Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia kúpeľne

Tipy na prerábku malej kúpeľne

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 20694 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Rekonštrukcia kúpeľne

Tipy na prerábku malej kúpeľne

Trápi Vás malý priestor v kúpeľni? V našom článku sa dozviete o jednoduchých spôsoboch, ktorými dosiahnete zväčšenie vašej kúpeľne bez potreby meniť stavebné základy miestnosti. Použitie sviežej farby či svetlých podláh sú tie triky, ktoré vám zaručia rozmernejšiu kúpeľňu.

Pred niekoľkými desaťročiami bola zaužívanou formou výstavba malých kúpeľní. Väčšina nemala väčšie rozmery ako 5 x 8 metrov, no spĺňali základné požiadavky – poskytovali dostatok priestoru na vaňu kombinovanú so sprchou, toaletu a hygienické potreby.

Môže sa javiť, že zväčšenie priestoru malej kúpeľne je bez zbúrania niekoľkých jej stien nemožné. Ako môžete dosiahnuť pocit otvoreného priestranstva v malej miestnosti? Znie to ako nemožná úloha, no opak je pravdou. Majitelia domov či bytov s maličkými kúpeľňami, ktorí sa rozhodli docieliť otvorenejší priestor vo svojej kúpeľni vedia, že to ide aj bez stavebných úprav. Správny výber farieb, zariadenia a vybavenia kúpeľne pridajú vášmu priestoru chýbajúce rozmery, po ktorých tak túžite. 

 Jedným zo základných spôsobov akým dosiahnete optické zväčšenie priestoru je to, v ktorom sa budete vyhýbať tmavým farbám a kontrastným odtieňom. Ostaňte vo svetlých farbách, najlepšie je monochromatické farebné riešenie, to zaistí, že sa nebudete cítiť ako v "jaskyni". Práve teraz sú veľmi populárne napríklad mäkké sivé steny. Ak by ste chceli viac farby, zvážte ďalšie trendy možnosti, ako je ľadová modrá, odtieň zelenej morskej, teplá biela, alebo maslovo žltá farba.

Všetky tieto farby fungujú skvelo s bielym lemovaním a skrinkami, na vytvorenie otvoreného priestoru kúpeľne. Čo sa týka svetlých skriniek, tam nájdete istotne viacero lákavých farebných odtieňov. Ak sa vyhnete nábytku v kontrastných farbách a prispôsobíte rôzne svetlé odtiene použitím farieb a nábytku, váš priestor sa bude javiť ešte väčším.

Farebná jednotnosť podlahových dlaždíc a steny je rovnako dobým nápadom – zaniknú tým rohy miestnosti a vy máte pocit, že sa nachádzate v ešte väčšom priestore. Na strop nenanášajte žiadne farby, základná biela je tu najlepšou voľbou. Jednotné svetlé farby stien a minimálna farebnosť neznamená, že do priestoru nemôžete aplikovať žiadnu farbu. Môžete sa v priestore farebne vyhrať pri výbere kúpeľňového príslušenstva. Odvážne červené uteráky a dávkovač mydla v rovnakom odtieni dodajú priestoru šmrnc, bez toho, aby ho farebne pohltili.

Ak Vás unavuje vzhľad vašej kúpeľne, táto farebná stratégia vám pomôže dodať priestoru nový look. Stačí zvoliť vhodné doplnky a správne textílie, ktoré váš priestor inovujú. Pocit zväčšeného priestoru kúpeľne dosiahnete aj optickým vyvýšením stropu. To najlepšie na začiatok, je vymeniť široké lišty v kúpeľni za decentnejšie užšie lišty, v jednotnej farbe so stropom. Lišty, ktoré farebne ladia so stropom sa v miestnosti strácajú a nepôsobia tak stroho ako tie tmavé, ktoré sú pre malú miestnosť príliš výrazným prvkom.  

Ak túžite opticky zväčšiť váš priestor, prehodnoťte takisto typ použitého osvetlenia v priestore. Stropné svietidlá, visiace nadol upriamujú pozornosť na malé rozmery priestoru. Pre krajší a čistejší vzhľad preto radšej použite bodové stropné svetlá. Chcete nahradiť bežné typy svietidiel v kúpeľni? Vyskúšajte nástenné svietidlá, ktorých svetlo smeruje nahor a opticky odstraňuje hranicu medzi stenou a stropom. Táto ilúzia pôsobí, ako keby sa strop vo svetle strácal.

Čím viac svetla sa vo vašej kúpeľni odráža, tým rozmernejšie pôsobí miestnosť. Najlepším a najjednoduchším spôsobom ako to dosiahnuť je použiť čo najviac materiálov, ktoré odrážajú svetlo – zrkadlá. Kedykoľvek budete mať možnosť umiestniť na stenu zrkadlo, vyberte si to najväčšie, ktoré sa do neho zmestí. Vytvorí to ilúziu, že miestnosť je väčšia, ako v skutočnosti. Možno si to neuvedomujete, no vysoko-lesklé typy materiálov použitých na zariadeniach ako sú vaňa, umývadlá, sprcha či použitie lesklých dosiek a dlaždíc, ktoré odrážajú svetlo, dopomáhajú k vytvoreniu rovnakej ilúzie. Hľadajte a vyberajte si materiály, ktoré poskytnú v priestore dostatok lesku a podporia tak váš účel, ktorým je optické zväčšenie miestnosti. 

Ďalším skvelým typom je využitie posuvných dverí. Štandardné dvere do kúpeľne sa pri otváraní otáčajú smerom dovnútra, čím sa znehodnocuje podlahový priestor za nimi. Takýto typ otvárania znemožňuje praktické využitie priestoru, využiteľného napríklad na úložný priestor. Posuvné dvere naopak nezasahujú do priestoru, zaťahujú sa do steny, čím sa maximálne využije malý priestor kúpeľne. Zatiaľ čo pri bežných dverách musia byť do stien inštalované rámy, na inštaláciu posuvných dverí stačí vytvorenie úzkeho priestoru, do ktorého sa môžu dvere zasunúť. Táto zmena nezaberie viac ako pár centimetrov priestoru. Pri prerábke kúpeľne máte možnosť namontovať posuvné dvere s matnou sklenenou výplňou, ktoré priestor ešte viac opticky otvoria. 

V kúpeľni všeobecne býva málo úložného priestoru, preto si pred prerábkou vypíšte, čo všetko tam chcete mať uložené. Upriamte sa iba na to najdôležitejšie – niekoľko náhradných uterákov, čistiace prostriedky, toaletný papier. Balenia vreckoviek môžete umiestniť aj na iné miesto, napríklad do spálne. Zamerajte sa aj na pracovnú plochu.

V malých kúpeľniach je problémom obmedzený priestor dosky. Často sa pozastavíte nad tým, kam si položiť fén, alebo kulmu. Jedným z kreatívnych riešení je výber vlastného pracovného pultu. Zatiaľ čo bežné rozloženie väčšiny kúpeľní umiestňuje pracovný pult vedľa komody, odborníci navrhnujú šikovnejšie riešenie - predĺžiť úzku rímsu pracovného pultu pozdĺž steny až za toaletu. Takto inak nevyužitý priestor dokážete využiť na uskladnenie vreckoviek či iných toaletných potrieb. 

Vybrať si správny pracovný pult a navrhnúť vhodne úložný priestor pre konkrétny typ kúpeľne, nie je tak ťažké, ako to znie. Ak si dohodnete konzultáciu ku kvalifikovanému poradcovi, ten za vás zmeria kúpeľňu, čo vám pomôže vybrať si pracovný pult a skrinky z pohodlia domova. Počas konzultácie si môžete vybrať sprchové kúty, podlahy aj doplnky, ktoré vyhovujú vášmu štýlu a sedia do rozpočtu.

Zatiaľ čo sprchový kút s matným sklom ponúka väčší pocit súkromia, sprchový kút z číreho skla vytvára pocit zjednotenej kúpeľne. Vtedy nepôsobí kút ako oddelený priestor v miestnosti, ako sa to deje pri použití závesov či bočnej sprchovej steny. Ak to vaše plány umožňujú, zvážte výmenu vane za sprchový kút a pri sprche zvoľte bočnice zo skla, ako aj priehľadné sklenené dvere. 

Ak keď s použitím ventilácie sa malá kúpeľňa nezmení na väčšiu, určite sa budete cítiť lepšie. Pre vaše osobné pohodlie a pre ochranu novo zrekonštruovaného priestoru kúpeľne odborníci odporúčajú nainštalovať dostatočné vetranie, aby ste docielili zníženie vysokej vlhkosti v priestore, ktorá môže spôsobiť poškodenie farby alebo sadrokartónu. 

Väčšina kúpeľňovej ventilácie je inštalovaná na strop, odkiaľ odsáva horúcu paru cez potrubie smerom von z domu. Pri prerábke by ste na tento krok určite nemali zabudnúť. Skvelým rozhodnutím bude použitie zapusteného ventilačného systému, pri ktorom bude ventilácia na strope kúpeľne vyzerať elegantne a nenápadne. 

autor: Jana

Jun 4, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 20694 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Marko H.

Firma
Prešov
5,0

Hodinový manžel

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena...Zobraziť viac

22 rokov. SPŠ Stavebná Priemyslovka. Na stavbách pracujem od 15tich rokov v skoro všetkých oblastiach. Popritom opravujem elektroniku- konkrétne smartfóny/tablety (výmena displejov, batérií...)

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Martin V.

Firma
Prešov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na...Zobraziť viac

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Žilinský kraj
5,0

Murárske práce, murár

Vyučený ako murár, práca s montážou okien, dverí, Fasád, Šalungou, Murárčiny, Maliarské práce. Rôzne výstavby/opravy a rôznych projektov. Sieťky, omietky....Zobraziť viac

Vyučený ako murár, práca s montážou okien, dverí, Fasád, Šalungou, Murárčiny, Maliarské práce. Rôzne výstavby/opravy a rôznych projektov. Sieťky, omietky. Montáž ako aj rovnako demontáž rôznych druhou stav. Prác. Montáž/demontáž/úprava čistenie Klimatizácii do obytných aj neobytných priestorov..

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Sabína K.

Živnostník
Myjava
5,0

Murárske práce, murár

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni...Zobraziť viac

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni rekonštrukcia bytového jadra zamkova dlažba upravy terenov okrasne ploty brány zateplenie domu izolácia strecha a.t.d.

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

Vasyl K.

Firma
Bratislava
5,0

Kovovýroba

Ponúkame kvalitné služby v oblasti : pieskovanie, stavebné práce, práškové lakovanie, zváranie a kovovýroba. Vyrábame kovový nábytok, záhradné posedenie v Loft...Zobraziť viac

Ponúkame kvalitné služby v oblasti : pieskovanie, stavebné práce, práškové lakovanie, zváranie a kovovýroba. Vyrábame kovový nábytok, záhradné posedenie v Loft style.

#
#
#
Zadať dopyt

Domo S.

Živnostník
Klasov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a...Zobraziť viac

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a az po domy na kluč

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér....Zobraziť viac

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir G.

Živnostník
Prešov
5,0

Stavba plotu

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so...Zobraziť viac

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so z Prešova mám aj vlastné náradie

#
#
#
Zadať dopyt

daniel g.

Firma
Žilinský kraj
5,0

Zámková dlažba

Profesionálne čistenie fasád od plesní,zateplovanie fasád,výstavba plotov,pokladka dlažieb,výškové práce. Zakladanie stavieb. Výkopové práce,rekonštrukcie bytov

#
#
#
Zadať dopyt

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0

Murárske práce, murár

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

#
#
#
Zadať dopyt

Emil K.

Živnostník
Trnava
5,0

Sadrokartón, montáž sadrokartónu

Dobrý den, síce tu mám profil ja (Emil) ale chcel by som vám predatavit náš tým 3 odborníkov vo svojej...Zobraziť viac

Dobrý den, síce tu mám profil ja (Emil) ale chcel by som vám predatavit náš tým 3 odborníkov vo svojej oblasti. Ja som Emil mám 27r vyštudoval som stavebnú učnovku a následovne nadstavbové štúdium(stavitelstvo) vdaka čomu mam všeobecný rozhlad v stavebnej problematike, od jednoduchých prvkou až po zložite statické prvky. Druhý z nás je Andrej ktorý ma 22r a špecializuje sa na sadrokartónové systémy. Tretí z nás je Matej ktorý doštudoval ako umelecký stolár a vdaka jeho šikovním rukám zvládame aj tie najzložitejšie detajly. Máme za sebou vela úspešných projektov doma a vo svete (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Česká Republika, Lichtenštajsko)

#
#
#
Zadať dopyt

Domy S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane ...Zobraziť viac

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane studne - kanalizácie - Orezy stromov - Betonove ploty - Potery - Zimné záhrady podľa vašich predstáv - Asfaltovie - Demolačne prace -upratovanie - EPOXIDOVÉ dlažby - Anhydrove potere - Kamene koberce - Sadrokartón a montáž sadrokartónu - Zatepľovacie práce a zateplovanie fasád - Pokladanie zámkovej dlažby + osadenie obrubníkov - Murovky a stavby rodinných domov - Rekonštrukčné práce - Zemné a výkopové práce - A iné podľa dohody Pre viac info ma neváhajte kontaktovať správe

#
#
#
Zadať dopyt

Peter J.

Živnostník
Bratislava
4,9

Inštalácia vodovodnej batérie, umývadla

15 rokov praxe voda,kúrenie,kanalizácia,plyn Čistenie kanalizácie tlakom vody do priemeru 125mm-20m Kamera do kanalizácie do 5m

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

#
#
#
Zadať dopyt

Dominik K.

Firma
Ružomberok
4,9

Pokládka dlažby a obkladov

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som...Zobraziť viac

Ponúkam stavebné, montážne a inštalatérske práce v rozsahu: -rekonštrukcie bytov a rod.domov(interier,exterier) -obklady,dlažby(Travertín atď...) kamenné koberce, pláv.podlahy... -stierky, omietky(sanačné, minerálne,sadrové,váp.cementové...) -murovanie -zateplovanie -malovanie -montáž nábytku. Som vyučený murár. Všetko prispôsobím podľa priania zákazníka. Cena práce po dohode

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia kúpeľne

Nízka cena3 200,00 €/práca
Priemerná cena4 864,00 €/práca
Vysoká cena6 200,00 €/práca

Pošlite dopyt 20694 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 20694 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt