiaľ odsáva horúcu paru cez potrubie smerom von z domu. Pri prerábke by ste na tento krok určite nemali zabudnúť. Skvelým rozhodnutím bude použitie zapusteného ventilačného systému, pri ktorom bude ventilácia na strope kúpeľne vyzerať elegantne a nenápadne. 

autor: Jana

Jun 4, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 26 734 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Marek R.

Firma
Bratislava
4,5

Rekonštrukcia kúpeľne

Moja práca je aj moje hobby, poskytujem stavebné služby rôzneho druhu. Vždy sa snažim vyhovieť spokojnosti klienta lebo ta je pre mna prvoradá,kvalitne detaily su dôležite pre celkový výsledok práce.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír F.

Firma
Bratislava
5,0

Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek G.

Firma
Dunajská Lužná
5,0

Pokládka dlažby

Dobrý deň, záleží nám hlavne na dobre odvedenej práci a spokojnosti zákazníka. V prípade potreby či, otázok nás neváhajte kontaktovať. Stavebnej činnosti sa venujeme viac než 10 rokov. POKLADANIE LAM.PODLÁH A PARKETY MONTÁŽ VNÚTORNÝCH(interiérových)DVERÍ Dovoz-odvoz Elektroinštalácie Drobné búracie práce Hodinový majster Vypratavanie priestorov Záhradnícke práce Vizualizácie záhrad, bytov, domov (aj 3D) A mnoho ďalších….:)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef O.

Firma
Senec
5,0

Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Adam Š.

Živnostník
Dunajská Lužná
5,0

Obklady, dlažby

Ponúkam rôzne stavebné práce - rekonštrukcie bytov, realizácie kúpeľní, vodoinštalčné práce, lepenie obkladov a dlažieb. Montáž sadrokartónových stropov, maliarske práce, elektroinštalačné práce, montáž zárubní, pokládka plávajúcej podlahy a iné…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0

Murárske práce

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0

Maliar, Maliarske práce

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Stefan O.

Firma
Komárno
5,0

Obklady, dlažby

Prerábky bytového jadra,maliárské práce,murárske práce,oblkadačské práce,vybavovanie materiálov atď..Všestrannosť,spoĺahlivosť...Výmena plastových okien,vchodových dvier...Viac ako 17 rokov robím v stavebníctve,Svoje práce robím precízne a rýchlo...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Štefan P.

Firma
Bratislava
4,9

Montáž svietidiel

Ponúkané služby: - výmena a zapojenie ističov, prúdových chráničov, - výmena a zapojenie vypínačov, zásuviek, - zapojenie svietidiel, - montáž a zapojenie spotrebičov, - a mnoho ďalších elektrikárskych prác...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Martin O.

Firma
Nové Mesto nad Váhom
4,9

Vodár

Snažim sa robit kvalitne a zodpovedne aby som sa uz nemusel vracat na rovnake miesto nebudem. predsa len je lepsie spravit robotu na 1 x a poriadne ako sa k nej x krat ...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9

Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Obklady, dlažby

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vasil V.

Firma
Bratislava
4,9

Vodár

Už nechcete inštalatérov, ktorí robia svoju prácu zle? Už vás nebaví platiť peniaze navyše? Potom ponúkam dobré služby za prijateľné ceny. Vykonávam nasledujúce inštalatérske práce: - montáž rozvodov vody a kúrenia; - inštalácia teplej podlahy; - pripojenie bojlera, práčok a iných zariadení; - inštalácia kotlov; a absolútne všetky druhy inštalatérskych prác Pracujem v Bratislave, Malackách a blízkom okolí. Budem rád spolupracovať! S kvalitou vykonanej práce budete určite spokojní!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Maroš K.

Firma
Bratislava
4,9

Vodoinštalácia

Volám sa Maroš, mám 26 rokov, som vyučený inštalatér a mám viac ako 8 rokov skúseností v oblasti inštalatérskych prác ako doma tak aj v zahraničí. Nieje problém urobiť kompletnú vodoinštaláciu rodinného domu, od odpadov, rozvodov TUV, podlahového kúrenia či úpravne vody. Rád Vám pomôžem s čím bude treba. Na vybrané produkty ponúkam zľavy + predĺženú záruku od výrobcu. V mojej cenovej ponuke je zahrnutá predovšetkým kvalita a záruka na vykonané práce. Teším sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
banner
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia kúpeľne

Nižšia cena3 200,00 €/práca
Priemerná cena4 864,00 €/práca
Vyššia cena6 200,00 €/práca

Pošlite dopyt 26734 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 16 987 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt