Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Rekonštrukcia kúpeľne

Tipy na prerábku malej kúpeľne

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 22 498 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Tipy na prerábku malej kúpeľne
Rekonštrukcia kúpeľne

Tipy na prerábku malej kúpeľne

Trápi Vás malý priestor v kúpeľni? V našom článku sa dozviete o jednoduchých spôsoboch, ktorými dosiahnete zväčšenie vašej kúpeľne bez potreby meniť stavebné základy miestnosti. Použitie sviežej farby či svetlých podláh sú tie triky, ktoré vám zaručia rozmernejšiu kúpeľňu.

Pred niekoľkými desaťročiami bola zaužívanou formou výstavba malých kúpeľní. Väčšina nemala väčšie rozmery ako 5 x 8 metrov, no spĺňali základné požiadavky – poskytovali dostatok priestoru na vaňu kombinovanú so sprchou, toaletu a hygienické potreby.

Môže sa javiť, že zväčšenie priestoru malej kúpeľne je bez zbúrania niekoľkých jej stien nemožné. Ako môžete dosiahnuť pocit otvoreného priestranstva v malej miestnosti? Znie to ako nemožná úloha, no opak je pravdou. Majitelia domov či bytov s maličkými kúpeľňami, ktorí sa rozhodli docieliť otvorenejší priestor vo svojej kúpeľni vedia, že to ide aj bez stavebných úprav. Správny výber farieb, zariadenia a vybavenia kúpeľne pridajú vášmu priestoru chýbajúce rozmery, po ktorých tak túžite. 

 Jedným zo základných spôsobov akým dosiahnete optické zväčšenie priestoru je to, v ktorom sa budete vyhýbať tmavým farbám a kontrastným odtieňom. Ostaňte vo svetlých farbách, najlepšie je monochromatické farebné riešenie, to zaistí, že sa nebudete cítiť ako v "jaskyni". Práve teraz sú veľmi populárne napríklad mäkké sivé steny. Ak by ste chceli viac farby, zvážte ďalšie trendy možnosti, ako je ľadová modrá, odtieň zelenej morskej, teplá biela, alebo maslovo žltá farba.

Všetky tieto farby fungujú skvelo s bielym lemovaním a skrinkami, na vytvorenie otvoreného priestoru kúpeľne. Čo sa týka svetlých skriniek, tam nájdete istotne viacero lákavých farebných odtieňov. Ak sa vyhnete nábytku v kontrastných farbách a prispôsobíte rôzne svetlé odtiene použitím farieb a nábytku, váš priestor sa bude javiť ešte väčším.

Farebná jednotnosť podlahových dlaždíc a steny je rovnako dobým nápadom – zaniknú tým rohy miestnosti a vy máte pocit, že sa nachádzate v ešte väčšom priestore. Na strop nenanášajte žiadne farby, základná biela je tu najlepšou voľbou. Jednotné svetlé farby stien a minimálna farebnosť neznamená, že do priestoru nemôžete aplikovať žiadnu farbu. Môžete sa v priestore farebne vyhrať pri výbere kúpeľňového príslušenstva. Odvážne červené uteráky a dávkovač mydla v rovnakom odtieni dodajú priestoru šmrnc, bez toho, aby ho farebne pohltili.

Ak Vás unavuje vzhľad vašej kúpeľne, táto farebná stratégia vám pomôže dodať priestoru nový look. Stačí zvoliť vhodné doplnky a správne textílie, ktoré váš priestor inovujú. Pocit zväčšeného priestoru kúpeľne dosiahnete aj optickým vyvýšením stropu. To najlepšie na začiatok, je vymeniť široké lišty v kúpeľni za decentnejšie užšie lišty, v jednotnej farbe so stropom. Lišty, ktoré farebne ladia so stropom sa v miestnosti strácajú a nepôsobia tak stroho ako tie tmavé, ktoré sú pre malú miestnosť príliš výrazným prvkom.  

Ak túžite opticky zväčšiť váš priestor, prehodnoťte takisto typ použitého osvetlenia v priestore. Stropné svietidlá, visiace nadol upriamujú pozornosť na malé rozmery priestoru. Pre krajší a čistejší vzhľad preto radšej použite bodové stropné svetlá. Chcete nahradiť bežné typy svietidiel v kúpeľni? Vyskúšajte nástenné svietidlá, ktorých svetlo smeruje nahor a opticky odstraňuje hranicu medzi stenou a stropom. Táto ilúzia pôsobí, ako keby sa strop vo svetle strácal.

Čím viac svetla sa vo vašej kúpeľni odráža, tým rozmernejšie pôsobí miestnosť. Najlepším a najjednoduchším spôsobom ako to dosiahnuť je použiť čo najviac materiálov, ktoré odrážajú svetlo – zrkadlá. Kedykoľvek budete mať možnosť umiestniť na stenu zrkadlo, vyberte si to najväčšie, ktoré sa do neho zmestí. Vytvorí to ilúziu, že miestnosť je väčšia, ako v skutočnosti. Možno si to neuvedomujete, no vysoko-lesklé typy materiálov použitých na zariadeniach ako sú vaňa, umývadlá, sprcha či použitie lesklých dosiek a dlaždíc, ktoré odrážajú svetlo, dopomáhajú k vytvoreniu rovnakej ilúzie. Hľadajte a vyberajte si materiály, ktoré poskytnú v priestore dostatok lesku a podporia tak váš účel, ktorým je optické zväčšenie miestnosti. 

Ďalším skvelým typom je využitie posuvných dverí. Štandardné dvere do kúpeľne sa pri otváraní otáčajú smerom dovnútra, čím sa znehodnocuje podlahový priestor za nimi. Takýto typ otvárania znemožňuje praktické využitie priestoru, využiteľného napríklad na úložný priestor. Posuvné dvere naopak nezasahujú do priestoru, zaťahujú sa do steny, čím sa maximálne využije malý priestor kúpeľne. Zatiaľ čo pri bežných dverách musia byť do stien inštalované rámy, na inštaláciu posuvných dverí stačí vytvorenie úzkeho priestoru, do ktorého sa môžu dvere zasunúť. Táto zmena nezaberie viac ako pár centimetrov priestoru. Pri prerábke kúpeľne máte možnosť namontovať posuvné dvere s matnou sklenenou výplňou, ktoré priestor ešte viac opticky otvoria. 

V kúpeľni všeobecne býva málo úložného priestoru, preto si pred prerábkou vypíšte, čo všetko tam chcete mať uložené. Upriamte sa iba na to najdôležitejšie – niekoľko náhradných uterákov, čistiace prostriedky, toaletný papier. Balenia vreckoviek môžete umiestniť aj na iné miesto, napríklad do spálne. Zamerajte sa aj na pracovnú plochu.

V malých kúpeľniach je problémom obmedzený priestor dosky. Často sa pozastavíte nad tým, kam si položiť fén, alebo kulmu. Jedným z kreatívnych riešení je výber vlastného pracovného pultu. Zatiaľ čo bežné rozloženie väčšiny kúpeľní umiestňuje pracovný pult vedľa komody, odborníci navrhnujú šikovnejšie riešenie - predĺžiť úzku rímsu pracovného pultu pozdĺž steny až za toaletu. Takto inak nevyužitý priestor dokážete využiť na uskladnenie vreckoviek či iných toaletných potrieb. 

Vybrať si správny pracovný pult a navrhnúť vhodne úložný priestor pre konkrétny typ kúpeľne, nie je tak ťažké, ako to znie. Ak si dohodnete konzultáciu ku kvalifikovanému poradcovi, ten za vás zmeria kúpeľňu, čo vám pomôže vybrať si pracovný pult a skrinky z pohodlia domova. Počas konzultácie si môžete vybrať sprchové kúty, podlahy aj doplnky, ktoré vyhovujú vášmu štýlu a sedia do rozpočtu.

Zatiaľ čo sprchový kút s matným sklom ponúka väčší pocit súkromia, sprchový kút z číreho skla vytvára pocit zjednotenej kúpeľne. Vtedy nepôsobí kút ako oddelený priestor v miestnosti, ako sa to deje pri použití závesov či bočnej sprchovej steny. Ak to vaše plány umožňujú, zvážte výmenu vane za sprchový kút a pri sprche zvoľte bočnice zo skla, ako aj priehľadné sklenené dvere. 

Ak keď s použitím ventilácie sa malá kúpeľňa nezmení na väčšiu, určite sa budete cítiť lepšie. Pre vaše osobné pohodlie a pre ochranu novo zrekonštruovaného priestoru kúpeľne odborníci odporúčajú nainštalovať dostatočné vetranie, aby ste docielili zníženie vysokej vlhkosti v priestore, ktorá môže spôsobiť poškodenie farby alebo sadrokartónu. 

Väčšina kúpeľňovej ventilácie je inštalovaná na strop, odkiaľ odsáva horúcu paru cez potrubie smerom von z domu. Pri prerábke by ste na tento krok určite nemali zabudnúť. Skvelým rozhodnutím bude použitie zapusteného ventilačného systému, pri ktorom bude ventilácia na strope kúpeľne vyzerať elegantne a nenápadne. 

autor: Jana

Jun 4, 2021

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Poskytovatelia

Viac ako 22 498 overenych poskytovateľov vo vašom okolí

Ivan Č.

Živnostník
Malacky
4,3

Rekonštrukcia kúpeľne

Ponúkame prácu v oblasti obklady dlažby rekonštrukcie kúpeľní a bytového jadra terasy cena za M2 podľa formátu dohodou, dlhodobé skúsenosti...Zobraziť viac

Ponúkame prácu v oblasti obklady dlažby rekonštrukcie kúpeľní a bytového jadra terasy cena za M2 podľa formátu dohodou, dlhodobé skúsenosti v oblasti

#
#
#
Zadať dopyt

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

#
#
#
Zadať dopyt

Juraj T.

Firma
Nýrovce
5,0

Murárske práce, murár

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam...Zobraziť viac

Som mladý ale velmi skúsený skoro vo všetkom. Môže to byť z dreva, železa, plast, sklo, betón, murárske práce ovládam perfektne, a všetko okolo domu, záhrada.,vyrábame aj záhradné domčeky a altánky na mieru. Veľmi rád poskytnem moje služby a skúsenosti.

#
#
#
Zadať dopyt

Jozef K.

Živnostník
Žilinský kraj
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím...Zobraziť viac

Dobrý deň, ponúkame naše služby staviame prerábame burame kopeme stierkujeme prerábame jadrá sadrokartón obkldy dlažby bytové i domove jadrá. Verím že bude spokojnosť a oboch stranách.

#
#
#
Zadať dopyt

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody...Zobraziť viac

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

#
#
#
Zadať dopyt

Karol J.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc,...Zobraziť viac

Zdravím, mám 31 rokov a ponúkam rôzne stavebné práce. Omietky,sieťky, práca so sadrokartonom, znížené stropy, podlahy, obklad dlažba kúpeľňa wc, a mnoho ďalšieho. V prípade ak by ste mali záujem po telefonickom alebo mailovom dohovore viem prísť pozrieť vami zadanú prácu, pripraviť zdarma cenovú ponuku.

#
#
#
Zadať dopyt

Michal O.

Živnostník
Vranov nad Topľou
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý...Zobraziť viac

Dobrý deň...Ponúkame naše služby v oblasti rekonštrukčných a stavebných prác...Zateplenie,Fasáda,Sadrokarton,Stierky,Murovanie,Obklady a Dlažby,Maľovanie,Zámkova dlažba a mnohé ďalšie...Práce sa plánujú na určitý čas dopredu,tak vás prosíme volať aj mesiace skôr,ak niečo chcete, plánujete robiť ;) Pracujeme Len s kvalitným materiálom a každý jeden technologicky a pracovný postup sa dokumentuje! Poctivá práca je naša reklama... Tešíme sa na spoluprácu :)

#
#
#
Zadať dopyt

Majky t.

Firma
Jelšovce
5,0

Murárske práce, murár

36 rokov, návrhy-realizacie, zabezpečenie tovaru,koordinácia stavieb.15 rokov skúsenosť na stavbách-Domi na kľúč, rekonštrukcie bytov, kúpeľni, fasád.Vodarenske, kanalizačné práce.Vonkajsie úpravy.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir G.

Živnostník
Prešov
5,0

Stavba plotu

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so...Zobraziť viac

Zdravim som všestranný murár obkladac a spaľovacie práce betonas zámkovej dlažby atď vaša spokojnosť robievala som aj v zahraničí so z Prešova mám aj vlastné náradie

#
#
#
Zadať dopyt

Franistek B.

Firma
Gajary
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa...Zobraziť viac

Dobrý deň som murár vise 20 rokov, nie som žiaden fuser, všetko čo zhotovujem zhotovujem na 100% ešte som sa nestretol z niekim ktorý by nebol spokojný za odvedenie mojej práce, na cene sa viem vzdi dohodnúť, mam slušných zamestnancov a vzornych.

#
#
#
Zadať dopyt

Erik B.

Firma
Banská Štiavnica
5,0

Murárske práce, murár

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér....Zobraziť viac

Dobrý deň, sme stavebná spoločnosť ktorý poskytuje vysokú kvalitu a prevedenie svojich služieb. Robíme stavebné práce od vonkajšku po interiér. Pre bližšie informácie bud na webe alebo telefonicky. Tešíme sa na vás kontakt

#
#
#
Zadať dopyt

Miloš O.

Živnostník
Stupava
5,0

Montáž, skladanie nábytku

Hodinový manžel mám skúsenosti z rôznych odborov ako.. maľovanie, vŕtanie,skladanie nábytku,opravy vodovodných batérií,sifonov,sprchovacych kútov,pokládka laminátových parkiet,

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Klasov
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a...Zobraziť viac

Sme rodinna stavebná firma ktora sa zaoberá od prerabania, rekonštruovania, zateplenia rod domov/bytov murarske prace šalovanie a az po domy na kluč

#
#
#
Zadať dopyt

Sabína K.

Živnostník
Myjava
5,0

Murárske práce, murár

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni...Zobraziť viac

Sme firma ktorá ma 10 ročnú prax v staubarčine ceny sú po dohode ponuka: omietky rekonštrukcia kupelni rekonštrukcia bytového jadra zamkova dlažba upravy terenov okrasne ploty brány zateplenie domu izolácia strecha a.t.d.

#
#
#
Zadať dopyt

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

#
#
#
Zadať dopyt

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

#
#
#
Zadať dopyt

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
5,0

Výroba nábytku

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou...Zobraziť viac

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

#
#
#
Zadať dopyt

Emil G.

Firma
Prievidza
5,0

Murárske práce, murár

Stavebné práce Maliarske práce Búračské práce Výkopové práce Sadrokartónové práce Upratovanie domácností a veľkých budov

#
#
#
Zadať dopyt

Ľudovít B.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme firma a zameriavame sa všetkými prácami okolo stavebných prác od základu až na kľúč aj čo sa týka hodinového...Zobraziť viac

Sme firma a zameriavame sa všetkými prácami okolo stavebných prác od základu až na kľúč aj čo sa týka hodinového manžela , elektriky, maliarskych prác, sadrokartón,zamockych prác , dlažba-obklady ,vodoinstalacia,kúrenie , inžinierske siete, klampiarske práce, umelecké kovatsvo atď ...

#
#
#
Zadať dopyt

D S.

Živnostník
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane ...Zobraziť viac

Realizujeme tieto sluzby Maliarske práce, Fasády, stierky Ponúkame vám: - Stierkovanie - Byty na komplet - Domy na kľúč - vrátane alebo kopane studne - kanalizácie - Orezy stromov - Betonove ploty - Potery - Zimné záhrady podľa vašich predstáv - Asfaltovie - Demolačne prace -upratovanie - EPOXIDOVÉ dlažby - Anhydrove potere - Kamene koberce - Sadrokartón a montáž sadrokartónu - Zatepľovacie práce a zateplovanie fasád - Pokladanie zámkovej dlažby + osadenie obrubníkov - Murovky a stavby rodinných domov - Rekonštrukčné práce - Zemné a výkopové práce - A iné podľa dohody Pre viac info ma neváhajte kontaktovať správe

#
#
#
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Priemerné ceny

Cena za: Rekonštrukcia kúpeľne

Nízka cena3 200,00 €/práca
Priemerná cena4 864,00 €/práca
Vysoká cena6 200,00 €/práca

Pošlite dopyt 22498 poskytovateľom v tejto kategórii!

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne? V tejto kategórii máme 22 498 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt